Pravidlá slovenských súťaží

Moderator: Czech Moderators

User avatar
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Pravidlá slovenských súťaží

Post by PaToM » Thu Jan 27, 2011 1:12 am

Veľa sa už o nich písalo, veľa sa hovorilo, ale dlho nič neprichádzalo...
Ale teraz sú tu!
Áno, konečne máme vlastné Pravidlá slovenských súťaží :!: :D

Stiahnete si ich na: http://www.4shared.com/office/xP65agfq/ ... ch_sa.html

Nechcem ich sem kopírovať do príspevku, lebo by to bolo asi menej prehľadné.
Ak niekoho napadne iný spôsob ako ich tu prezentovať, nech napíše.
Túto tému necháme otvorenú pre akékoľvek pripomienky a návrhy na zmeny od každého, kto niečo nájde (od tých najkomplikovanejších problémov až po banality typu gramatika :)).
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

undertaker16
Team Manager
Posts: 205
Joined: Sun Sep 26, 2010 7:08 pm

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by undertaker16 » Thu Jan 27, 2011 10:59 am

ja tomu nechapem , co tam mam stahovat .

User avatar
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by PaToM » Thu Jan 27, 2011 11:06 am

undertaker16 wrote:ja tomu nechapem , co tam mam stahovat .
To modré tlačidlo s bielym nápisom Download Now.

Image

Potom počkáš asi 20 sekúnd a klikneš sem:

Image
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

User avatar
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by PaToM » Thu Jan 27, 2011 2:10 pm

Pravidlá slovenských súťaží - stručne

1. Hrací čas ligových zápasov je streda a sobota o 18:00, pre pohárové zápasy je vyhradená nedeľa o 18:00. Ak sa v stredu nehrá liga, môže sa aj vtedy hrať Pohár (podľa rozpisu zápasov).

2. Pozvánky na zápasy treba posielať najneskôr 3 dni pred oficiálnym termínom zápasu a prijímať najneskôr 1 deň pred zápasom.

3. Ak niektorému z tímov nevyhovuje termín hrania zápasu (napr. pre obsadenie termínu iným zápasom), môže sa dohodnúť na zmene termínu so súperom a oznámiť ju svojmu komisárovi do pošty alebo do príslušnej témy na fóre. Predohrávka je možná najskôr 3 dni pred oficiálnym termínom zápasu, dohrávka najneskôr 3 dni po oficiálnom termíne.

4. Ak sú pre nejakú ligu alebo súťaž schválené tresty, tak ak je hráč v zápase vylúčený, nemôže nasledujúce kolo nastúpiť na zápas. Ak nasledujúce kolo tím z akéhokoľvek dôvodu nehrá, presúvajú sa všetkým jeho hráčom tresty na najbližšie kolo, kedy hrá. To platí aj v prípade, že zápas bol z nejakého dôvodu skontumovaný.

5. Ak sa zápas neodohrá regulárne (podľa pravidiel), poverený komisár udelí previnilému tímu kontumáciu 0:3. Ak sa previnia oba tímy naraz, nasleduje obojstranná kontumácia 0:3 a 3:0 (teda 3:3) a oba tímy prehrávajú zápas kontumačne.

6. Za 4 kontumácie v Slovenskej Lige je tým vylúčený zo Slovenskej Ligy, v Pohári už za tri kontumácie.
Last edited by PaToM on Sat Jan 29, 2011 12:20 am, edited 2 times in total.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

User avatar
dann11
Team President
Posts: 959
Joined: Fri Apr 30, 2010 11:27 am

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by dann11 » Thu Jan 27, 2011 3:40 pm

PaToM wrote:
undertaker16 wrote:ja tomu nechapem , co tam mam stahovat .
To modré tlačidlo s bielym nápisom Download Now.
potom cakas cca 20 sekund a kliknes na to :P

User avatar
dann11
Team President
Posts: 959
Joined: Fri Apr 30, 2010 11:27 am

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by dann11 » Thu Jan 27, 2011 3:50 pm

Všeobecné pravidlá


I.
Pravidlá slovenských súťaží (ďalej len pravidlá) stanovujú základné podmienky organizácie slovenských súťaží (Slovenskej Ligy a Slovenského Pohára). Vzťahujú sa na všetkých jej súťažiacich i organizátorov a sú pre nich bez výnimky záväzné.

II.
Pravidlá sú vydávané, novelizované a rušené na základe slušných a demokratických dohôd organizátorov súťaží.

III.
Pravidlá sú podriadené Ústave Slovenskej republiky (ďalej len SR), Ústavným zákonom SR, Zákonom SR, nariadeniam vlády SR, vyhláškam SR, etickému kódexu, pravidlám SoccerProjectu a pravidlám oficiálneho Fóra SoccerProjectu.

IV.
Každý súťažiaci v súťažiach a každý organizátor je povinný riadiť sa pravidlami. Za porušenie pravidiel budú potrestaní organizátormi súťaže v súlade s pravidlami. Najvyšším trestom za porušenie pravidiel je vylúčenie zo súťaží.

V. Právo zúčastniť sa slovenských súťaží majú len hráči, ktorí majú na SP vo svojom profile ako krajinu uvedenú Slovensko (slovenská vlajka). Organizátori majú právo udeliť výnimku pre Slovákov hrajúcich pod inou vlajkou. Rovnako majú právo nezaradiť do súťaže manažéra preukázateľne neslovenskej národnosti aj napriek uvedenej krajine Slovensko alebo aj z iných relevantných dôvodov.

