Размисли и страсти - Свободна тема

Moderators: Moderator, Bulgarian moderators

Post Reply
vytko
Assistant Manager
Posts: 55
Joined: Tue Jan 12, 2010 9:29 pm
Location: Plovdiv

Размисли и страсти - Свободна тема

Post by vytko »

Тук може да се коментира каквото си изкате - дори може да се ползва за чат :)
H1444-26,27,28 G.482-29 F.161-30,31,32 E.54-33
dvaaise
Coach
Posts: 48
Joined: Fri Jan 22, 2010 8:36 pm

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by dvaaise »

понеже CAB спомена че има някакви програмситки умения и да не става голям офтопик в онази тема реших да пиша тук. интересува ме има ли други играчи с подобни наклонности и има ли желащи да участват в създаването на български футболен мениджър? не бъдете предубедени - не е толкова трудно. интересуват ме сериозни хора с желание. уменията не са задължителни но е добре да имате наклонности

а само да спомена че вече съм написал малка част от енжина. кои знае може пък да излезе нещо
vytko
Assistant Manager
Posts: 55
Joined: Tue Jan 12, 2010 9:29 pm
Location: Plovdiv

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by vytko »

Това което си написал доста ме радва , незнам с CAB колко си говорил ( имаме идея даже и някакво начало ) но се пак говори с него :)
Ще се радвам да помогна с каквото мога макар и минимално : :mrgreen: :mrgreen:
H1444-26,27,28 G.482-29 F.161-30,31,32 E.54-33
dvaaise
Coach
Posts: 48
Joined: Fri Jan 22, 2010 8:36 pm

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by dvaaise »

не съм говорил нищо с никой все още. затова започвам темата във форума за да няма "ама онзи каза нещо пък аз разбрах друго обаче третия ако ни прочете мислите ще знае какво да прави..."

затова предпочитам единственото място за обсъждане да е в някаква тема а не на лични. сега ще напиша няколко неща за мен. ще се радвам и другите желаещи да напишат за да се знае кои с какво може да бъде полезен

1. Имам сървър следователно хостването на подобен проект не е никакъв проблем. сървъра е с LINUX. никакви windows-ки приложения няма да вървят
2. Писал съм няколко програмки на С. дотук енжина е написан на С. нищо професионално не съм писал. Също и няколко неща с bash скриптове - най-голямото е search engine както и скрипт за сваляне на видеота от youtube и google video
3. Играл съм няколко подобни мениджъра и имам идеи какъв да бъде енжина но това ще трябва да се обсъжда.
4. Нямам никакви умения в уеб програмиране следователно ми трябва някой с PHP. предпочитам PHP защото и без тва вървят услуги с php а нямам намерение да слагам нови и ненужни неща

Мисля че проекта се нуждае от още поне няколко човека с предложения за енжина, 1-2 за интерфейса,1 за графични неща - логота и други подобни. Ще трябват и много хора за тестване


интересно ми е да видя вашата идея и началото и.
CAB
Team Board Member
Posts: 293
Joined: Wed Dec 23, 2009 9:44 am
Location: Plovdiv, Bulgaria

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by CAB »

Като за начало -> http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... 9&start=15
След като се разпишеш там, дай да видим какво си измислил. Покажи ни нещо :) Аз съм навит да се включа любителски. Нямам опит. С дизайните съм скаран. С фотошоп и Корел се оправям, може да измисля някви лога, но ще искат време което ми е дефицит. С ПХП съм в час горе долу, те тия мениджъри им е по сложното алгоритъма на смятане, не толкова писането. Тоест трябва да се обмисли добре точно какво ще правим и как. Ако мислиш да го правим бързо, и да го популяризираме аз няма да съм полезен. :|
24,25 - H.286; 26,27 - G.96; 28,29,30 - F.32; 31 - E.11; 32 - F.33; 33,34 - E.11
dvaaise
Coach
Posts: 48
Joined: Fri Jan 22, 2010 8:36 pm

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by dvaaise »

разписах се. какво по-точно искаш да видиш. това което съм измислил по темата или някой от другите неща които съм правил? Далеч съм от мисълта че това , ако въобще почнем да правим нещо, ще стане бързо. Времето е нещо което и на мен ми липсва но не ми пречи да мисля алгоритми докато съм на работа пък като се прибера да ги надраскам и тествам
CAB
Team Board Member
Posts: 293
Joined: Wed Dec 23, 2009 9:44 am
Location: Plovdiv, Bulgaria

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by CAB »

Mi kato za na4alo kakvo si namislil gore dolu. Da vidim kakvo se iska. Da izkaja mnenie, pa moje da 4uem i drugo takova.
24,25 - H.286; 26,27 - G.96; 28,29,30 - F.32; 31 - E.11; 32 - F.33; 33,34 - E.11
dvaaise
Coach
Posts: 48
Joined: Fri Jan 22, 2010 8:36 pm

