Въпроси за начинаещи

Moderators: Moderator, Bulgarian moderators

CAB
Team Board Member
Posts: 293
Joined: Wed Dec 23, 2009 9:44 am
Location: Plovdiv, Bulgaria

Re: Въпроси за начинаещи

Post by CAB »

shaft1 wrote:Аз искам да попитам в SPMT в Contract calc-а когато задам всички опции какво ми показва? :) И не трябва ли да ми покаже каква да е бъдещата му заплата? Или греша :?:
Като зададеш рейтинг, морал, заплата, бонус... къща мъща и като цъкнеш recalculate отдолу на Result ти излиза sack compensation демек ако го уволниш колко пари неустойка ще платиш и под него Value Offered contract ти пресмята колко точно му предлагаш. А с тъмните букви на requested contract пише играча колко иска. Тоест можеш да се ориентираш като купуваш играч колко пари ще ти коства евентуално. Ако питаш мен това е безмислено понеже пускайки от най малката сума постепенно ше ти отхвърля отхвърля докато накрая приеме. :) тая опция лично не би ми помогнала с нищо.
24,25 - H.286; 26,27 - G.96; 28,29,30 - F.32; 31 - E.11; 32 - F.33; 33,34 - E.11
johnity
Coach
Posts: 39
Joined: Sun Jan 17, 2010 10:05 am

Re: Въпроси за начинаещи

Post by johnity »

Имам въпрос със какво може да ти е най полезна програмата SPMT ?
CAB
Team Board Member
Posts: 293
Joined: Wed Dec 23, 2009 9:44 am
Location: Plovdiv, Bulgaria

Re: Въпроси за начинаещи

Post by CAB »

На първия бутон има подробна информация за всеки един играч. Показва ти колко най много реитинг може да качи. Има отметка за да пресметне при опит 100% с колко реитинг и представяне ще е играча. Показва hidden skill(скрито качество) което играе роля някъде си и не се вижда от сайта. Можеш да сравниш 2 или повече играча ако се чудиш кои да продадеш.

На бутона под него club overview - там има информация за заплати, бюджет и така нататък. По интересното е на втория таб (Evolution) има графика на посещение, рейтинг, фенбаза, бюджет и дух на отбора. Като се логнеш няколко пъти в СМПТ ще видиш че се получава нещо като графика и ще виждаш дали ти расте бюджета/респективно намаля, както и за другите неща които изброих. Просто се логни 2-3 симулации и сам ще разбереш за какво служи.

Бутона селекшън (зелената икона като стадион4е)
Избираш си тактика , цъкаш calculate и ти избира идеалния отбор с индивидуалните качества на всеки играч. Игра напред, подаване и така нататък + капитан на отбора.

Последната икона (долу дясно)(пак стадион)
На Генералния таб има информация за стадиона - билети, база, удовлетворение на фенове и така нататък. По интересното е бутона Стадиум калкулатор. Цъкайки на него можеш да изчислиш каква цена на билетите е най-изгодна за теб.
Има различни ситуации - type of game - избираш лига,купа,приятелски. Ранкинг оппонент -> избираш на кое място е противника ти (това важи само за лига). Цъкаш Advanced (горе) . После бутона Enter ideal values(преведено означава покажи идеалните стойности за цена на билет). Ще ти покаже колко пари ще вземеш, колко хора ще ти дойдат на стадиона, и по колко наи добре е да ти е билета. Има опция - weather (време), тоест и от него зависи посещаемостта, слънчево, облачно, дъжд, сняг и така нататък. Удовлетворение на феновете и база ти се вписва автоматично . Може да ти изчисли даже при условие че си разшириш стадиона с 1000,2000,3000.... седалки. Да си направиш сметка дали си заслужава да разширяваш на тоя етап.