VI.
Právo vyjadriť sa k pravidlám má každý organizátor súťaží ako aj jej účastník, ktorý môže ponúknuť návrh na úpravu pravidiel. Organizátor súťaže je povinný posúdiť relevantnosť tohto návrhu a podľa toho pravidlá zmeniť alebo návrh odmietnuť. Právo priamo meniť pravidlá majú len organizátori súťaže.

VII.
Organizátori súťaže majú právo zmeniť pravidlá súťaže či systém hry s účinnosťou od začiatku najbližšieho ročníka slovenských súťaží aj bez súhlasu súťažiacich.


Organizácia slovenských súťaží


1. Slovenské súťaže sú organizované a hrané prostredníctvom online-hry SoccerProject (ďalej len SP) a preto sú aj podmienené jeho funkčnosťou. Organizátori súťaže nie sú zodpovední za prípadné výpadky serveru SP a súťažiacim nie sú povinní v prípade škody (napr. prehry, kontumačnej prehry) udeľovať výnimky alebo náhrady.

2. Slovenské súťaže nie sú oficiálnou súťažou SP a sú organizované na oficiálnom fóre SP.

3. Zúčastniť sa slovenských súťaží môžu len tí manažéri, ktorí majú na SP založený aktívny účet a vo svojom profile uvedenú slovenskú vlajku.

4. Slovenské súťaže sa delia na dve, od seba nezávislé súťaže - Slovenská Liga a Slovenský Pohár.

5. Každý hráč SP má právo zúčastniť sa ktorejkoľvek slovenskej súťaže, ak splní podmienky stanovené organizátormi súťaže na právoplatné prihlásenie pre daný ročník zvolenej súťaže. Zároveň každý, kto sa chce zúčastniť, musí spĺňať všetky podmienky na prijatie do súťaže stanovené organizátormi súťaže v pravidlách.

6. Slovenské súťaže sa riadia okrem pravidiel aj termínovou listinou alebo rozpismi zápasov pre danú súťaž. Tie sú vydávané a schvaľované organizátormi súťaží vždy pred ich začiatkom a závisia od počtu prihlásených tímov (manažérov) do danej súťaže a zvoleného modelu hrania zápasov.

7. Do Slovenských súťaží sa musia hlásiť všetci manažéri, ktorí sa nezúčastnili posledného ročníka aspoň jednej zo súťaží. Ostatní manažéri a ich tímy budú do nasledujúceho ročníka súťaží zaradení po potvrdení záujmu o súťaže odpoveďou na potvrdzujúcu správu, ktorú dostanú pred začiatkom súťaže všetci prihlásení manažéri. Až po jej potvrdení budú manažéri so svojimi tímami zaradení do zvolených súťaží.

8. Organizátori súťaže si vyhradzujú právo v sporných situáciách, ktoré presne tieto pravidlá neupravujú, rozhodnúť podľa svojho uváženia.

Slovenská Liga


1. Organizácia Slovenskej Ligy (SL)

1.1 Všetky prihlásené tímy v Slovenskej Lige sú na začiatku súťaže rozdelené do líg podľa počtu prihlásených tímov (1. liga (tzv. Corgoň Liga), 2.liga, 3.A liga a pod.). Tímy, ktoré hrali SL aj v predošlom ročníku, budú zaradené do najvyšších líg podľa ich umiestnenia v minulom ročníku. Novoprihlásené tímy budú zaradené do nižších líg a budú zoradené na základe výsledkov na SP.

1.2 Každú ligu má na starosti jeden komisár. Je to manažér z vedenia súťaže (organizátor), ktorý bol poverený alebo si zvolil danú ligu pred začiatkom ročníka súťaže. Každý komisár je povinný dohliadať nad dodržiavaním pravidiel slovenských súťaží všetkými manažérmi v jeho lige. Komisár sa tiež riadi pravidlami.

1.3 Po rozlosovaní ročníka alebo aspoň jedného zápasu sú povinní jeho aktéri naplánovať si daný(é) zápas(y) podľa pravidiel a pokynov komisárov líg.

1.4 Ak sa zápas odohrá v súlade s pravidlami a rozpisom zápasov, víťaz si do tabuľky pripíše 3 body, porazený 0 bodov a obaja skóre zápasu, pričom víťaz si pripíše aktívne skóre, porazený pasívne skóre (napr. výsledok zápasu je 2:3, tak domáci tím si pripíše skóre 2:3 a hostia 3:2). V prípade remízového výsledku si oba tímy pripíšu do tabuľky po 1 bode a skóre zápasu.

1.5 Na začiatku ročníka SL sú tiež určené pozície v tabuľke pre postupujúce tímy aj pre zostupujúce, prípadne aj pozície pre vstup do barážových súbojov.

1.6 Víťaz najvyššej ligy sa stáva víťazom ročníka SL. Z najvyššej ligy nepostupuje nikto, podobne z najnižšej ligy (z najnižších líg) nezostupuje nikto.


2. Spôsob hrania zápasov

2.1 Zápasy Slovenskej Ligy sa hrajú formou priateľských zápasov bez penaltového rozstrelu. Avšak pri hre s penaltovým rozstrelom nebude sankcionovaný ani jeden tím z tímov hrajúcich daný zápas, ani komisár ligy. Zápas je pri splnení ďalších pravidiel regulárny. Na výsledok penaltového rozstrelu sa však neprihliada.

2.2 Oficiálny hrací čas zápasov je streda a sobota o 18:00 SEČ (CET).

2.3 Tím, ktorý je v rozpise zápasov uvedený ako prvý (alebo naľavo) je domáci tím. Tím uvedený ako druhý (alebo napravo) je hosťujúci tím.

