Fortuna liga - pravidlá, informácie, prihlášky

Moderator: Czech Moderators

HugoBoss
Team Manager
Posts: 188
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: Fortuna liga - 1. ročník (pravidlá, informácie, prihlášk

Post by HugoBoss »

Ahojte, veľa z vás mi písalo, ako to bude s ďalším ročníkom Fortuna ligy, čo ma teší, lebo to vyzerá tak, že vás to aj celkom bavilo :D

Pravda je taká, že momentálne na to nemám vôbec čas, pretože mám skúškové v plnom prúde a nemôžem sa teraz venovať Slovenskej lige. Avšak hneď ako budem na tom s časom lepšie, zhodnotím uplynulý ročník a potom môžem začať organizáciu druhého ročníka. Predbežný termín začatia ligy vidím tak začiatkom júla, čiže pár týždňov bude teraz pauza.

Zatiaľ však tu na fóre môžete zhodnotiť prvý ročník, vaša spätná väzba je pre mňa veľmi dôležitá. Môžte tu písať čo sa vám páčilo, čo sa vám nepáčilo, čo by ste zlepšili a či vám vyhovovalo hrávať aj v stredu.

Hneď ako budem mať všetko pripravené, pošlem každému správu na SoccerProjecte, či má záujem hrať aj v druhom ročníku.
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy
balki29
Team Manager
Posts: 200
Joined: Fri Dec 24, 2010 9:36 am
Location: Poprad
Contact:

Re: Fortuna liga - 1. ročník (pravidlá, informácie, prihlášk

Post by balki29 »

Veľmi radi si počkáme na nový ročník a samozrejme držím palce nech to všetko dáš. Mne osobne stredy nevadia aj keď som nehral v najsilnejšej zostave. Ale rozpráva sa že život je zmena tak to hrajme len soboty nech to má grády respektíve po sezóne ako to bolo i nakonci ligy.
Balki
HugoBoss
Team Manager
Posts: 188
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: Fortuna liga - 1. ročník (pravidlá, informácie, prihlášk

Post by HugoBoss »

Ahojte všetci,

s potešením Vám oznamujem, že konečne je všetko nachystané a pripravené na štart 2. ročníka Slovenskej ligy :)

Z dôvodu klesajúceho počtu manažérov na SP bude hrať tento rok súťaž menej tímov, keďže časť z nich bola z dôvodu neaktivity zmazaná. Takisto bolo niekoľko manažérov zo súťaže vylúčených, niektorí na správy nereagovali a pár odmietlo účasť v ďalšom ročníku, prevažne z časových dôvodov. Konečný počet súťažiach je tak 61 tímov, ktoré budú rozdelené takto:

Fortuna liga (1.liga) - 12 tímov
DOXXbet liga Východ (2.liga) - 12 tímov
DOXXbet liga Západ (2.liga) - 12 tímov
TIPOS 3. liga Východ (3.liga) - 13 tímov
TIPOS 3. liga Západ (3.liga) - 12 tímov


Ideálny počet by bol 60 účastníkov, avšak nechcel som nikoho odmietnuť :)

:arrow: 3. liga Východ sa tak bude hrať o 2 týždne dlhšie ako ostatné súťaže.

:arrow: 3. liga Západ a Juh sa spojili do Západu a 3. liga Sever a Východ sa spojili do Východu. Z každej tretej ligy postúpia prvé 4 mužstvá. Samozrejme, opäť treba bojovať o každú priečku, lebo v prípade neúčasti tímov vo vyššej divízii v ďalšom ročníku ich nahradia tímy z 3. ligy na ďalších priečkach.

:arrow: Kvôli absenciám niekoľkých mužstiev sa museli upraviť postupujúce tímy, takže z každej ligy postúpili prvé 3 tímy, nováčikovia boli zaradení do najnižších súťaží.

Hracími dňami sú STREDY a SOBOTY, časy 18:00. Hrať sa bude KAŽDÚ STREDU, nie tak, ako v minulom ročníku. Posledný víkend v sezóne, kedy sa v sobotu hrať nemôže, sa kolo predohrá o deň vopred v piatok. Samozrejme, môžete zápas odohrať v inom čase a aj v iný deň, ale musíte ma INFORMOVAŤ, buď do témy prislúchajúcej vašej lige alebo mne do správy na SP. Tento ročník nebudem kontrolovať vaše naplánované zápasy, takže to berte zodpovedne. Tiež vás nebudem prosiť, aby ste si dohrali zmeškané zápasy.

