Slovenský pohár (9. roč.) - skupinová fáza

Moderator: Czech Moderators

Post Reply
bati
Team Board Member
Posts: 300
Joined: Tue Jul 29, 2008 7:42 pm
Location: Slovakia, Svätý Peter

Slovenský pohár (9. roč.) - skupinová fáza

Post by bati »

Táto sekcia patrí pre Slovenský pohár(SRP). Môžete pridávať vaše námety ohľadne pravidiel. Akú predstavu máte o SRP, kedy sa má hrať?... Na základe vašich nápadov potom sformulujeme pravidlá.
Last edited by bati on Thu Nov 05, 2009 9:17 am, edited 1 time in total.
------------------------

manager: webprofesor
team: Wonderworld
Division: F.142
bati
Team Board Member
Posts: 300
Joined: Tue Jul 29, 2008 7:42 pm
Location: Slovakia, Svätý Peter

Re: Slovenský pohár

Post by bati »

Môj návrh je: Len také mužstvo môže hrať Slovenský pohár, ktoré má najviac dve kontumácií v predchádzajúcej lige.
Pridajte ďalšie návrhy
------------------------

manager: webprofesor
team: Wonderworld
Division: F.142
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Slovenský pohár

Post by PaToM »

Hrať by sa mohlo o 10:00 alebo 22:00 h.
Hralo by sa systémom niekoľkých kôl, prípadne predkôl (podľa počtu tímov) s odevtami. Tie by sa mohli hrať napríklad v stredu a sobotu (v sobotu odvety). Nasledovať by mohla skupinová fáza s 4 skupinami po 4 hráčoch, ale ak nesúhlasíte, nemusí byť. Ak by sa hrala, tak napr. v utorok, piatok a nedeľu. Ďalej osemfinále, štvrťfinále a semifinále, ktoré by sa hrali na odvety (v stredu a sobotu) a posledný finálový zápas v stredu posledný týždeň SP sezóny. Na koho ihrisku by sa hral by sa určilo podľa dosiahnutých výsledkov v skupinovej fáze alebo žrebom v prípade zhody výsledkov.

Zatiaľ taký jednoduchý model:

1.týždeň (SP sezóny)

predkolo - 1. zápasy - streda (n tímov bez )
predkolo - odvety - sobota

2. týždeň

1.kolo - 1.zápasy - streda
1.kolo - odvety - sobota

3. týždeň

2.kolo - 1.zápasy - streda
2.kolo - odvety - sobota

4. týždeň

3.kolo - 1.zápasy - streda
3.kolo - odvety - sobota

5. týždeň
skupinové zápasy - 1. zápasy

1 vs. 2 - utorok
3 vs. 4 - utorok

3 vs. 1 - piatok
4 vs. 2 - piatok

1 vs. 4 - nedeľa
2 vs. 3 - nedeľa

6. týždeň
skupinové zápasy - odvety

2 vs. 1 - utorok
4 vs. 3 - utorok

1 vs. 3 - piatok
2 vs. 4 - piatok

4 vs. 1 - nedeľa
3 vs. 2 - nedeľa

7. týždeň
štvrťfinále

1. zápasy - streda
A1 vs. B2
A2 vs. B1
C1 vs. D2
C2 vs. D1

odvety - sobota
B2 vs. A1
B1 vs. A2
D2 vs. C1
D1 vs. C2

8. týždeň
semifinále

1. zápasy - streda
(1) A1/B2 - C1/D2
(2) A2/B1 - C2/D1

odvety - sobota
(1) C1/D2 - A1/B2
(2) C2/D1 - A2/B1

9.týždeň

víťaz (1) semifinále VS. víťaz (2) semifinále - streda
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
bati
Team Board Member
Posts: 300
Joined: Tue Jul 29, 2008 7:42 pm
Location: Slovakia, Svätý Peter

Re: Slovenský pohár

Post by bati »

Dobre je to rozpracované. Ja s tým súhlasím.
------------------------

manager: webprofesor
team: Wonderworld
Division: F.142
Gili Gaarom
Assistant Coach
Posts: 16
Joined: Thu Oct 22, 2009 5:57 am

