Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Moderator: Czech Moderators

PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by PaToM »

kamil:

Zrušenie trestov:
Prečo? Pretože tímy, ktoré začínajú v poslednej lige, tak by sa mali najprv naučiť posielať pozvánky, prijímať pozvánky, sledovať si rozpisy a zapájať sa do diskusie, až potom si komplikovať život sledovaním trestancov.
Ak aj nejaký tím spadne do najnižšej ligy (pričom ich býva dosť málo, napr. tento ročník kvôli viacerým vylúčeným a neprihláseným tímom nikto nezostúpil do 4. ligy), tak to môže byť pre neho len jednoduchšie. No a tímy, ktoré postúpia do 3. ligy, si na začiatku nového ročníka zvolia, či chcú hrať s trestami či bez nich - podľa toho budú zaradení do skupiny s trestami či bez trestov.

Kontumácia 0:3 miesto 0:5:
Myslím, že väčšina sa nevyjadrila tak, že je im to jedno, ale že by tá kontumácia mala byť vždy 0:3, teda v prípade kontumácie 0:5, ktorú SP udeľuje za zlý stav ihriska, by sa podľa našich pravidiel zapísala kontumácia 0:3.

Mazanie kontumácií s vylúčeným tímom:
Zápasy sú anulované, keď je tím vylúčený. To, či komisár skontumuje všetky zápasy vylúčeného tímu (pred jeho vylúčením aj po ňom) alebo anuluje zápasy takým spôsobom, že tím z tabuľky vymaže a ostatným tímom odpočíta body a skóre zo zápasov s tým vylúčeným tímom, je už na ňom. Podľa mňa v tom môže mať komisár voľnosť.

Náhradník do skupín:
Práveže presne taká situácia nastala v 3. ročníku a museli sme sa vtedy rozhodnúť čo robiť. Ak by nasledovalo ďalšie kolo play-off systémom, tak by tím, ktorý by mal hrať proti jednému z tej dvojice, postupoval ďalej bez boja. No keďže nasledovala už skupinová fáza, bolo treba vybrať nejakého náhradníka, a to ešte v pravidlách nebolo.

Predkvalifikácia?
Mal by si lepšie špecifikovať, čo myslíš tou predkvalifikáciou - play-off zápasy či skupinové a pod.

Tie-breaking criteria:
Na tých kritériách sa tiež môžeme dohodnúť. Ja som ich vyskladal podľa pravidiel UEFA Champions League, takže si myslím, že sú kvalitne spracované, no môžeme ich aj pomeniť. Btw., ak majú dva tímy zhodný počet bodov, rovnaký rozdiel skóre a rovnaký počet strelených gólov, tak budú mať určite aj rovnaký počet inkasovaných gólov, tým pádom je to tretie kritérium zbytočné.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
GeorgeTT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Tue Dec 21, 2010 6:30 pm
Location: Sereď

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by GeorgeTT »

OK, damy a pani, dostali ste ma, ponechame teda 2 sedemclenne skupiny v 4. lige, ale mam jednu prosbu. Kedze komisar Mafi skoncil, zostala po nom 3.B liga, mohlo by undertaker16 zobrat tuto, a ja by som si dal 4.A a 4.B ??? Dakujem.
GeorgeTT
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by PaToM »

GeorgeTT wrote:OK, damy a pani, dostali ste ma, ponechame teda 2 sedemclenne skupiny v 4. lige, ale mam jednu prosbu. Kedze komisar Mafi skoncil, zostala po nom 3.B liga, mohlo by undertaker16 zobrat tuto, a ja by som si dal 4.A a 4.B ??? Dakujem.
Ale áno, myslím, že by to šlo, nemal by to byť pre neho problém. Mne je v podstate jedno, kto má ktorú skupinu, takže z mojej strany - kľudne. :wink:
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
kamil581
Team Board Member
Posts: 494
Joined: Sun Jan 23, 2011 5:58 pm

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by kamil581 »

PaToM wrote:kamil:

Zrušenie trestov:
Prečo? Pretože tímy, ktoré začínajú v poslednej lige, tak by sa mali najprv naučiť posielať pozvánky, prijímať pozvánky, sledovať si rozpisy a zapájať sa do diskusie, až potom si komplikovať život sledovaním trestancov.
Ak aj nejaký tím spadne do najnižšej ligy (pričom ich býva dosť málo, napr. tento ročník kvôli viacerým vylúčeným a neprihláseným tímom nikto nezostúpil do 4. ligy), tak to môže byť pre neho len jednoduchšie. No a tímy, ktoré postúpia do 3. ligy, si na začiatku nového ročníka zvolia, či chcú hrať s trestami či bez nich - podľa toho budú zaradení do skupiny s trestami či bez trestov.

Kontumácia 0:3 miesto 0:5:
Myslím, že väčšina sa nevyjadrila tak, že je im to jedno, ale že by tá kontumácia mala byť vždy 0:3, teda v prípade kontumácie 0:5, ktorú SP udeľuje za zlý stav ihriska, by sa podľa našich pravidiel zapísala kontumácia 0:3.

Mazanie kontumácií s vylúčeným tímom:
Zápasy sú anulované, keď je tím vylúčený. To, či komisár skontumuje všetky zápasy vylúčeného tímu (pred jeho vylúčením aj po ňom) alebo anuluje zápasy takým spôsobom, že tím z tabuľky vymaže a ostatným tímom odpočíta body a skóre zo zápasov s tým vylúčeným tímom, je už na ňom. Podľa mňa v tom môže mať komisár voľnosť.

Náhradník do skupín:
Práveže presne taká situácia nastala v 3. ročníku a museli sme sa vtedy rozhodnúť čo robiť. Ak by nasledovalo ďalšie kolo play-off systémom, tak by tím, ktorý by mal hrať proti jednému z tej dvojice, postupoval ďalej bez boja. No keďže nasledovala už skupinová fáza, bolo treba vybrať nejakého náhradníka, a to ešte v pravidlách nebolo.

Predkvalifikácia?
Mal by si lepšie špecifikovať, čo myslíš tou predkvalifikáciou - play-off zápasy či skupinové a pod.

Tie-breaking criteria:
Na tých kritériách sa tiež môžeme dohodnúť. Ja som ich vyskladal podľa pravidiel UEFA Champions League, takže si myslím, že sú kvalitne spracované, no môžeme ich aj pomeniť. Btw., ak majú dva tímy zhodný počet bodov, rovnaký rozdiel skóre a rovnaký počet strelených gólov, tak budú mať určite aj rovnaký počet inkasovaných gólov, tým pádom je to tretie kritérium zbytočné.


OK súhlasím ...

a tú predkvalifikáciu som myslel spraviť skupiny tak aby zostalo iba 32 najlepších a potom spraviť play off 2 kolovo ( na odvety )
undertaker16
Team Manager
Posts: 205
Joined: Sun Sep 26, 2010 7:08 pm

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by undertaker16 »

JA SOM ZA TRESTY URCITE , ale mal by som pripomienku ked nastupi hrac v treste nech sa to bere iba ako 0:3 a nebere ako kontumacia , je to iba moj nazor
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by PaToM »

undertaker16 wrote:JA SOM ZA TRESTY URCITE , ale mal by som pripomienku ked nastupi hrac v treste nech sa to bere iba ako 0:3 a nebere ako kontumacia , je to iba moj nazor
Za tresty? Myslíš v 4. lige, hej?
Tiež som premýšľal nad niečím takým. Bola by to kontumácia, ale taká, ktorá by sa nerátala do tých štyroch (resp. troch v SPo), za ktoré je tím vylúčený. Ide o to, či by boli komisári ochotní pribrať si na seba ďalšiu starosť a rozlišovať tie kontumácie a počítať len tie za neprijaté/neposlané pozvánky, príp. výmeny dejiska zápasu (vtedy je obojstranná kontumácia).
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by PaToM »

Tak som sa konečne dal na to a spočítal, kto by chcel nejaké zmeny v SL či SPo. A výsledok?

