[Gra]UEFA EURO 2008 Demo

Moderators: Moderator, Polish Moderators

koenigsegccx
Team Board Member
Posts: 305
Joined: Mon Nov 26, 2007 4:00 pm
Location: Pruszków - Poland

Post by koenigsegccx »

No dobrze mo¿e przesadzi³em z cenami gier na PC
Ale wystarczy popatrzeæ na gry na konsole... niektóre kosztuj± sporo wiêcej od tych na PC. Pewnie powiecie ¿e dro¿ej na PS3 bo tam jest blue-ray... no rzeczywiscie dro¿sze p³ytki itp. Ale ¿eby a¿ o tyle wiêcej?? Dlatego w³a¶nie waham siê z kupnem nowego PC czy mo¿e konsole. Jednak po d³u¿szym zastanowieniu siê wybiorê PC pomimo tego ¿e za parê lat bêdê musia³ kupiæ nowy ¿eby w lepsze gierki pograæ. :wink:
BartGib: Masz racjê ¿e mo¿e a¿ tyle te gry ju¿ nie kosztuj± ale pamiêtam jak parê lat temu kupowa³em FIFÊ za ponad 100 z³. :wink:
Image
Image
muzyk
Team Manager
Posts: 246
Joined: Sun Jun 17, 2007 3:00 pm

Post by muzyk »

Tak czy siak w Polsce zawsze bêdzie piractwo, bo ka¿dy chcia³by pograæ, a jak wiadomo, nie ka¿dego staæ :roll:
Dobra gra, jak wiadomo :P ,kosztuje dzisiaj przynajmniej 100zl :cry:
Najwiêksze piractwo jest w Rosji(nie dziwiê siê :lol: ), a co ¶mieszne Polska jest na drugim czy trzecim miejscu(wg. KOMPUTER ¦WIAT).
WojT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1132
Joined: Fri Apr 13, 2007 1:24 pm
Location: Jaworzno (Poland)
Contact:

Post by WojT »

Podsumowuj±c :)
My jako naród zawsze i wszêdzie bêdziemy piraciæ ;) mamy to na razie w genach i szybko tego siê nie zmieni :).
Wracaj±c do oryginalnych gier, to faktycznie ceny s± zró¿nicowane poczynaj±c od nieca³ych 20 z³ do 200 z³ (oczywi¶cie PC) - tylko zauwa¿cie ¿e gry o tematyce Nam zbli¿onej (pi³ka no¿na) nie kupicie poni¿ej 70 z³ (no wyj±tek polski menad¿er pi³karski). Fify i PES'y s± na tyle drogie ¿e niewielu staæ na taki wydatek lub ewentualnie posk³adaj± sobie kasê przez 2, 3 miechy.
Sprawa szkó³, uczelni - powoli powoli zaczyna siê to normowaæ - ale powód nie jest bynajmniej taki ¿e szko³y zaczynaj± byæ coraz bogatsze - tylko firmy typu microsoft, autodesk, itp. potrzebuj± nowego narybku do swoich projektów i najlepiej na pocz±tku zaraziæ m³odych ich produktami a potem cieszyæ siê sprzeda¿± a co najwa¿niejsze - firmy te licz± bardziej na informatyków z krajów tzw. bloku wschodniego - zauwa¿cie ¿e od jakiego¶ czasu informatycy z polski wygrywaj± lub s± wyró¿niani w miêdzynarodowych zawodach informatycznych. Dla takich firm lepiej daæ narzêdzia pracy na uczelniach gratis lub za niewielk± op³at± - a potem czerpaæ z tego profity.
Gladiator wspomnia³ tu o linuchu - system ma niez³e mo¿liwo¶ci, coraz wiêcej ciekawego softu, ale jak dzi¶ czyta³em w jakiej¶ gazecie to ponad 90% rynku w Polsce opanowa³ windows XP, ok. 3% maj± starsze wersje windy, 3% ma teraz vista, a klony linucha zajmuj± ok. 0,5% rynku.
Team: Real Jaworzno
Nick: bezimienny
Division: E.17
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