Keďže veľa tímov nepokračuje, rozhodol som sa doplniť počty novými tímami, ktorými sú:

azrael
jobo
C.7

ŠoŠoNi
steven stifler jr.
C.4

Poprad
Zgody
D.17

Noldor
Finrod Felagund
F.206

Chelsea F.C.
Seki
C.3

Noteless Team
TiTaNJumper
E.15

Súťaže sa tak premiérovo zúčastnia Poprad, ktorý nestihol zareagovať na prihlášku do predchádzajúceho ročníka a moji dvaja kamaráti - tímy Noldor a Noteless Team. Tieto dve mužstvá nehrajú pod slovenskou vlajkou, avšak sú to Slováci a moji priatelia, tak som sa rozhodol urobiť výnimku, u Finroda za jeho veľkú pomoc v tejto hre a u TiTaNJumpera za pozvanie pred 8 rokmi do skvelého futbalového manažéra SoccerProject :) Zvyšné miesta som obsadzoval pozývaním slovenských mužstiev od najvyšších divízií.

No a na záver - majstrovi 1. ročníka Fortuna ligy, manažérovi weRULE (tím FC Tokaj Mala Trna) bola úspešne doručená vecná odmena, TROFEJ, na ktorú sa poskladali účastníci minulého ročníka Fortuna ligy. Chcel by som im ešte raz poďakovať a zároveň vás poprosiť o prispenie dobrovoľného príspevku v ľubovoľnej symbolickej výške na trofej pre nasledujúceho majstra. Číslo účtu je SK70 0200 0000 0024 1987 8057 a poprosil by som vás do poznámky uviesť váš nick prípadne názov tímu. Za akýkoľvek príspevok vopred ďakujem :) Trofej je odfotená na obrázku nižšie.

Ostatné pravidlá platia tak ako v 1. ročníku a ako sú uvedené na začiatku témy.

Ďakujem každému účastníkovi za jeho účinkovanie, prosím vás o dodržiavanie pravidiel a termínov a prajem vám veľa úspechov v Slovenskej lige :)
DSC00156.jpg
DSC00156.jpg (133.18 KiB) Viewed 7282 times
DSC00159.jpg
DSC00159.jpg (80.48 KiB) Viewed 7282 times
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy
HugoBoss
Team Manager
Posts: 188
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: Fortuna liga - 1. ročník (pravidlá, informácie, prihlášk

Post by HugoBoss »

Prvé kolo je za nami. Kvôli tomu, že súťaž bola oficiálne spustená až niekedy v strede týždňa, niektoré tímy si nestihli naplánovať zápasy 1. kola Slovenskej ligy. Z tohto dôvodu sa v prvom kole nebudú udeľovať kontumácie.
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy
HugoBoss
Team Manager
Posts: 188
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: Fortuna liga - pravidlá, informácie, prihlášky

Post by HugoBoss »

Ahojte všetci,

rád by som Vám oznámil, že 3. ročník Fortuna ligy sa môže začať :)

Tak ako minulý ročník, aj tento krát bolo pár mužstiev vylúčených a niektorí odmietli účasť v ďalšom ročníku. Z toho dôvodu som musel chýbajúce tímy doplniť novými mužstvami tak, aby hralo ďalší ročník 60 tímov, ktoré budú rozdelené takto:

Fortuna liga (1.liga) - 12 tímov
DOXXbet liga Východ (2.liga) - 12 tímov
DOXXbet liga Západ (2.liga) - 12 tímov
TIPOS 3. liga Východ (3.liga) - 12 tímov
TIPOS 3. liga Západ (3.liga) - 12 tímov


V lige okrem vylúčených mužstiev nebudú pokračovať:
FC Tokaj Mala Trna (Fortuna liga, 1. miesto)
radavka (DOXXbet liga Východ, 4. miesto)
fc helsinborg (TIPOS 3. liga Západ, 4. miesto)
FC Košice KVP (TIPOS 3. liga Východ, 13. miesto)

