Въпроси за начинаещи

Moderators: Moderator, Bulgarian moderators

CAB
Team Board Member
Posts: 293
Joined: Wed Dec 23, 2009 9:44 am
Location: Plovdiv, Bulgaria

Въпроси за начинаещи

Post by CAB »

Добре дошли на всички новорегистрирани. В началото е малко скучно докато се свикне с менютата, с симулациите, с настройките на отбора. Нека всеки който има въпроси относно гореспоменатото или нещо по организацията или правилата на играта, да се чувства свободен да пита тук, който може ще помага :) :oops:
24,25 - H.286; 26,27 - G.96; 28,29,30 - F.32; 31 - E.11; 32 - F.33; 33,34 - E.11
vytko
Assistant Manager
Posts: 55
Joined: Tue Jan 12, 2010 9:29 pm
Location: Plovdiv

Re: Въпроси за начинаещи

Post by vytko »

izkam da pitam do kolko vliqe duha na odbora na nqkoq sre6ta
morala na igra4a
fitnesa na daden igra4
terena pri domakinstva
H1444-26,27,28 G.482-29 F.161-30,31,32 E.54-33
CAB
Team Board Member
Posts: 293
Joined: Wed Dec 23, 2009 9:44 am
Location: Plovdiv, Bulgaria

Re: Въпроси за начинаещи

Post by CAB »

До колкото съм запознат тревицата влияе върху възможността за контузии на играчите.
Колкото по дърта е тревата, толкова по бързо започва да и пада статуса. Май идва момент след около 10-12 сезона в който трябва да се смени.(не съм го изпитал още). Някой казват че ако падне веднъж под 80% това е знак че трябва да се сменя. За смяната и трябва да се избере точния момент когато нямате много домакинства че влияело доста. Някой се оплакват че са губили с по 5:0 при смяна на тревата. Следете я.

Относно контузиите да кажа още нещо за начинаещите - агресията не влияе върху контузиите. Най-важен е фитнеса на играча. Физиотерапевт също е от значение за контузиите, тоест трябва да е на 100% :!: :)
Съвет: Не ползвайте играч повече от 2 мача на ден.
P.S. Със сигурност има Random(произволен) фактор на контузване който ние играчите не виждаме, за това не може да се предвиди и не можем да се предпазим на 100% от контузии... :) само да се намали шанса да се случат.
24,25 - H.286; 26,27 - G.96; 28,29,30 - F.32; 31 - E.11; 32 - F.33; 33,34 - E.11
dartmoll
Assistant Coach
Posts: 13
Joined: Wed Jan 13, 2010 7:28 am

Re: Въпроси за начинаещи

Post by dartmoll »

vytko wrote:izkam da pitam do kolko vliqe duha na odbora na nqkoq sre6ta
morala na igra4a
fitnesa na daden igra4
terena pri domakinstva
Витко, по мои сметки -10 дух на отбора сваля сумарното представяне на 3-те линии с около 2-2,5. Свали и си инсталирай SPMT, там ще видиш всичко, -1 морал = -0,4 представяне; -1 фитнес = -0,3 представяне. Така че е по-добре -2 фитнес, отколкото -2 морал
dartmoll
Assistant Coach
Posts: 13
Joined: Wed Jan 13, 2010 7:28 am

Re: Въпроси за начинаещи

Post by dartmoll »

Сега и безплатени съвети за начинаещите :lol:
1. Чистете всички играчи с повече от 30 агресия.
2. Не бързайте да си купувате нови, а развийте тези които имате. (така или иначе може да взимате само играчи, които са безплатни първата седмица)
3. Сключете им договори с бонус при победа, защото едва ли ще печелите много от мачовете си
4. Взимайте редовно заем, като вие си преценете на какви вноски да го изплащате.
5. Стройте стадион, само ако фен-базата го надмине поне с 1000 фена.
6. Стройте младежки център до последно ниво.
7. Вземете си всички от Персонала (може и без асистент, тъй като той е само при ваканции) и ги пращайте на курсове. Всеки си има своето значение.
8. Както пишат в другите форуми първо развийте 2-та показателя долу в дясно на играчите (тъй като са основни) и после издръжливостта им.
9. Инсталирайте си SPMT, от където виждате индивидуалните указания на играчите и най-добрата ви схема. Все пак схемата се определя от най-силните ви играчи.
10. Две са най-ценните неща в тази игра - опита на играчите и фенбазата. Увеличават се като играете мачове - приятелски, приятелски купи, мачове за първенството и мачове за SP-купата. Пускайте да играете приятелски мачове, най-рано след като развиете издръжливостта на играчите си.
11. Все пак гледайте да не сте не сте много на минус в парите, че ще фалирате :mrgreen:
vytko
Assistant Manager
Posts: 55
Joined: Tue Jan 12, 2010 9:29 pm
Location: Plovdiv