2.4 Povinnosťou domáceho tímu je poslať pozvánku na priateľský zápas v stanovený oficiálny termín zápasu svojmu súperovi najneskôr 3 dni pred termínom hrania zápasu. (Napr. zápas má oficiálny termín v stredu o 18:00, tak domáci tím musí poslať pozvánku najneskôr do nedele do 18:00 (predošlého týždňa).)

2.5 Povinnosťou hosťujúceho tímu je, ak dostal pozvánku na priateľský zápas v stanovený oficiálny termín zápasu od svojho súpera, prijať ju najneskôr 1 deň pred termínom hrania zápasu. (Napr. zápas má oficiálny termín v stredu o 18:00, tak hosťujúci tím musí prijať pozvánku najneskôr do utorka do 18:00 (toho týždňa).)

2.6 V prípade obsadenia stanoveného termínu zápasu jedného alebo druhého tímu iným zápasom je možné si naplánovať predohrávku alebo dohrávku zápasu. Zmenu termínu treba nahlásiť komisárovi ligy, v ktorej tím hrá alebo oznámiť v príslušnej téme na fóre. Je nutná aj dohoda oboch tímov hrajúcich zápas. Zmena termínu nie je podmienená obsadením termínu iným zápasom niektorého z tímov.

2.6.1 Predohrávku zápasu je možné naplánovať najskôr 3 dni pred oficiálnym termínom. Treba ju oznámiť najneskôr 1 deň pred odohratím predohrávky a zároveň najneskôr 3 dni pred oficiálnym termínom.

2.6.2 Dohrávku zápasu je možné naplánovať najneskôr 3 dni po oficiálnom termíne. Treba ju oznámiť najneskôr 3 dni pred oficiálnym termínom.

2.7 Ak dôjde k neúmyselnej výmene pozície domáceho a hosťujúceho mužstva pri plánovaní zápasu a zápas je už naplánovaný, môže jeden z manažérov (po dohode so súperom) požiadať o zmenu termínu zápasu podľa pravidla 2.6, ale najneskôr 1 deň pred oficiálnym termínom, v prípade predohrávky najneskôr jeden deň pred termínom predohrávky.


3. Tresty a kontumácie


3.1 Ak tím, ktorý bol v rozpise označený ako domáci, nepošle pozvánku hosťujúcemu tímu alebo ju nepošle v stanovenom termíne (podľa pravidiel), bude mu udelený trest v podobe kontumácie zápasu so skóre 0:3 v jeho neprospech a víťazom zápasu sa stáva hosťujúci tím. Ak komisár napriek nesplneniu povinnosti domáceho mužstva odoslať včas pozvánku udelí domácemu mužstvu výnimku a povolí zmenu termínu za súhlasu hosťujúceho tímu (manažéra), môže sa zápas pri splnení ďalších pravidiel regulárne odohrať. Hosťujúci tím však nemusí súhlasiť so zmenou termínu a môže požiadať komisára svojej ligy o kontumáciu vo svoj prospech a komisár je povinný s tým súhlasiť.

3.2 Ak tím, ktorý bol v rozpise označený ako hosťujúci, dostal pozvánku od súpera a neprijme ju alebo ju neprijme v stanovenom termíne (podľa pravidiel), bude mu udelený trest v podobe kontumácie zápasu so skóre 0:3 v jeho neprospech a víťazom zápasu sa stáva domáci tím. Ak komisár napriek nesplneniu povinnosti hosťujúceho mužstva prijať včas pozvánku udelí hosťujúcemu mužstvu výnimku a povolí zmenu termínu za súhlasu domáceho tímu (manažéra), môže sa zápas pri splnení ďalších pravidiel regulárne odohrať. Domáci tím však nemusí súhlasiť so zmenou termínu a môže požiadať komisára svojej ligy o kontumáciu vo svoj prospech a komisár je povinný s tým súhlasiť.

3.3 Ak dôjde k úmyselnej zámene zo strán oboch tímov alebo neúmyselnej zámene pozícií domáceho a hosťujúceho mužstva, pričom ani jeden z manažérov tímov hrajúcich zápas nepožiada o výnimku a zmenu termínu podľa pravidla 2.7, je zápas kontumovaný so skóre 3:3. V tomto prípade si oba tímy pripíšu do tabuľky 0 bodov. V prípade úmyselnej zámeny pozícií domáceho a hosťujúceho mužstva len jedného z mužstiev, je zápas skontumovaný so skóre 0:3 v neprospech previnilého tímu a víťazom zápasu sa stáva jeho súper.

3.4 Ak sú v danej lige schválené aj tresty pre hráčov, tak v prípade nesplnenia pravidiel o hráčoch v treste (pozri dištančné tresty pre hráčov) nasleduje kontumácia v neprospech tímu, za ktorý hráč v treste nastúpil so skóre 0:3 a víťazom zápasu sa stáva jeho súper. Ak pravidlá o hráčoch v treste porušia oba tímy v zápase, bude týmto tímom udelená kontumácia so skóre 3:3 a oba tímy si pripíšu do tabuľky 0 bodov.

3.4.1. Ak tím, ktorý sa stal po kontumácii zápasu jeho víťazom a zaznamenal v odohranom zápase víťazstvo s vyšším ako 3-gólovým rozdielom, je kontumačné skóre zápasu vypočítané tak, že za počet strelených gólov sa ráta rozdiel strelených a inkasovaných gólov víťazného tímu a počet inkasovaných gólov kontumačného skóre je rovný 0.