To malo za následok nasledovné zmeny:
:!: odchodom FC Tokaj Mala Trna sa uvoľnilo ďalšie jedno miesto vo Fortuna lige, ktoré získal víťazstvom v baráži tím Slovnaft FC (podrobnosti o baráži nižšie)
:!: v DOXXbet lige Východ sa tým pádom uvoľnila tretia priečka v tabuľke (Slovnaft FC) a aj štvrtá priečka v tabuľke (radavka), z 3. ligy Východ tak postúpilo spolu 6 mužstiev
:!: v DOXXbet lige Západ nebude pokračovať postupujúce mužstvo z tretej ligy fc helsinborg, ktoré tak nahradí tím z 5. priečky TIPOS 3. ligy Západ FK 206. Pokračovať nebude ani zostupujúci tím z Fortuna ligy Fc Zdana 2014, nahradil ho tím na 6. mieste Noteless Team.
:!: v TIPOS 3. lige Východ nepokračuje posledný tím FC Košice KVP, táto liga sa však zužuje z 13 na 12 mužstiev, takže táto absencia nebude mať vplyv.
:!: vzniknuté voľné miesta v tretích ligách zaplnili nováčikovia, dvaja v TIPOS 3. lige Východ a piati v TIPOS 3. lige Západ

Nováčikovia sú:

FC Duracell
bajevski
D.9

Slovac club
slovac
D.17

Nitra Blackys
mostradamus17
D.18

OD
ivko25
E.56

1. Fc Salaš
Poloo
E.74

Olympioci oman
17Jardo
E.49

Rytieri Camelotu
Casper478
E.8

Nováčikov som pozýval od najvyšších divízií, keďže však veľmi veľa manažérov hrajúcich najvyššie divízie odmietlo účasť alebo ignorovalo moju pozvánku, dostal som sa v pozývaní až na tímy z 3. miest v E divíziach. Výnimkou je tím Rytieri Camelotu, ktorý intenzívne prejavoval záujem hrať ešte na jeseň.

:idea: Podrobnosti o baráži o Fortuna ligu: :idea:

Piatok 13 Január 2017 (22:00 CET)
DALLAS 0 - 1 Slovnaft FC
výkony: 124 - 128
http://www.soccerproject.com/spnewl_gam ... &season=73

Nedeľa 15 Január 2017 (22:00 CET)
Slovnaft FC 2 - 3 DALLAS
výkony: 126 - 128
http://www.soccerproject.com/spnewl_gam ... &season=73

V baráži, ktorú hrali tímy z 3. miest v DOXXbet ligách, sme boli svedkami dvojice prekvapivých výsledkov, keď vyhrali dva krát hosťujúce mužstvá, čo je na SP pomerne nezvyčajné vo vyrovnaných zápasoch. Za zlepšením výkonu DALLAS-u v odvete stojí hlavne voľba lepšieho brankára, svoju rolu však určite zohrali aj ligové zápasy, kvôli ktorým boli niektorí hráči unavení v prvom zápase a šetrení v odvetnom zápase. Nakoľko výsledné skóre z dvojzápasu je 3-3, muselo sa uplatniť pravidlo, ktoré sa používalo v predchádzajúcej Slovenskej lige či Českej SP lige. To pravidlo je, že v prípade zhodného skóre rozhodne o víťazovi súčet výkonov tímov podaných v dvojzápase, nakoľko je to v SoccerProjecte spravodlivejšie, keďže postúpi naozaj ten lepší tím, v SP sa nedá kalkulovať s výsledkom tak ako v Lige majstrov a o tom, či zápas skončí 0-1 alebo 2-3 rozhoduje iba náhoda. Fortuna ligu si tak zahrá Slovnaft FC, ktorého súčet výkonov je 254, kým súčet DALLAS-u 252.


Rozpisy a tabuľky nájdete v téme "Fortuna liga - 3. ročník". Keďže liga štartuje už v sobotu, naplánujte si, prosím, prvé zápasy už teraz. Prosím, naplánujte si rovno všetky zápasy, ktoré sa dajú naplánovať, teda všetky do konca tejto SP sezóny.