Re: Slovenský pohár

Post by Gili Gaarom »

bati wrote:Môj návrh je: Len také mužstvo môže hrať Slovenský pohár, ktoré má najviac dve kontumácií v predchádzajúcej lige.
Pridajte ďalšie návrhy
nesuhlasim, mohlo by hrať mužstvo iba bez kontumácie! Stane sa že nemam čas hrať, ale na poslanie pozvanky resp. jej potvrdenie, mám času dosť a ten kto nemá, tak nemá čo robiť v SRP, pribudnú zbytočné starosti ludom, čo sa o to starajú, je to subjektívne, ale tak to vidím...

...v lige mať dve kontumačky, to sa dá zvládnuť, ale v pohári ide o pravidelnú účasť a teda nemôže prísť ku kontumáciám, stratí to zmysel...
Gili Gaarom
Assistant Coach
Posts: 16
Joined: Thu Oct 22, 2009 5:57 am

Re: Slovenský pohár

Post by Gili Gaarom »

PaToM wrote:Hrať by sa mohlo o 10:00 alebo 22:00 h. ...
som za 22.00 sobota; odveta 18.00 nedela...
bati
Team Board Member
Posts: 300
Joined: Tue Jul 29, 2008 7:42 pm
Location: Slovakia, Svätý Peter

Re: Slovenský pohár

Post by bati »

Gili Gaarom wrote:
bati wrote:Môj návrh je: Len také mužstvo môže hrať Slovenský pohár, ktoré má najviac dve kontumácií v predchádzajúcej lige.
Pridajte ďalšie návrhy
nesuhlasim, mohlo by hrať mužstvo iba bez kontumácie! Stane sa že nemam čas hrať, ale na poslanie pozvanky resp. jej potvrdenie, mám času dosť a ten kto nemá, tak nemá čo robiť v SRP, pribudnú zbytočné starosti ludom, čo sa o to starajú, je to subjektívne, ale tak to vidím...

...v lige mať dve kontumačky, to sa dá zvládnuť, ale v pohári ide o pravidelnú účasť a teda nemôže prísť ku kontumáciám, stratí to zmysel...
Aj ja presne to hovorím, že v pohári nechceme kontumácie. Preto som navrhoval, že len tie mužstvá môžu hrať v pohári, ktoré nemajú viac ako dve kontumácií v lige. Liga sa hrá najprv a potom pohár.
------------------------

manager: webprofesor
team: Wonderworld
Division: F.142
Gili Gaarom
Assistant Coach
Posts: 16
Joined: Thu Oct 22, 2009 5:57 am

Re: Slovenský pohár

Post by Gili Gaarom »

poznám 4.tipy kontumácie: ignorovanie; lenivosť; vypočítavosť; a tip, ktorý som ešte nezaregistroval: "bohužial mam tak nabity program že neviem kde by som ten zapas -vopchal-" a účasť v pohári si treba zaslúžiť, takže ja som jednoznačne za to, aby pohár mohol hrať iba tým, ktorý nemá ani jednu kontumáciu, výjma 4.tého spomenutého...
myky0-
Team President
Posts: 541
Joined: Sat Sep 20, 2008 2:39 pm
Location: Olcnava

Re: Slovenský pohár

Post by myky0- »

Paťo, musím povedať, že si to pekne spracoval a veľmi sa mi to páči. Čiže úplne súhlasim s tvojím návrhom :)
MYKY FC
C.7

Komisár a štatistik II. SR ligy

Stránka SR ligy http://slovenskaliga.onlinegamesbt.eu/
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Slovenský pohár

Post by PaToM »

Gili Gaarom wrote:
bati wrote:Môj návrh je: Len také mužstvo môže hrať Slovenský pohár, ktoré má najviac dve kontumácií v predchádzajúcej lige.
Pridajte ďalšie návrhy
nesuhlasim, mohlo by hrať mužstvo iba bez kontumácie! Stane sa že nemam čas hrať, ale na poslanie pozvanky resp. jej potvrdenie, mám času dosť a ten kto nemá, tak nemá čo robiť v SRP, pribudnú zbytočné starosti ludom, čo sa o to starajú, je to subjektívne, ale tak to vidím...