3.5 Ak tím dosiahne počas ročníka súťaže 4 kontumácie, je vylúčený zo súťaže a nemôže sa zúčastniť nasledujúceho ročníka súťaže. Zároveň sú všetky jeho predchádzajúce aj nasledujúce zápasy skontumované so skóre 0:3, víťazmi zápasov s týmto tímom sa stávajú jeho súperi a tomuto tímu bude aj vynulovaný počet nazbieraných bodov (príp. aj počet výhier a remíz a zapísaný taký počet prehier, koľko bolo do jeho vylúčenia odohraných zápasov).

3.6 V skontumovanom zápase sa do štatistík nezapisujú strelci tímov.


4. Dištančné tresty pre hráčov

4.1 Každý hráč, ktorý uvidí v zápase SL červenú kartu (ČK), či už po 2. žltej karte alebo priamu ČK, je na nasledujúce kolo (zápas) dištancovaný.

4.2 Každý dištancovaný hráč (alebo tzv. hráč v treste) nemôže v nasledujúcom kole (zápase) SL nastúpiť do zápasu zo základnej zostavy a ani ako striedajúci hráč. Na lavičke pre náhradníkov môže sedieť, ale nesmie zasiahnuť do zápasu.

4.3 Za porušenie tohto pravidla nasledujú tresty pre tímy podľa pravidla 3.4.

4.4 Po odpykaní trestu (tj. po tom, čo hráč v ďalšom kole nenastúpi na zápas), už hráč nie je dištancovaný a ďalšie kolo (po kole, v ktorom nemohol nastúpiť) už nastúpi môže

4.4.1 Výnimkou je situácia, ak mal hrať tím s hráčom v treste v nasledujúcom zápase proti už vylúčenému tímu. Vtedy sa hráčovi v treste jeho trest neruší, ale posúva sa na najbližšie kolo, kedy hrá jeho tím proti hrajúcemu tímu SL.

4.5 Ak je zápas z akýchkoľvek dôvodov skontumovaný, presúvajú sa tresty všetkým hráčom, ktorí boli na daný zápas dištancovaní, na ďalšie kolo.

4.6 Tresty sa neprenášajú medzi zápasmi SL a SPo ani medzi jednotlivými ročníkmi SL.
Slovenský Pohár


1. Organizácia Slovenského Pohára (SPo)

1.1 Všetky prihlásené tímy v Slovenskom Pohári sú na začiatku súťaže rozdelené do výkonnostných košov podľa rankingu zostaveného na základe umiestnenia tímov v predošlých ročníkoch SPo, výsledkov v SL a umiestnenia v oficiálnej lige na SP v poslednej sezóne na SP. Tímy, ktoré ešte nehrali SPo, budú zoradené v rankingu len na základe v oficiálnej lige SP a podľa umiestnenia v lige na SP, prípadne (pri neúčasti ani v jednej zo slovenských súťaží) len podľa umiestnenia v lige na SP.

1.2 Podľa zvoleného systému hrania Pohára budú tímy rozdelené do skupín alebo nasadené v zápasoch podľa svojho umiestnenia v rankingu.

1.3 Po rozlosovaní ročníka alebo aspoň jedného zápasu sú povinní jeho aktéri naplánovať si daný(é) zápas(y) podľa pravidiel a pokynov organizátorov súťaže.


2. Spôsob hrania zápasov

2.1 Zápasy Slovenského Pohára sa hrajú formou priateľských zápasov bez penaltového rozstrelu. Avšak pri hre s penaltovým rozstrelom nebude sankcionovaný ani jeden tím z tímov hrajúcich daný zápas, ani komisár zodpovedný za daný zápas. Zápas je pri splnení ďalších pravidiel regulárny. Na výsledok penaltového rozstrelu sa však neprihliada. Toto pravidlo neplatí v opakovaných zápasoch podľa bodovacích kritérií (viď nižšie).

2.2 Oficiálny hrací čas zápasov je streda a nedeľa o 18:00 SEČ (CET). V stredu sa hrá len v tých dňoch, kedy v ani jednej lige SL nie sú v oficiálnom termíne naplánované zápasy.

2.3 Tím, ktorý je v rozpise zápasov uvedený ako prvý (alebo naľavo) je domáci tím. Tím uvedený ako druhý (alebo napravo) je hosťujúci tím.

2.4 Povinnosťou domáceho tímu je poslať pozvánku na priateľský zápas v stanovený oficiálny termín zápasu svojmu súperovi najneskôr 3 dni pred termínom hrania zápasu. (Napr. zápas má oficiálny termín v nedeľu o 18:00, tak domáci tím musí poslať pozvánku najneskôr do štvrtka do 18:00 (toho týždňa).)

2.5 Povinnosťou hosťujúceho tímu je, ak dostal pozvánku na priateľský zápas v stanovený oficiálny termín zápasu od svojho súpera, prijať ju najneskôr 1 deň pred termínom hrania zápasu. (Napr. zápas má oficiálny termín v nedeľu o 18:00, tak hosťujúci tím musí prijať pozvánku najneskôr do soboty do 18:00 (toho týždňa).)

2.6 V prípade obsadenia stanoveného termínu zápasu jedného alebo druhého tímu iným zápasom je možné si naplánovať predohrávku alebo dohrávku zápasu. Zmenu termínu treba nahlásiť komisárovi pridelenému k organizácii zápasov, ktoré tím hrá alebo oznámiť v príslušnej téme na fóre. Je nutná aj dohoda oboch tímov hrajúcich zápas.

2.6.1 Predohrávku zápasu je možné naplánovať najskôr 3 dni pred oficiálnym termínom. Treba ju oznámiť najneskôr 1 deň pred odohratím predohrávky a zároveň najneskôr 3 dni pred oficiálnym termínom.

2.6.2 Dohrávku zápasu je možné naplánovať najneskôr 3 dni po oficiálnom termíne. Treba ju oznámiť najneskôr 3 dni pred oficiálnym termínom.