Výraznou zmenou v 3. ročníku bude spôsob, akým budem nahadzovať výsledky a tabuľky na fórum. Doteraz som ich aktualizoval off-line v notebooku v Exceli, následne ich musel odfotiť, uložiť ako obrázok a potom všetky obrázky zavesiť na fórum ako prílohu. Kvôli zdĺhavému procesu som sa tak rozhodol pre zmenu - všetko budem upravovať v online Exceli cez docs.google.com. Na začiatku témy tak bude vždy vložený len odkaz, ktorý otvorí príslušný excelovský dokument. Ten budem už len priebežne aktualizovať, takže mi odpadá podstatná časť práce. Pár rád k narábaniu so súborom:

- načítavanie trvá chvíľku dlhšie, treba počkať pár sekúnd, takisto aj pri prvom prepnutí hárku
- otváranie prebieha v tom istom okne, neotvorí sa teda nová karta
- nie je nutné byť prihlásený ani registrovaný cez google účet
- súbory sú dostupné len na čítanie, nie je možné ich upravovať
- naspodu sú dva hárky, v jednom je uložená tabuľka, v druhom rozpis a výsledky
- v hárku s rozpismi sú uvedené aj termíny, kolá nasledujú za sebou smerom dolu - na pravej strane je až odvetná časť


Téma "Fortuna liga - 3. ročník" tak bude spoločná pre všetky divízie, takže všetky svoje postrehy, zaujímavosti, hodnotenia zápasov či iné príspevky môžte písať do tejto témy. Bol by som rád, keby vás prispievalo čo najviac, nech to je na tom fóre trocha zaujímavejšie a pribudnú aj nejaké tie "hecovačky" :)

Zároveň vás chcem poprosiť - ak nemáte hrať Slovenskú ligu poctivo (nebudete posielať/prijímať pozvánky, reagovať na správy, budete sa prihlasovať na SP len raz za 2 týždne, na SP chcete skončiť), tak sa radšej neprihlasujte, zbytočne nám totiž budete komplikovať život naháňaním vás do naplánovania zápasov či kontumáciami.

Vaše naplánované zápasy bude opäť kontrolovať Jupi691, všetky záležitosti okolo plánovania zápasov (súper neprijal pozvánku, chcem hrať v iný deň) riešte s ním.

Na záver by som sa chcel s Vami opäť podeliť o fotku trofeje pre víťaza 2. ročníka Fortuna ligy, ktorým sa stal opäť tím FC Tokaj Mala Trna. Ten vyhral najvyššiu ligu úplne dominantným spôsobom, keď všetkých 22 zápasov vyhral. Nakoľko však účasť v ďalšom ročníku dvojnásobný majster odmietol, ponúka sa zaujímavá príležitosť pre iné tímy získať majstrovskú trofej.
trofej.jpg
trofej.jpg (210.15 KiB) Viewed 6236 times
Hracími dňami sú opäť STREDY a SOBOTY, časy 18:00. Posledný víkend v sezóne, kedy sa v sobotu hrať nemôže, sa kolo predohrá o deň vopred v piatok. Samozrejme, môžete zápas odohrať v inom čase a aj v iný deň, ale musíte INFORMOVAŤ Jupiho, ktorý bude opäť riešiť všetky záležitosti okolo plánovania zápasov. Ostatné pravidlá platia tak ako sú uvedené na začiatku témy.

Ďakujem každému účastníkovi za jeho účinkovanie, prosím vás o dodržiavanie pravidiel a termínov a prajem vám veľa úspechov v Slovenskej lige :)
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy
HugoBoss
Team Manager
Posts: 188
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: Fortuna liga - pravidlá, informácie, prihlášky

Post by HugoBoss »

Ahojte,

dávam na známosť, že štartuje už 4. ročník Fortuna ligy :)

Tento ročník som sa rozhodol dať príležitosť všetkým slovenským tímom, ktoré hrajú SP. Nakoniec sa mi prihlásil rekordný počet účastníkov - až 84 tímov! Tie budú rozdelené do siedmich divízií po 12:

Fortuna liga (1. liga) - 12 tímov

DOXXbet liga Západ (2. liga) - 12 tímov
DOXXbet liga Východ (2. liga) - 12 tímov

TIPOS 3. liga Bratislava (3. liga) - 12 tímov
TIPOS 3. liga Západ (3. liga) - 12 tímov
TIPOS 3. liga Stred (3. liga) - 12 tímov
TIPOS 3. liga Východ (3. liga) - 12 tímov

Vznikli tak dve nové tretie ligy. Tímy v tretích ligách sú nanovo rozdelené podľa aktuálnej pozície v SP sezóne tak, aby boli všetky ligy približne rovnako silné a vyvážené. Všetkých treťoligistov som sa tiež snažil zadeliť podľa regiónu z akého pochádzajú (ak mi odpísali na správu odkiaľ pochádzajú). Nedalo sa vyhovieť každému ale myslím, že väčšina je zaradená správne a bude spokojná :) Z geografického hľadiska bolo veľa tímov z okolia Bratislavy, preto som sa rozhodol pomenovať tretie ligy takto a nie tak, ako boli v prvom ročníku. Skutočná (reálna) tretia liga na Slovensku je rozdelená presne takto.