WojT wrote: Gladiator wspomnia³ tu o linuchu - system ma niez³e mo¿liwo¶ci, coraz wiêcej ciekawego softu, ale jak dzi¶ czyta³em w jakiej¶ gazecie to ponad 90% rynku w Polsce opanowa³ windows XP, ok. 3% maj± starsze wersje windy, 3% ma teraz vista, a klony linucha zajmuj± ok. 0,5% rynku.
Bo niewiele osob umie linuxa obslugiwac, zwykly przecietny czlowiek co ledwo xp odpala, nie bedzie umial odpalic linuxa...
"If you hate something don't you do it too..."
BartGib
Team President
Posts: 520
Joined: Fri Jun 01, 2007 8:51 am
Location: Poland, Szczecin

Post by BartGib »

muzyk wrote:Tak czy siak w Polsce zawsze bêdzie piractwo, bo ka¿dy chcia³by pograæ, a jak wiadomo, nie ka¿dego staæ :roll:


Sorry ale ja tego nie kupujê... Jak to mo¿liwe ¿e staæ kogo¶ na kompa który poci±gnie nowo¶ci, a na gry (czy nawet jedn± grê) ju¿ nie, no we¼ mnie nie roz¶mieszaj :)
Image

"Dwie rzeczy są nieograniczone - wszechświat i ludzka głupota.
Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności".
Albert Einstein
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

BartGib wrote:
muzyk wrote:Tak czy siak w Polsce zawsze bêdzie piractwo, bo ka¿dy chcia³by pograæ, a jak wiadomo, nie ka¿dego staæ :roll:


Sorry ale ja tego nie kupujê... Jak to mo¿liwe ¿e staæ kogo¶ na kompa który poci±gnie nowo¶ci, a na gry (czy nawet jedn± grê) ju¿ nie, no we¼ mnie nie roz¶mieszaj :)
kompy tanieja, czesci sa coraz tansze, a maszyny to niewiele osob ma, zreszta ludzie biora kompy na raty, nie jest tak hop siup jak piszesz, ze jak mam kompa to stac mnie na gre...na pewno piractwo by sie zmniejszylo jakby ceny gier byly duzo mniejsze, podobnie z plytami muzycznymi...plyta za 70 z³? debile takie ceny ustalaja, a potem sie dziwia, ze piractwo jest...
"If you hate something don't you do it too..."
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

W³a¶nie mp3 s± tutaj te¿ ciekawym tematem. Ponoæ gdzie¶ je zalegalizowali (W³ochy?) - jako ¼ród³o d¼wiêku o ni¿szej jako¶ci, czyli co¶ gorszego ni¿ oryginalna p³ytka.

W sumie ograniczam siê do s³uchania jednej audycji w radio w internecie, ew. powtóreczki ods³uchuje, to mi tak styka, ale zastanawiam siê nad jednym i mo¿e bêdziecie wiedzieæ - czy nagrywanie takiej audycji z neta jest legalne?

Nie ¿e jestem jaki¶ mega uczulony na legalno¶æ, ale chêtnie bym sobie nagra³ tak± audycjê i by³ spokojny, ¿e w razie czego nie bêdê musia³ wyrzucaæ dysku przez okno.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
muzyk
Team Manager
Posts: 246
Joined: Sun Jun 17, 2007 3:00 pm

Post by muzyk »

BartGib wrote:
muzyk wrote:Tak czy siak w Polsce zawsze bêdzie piractwo, bo ka¿dy chcia³by pograæ, a jak wiadomo, nie ka¿dego staæ :roll:


Sorry ale ja tego nie kupujê... Jak to mo¿liwe ¿e staæ kogo¶ na kompa który poci±gnie nowo¶ci, a na gry (czy nawet jedn± grê) ju¿ nie, no we¼ mnie nie roz¶mieszaj :)
Nie wiem czy czytasz pisma komputerowe,
ale w moim(KOMPUTER ¦WIAT) zawsze podaj± ceny komputerów na rynku. Za 4000z³ masz:
GF 8800 Ultra
4 rdzeniowy procek AMD
4GB ramu
Vistê Ultimate(chocia¿ ja bym wzi±³ XP :P )
.
A jak wiadomo, taki komputer mo¿na mieæ przez d³uuuuuugi okres czasu :lol: .
Ludzie bior± po¿yczki 8)
Roti
Team Manager
Posts: 169
Joined: Wed Feb 20, 2008 10:50 pm
Location: Gdañsk
Contact:

Post by Roti »

Nie op³aca sie braæ nowo¶ci które wchodz± dopiero na rynek :!:
Mo¿na to zaobserwowaæ na sprzêcie który poda³e¶ za pó³ roku b±d¼ rok.
Ja przekona³em siê na sprzêcie kumpla.
Kupuj±c kompa wsadzi³ do niego grafikê za 1.700z³ :!: gdzie to by³o 1/2 jego kompa.