2.7 Ak dôjde k neúmyselnej výmene pozície domáceho a hosťujúceho mužstva pri plánovaní zápasu a zápas je už naplánovaný, môže jeden z manažérov (po dohode so súperom) požiadať o dohrávku zápasu podľa pravidla 2.6.1, ale najneskôr 1 deň pred oficiálnym termínom, v prípade predohrávky najneskôr jeden deň pred termínom predohrávky.


3. Tresty a kontumácie

3.1 Ak tím, ktorý bol v rozpise označený ako domáci, nepošle pozvánku hosťujúcemu tímu alebo ju nepošle v stanovenom termíne (podľa pravidiel), bude mu udelený trest v podobe kontumácie zápasu so skóre 0:3 v jeho neprospech a víťazom zápasu sa stáva hosťujúci tím. Ak komisár napriek nesplneniu povinnosti domáceho mužstva odoslať včas pozvánku udelí domácemu mužstvu výnimku a povolí zmenu termínu za súhlasu hosťujúceho tímu (manažéra), môže sa zápas pri splnení ďalších pravidiel regulárne odohrať. Hosťujúci tím však nemusí súhlasiť so zmenou termínu a môže požiadať komisára určeného na organizáciu daného zápasu o kontumáciu vo svoj prospech a komisár je povinný s tým súhlasiť.

3.2 Ak tím, ktorý bol v rozpise označený ako hosťujúci, dostal pozvánku od súpera a neprijme ju alebo ju neprijme v stanovenom termíne (podľa pravidiel), bude mu udelený trest v podobe kontumácie zápasu so skóre 0:3 v jeho neprospech a víťazom zápasu sa stáva domáci tím. Ak komisár napriek nesplneniu povinnosti hosťujúceho mužstva prijať včas pozvánku udelí hosťujúcemu mužstvu výnimku a povolí zmenu termínu za súhlasu domáceho tímu (manažéra), môže sa zápas pri splnení ďalších pravidiel regulárne odohrať. Domáci tím však nemusí súhlasiť so zmenou termínu a môže požiadať komisára určeného na organizáciu daného zápasu o kontumáciu vo svoj prospech a komisár je povinný s tým súhlasiť.

3.3 Ak dôjde k úmyselnej zámene zo strán oboch tímov alebo neúmyselnej zámene pozícií domáceho a hosťujúceho mužstva, pričom ani jeden z manažérov tímov hrajúcich zápas nepožiada o výnimku a zmenu termínu podľa pravidla 2.7, je zápas kontumovaný so skóre 3:3. Ak sa hrá vo fáze súťaže hranej formou skupín, oba tímy si pripíšu do tabuľky 0 bodov. V prípade úmyselnej zámeny pozícií domáceho a hosťujúceho mužstva len jedného z mužstiev, je zápas skontumovaný so skóre 0:3 v neprospech previnilého tímu a víťazom zápasu sa stáva jeho súper.

3.4 Ak sú v danej fáze súťaže schválené aj tresty pre hráčov, tak v prípade nesplnenia pravidiel o hráčoch v treste (pozri dištančné tresty pre hráčov) nasleduje kontumácia v neprospech tímu, za ktorý hráč v treste nastúpil so skóre 0:3 a víťazom zápasu sa stáva jeho súper. Ak pravidlá o hráčoch v treste porušia oba tímy v zápase, bude týmto tímom udelená kontumácia so skóre 3:3 a ani jeden z tímov nie je víťazom zápasu. Ak sa hrá vo fáze súťaže hranej formou skupín, oba tímy si pripíšu do tabuľky 0 bodov.

3.4.1. Ak tím, ktorý sa stal po kontumácii zápasu jeho víťazom a zaznamenal v odohranom zápase víťazstvo s vyšším ako 3-gólovým rozdielom, je kontumačné skóre zápasu vypočítané tak, že za počet strelených gólov sa ráta rozdiel strelených a inkasovaných gólov víťazného tímu a počet inkasovaných gólov kontumačného skóre je rovný 0.

3.5 Ak tím dosiahne počas ročníka súťaže 3 kontumácie, je vylúčený zo súťaže a nemôže sa zúčastniť nasledujúceho ročníka súťaže.

3.5.1 Ak tento tím hral v čase vylúčenia vo fáze súťaže hranej formou skupín, sú všetky jeho predchádzajúce aj nasledujúce zápasy v skupine skontumované so skóre 0:3, víťazmi zápasov s týmto tímom sa stávajú jeho súperi a tomuto tímu bude aj vynulovaný počet nazbieraných bodov (príp. aj počet výhier a remíz a zapísaný taký počet prehier, koľko bolo do jeho vylúčenia odohraných zápasov).

3.5.2 Ak v čase vylúčenia hral vo fáze súťaže hranej formou play-off, sú oba jeho zápasy skontumované so skóre 0:3, postupujúcim v tomto kole sa stáva jeho súper.

3.5.3 Ak sú vo fáze súťaže hranej formou play-off 2 tímy, ktoré boli práve vylúčené, do ďalšej fázy nepostupuje nikto z nich. Ich súper v prípadnom ďalšom kole play-off postupuj priamo do ďalšieho kola (fáze súťaže).

3.6 Ak boli oba zápasy vo fáze súťaže hranej formou play-off skontumované za akéhokoľvek dôvodu so skóre 0:3 a 3:0 alebo 2-krát 3:3, do ďalšej fázy nepostupuje nikto z tímov hrajúce tieto zápasy. Ich súper v prípadnom ďalšom kole play-off postupuje priamo do ďalšieho kola (fáze súťaže).