Takto skončili mužstvá v minulej sezóne. Červeným sú vyznačené tímy, ktoré sú už zmazané alebo nechcú pokračovať:
3.PNG
3.PNG (34.67 KiB) Viewed 5947 times
A takto to bude vyzerať v novej sezóne. Zeleným písmom sú vyznačení nováčikovia. Všetci nováčikovia začínajú v tretej lige.
4.PNG
4.PNG (47.46 KiB) Viewed 5947 times
Nakoľko tímy v TIPOS 3. lige Západ na 5.-7. mieste nepokračujú, dve voľné miesta v druhých ligách (AC POLICIA a Noldor) zaplnili tímy z TIPOS 3. ligy Východ na 5. a 6. priečke (Black Tigers a OD). Preto naozaj treba bojovať o každú jednu priečku v tabuľke :)

Výraznou zmenou bude fakt, že som pristúpil k zúženiu počtu mužstiev v ligách z 12 na 10, ktoré bude v platnosti od budúceho (piateho) ročníka. Rozhodol som sa pre to z dvoch dôvodov - aby jedna sezóna Slovenskej ligy trvala menej, miesto 2,5 mesiaca sa bude hrať iba 2 mesiace. Druhý dôvod je, že sa zbavíme hluchého stredu tabuľky, v ktorom tímy nemali o čo hrať. Takto sa bude súperiť buď o postup alebo o udržanie sa. Zhodou okolností sa aj na Slovensku uvažovalo o zúžení reálnej (skutočnej) Fortuna ligy na počet tímov 10, avšak nakoniec sa presadil iný hrací model :)

Z toho dôvodu bude tento ročník vypadávať viacero mužstiev, tak ako to je znázornené na obrázku. Štyri tímy, ktoré sa umiestnia v tretích ligách na 2. priečkach budú pravdepodobne hrať baráž o dve postupové miestenky do druhej ligy a tie, ktoré skončia na deviatom mieste zrejme baráž o udržanie sa v tretej lige. Toto však bude závisieť aj od toho, koľko mužstiev sa prihlási do budúceho 5. ročníka, takže to treba brať len orientačne a nevylučujem, že zostúpia aj všetky deviate tímy. Kvôli zužovaniu by však mala vzniknúť štvrtá liga.

POZOR! Vzhľadom k vysokému počtu účastníkov sa už nebude kontrolovať, či bola odoslaná pozvánka, či ju súper prijal a nebudú sa posielať žiadne predbežné upozornenia! Každý tím je zodpovedný za svoj zápas. Ak sa pri zapisovaní výsledkov zistí, že sa nejaký zápas neodohral, až vtedy budú odoslané upozornenia, aby sa zápas dohral. Tímy sú povinné informovať manažéra Jupi691 (1FC Tatran Prešov) o náhradnom termíne.

No a na záver prikladám už tradične fotku trofeje, ktorú získal výherca Fortuna ligy z minulej sezóny Johny Bravo s tímom FC Jazero. Gratulujeme!
Fotografia0020 (Kopírovat).jpg
Fotografia0020 (Kopírovat).jpg (142.72 KiB) Viewed 5947 times
PS: Pokiaľ zabúdate na posielanie pozvánok, členovia SPFA môžu využiť funkciu Pripomienka, ostatní si môžete nastaviť pripomienky napr. na mail.