Z tých, ktorí sa vyjadrili:

:arrow: 2 by zmenili systém hrania SL tak, aby sa hrala len jednu sezónu. Jeden by chcel zmeniť systém hrania na turnaj organizovaný cez klasické turnaje na SP.
:arrow: štyria by zmenili systém SPo a to buď tak, že by sa hral len v jednej sezóne, prípadne, že by bol len vyraďovací
:arrow: 15 by nemenili systém hrania SL ani SPo

Takže je to jasné, systém hrania ostáva po starom, len s malými korekciami pravidiel. Väčšinou pôjde o veci, ktoré tam chýbali, nie o zmeny platných bodov pravidiel.

No a teraz sa pustím do rozlosovania novej sezóny, začnem SL. :)
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
GeorgeTT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Tue Dec 21, 2010 6:30 pm
Location: Sereď

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by GeorgeTT »

PaToM wrote:
No a teraz sa pustím do rozlosovania novej sezóny, začnem SL. :)
HALELUJA !!! :mrgreen:
GeorgeTT
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by PaToM »

Termínové listiny pre 11. ročník Slovenskej Ligy a 5. ročník Slovenského Pohára


Pre tímy z 1. až 3. ligy a SPo:

Image


Pre tímy zo 4. ligy a SPo:

Image
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by PaToM »

Viem, že už tu bol taký návrh, no rád by som sa k nemu vrátil.
Podľa mňa by bolo vhodné do limitu štyroch kontumácií v SL (resp. troch v SPo) započítavať len kontumácie za neodoslanie/neprijatie pozvánky. Jediný doteraz vylúčený tím v tomto ročníku bol vylúčený práve kvôli tým pozvánkam. Čiže nikto by sa nemusel cítiť nespravodlivo vylúčený. Samozrejme, za hráčov v treste by sa udeľovali kontumácie zápasov, ale tieto kontumácie by sa do tých 4 resp. 3 nepočítali. Aspoň zatiaľ nie. Preto by som potreboval čo najskôr vedieť váš názor. Platnosť tohto pravidla by bola okamžitá. Prípadne môžete napísať, že s tým súhlasíte, ale aby toto pravidlo platilo až od budúceho ročníka.
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
GeorgeTT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Tue Dec 21, 2010 6:30 pm
Location: Sereď

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by GeorgeTT »

PaToM wrote:Viem, že už tu bol taký návrh, no rád by som sa k nemu vrátil.
Podľa mňa by bolo vhodné do limitu štyroch kontumácií v SL (resp. troch v SPo) započítavať len kontumácie za neodoslanie/neprijatie pozvánky. Jediný doteraz vylúčený tím v tomto ročníku bol vylúčený práve kvôli tým pozvánkam. Čiže nikto by sa nemusel cítiť nespravodlivo vylúčený. Samozrejme, za hráčov v treste by sa udeľovali kontumácie zápasov, ale tieto kontumácie by sa do tých 4 resp. 3 nepočítali. Aspoň zatiaľ nie. Preto by som potreboval čo najskôr vedieť váš názor. Platnosť tohto pravidla by bola okamžitá. Prípadne môžete napísať, že s tým súhlasíte, ale aby toto pravidlo platilo až od budúceho ročníka.
Súhlasím od budúceho ročníka
GeorgeTT
MilanSLOVAKIA
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4199
Joined: Sun May 31, 2009 9:01 pm
Location: Dunajská Streda

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by MilanSLOVAKIA »