...v lige mať dve kontumačky, to sa dá zvládnuť, ale v pohári ide o pravidelnú účasť a teda nemôže prísť ku kontumáciám, stratí to zmysel...
Dobre, veď mne sa zdali prísne aj tie 2 kontumácie :lol: Ale môžeme spraviť kompromis a povedzme, že kto má viac ako jednu kontumáciu, má stop na najbližšiu pohárovú sezónu. A ešte napríklad, kto dostane v predchádzajúcom ročníku pohára 2 kontumácie, nemôže sa zúčastniť ďalšieho ročníka pohára. Predsa len, občas si človek naozaj nenájde čas na SP alebo mu odíde PC a nemôže sa dostať na net a pod.
Gili Gaarom wrote:
PaToM wrote:Hrať by sa mohlo o 10:00 alebo 22:00 h. ...
som za 22.00 sobota; odveta 18.00 nedela...
Neviem no, práveže som nechcel aby boli tie zápasy tak na husto. Totiž za také 2/3 dni sa môže stav mužstva zmeniť viac ako za ten jeden deň (zvýši sa morálka, TS, uzdraví sa hráč A-tímu, ktorý v predošlom zápase nemohol nastúpiť pre zranenie...). Ide o to aby sa tie zápasy viac líšili a nie len tým, kto bude mať práve výhodu domáceho prostredia. Okrem toho, je to super čakať v napätí aspoň pár dní ako dopadne odveta. :mrgreen:

Asi ste si mohli všimnúť, že môj návrh počíta so 128 a viac účastníkmi. Neviem, či je to zrovna reálne vzhľadom na informovanosť slovenskej SP komunity už len o SR Lige. V tom prípade by sa mohol napríklad počet kôl znížiť na 2 alebo jedno, v tom prípade by mohlo byť účastníkov 64 a viac resp. 32 a viac. Tieto čísla už vyzerajú o niečo reálnejšie. Ak píšem 32 a viac, mám tým na mysli, že ak by počet tímov presahoval počet 32 ale nedosahoval by počet 64, do prvého kola by dostali prednosť tímy z Ligy.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
myky0-
Team President
Posts: 541
Joined: Sat Sep 20, 2008 2:39 pm
Location: Olcnava

Re: Slovenský pohár

Post by myky0- »

Ja by som tiež zachoval hracie dni z ligy, čiže streda a sobota. Ja by som bol za čas 10:00 v oboch pripadoch.

No tych 128 tímov asi nebude, a asi ani 64... :) (možno ak by sa zvýšila informovanosť slovenkých managerov)
MYKY FC
C.7

Komisár a štatistik II. SR ligy

Stránka SR ligy http://slovenskaliga.onlinegamesbt.eu/
Gili Gaarom
Assistant Coach
Posts: 16
Joined: Thu Oct 22, 2009 5:57 am

Re: Slovenský pohár

Post by Gili Gaarom »

PaToM wrote: Ale môžeme spraviť kompromis a povedzme, že kto má viac ako jednu kontumáciu, má stop na najbližšiu pohárovú sezónu. A ešte napríklad, kto dostane v predchádzajúcom ročníku pohára 2 kontumácie, nemôže sa zúčastniť ďalšieho ročníka pohára. Predsa len, občas si človek naozaj nenájde čas na SP alebo mu odíde PC a nemôže sa dostať na net a pod.
Jasne, takto je to celkom v pohode; SÚHLAS!
PaToM wrote:Neviem no, práveže som nechcel aby boli tie zápasy tak na husto. Totiž za také 2/3 dni sa môže stav mužstva zmeniť viac ako za ten jeden deň (zvýši sa morálka, TS, uzdraví sa hráč A-tímu, ktorý v predošlom zápase nemohol nastúpiť pre zranenie...). Ide o to aby sa tie zápasy viac líšili a nie len tým, kto bude mať práve výhodu domáceho prostredia. Okrem toho, je to super čakať v napätí aspoň pár dní ako dopadne odveta. :mrgreen:................
Z takýmto nastavením musím SÚHLASIŤ, dobre vysvetlené a k súťaži patrí napätie, to je fakt :twisted:
bati
Team Board Member
Posts: 300
Joined: Tue Jul 29, 2008 7:42 pm
Location: Slovakia, Svätý Peter