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by dvaaise »

значи намислил съм футболното поле да е разделено на 12 зони- защита, дефанзивна и офанзивна полузащита и нападение. от всяка лява, централна и дясна зона. всяка зона има рейтинг в зависимост от уменията на играчите. МЕ работи като се сравняват рейтингите , определя се шанса да се случи нещо и са генерира случайно число с което се вижда дали се е случило дадено събитие. Атаките винаги тръгват от дефанзивната полузащита или защитата - това не съм го решил още. Има шанс за далечен пас от дефанзивна полузащита към нападение който е пак с генериране на случайно число. Виртуалната топка може да се движи само напред по полето, не може назад или да остане в същата линия но от дясна да отиде в лява зона примерно. Играчите имат по 8 умения с изключение на вратарите. те ще имат само вратарски умения - това също не е много сигурно. в зависимост от уменията и позицията на играча се определя рейтига му а от комбинацията на рейтингите на играчите в дадена зона се определя рейтинга на зоната

горе-долу дотук съм написал тази част от МЕ
CAB
Team Board Member
Posts: 293
Joined: Wed Dec 23, 2009 9:44 am
Location: Plovdiv, Bulgaria

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by CAB »

Дай да хванем някои да изпраска някъф дизайн набързо. После аз ще го напиша на PHP колкото и бавно да стане. Ще обсъдим алгоритмите и аз имам идеи.
24,25 - H.286; 26,27 - G.96; 28,29,30 - F.32; 31 - E.11; 32 - F.33; 33,34 - E.11
dvaaise
Coach
Posts: 48
Joined: Fri Jan 22, 2010 8:36 pm

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by dvaaise »

ами понеже не виждам кои може да хванем освен ако някой не изяви желание тук, викам да направиш каквото можеш на php. дори да са 1-2 странички които да показват всичко от таблицата на играчите от базата данни. така докато обмислям структурата на базата данни ще имам някаква визуална представа какво има и какво му липсва на 1 играч. опит с бази данни имаш ли? дори и да нямаш аз мога да напиша заявките.

кажи какви са твоите идеи
CAB
Team Board Member
Posts: 293
Joined: Wed Dec 23, 2009 9:44 am
Location: Plovdiv, Bulgaria

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by CAB »

zaqvkite sa qsni, imam idei po igra4ite sashto :) ama tova mislq 4e ne e tolkova vajno v momenta <:
24,25 - H.286; 26,27 - G.96; 28,29,30 - F.32; 31 - E.11; 32 - F.33; 33,34 - E.11
GodFatheRR81
Groundsman
Posts: 9
Joined: Wed Jan 27, 2010 4:15 pm

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by GodFatheRR81 »

И аз мога да се включа , но само с лога и банери и всичко което има нужда да е свързано с дизайн . Използвам различна програма от стандартните ( фотошоп и корел) Gif Creator . Обаче с това се изчерпват уменията ми . :D
dvaaise
Coach
Posts: 48
Joined: Fri Jan 22, 2010 8:36 pm

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by dvaaise »

CAB кажи си идеите за играчите. или за енжина ако имаш такива. по лесно е да се напишат сега отколкото след като нещата са готови.
очаквам идеи по енжина и от други хора. сега му е времето

GodFatheRR81 всяка помощ ще бъде полезна. още е рано за банери и лога но ако искаш си подготви някакви. някакви идеи за дизайна имаш ли?
sinisha
Team Manager
Posts: 126
Joined: Wed Jan 13, 2010 7:38 am

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by sinisha »

За по-малко от месец българския форум надмина по-активност и дискусии
форумите на :

Persian
Turkish
German
French
Estonian

и по брой теми Portuguese :!:

Поздравления :wink:
CAB
Team Board Member
Posts: 293
Joined: Wed Dec 23, 2009 9:44 am
Location: Plovdiv, Bulgaria

Re: Размисли и страсти - Свободна тема

Post by CAB »

Malko li spameri sme tuka, kak nqma da gi nadminem :)
I will invite my friends to this forum, and they will do it to their friends etc.

Turkish players registered-378 - they have a forum;
German players registered-222 - too;
French - 136;
Estonian - 76....lol
Bulgarian players - 320
That is not fair
Tova beshe chast ot argumentite koito iztyknah na admina za da imame forum. Sega daje gi izponadminahme :) :arrow:
24,25 - H.286; 26,27 - G.96; 28,29,30 - F.32; 31 - E.11; 32 - F.33; 33,34 - E.11
Post Reply

Return to “General”