3.7 V skontumovanom zápase sa do štatistík nezapisujú strelci tímov.


4. Dištančné tresty pre hráčov

4.1 Každý hráč, ktorý uvidí v zápase SL červenú kartu (ČK), či už po 2. žltej karte alebo priamu ČK, je na nasledujúce kolo (zápas) dištancovaný.

4.2 Každý dištancovaný hráč (alebo tzv. hráč v treste) nemôže v nasledujúcom kole (zápase) SL nastúpiť do zápasu zo základnej zostavy a ani ako striedajúci hráč. Na lavičke pre náhradníkov môže sedieť, ale nesmie zasiahnuť do zápasu.

4.3 Za porušenie tohto pravidla nasledujú tresty pre tímy podľa pravidla 3.4.

4.4 Po odpykaní trestu (tj. po tom, čo hráč v ďalšom kole nenastúpi na zápas), už hráč nie je dištancovaný a ďalšie kolo (po kole, v ktorom nemohol nastúpiť) už nastúpi môže

4.4.1 Výnimkou je situácia, ak mal hrať tím s hráčom v treste v nasledujúcom zápase proti už vylúčenému tímu. Vtedy sa hráčovi v treste jeho trest neruší, ale posúva sa na najbližšie kolo, kedy hrá jeho tím proti hrajúcemu tímu SL.

4.5 Ak je zápas z akýchkoľvek dôvodov skontumovaný, presúvajú sa tresty všetkým hráčom, ktorí boli na daný zápas dištancovaní, na ďalšie kolo.

4.6 Tresty sa neprenášajú medzi zápasmi SPo a SL ani medzi jednotlivými ročníkmi SPo.


5. Základný systém hrania Pohára

Skupinová fáza

Zúčastní sa jej 16 alebo 32 tímov (podľa počtu prihlásených tímov), ktoré budú rozdelené do skupín po 4 tímoch.
V jednej skupine hrá každý tím s každým dvakrát (zápas + odveta). Skupinová fáza sa hrá na 6 kôl, v ktorých si každý zahrá 3-krát doma a 3-krát vonku. Celkovo sa v každej skupine odohrá 12 zápasov.
Podľa bodovacích kritérií zo skupinovej fázy postupujú z každej skupiny najlepšie 2 tímy. Pre ďalšie dva tímy v skupine sa súťaž končí.


Play-off

Play-off sa hrá na 3 alebo 4 kolá (podľa počtu prihlásených tímov) - (osemfinále), štvrťfinále, semifinále a finále spolu so zápasmi o 3. miesto.
Po skupinovej fáze budú tímy z 1. miest skupín žrebované ako nasadené tímy, tímy z 2. miest skupín ako nenasadené. Žreb určí dvojice, ktoré budú hrať proti sebe 2 zápasy, každý tím jeden zápas doma, jeden vonku. V osemfinále proti sebe nesmú naraziť tímy z rovnakej skupiny v skupinovej fáze. V ďalších kolách play-off táto podmienka už neplatí a víťazné tímy budú proti ďalším víťazným nastupovať už nie podľa žrebu, ale podľa vypísanej schémy (play-off pavúk).
Ôsmi víťazi osemfinále postupujú do štvrťfinále, kde nastúpia na dvojzápasy proti tímom prideleným podľa play-off pavúka. Pre porazených súťaž končí (toto platí aj pre štvrťfinále). Štvrťfinále aj semifinále sa hrá, rovnako ako osemfinále, na zápasy s odvetami systémom doma-vonku. Víťazi semifinálových zápasov postupujú do finále, porazení si zahrajú o 3. miesto. 4. kolo play-off sa hrá tiež systémom zápasov s odvetami (doma-vonku).
6. Bodovacie kritéria

Pre kvalifikáciu
Pre určenie poradia tímov sa posudzujú nasledujúce kritéria v tomto poradí:
1. počet bodov za výhry a remízy (výhra = 3 body, remíza = 1 bod, prehra = 0 bodov)
2. rozdiel skóre
3. počet strelených gólov
4. výsledok vzájomného zápasu
5. počet strelených gólov na ihrisku súperov
6. výsledok opakovaného zápasu (miesto hrania zápasu určí žreb)

Pre skupinovú fázu
Pre určenie poradia tímov sa posudzujú nasledujúce kritéria v tomto poradí:
1. počet bodov za výhry a remízy (výhra = 3 body, remíza = 1 bod, prehra = 0 bodov)
2. výsledky vzájomných zápasov
3. rozdiel skóre (tím s vyšším gólovým rozdielom je vyššie v tabuľke)
4. počet strelených gólov
5. počet strelených gólov na ihrisku súperov
6. výsledok opakovaného zápasu (miesto hrania zápasu určí žreb)

Pre play-off a predkolo
Pre určenie víťaza dvojzápasu sa posudzujú nasledujúce kritéria v tomto poradí:
1. výsledky dvojzápasu (výhry, remízy a prehry)
2. rozdiel gólov (tím s vyšším gólovým rozdielom postupuje)
3. počet strelených gólov na ihrisku súpera
4. výsledok opakovaného zápasu (miesto hrania zápasu určí žreb)

Povinnosti komisára slovenských súťaží


1. Komisár je povinný dbať na dodržiavanie pravidiel slovenských súťaží.

2. Každý komisár sa zaväzuje, že sa počas výkonu svojej funkcie bude riadiť pravidlami slovenských súťaží a že do slovenských súťaží vstupuje dobrovoľne.