Ďakujem každému účastníkovi za jeho účinkovanie, prosím vás o dodržiavanie pravidiel a termínov a prajem vám veľa úspechov v Slovenskej lige :)
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy
MilanSLOVAKIA
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4199
Joined: Sun May 31, 2009 9:01 pm
Location: Dunajská Streda

Re: Fortuna liga - pravidlá, informácie, prihlášky

Post by MilanSLOVAKIA »

Wow, krása, vyzerá to premakane. Patrí ti za to poklona. :)
Rebríček formy:

Posledných 5 sezón

63. sezóna divízia C.1 7. miesto
64. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
65. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
66. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto
67. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto


NAJ 60. sezóna - B1
Hippopotamus
Member of the Soccer Project Association
Posts: 5077
Joined: Sat Jun 26, 2010 3:48 pm

Re: Fortuna liga - pravidlá, informácie, prihlášky

Post by Hippopotamus »

HugoBoss wrote: Ďakujem každému účastníkovi za jeho účinkovanie, prosím vás o dodržiavanie pravidiel a termínov a prajem vám veľa úspechov v Slovenskej lige :)
A ja vás prosím v mene organizátora, aby ste neboli takí hňupi ako ja a po víťazstve vo vašej lige sa mu na to v ďalšom ročníku nevysrali :mrgreen:
Btw. užite si to, závidím vám :wink:
...new beginning...

Seasons 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 83, 84, 85 - on the top of the SP :-)
MilanSLOVAKIA
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4199
Joined: Sun May 31, 2009 9:01 pm
Location: Dunajská Streda

Re: Fortuna liga - pravidlá, informácie, prihlášky

Post by MilanSLOVAKIA »

Hippopotamus wrote:
HugoBoss wrote: Ďakujem každému účastníkovi za jeho účinkovanie, prosím vás o dodržiavanie pravidiel a termínov a prajem vám veľa úspechov v Slovenskej lige :)
A ja vás prosím v mene organizátora, aby ste neboli takí hňupi ako ja a po víťazstve vo vašej lige sa mu na to v ďalšom ročníku nevysrali :mrgreen:
Btw. užite si to, závidím vám :wink:
A prečo si si dovolil sa na to vysrať? :mrgreen:
Rebríček formy:

Posledných 5 sezón

63. sezóna divízia C.1 7. miesto
64. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
65. sezóna - divízia C.1 - 8. miesto
66. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto
67. sezóna - divízia C.1 - 5. miesto


NAJ 60. sezóna - B1
HugoBoss
Team Manager
Posts: 188
Joined: Tue Aug 17, 2010 7:03 pm

Re: Fortuna liga - pravidlá, informácie, prihlášky

Post by HugoBoss »

Ahojte všetci,

rád by som Vám oznámil, že všetko je nachystané a 5. ročník Fortuna ligy sa môže začať :)

Tak ako každý ročník, aj tento krát bolo niekoľko mužstiev vylúčených a niektorí odmietli účasť v ďalšom ročníku. Keďže bol v 4. ročníku rekordný počet mužstiev (84) a z nich až 36 nováčikov, bol aj rekordný počet tímov, ktoré boli vylúčené - 9. Zo 75 oslovených tímov odmietlo účasť alebo ignorovalo moje správy spolu 11 mužstiev, takže z minulého ročníka pokračuje iba 64 tímov. Z toho dôvodu som musel chýbajúcich 6 tímov doplniť novými mužstvami tak, aby hralo ďalší ročník 70 tímov, ktoré budú rozdelené takto:

Fortuna liga (1. liga) - 10 tímov

2. liga Západ (2. liga) - 10 tímov
2. liga Východ (2. liga) - 10 tímov

3. liga Bratislava (3. liga) - 10 tímov
3. liga Západ (3. liga) - 10 tímov
3. liga Stred (3. liga) - 10 tímov
3. liga Východ (3. liga) - 10 tímov

Tento počet - 70 tímov - by som chcel mať už pevný v každom ročníku.

Na obrázku nižšie je stručne znázornené, ako skončili mužstvá v minulej sezóne a ako budú rozdelené v nasledujúcej sezóne. Ospravedlňujem sa, že to je menej prehľadné ako predtým avšak nové fórum je podstatne užšie a nevedel som sa s tým inak popasovať.

Červeným písmom sú vyznačené tímy, ktoré sú už zmazané alebo nechcú pokračovať, oranžové sú tímy, ktoré ignorovali moje správy. Zeleným písmom sú vyznačení nováčikovia. Všetci nováčikovia začínajú v tretej lige. Šípka doprava vedľa názvu mužstva označuje tím, ktorý bol presunutý do inej divízie.

5.3.png
5.3.png (68.07 KiB) Viewed 5268 times

Avizovaná štvrtá liga sa tak kvôli veľkému odlivu manažérov zo 4. ročníka otvárať nebude - z 3. ligy tak nikto nezostúpil, všetky tímy umiestnené v 4. ročníku na posledných priečkach v 3. ligách v nich ostávajú.