Това е общо взето, ако има въпроси питай.
24,25 - H.286; 26,27 - G.96; 28,29,30 - F.32; 31 - E.11; 32 - F.33; 33,34 - E.11
johnity
Coach
Posts: 39
Joined: Sun Jan 17, 2010 10:05 am

Re: Въпроси за начинаещи

Post by johnity »

Също така искам да попитам като дам на Selection нали там си избирам схема и има под схемата 4 ралични начина с според мен на Rating e nai dobre dava nai dobri pokazateli - bihte li mi obqsnili koe e nai dobre ot 4 te ili da se urentiram ot poakazatelite v tablicata kadeto mi gi pokazva ?
sharky07
Assistant Manager
Posts: 50
Joined: Sun Jun 25, 2006 9:04 pm
Location: Karlovo/Bulgaria
Contact:

Re: Въпроси за начинаещи

Post by sharky07 »

ми аз го правя като си избирам само схемана игра примерно 4-3-3 и отварям прозореца с играчите.от там избирам играчите по постове които са с най-голям рейтинг и ако нещо не ми хареса(примерно са изморени или морала не е на 100%) ги сменям със заместника,но обикновенно след няколко дни сам знаеш кои играчи са ти основния и кои резерви
If u are stupid-usualy is for entire life! :wink:

ACF Fiorentina-=>Е.12
boho
Team Manager
Posts: 163
Joined: Thu Jan 14, 2010 8:51 am

Re: Въпроси за начинаещи

Post by boho »

Абе не мога да разбера какво сте се хванали за този рейтинг? Рейтинга сам по себе си не означава нищо. Най-важния елемент е "best performance". Ако имате 2 играча с BP 66 и 67 естествено ще изберете този с BP 67, а не този с по-голям рейтинг. Освен това определянето на състава зависи най-вече от показателите на съдията и агресията на играчите. Ако имаш 2-3 играчи с висока агресия и съдията е напр. със стрикност 80% е по-добре да пуснеш в игра сътезателите с по-слаби показатели ако са с ниска агресия и да увеличиш максимално общата агресия на отбора.
sharky07
Assistant Manager
Posts: 50
Joined: Sun Jun 25, 2006 9:04 pm
Location: Karlovo/Bulgaria
Contact:

Re: Въпроси за начинаещи

Post by sharky07 »

boho wrote:Абе не мога да разбера какво сте се хванали за този рейтинг? Рейтинга сам по себе си не означава нищо. Най-важния елемент е "best performance". Ако имате 2 играча с BP 66 и 67 естествено ще изберете този с BP 67, а не този с по-голям рейтинг. Освен това определянето на състава зависи най-вече от показателите на съдията и агресията на играчите. Ако имаш 2-3 играчи с висока агресия и съдията е напр. със стрикност 80% е по-добре да пуснеш в игра сътезателите с по-слаби показатели ако са с ниска агресия и да увеличиш максимално общата агресия на отбора.
sharky07 wrote:.....и ако нещо не ми хареса(примерно са изморени или морала не е на 100%)
казах примерно :) не се сетих да изброя всички възможни причини по които определям кой ще играе в даден мач.а да- чат - пат гледам и картоните :) естественно по-силните ги пазя за по-важни мачове или срещу по-силни противници
If u are stupid-usualy is for entire life! :wink:

ACF Fiorentina-=>Е.12
Kintana
Fan
Posts: 2
Joined: Thu Apr 01, 2010 11:42 pm

Re: Въпроси за начинаещи

Post by Kintana »

Здравейте, играех преди години, после ме баннаха и сега, след две години отново се включвам. Тогава нямаше български форум (поздравления на екипа за този сега), а английски не разбирам. Та затова някой може ли да каже : колко пъти в денонощието се симулират тренировки и всички играчи ли умастват в тях (повишават тренирания показател) или само част от състезателите, на случаен принцип?
А за настилката - щом падне под определен процент на здравина (износване), но не си спомням колко беше - почваш да губиш домакинствата с 5:0 служебно. Единия път поради тази причина пропуснах класиране в по горна дивизия, защото износването стана в края на сезона и загубих служелно от слабак. Така че моя съвет е - следете настилката и ако трябва да я сменяте-старайте се да бъде в почивката между два сезона
koceto
Coach
Posts: 28
Joined: Sun Jan 17, 2010 9:18 am

Re: Въпроси за начинаещи

Post by koceto »

За тренировките мога да ти отговоря - симулират се 5 пъти в денонощието -
05:00,11:00,15:00,19:00 и 23:00ч. и участват всички играчи.