GeorgeTT wrote:
PaToM wrote:Viem, že už tu bol taký návrh, no rád by som sa k nemu vrátil.
Podľa mňa by bolo vhodné do limitu štyroch kontumácií v SL (resp. troch v SPo) započítavať len kontumácie za neodoslanie/neprijatie pozvánky. Jediný doteraz vylúčený tím v tomto ročníku bol vylúčený práve kvôli tým pozvánkam. Čiže nikto by sa nemusel cítiť nespravodlivo vylúčený. Samozrejme, za hráčov v treste by sa udeľovali kontumácie zápasov, ale tieto kontumácie by sa do tých 4 resp. 3 nepočítali. Aspoň zatiaľ nie. Preto by som potreboval čo najskôr vedieť váš názor. Platnosť tohto pravidla by bola okamžitá. Prípadne môžete napísať, že s tým súhlasíte, ale aby toto pravidlo platilo až od budúceho ročníka.
Súhlasím od budúceho ročníka
Moj nazor je taky ze styry krat si neustrazit trestanca to je dost a ten dany tim si kontumaciu zasluzi ale na druhej strane kedze nie vo vsetkych ligach platia trestanci tak spravodlivesie by bolo predsa len za to nevylucovat :wink:
A bol by som rad keby sme to uzakonili s okamzitou platnostou :)
Rebríček formy:

Posledných 5 sezón

63. sezóna divízia C.1 7. miesto
64. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
65. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
66. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto
67. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto


NAJ 60. sezóna - B1
kamil581
Team Board Member
Posts: 494
Joined: Sun Jan 23, 2011 5:58 pm

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by kamil581 »

takže to mám chápať, že keď nastúpi trestanec, tak to nebude kontumácia ??

a keď nepošle alebo nepríjme pozvánku, tak bude kontumácia ???

mne sa trestanci vidia skôr na kontumáciu. manažér si to jednoducho musí odsledovať.

Ja by som nič nemenil - btw v mojej lige boli kontumácie zatiaľ iba za trestancov ...
MilanSLOVAKIA
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4199
Joined: Sun May 31, 2009 9:01 pm
Location: Dunajská Streda

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by MilanSLOVAKIA »

kamil581 wrote:takže to mám chápať, že keď nastúpi trestanec, tak to nebude kontumácia ??

a keď nepošle alebo nepríjme pozvánku, tak bude kontumácia ???

mne sa trestanci vidia skôr na kontumáciu. manažér si to jednoducho musí odsledovať.

Ja by som nič nemenil - btw v mojej lige boli kontumácie zatiaľ iba za trestancov ...
Ked nastupi trestanec tak bude kontumacia len sa nebude pocitat medzi tie 4 za ktore sa vylucuje tim v lige ;)
Rebríček formy:

Posledných 5 sezón

63. sezóna divízia C.1 7. miesto
64. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
65. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
66. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto
67. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto


NAJ 60. sezóna - B1
PaToM
Member of the Soccer Project Association
Posts: 10228
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:57 pm
Location: Modra, Slovakia

Re: Vedenie slovenských súťaží (SL & SPo)

Post by PaToM »

kamil581 wrote:takže to mám chápať, že keď nastúpi trestanec, tak to nebude kontumácia ??

a keď nepošle alebo nepríjme pozvánku, tak bude kontumácia ???

mne sa trestanci vidia skôr na kontumáciu. manažér si to jednoducho musí odsledovať.

Ja by som nič nemenil - btw v mojej lige boli kontumácie zatiaľ iba za trestancov ...
Mmm, nie, nie, nie, asi som to zle napísal. Kontumácie za tresty budú. Ako vieš, za 4 kontumácie je tím z SL vylúčený. Rozdiel by bol v tom, že kontumácie za tresty by sa do tých 4 kontumácií nepočítali (počítali by sa iba tie za pozvánky). :)
To preto, aby sme vylučovali iba tie tímy, ktoré na ligu úplne kašlú. Nie tých, ktorí občas na tresty zabudnú. Za tých 22 kôl sa tie 4 kontumácie za tresty dajú nazbierať celkom ľahko. Tak týchto manažérov chcem voči tomu uchrániť.

No, Milan bol rýchlejší, tak to máš dvakrát, aspoň to teda bude lepšie zrozumiteľné. :)
FC Hostage
_________
Slovak League (Slovenská Liga)

(\__/)
(O.o )
(> < ) <-- This is Bunny, The Great Emperor.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Post Reply

Return to “SK - Národní ligy + Evropa”