Z tretích líg mali pôvodne postúpiť štyria víťazi, o zostávajúce 2 postupové miesta sa mala odohrať baráž, ktorej sa mali zúčastniť tímy na 2. priečkach - spolu malo byť 6 postupových miest z tretích líg. Nakoľko však v 2. lige nebude pokračovať zostupujúci tím z Fortuna ligy CF Santi, počet miest sa navýšil na 7. Z najlepších ôsmich mužstiev v tretích ligách tak jeden tím nemal postúpiť no a ním je víťaz 3. ligy Západ The Last Mohycan, ktorý kvôli náročným bojom v A divízii odmietol účasť. Pekne sa to teda vyselektovalo a baráž sa hrať nemusela - postúpili všetky tímy na 1. a 2. priečke s výnimkou The Last Mohycan.

Všetky tímy boli oslovené aby v prípade záujmu uviedli mesto odkiaľ ich manažéri pochádzajú. Toto som sa následne snažil zohľadniť pri postupoch, zostupoch aj zaradení nováčikov. Tímy v 3. ligách sú tak rozdelené podľa lokalít, ktorých hranice sú uvedené kurzívou pod tabuľkami. Mužstvá, ktoré lokalitu neuviedli boli zadelené tak, aby to pasovalo organizátorovi. Keďže v 3. lige Východ bolo veľmi veľa vylúčených a nepokračujúcich tímov, muselo byť veľa mužstiev zaradených práve do tejto ligy.

Pri pozývaní nováčikov som dal prednosť tímom, ktoré hrali Slovenskú ligu v minulých ročníkoch avšak v minulosti odmietli účasť z rôznych dôvodov. Prekvapilo ma, že až štyria bývalí účastníci prejavili záujem hrať 5. ročník - AC POLICIA, Noldor, Sumi FC a KOPEC. Následne som oslovoval slovenské tímy od A divízie až kým sa nenaplnila kapacita. Keďže však väčšina tímov na moju pozvánku nereagovala, dostal som sa v pozývaní až k tímom na 3. miestach v E divízii. "Čistokrvní" nováčikovia sú tak len dvaja - SK Gajary a Honolulu Mustangs.

Najväčšou novinkou v tomto ročníku je, že od tohto ročníka sú tabuľky 10-členné - sľubujem si od toho vyššiu atraktivitu a kratšie trvanie súťaže. Systém ostáva rovnaký - každý s každým doma aj vonku, spolu teda 18 kôl a trvanie 2 mesiace, čo je jedna SP sezóna. Postupové a zostupové miesta sú znázornené farebne na obrázku vyššie.

Ďalej som pristúpil k premenovaniu súťaží za účelom skrátenia ich názvov. Pôvodné názvy so sponzormi DOXXbet a TIPOS sa už ani v skutočných ligách nepoužívajú. Ak budú mať tieto ligy v budúcnosti sponzorský názov, možno sa opäť premenujú.

Ďalšou novinkou je úprava excelovských dokumentov s tabuľkami a rozpismi - teraz by to malo byť krajšie a hlavne prehľadnejšie. Verím, že sa vám nová verzia bude páčiť.

Zároveň som aktualizoval a skrátil pravidlá Slovenskej ligy v prvom príspevku na prvej strane - sú pod hrubou červenou čiarou.

Ešte sa chcem podeliť o fotku trofeje, ktorú si víťazstvom v 4. ročníku zabezpečil opäť tím FC Jazero - gratulujeme!
Fotografia0027.jpg
Fotografia0027.jpg (234.38 KiB) Viewed 5268 times
Keďže trofej niečo stojí a ja som stále iba študent, uvítal by som akýkoľvek finančný príspevok. Číslo účtu je SK70 0200 0000 0024 1987 8057 a v prípade prispenia by som vás poprosil do poznámky uviesť váš nick prípadne názov tímu. Za akýkoľvek príspevok vopred ďakujem :)

Záverom ešte jedna smutnejšia správa - tím FC Tokaj Mala Trna, ktorý 2x vyhral Slovenskú ligu v 1. a 2. ročníku bol vymazaný.

To je odo mňa všetko, veľa zdaru v Slovenskej lige :!:
HugoBoss (MŠK Žilina)
organizátor Fortuna ligy
Post Reply

Return to “SK - Národní ligy + Evropa”