Re: Въпроси за начинаещи

Post by vytko »

Какво е това SPMT???
от каде даго намера >)
H1444-26,27,28 G.482-29 F.161-30,31,32 E.54-33
boho
Team Manager
Posts: 163
Joined: Thu Jan 14, 2010 8:51 am

Re: Въпроси за начинаещи

Post by boho »

CAB
Team Board Member
Posts: 293
Joined: Wed Dec 23, 2009 9:44 am
Location: Plovdiv, Bulgaria

Re: Въпроси за начинаещи

Post by CAB »

Искам да попитам тези които са сменяли вече трева. Как точно да си сменя тревата най-безболезнено за отбора ми? Виждам че има опции
Само натурална трева 1 € 2.500,00 Изпълнение
Натурална трева с дренаж 3 € 7.500,00 Изпълнение
Натурална трева с дренаж и отопление 5 € 15.000,00 Изпълнение
Високо технологична комбинация от натурална и изкуствена трева 10 € 100.000,00 Изпълнение
По моята логика трябва да си направя най-бързата трева, и след това една по една да правя другите? Или има по добър вариант? Ако пусна директно най-скъпата трева какво ще стане? Ще имам ли служебни загуби? Дайте инфо моля :roll: :idea:
24,25 - H.286; 26,27 - G.96; 28,29,30 - F.32; 31 - E.11; 32 - F.33; 33,34 - E.11
sharky07
Assistant Manager
Posts: 50
Joined: Sun Jun 25, 2006 9:04 pm
Location: Karlovo/Bulgaria
Contact:

Re: Въпроси за начинаещи

Post by sharky07 »

когато състоянието на терена ти вследствие на натоварена програма (повече мачове) падне мисля под 30% почваш да губиш с 5:0 служебно.сменях на няколко пъти "пътната " настилка и не съм забелязал фрапиращи резултати-в смисъл да падна от слабак или да дава господ да бия по-силен от мен.ако вече си паднал под 40% направи тази за 1 ден която е ако имаш приети вече срещи(не знам дали се разваля от мачовете за лигата или приятелските и с по колко точно пада състоянието) но ако си близо до 30% аз не бих рискувал с терена за седмица,дори и да не гоня титлата
If u are stupid-usualy is for entire life! :wink:

ACF Fiorentina-=>Е.12
bat_miki
Fan
Posts: 2
Joined: Mon Jan 18, 2010 5:59 pm

Re: Въпроси за начинаещи

Post by bat_miki »

Като инсталирам това SPMT и там на Username i Passworld пиша тес на акунта ми на играта или трябва да се регистрирам?
sharky07
Assistant Manager
Posts: 50
Joined: Sun Jun 25, 2006 9:04 pm
Location: Karlovo/Bulgaria
Contact:

Re: Въпроси за начинаещи

Post by sharky07 »

bat_miki wrote:Като инсталирам това SPMT и там на Username i Passworld пиша тес на акунта ми на играта или трябва да се регистрирам?
на SPMT ти не се регистрираш.просто логваш с името и паса от играта.
п.с: пробвайте и ASPT http://aspt.johniez.com/ .използвам го главно за определяне на общата агресия на отбора за мач и ти показва колко ще са ти процентите на линиите за дадения мач + това дава инфо за индивидуалните нареждания за играч като те са точно както и на SPMT
If u are stupid-usualy is for entire life! :wink:

ACF Fiorentina-=>Е.12
bat_miki
Fan
Posts: 2
Joined: Mon Jan 18, 2010 5:59 pm

Re: Въпроси за начинаещи

Post by bat_miki »

Ок сега ще пробвам ;)
johnity
Coach
Posts: 39
Joined: Sun Jan 17, 2010 10:05 am

Re: Въпроси за начинаещи

Post by johnity »

Здр. Не мога да ви разбеура за това SPMT - моляви кажете точно опишете какво трябва да се направи - иначе е хубаво да ми показва тея работи за мача.
johnity
Coach
Posts: 39
Joined: Sun Jan 17, 2010 10:05 am

Re: Въпроси за начинаещи

Post by johnity »

Аз се оправих ако може сега някой да обясни как се работи с нея и какво има в нея
shaft1
Assistant Manager
Posts: 62
Joined: Mon Jan 18, 2010 4:13 pm
Location: Sofia, Bulgaria
Contact:

Re: Въпроси за начинаещи

Post by shaft1 »

Аз искам да попитам в SPMT в Contract calc-а когато задам всички опции какво ми показва? :) И не трябва ли да ми покаже каква да е бъдещата му заплата? Или греша :?:
Post Reply

Return to “General”