Re: Slovenský pohár

Post by bati »

PaToM wrote:
Gili Gaarom wrote:
bati wrote:Môj návrh je: Len také mužstvo môže hrať Slovenský pohár, ktoré má najviac dve kontumácií v predchádzajúcej lige.
Pridajte ďalšie návrhy


PaToM wrote: Dobre, veď mne sa zdali prísne aj tie 2 kontumácie :lol: Ale môžeme spraviť kompromis a povedzme, že kto má viac ako jednu kontumáciu, má stop na najbližšiu pohárovú sezónu. A ešte napríklad, kto dostane v predchádzajúcom ročníku pohára 2 kontumácie, nemôže sa zúčastniť ďalšieho ročníka pohára. Predsa len, občas si človek naozaj nenájde čas na SP alebo mu odíde PC a nemôže sa dostať na net a pod.

Neviem no, práveže som nechcel aby boli tie zápasy tak na husto. Totiž za také 2/3 dni sa môže stav mužstva zmeniť viac ako za ten jeden deň (zvýši sa morálka, TS, uzdraví sa hráč A-tímu, ktorý v predošlom zápase nemohol nastúpiť pre zranenie...). Ide o to aby sa tie zápasy viac líšili a nie len tým, kto bude mať práve výhodu domáceho prostredia. Okrem toho, je to super čakať v napätí aspoň pár dní ako dopadne odveta. :mrgreen:

Asi ste si mohli všimnúť, že môj návrh počíta so 128 a viac účastníkmi. Neviem, či je to zrovna reálne vzhľadom na informovanosť slovenskej SP komunity už len o SR Lige. V tom prípade by sa mohol napríklad počet kôl znížiť na 2 alebo jedno, v tom prípade by mohlo byť účastníkov 64 a viac resp. 32 a viac. Tieto čísla už vyzerajú o niečo reálnejšie. Ak píšem 32 a viac, mám tým na mysli, že ak by počet tímov presahoval počet 32 ale nedosahoval by počet 64, do prvého kola by dostali prednosť tímy z Ligy.
Súhlasím s tvojim návrhom čo sa týka frekvencie zápasov. Je dobrý aj návrh, že kto môže hrať pohár.
------------------------

manager: webprofesor
team: Wonderworld
Division: F.142
Gili Gaarom
Assistant Coach
Posts: 16
Joined: Thu Oct 22, 2009 5:57 am

Re: Slovenský pohár

Post by Gili Gaarom »

PaToM wrote: ..., mám tým na mysli, že ak by počet tímov presahoval počet 32 ale nedosahoval by počet 64, do prvého kola by dostali prednosť tímy z Ligy.
pokial by nedosahoval 64 a bol viac ako 32 co tak spravit predkolo zo slabších, či nových tímov? (iba nápad), aby lepsie a aktívnejsie tímy boli medzi 32 top v pohari a niekto s kontumáciou by musel viac bojovat o postup v pohari...

hm???
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Slovenský pohár

Post by PaToM »

Gili Gaarom wrote:
PaToM wrote: ..., mám tým na mysli, že ak by počet tímov presahoval počet 32 ale nedosahoval by počet 64, do prvého kola by dostali prednosť tímy z Ligy.
pokial by nedosahoval 64 a bol viac ako 32 co tak spravit predkolo zo slabších, či nových tímov? (iba nápad), aby lepsie a aktívnejsie tímy boli medzi 32 top v pohari a niekto s kontumáciou by musel viac bojovat o postup v pohari...

hm???
Áno. V tej schéme sa počíta s nejakým predkolom. Tam by zrejme boli tie slabšie tímy.
V ďalších kolách by mohli byť tímy rozdelené medzi nasadené a nenasadené. Ale to len v prípade, že ich bude dostatočne veľa.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Post Reply

Return to “SK - Národní ligy + Evropa”