.. min±³ rok ..
Podzespo³y za 1.700z³ potania³y do 1.300z³
Grafika za 1.700z³ potania³a do 900z³ :P
Dru¿yna : New Port City
Sezon 22 : H.410 (6) / LP III A (10)
Sezon 23 : H.410 (3) / LP IV A (2)
Sezon 24 : H.410 (1) / LP III A (?)
muzyk
Team Manager
Posts: 246
Joined: Sun Jun 17, 2007 3:00 pm

Post by muzyk »

Wiem, ¿e sprzêt z czasem tanieje.
Ale t³umaczy³em BarGib-owi, ¿e ludzie bior± po¿yczki i kupuj± nowo¶ci(a pó¼niej ich nie staæ na drogie gry), bo tego nie rozumie :lol:
BartGib
Team President
Posts: 520
Joined: Fri Jun 01, 2007 8:51 am
Location: Poland, Szczecin

Post by BartGib »

Ja to rozumiem, ale czy to jest t³umaczenie... wyda³em 4000 z³ na kompa i nie mam na najnowsze gierki to se spiracê :) To nie jest normalne i dla mnie nigdy nie bêdzie, i w takim przypadku ten kto¶ jest dla mnie z³odziejem i tyle...

Sprawa rozbija siê o to ¿e w/g niektórych po co przep³acaæ jak mo¿na mieæ taniej, no przecie¿ kompa nie kupisz na bazarku od ruska :D
Image

"Dwie rzeczy są nieograniczone - wszechświat i ludzka głupota.
Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności".
Albert Einstein
muzyk
Team Manager
Posts: 246
Joined: Sun Jun 17, 2007 3:00 pm

Post by muzyk »

No tak, masz racjê. Pirat to z³odziej, tak czy siak, nie ma co :lol: .
muzyk
Team Manager
Posts: 246
Joined: Sun Jun 17, 2007 3:00 pm

Post by muzyk »

Mam pe³n± wersjê tej gry i naprawdê jest super. Demo ju¿ na to wskazywa³o :!: , ale teraz kupi³em pe³n± i jjest ok. Oczywi¶cie PES-owi nie dorówna :D .
Ale jest kolejny hit, godny uwagi :evil: . Miliony graczy na ca³ym ¶wiecie czaka³o na tê grê z niecierpliwo¶ci± :!: , a teraz nareszcie siê pojawi³a :D .
Na razie na XBOX-a 360 i PlayStation 3, a jesieni± na PC-ty. Kto zgadnie o jak± grê chodzi?
Roti
Team Manager
Posts: 169
Joined: Wed Feb 20, 2008 10:50 pm
Location: Gdañsk
Contact:

Post by Roti »

muzyk wrote:Mam pe³n± wersjê tej gry i naprawdê jest super. Demo ju¿ na to wskazywa³o :!: , ale teraz kupi³em pe³n± i jjest ok. Oczywi¶cie PES-owi nie dorówna :D .
Ale jest kolejny hit, godny uwagi :evil: . Miliony graczy na ca³ym ¶wiecie czaka³o na tê grê z niecierpliwo¶ci± :!: , a teraz nareszcie siê pojawi³a :D .
Na razie na XBOX-a 360 i PlayStation 3, a jesieni± na PC-ty. Kto zgadnie o jak± grê chodzi?
pewno GTA 4 :)
Dru¿yna : New Port City
Sezon 22 : H.410 (6) / LP III A (10)
Sezon 23 : H.410 (3) / LP IV A (2)
Sezon 24 : H.410 (1) / LP III A (?)
WojT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1132
Joined: Fri Apr 13, 2007 1:24 pm
Location: Jaworzno (Poland)
Contact:

Post by WojT »

I pewno ju¿ jest kilkudziesiêciu zarejestrowanych u¿ytkowników :) a gra dopiero za kilka dni uka¿e siê oficjalnie :).
Dzi¶ widzia³em listê potencjalnych darczyñców niez³ej kasy dla microsoftu :)
Team: Real Jaworzno
Nick: bezimienny
Division: E.17
Post Reply

Return to “Ogolna dyskusja(pl)”