3. Nikto z komisárov nie je nadradený alebo podriadený inému.

4. Každý komisár musí mať záujem na tom, aby bol výskyt kontumácií v slovenských súťažiach čo najmenší.

5. Komisár má za úlohu:

a. dohliadať na včasné posielanie a prijímanie pozvánok manažérmi
b. zapisovať si hráčov v treste pre každé kolo (príp. zverejňovať ich zoznam na fóre)

6. Komisár si musí plniť úlohu štatistika, čo znamená, že:

a. si zapisuje štatistiky zo zápasov (body tímov, výhry, remízy, prehry, skóre...)
b. zverejňuje štatistiky zo zápasov na fóre
c. zverejňuje na fóre aspoň konečnú tabuľku umiestnenia tímov v lige, skupinovej fáze a pod.
d. zapisuje si strelcov a zverejňuje ich

7. Žiadnemu komisárovi nevyplývajú z jeho funkcie žiadne výhody ako manažérovi hrajúcemu slovenské súťaže či ako manažérovi hrajúcemu SP.

8. Každý komisár sa musí voči ostatným komisárom a hrajúcim manažérom správať slušne, s rešpektom a ústretovo.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Last edited by dann11 on Wed Feb 02, 2011 4:10 pm, edited 1 time in total.

User avatar
MilanSLOVAKIA
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4199
Joined: Sun May 31, 2009 9:01 pm
Location: Dunajská Streda

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by MilanSLOVAKIA » Thu Jan 27, 2011 6:11 pm

No takze k tym pravidlám. Všetky su v poriadku a pekne si to cele spravil ;) až na jedno ktore by som zmenil. A to je ze ked je vyradovacia faza SP tak by bolo lepsie na odvetu nastavovat penalty a ked je napriklad 2-krat po sebe rovnaka remiza (napr. 2:2) tak by o postupe rozhodli penalty. Ak sa to nezmeni tak v pohode len som zvedavy na vas nazor ;)
Rebríček formy:

Posledných 5 sezón

63. sezóna divízia C.1 7. miesto
64. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
65. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
66. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto
67. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto


NAJ 60. sezóna - B1

User avatar
GeorgeTT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Tue Dec 21, 2010 6:30 pm
Location: Sereď

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by GeorgeTT » Thu Jan 27, 2011 6:23 pm

MilanSLOVAKIA wrote:No takze k tym pravidlám. Všetky su v poriadku a pekne si to cele spravil ;) až na jedno ktore by som zmenil. A to je ze ked je vyradovacia faza SP tak by bolo lepsie na odvetu nastavovat penalty a ked je napriklad 2-krat po sebe rovnaka remiza (napr. 2:2) tak by o postupe rozhodli penalty. Ak sa to nezmeni tak v pohode len som zvedavy na vas nazor ;)
Dobrý postreh, aj ja by som dal radšej penalty, ako opakovaný zápas...

User avatar
GeorgeTT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Tue Dec 21, 2010 6:30 pm
Location: Sereď

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by GeorgeTT » Mon Feb 14, 2011 7:33 pm

GeorgeTT wrote:
MilanSLOVAKIA wrote:No takze k tym pravidlám. Všetky su v poriadku a pekne si to cele spravil ;) až na jedno ktore by som zmenil. A to je ze ked je vyradovacia faza SP tak by bolo lepsie na odvetu nastavovat penalty a ked je napriklad 2-krat po sebe rovnaka remiza (napr. 2:2) tak by o postupe rozhodli penalty. Ak sa to nezmeni tak v pohode len som zvedavy na vas nazor ;)
Dobrý postreh, aj ja by som dal radšej penalty, ako opakovaný zápas...
PaToM, tak ako si sa rozhodol? Ked by som mohol moj skromny navrh, tak na odvetny zapas nech pozyvajuci team da aj pokutove kopy, a v pripade rovnakeho skore, poctu strelenych golov, atd by rozhodli tieto. Klasika, ako v normalnych poharovych zapasoch. Tak by to bolo podla mna najspravodlivejsie. :?:

User avatar
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by PaToM » Mon Feb 14, 2011 9:17 pm

GeorgeTT wrote:PaToM, tak ako si sa rozhodol? Ked by som mohol moj skromny navrh, tak na odvetny zapas nech pozyvajuci team da aj pokutove kopy, a v pripade rovnakeho skore, poctu strelenych golov, atd by rozhodli tieto. Klasika, ako v normalnych poharovych zapasoch. Tak by to bolo podla mna najspravodlivejsie. :?:
Priznám sa, na toto som nejako zabudol :oops:, nemal som čas to riešiť cez skúšky, takže som si to odložil na neskôr.

Dobre, ja nie som proti. Ešte otázka, či budú penalty rozhodovať aj v prípade dvoch zhodných neremízových výsledkov, napr. 1:2 a 2:1. V takom prípade by sa v druhom zápase zaviedlo povinné zaškrtávanie penált v každom prípade, aj keď 1. zápas neskončil remízou. Podľa mňa by to bolo dobré, pretože by to možno zaviedlo určitý návyk u manažérov hrajúcich častejšie play-off fázy, zaškrtávať penalty na každú play-off odvetu. Čo vy na to?
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

User avatar
GeorgeTT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Tue Dec 21, 2010 6:30 pm
Location: Sereď

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by GeorgeTT » Mon Feb 14, 2011 9:29 pm

PaToM wrote:
GeorgeTT wrote:PaToM, tak ako si sa rozhodol? Ked by som mohol moj skromny navrh, tak na odvetny zapas nech pozyvajuci team da aj pokutove kopy, a v pripade rovnakeho skore, poctu strelenych golov, atd by rozhodli tieto. Klasika, ako v normalnych poharovych zapasoch. Tak by to bolo podla mna najspravodlivejsie. :?:
Priznám sa, na toto som nejako zabudol :oops:, nemal som čas to riešiť cez skúšky, takže som si to odložil na neskôr.