За тревата не знам точно на колко процента започваш да губиш служебно,
но мога да те посъветвам да си я направиш възможно най-скъпата!Падне ли
под 70% аз процедирам така - слагам най-евтината(която се прави за 1 ден)
и като стане на 100% пускам наново най-добрата,която струва 100 000 и съм
готов!.Това не се налага много често,но ти си патил преди това и е добре да
го знаеш!
CAB
Team Board Member
Posts: 293
Joined: Wed Dec 23, 2009 9:44 am
Location: Plovdiv, Bulgaria

Re: Въпроси за начинаещи

Post by CAB »

Съгласен с коцето, тая рецепта я изпитах и действа перфектно.
24,25 - H.286; 26,27 - G.96; 28,29,30 - F.32; 31 - E.11; 32 - F.33; 33,34 - E.11
Kintana
Fan
Posts: 2
Joined: Thu Apr 01, 2010 11:42 pm

Re: Въпроси за начинаещи

Post by Kintana »

Закъсах с парите ,ще фалирам. В тази игра няма ли възможност да вкарваш кредити с пари (СМС, банков превод или др.начин) ?
Някой знае ли ако фалирам зали мога веднага да се регистрирам отново ?
dvaaise
Coach
Posts: 48
Joined: Fri Jan 22, 2010 8:36 pm

Re: Въпроси за начинаещи

Post by dvaaise »

ами винаги може да се регистрираш с ново име и да не използваш стария си акаунт. според мен обаче ще ти е по интересно да се помъчиш да не фалираш, особено ако успееш. като за начало пробвай да продадеш някой играч и да си уредиш възможно най много домакински мачове
CAB
Team Board Member
Posts: 293
Joined: Wed Dec 23, 2009 9:44 am
Location: Plovdiv, Bulgaria

Re: Въпроси за начинаещи

Post by CAB »

az bqh polovin sezon na -1M. IZdrapah s 1 transfer. Ne gubi nadejda, prosto prodai nqkoi i si podnovi dogovorite za da nqma opasnost pri povtorno otivane na minus da gi izgubish poneje pri minus nqmash pravo da podnovqvash.
24,25 - H.286; 26,27 - G.96; 28,29,30 - F.32; 31 - E.11; 32 - F.33; 33,34 - E.11
tech190276
Coach
Posts: 39
Joined: Wed Jan 20, 2010 7:12 pm
Location: Krasnodar

Re: Въпроси за начинаещи

Post by tech190276 »

koceto wrote:За тренировките мога да ти отговоря - симулират се 5 пъти в денонощието -
05:00,11:00,15:00,19:00 и 23:00ч. и участват всички играчи.

За тревата не знам точно на колко процента започваш да губиш служебно,
но мога да те посъветвам да си я направиш възможно най-скъпата!Падне ли
под 70% аз процедирам така - слагам най-евтината(която се прави за 1 ден)
и като стане на 100% пускам наново най-добрата,която струва 100 000 и съм
готов!.Това не се налага много често,но ти си патил преди това и е добре да
го знаеш!

a az kato mi padne pod 70% i kato polu4a predupreditelno pismo za nastilkata po4wam da igraq ma4owe samo kato gost i za nqkolko dena nastilkata e pak na 100% i taka si spestqwqm 100000 po4ti edna wnoska po we4niq zaem
dvaaise
Coach
Posts: 48
Joined: Fri Jan 22, 2010 8:36 pm

Re: Въпроси за начинаещи

Post by dvaaise »

какво значение има вида на настилката. помага ли по някакъв начин ако е от по-скъпите
Post Reply

Return to “General”