Dobre, ja nie som proti. Ešte otázka, či budú penalty rozhodovať aj v prípade dvoch zhodných neremízových výsledkov, napr. 1:2 a 2:1. V takom prípade by sa v druhom zápase zaviedlo povinné zaškrtávanie penált v každom prípade, aj keď 1. zápas neskončil remízou. Podľa mňa by to bolo dobré, pretože by to možno zaviedlo určitý návyk u manažérov hrajúcich častejšie play-off fázy, zaškrtávať penalty na každú play-off odvetu. Čo vy na to?
Presne toto som mal na mysli, jednoducho by sa v druhom zápase zaviedlo povinné zaškrtávanie penált v každom prípade, aj keď 1. zápas neskončil remízou.
Ja si myslim, ze poharova matematika hovori jasne, 99% z nas sleduje poharove sutaze, tam to funguje v pohode, preco by to nemohlo aj tu, no nie :?:

User avatar
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by PaToM » Mon Feb 14, 2011 9:33 pm

GeorgeTT wrote:Presne toto som mal na mysli, jednoducho by sa v druhom zápase zaviedlo povinné zaškrtávanie penált v každom prípade, aj keď 1. zápas neskončil remízou.
Ja si myslim, ze poharova matematika hovori jasne, 99% z nas sleduje poharove sutaze, tam to funguje v pohode, preco by to nemohlo aj tu, no nie :?:
Jasné. Ak nikto teda nebude proti (počkám ešte 2-3 dni), tak to môžem do tých pravidiel pripísať. Aj tak tam chcem pridať ešte dve-tri ďalšie veci (o ktorých tu ešte napíšem), tak ten dokument potom aktualizujem a oznámim tu update pravidiel.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

User avatar
MilanSLOVAKIA
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4199
Joined: Sun May 31, 2009 9:01 pm
Location: Dunajská Streda

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by MilanSLOVAKIA » Mon Feb 14, 2011 9:35 pm

PaToM wrote:
GeorgeTT wrote:PaToM, tak ako si sa rozhodol? Ked by som mohol moj skromny navrh, tak na odvetny zapas nech pozyvajuci team da aj pokutove kopy, a v pripade rovnakeho skore, poctu strelenych golov, atd by rozhodli tieto. Klasika, ako v normalnych poharovych zapasoch. Tak by to bolo podla mna najspravodlivejsie. :?:
Priznám sa, na toto som nejako zabudol :oops:, nemal som čas to riešiť cez skúšky, takže som si to odložil na neskôr.

Dobre, ja nie som proti. Ešte otázka, či budú penalty rozhodovať aj v prípade dvoch zhodných neremízových výsledkov, napr. 1:2 a 2:1. V takom prípade by sa v druhom zápase zaviedlo povinné zaškrtávanie penált v každom prípade, aj keď 1. zápas neskončil remízou. Podľa mňa by to bolo dobré, pretože by to možno zaviedlo určitý návyk u manažérov hrajúcich častejšie play-off fázy, zaškrtávať penalty na každú play-off odvetu. Čo vy na to?
Presne jednoznacny suhlas aj s tymto :)
Rebríček formy:

Posledných 5 sezón

63. sezóna divízia C.1 7. miesto
64. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
65. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
66. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto
67. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto


NAJ 60. sezóna - B1

User avatar
dann11
Team President
Posts: 959
Joined: Fri Apr 30, 2010 11:27 am

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by dann11 » Tue Feb 15, 2011 11:34 am

MilanSLOVAKIA wrote:
PaToM wrote:
GeorgeTT wrote:PaToM, tak ako si sa rozhodol? Ked by som mohol moj skromny navrh, tak na odvetny zapas nech pozyvajuci team da aj pokutove kopy, a v pripade rovnakeho skore, poctu strelenych golov, atd by rozhodli tieto. Klasika, ako v normalnych poharovych zapasoch. Tak by to bolo podla mna najspravodlivejsie. :?:
Priznám sa, na toto som nejako zabudol :oops:, nemal som čas to riešiť cez skúšky, takže som si to odložil na neskôr.

Dobre, ja nie som proti. Ešte otázka, či budú penalty rozhodovať aj v prípade dvoch zhodných neremízových výsledkov, napr. 1:2 a 2:1. V takom prípade by sa v druhom zápase zaviedlo povinné zaškrtávanie penált v každom prípade, aj keď 1. zápas neskončil remízou. Podľa mňa by to bolo dobré, pretože by to možno zaviedlo určitý návyk u manažérov hrajúcich častejšie play-off fázy, zaškrtávať penalty na každú play-off odvetu. Čo vy na to?
Presne jednoznacny suhlas aj s tymto :)
moze byt 8)

User avatar
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Pravidlá slovenských súťaží

Post by PaToM » Fri Feb 18, 2011 11:43 pm

PaToM wrote:Ešte otázka, či budú penalty rozhodovať aj v prípade dvoch zhodných neremízových výsledkov, napr. 1:2 a 2:1. V takom prípade by sa v druhom zápase zaviedlo povinné zaškrtávanie penált v každom prípade, aj keď 1. zápas neskončil remízou.
Že si to nikto nevšimol... :)
Až teraz som si uvedomil, že penalty sa v priateľských zápasoch kopú len keď je remíza. Preto toto nie je možné zrealizovať.
Takže v takom prípade by mohol rozhodovať súčet výkonov v dvojzápase. Môže byť? :)
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Post Reply

Return to “SK - Národní ligy + Evropa”