Football Challenge 2008

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Post Reply
Kohler
Team Manager
Posts: 143
Joined: Sun Apr 20, 2008 1:32 pm

Football Challenge 2008

Post by Kohler »

Mam dla was propozycje znalaz³em fajn± grê pi³karsk± typu Fifa 09 itd ale o o wiele wiele mniejszych wymaganiach, mo¿na graæ w sieci oraz jest darmowa zarabia na reklamach które nie s± uci±¿liwe.

Zamieszam opis gry:
Przyzwyczaili¶my siê do tego, ¿e bój o prymat w ¶wiecie pi³ki no¿nej tocz± ze sob± dwie reprezentacje: Electronic Arts i Konami. "FIFA'09" i "Pro Evolution Soccer 2009" wyci±gnê³y ju¿ swoje najnowsze dzia³a, zapowiadaj±c fotorealistyczn± grafikê, aktualne sk³ady i jeszcze lepszy ni¿ dotychczas model rozgrywki. Wygl±da na to, ¿e na boku wyrasta im jednak nowy, niezwykle mocny konkurent.

"Football Challenge 2008" nie zamierza walczyæ z gigantami za pomoc± efektownej oprawy czy aktualnych sk³adów. Pod tym wzglêdem pozostaje w ich g³êbokim cieniu. Program niemieckiej firmy Greentube zaskakuje jednak cen±, a ¶ci¶lej - jej brakiem. "Football Challenge 2008" nale¿y bowiem do kategorii freeware, co oznacza, ze mo¿na j± ¶ci±gn±æ i bawiæ siê ca³kowicie za darmo. Autorzy gry zarabiaj± na reklamach pojawiaj±cych siê podczas zabawy i, jak wskazuje przyk³ad "Ski Challenge", ca³kiem nie¼le na tym wychodz±.

Bawiæ mo¿na siê samotnie, w zaciszu domowym, trenuj±c pi³karzy i æwicz±c dok³adne podania. Specjalny edytor pozwala na poprawianie profili zawodników, zmienianie ich wygl±du czy umiejêtno¶ci wyj¶ciowych (w ograniczonym zakresie). Nic te¿ nie stoi na przeszkodzie, by stoczyæ pojedynek w sieci. Ka¿dego dnia liczba u¿ytkowników "Football Challenge 2008" ro¶nie. Przyczyniaj± siê do tego miêdzynarodowe turnieje, zorganizowane przez Greentube. Sporo frajdy daje te¿ zabawa z kumplem, przy jednym komputerze.

Zabawa obfituje w szybkie akcje i podbramkowe spiêcia. Wykonywanie w¶lizgów nie jest ³atwe i do¶æ czêsto koñczy siê faulem. Do¶wiadczeni gracze radz± sobie z tym, co oznacza, ¿e to tylko kwestia odpowiedniego treningu. Pocz±tkuj±cym nawet wykorzystanie rzutu karnego mo¿e sprawiæ k³opoty. Z drugiej jednak strony "Football Challenge 2008" daje spore mo¿liwo¶ci taktyczne oraz sprawia frajdê. ¦wiadcz± o tym tysi±ce graczy, które ju¿ dzi¶ przesiaduj± w wirtualnym ¶wiecie programu.

Sterowanie nie jest proste. Nie trzeba byæ o¶miornic±, by wykonaæ ³adny zwód, skutecznie podaæ pi³kê, a nastêpnie popêdziæ z ni± na bramkê przeciwnika. Liczba klawiszy zosta³a skutecznie ograniczona w stosunku do tego, co oferuje "FIFA". Nie oznacza to jednak, ¿e gra siê automatycznie. To gracz wci±¿ decyduje o tym, co dzieje siê na ekranie. Fajnie, ¿e pomy¶lano równie¿ o wyszukiwarce rywali. Dziêki niemu nie rywalizuje siê z amatorami b±d¼ profesjonalistami, a z lud¼mi o zbli¿onym poziomie umiejêtno¶ci. Graj±c, cz³owiek wci±¿ robi postêpy i w efekcie dostaje coraz lepszych rywali. Do tego dochodzi lista kontaktów ("przyjació³"), pozwalaj±ca bawiæ siê z dobrymi znajomymi. Jest te¿ wygodny chat.

Pecetowa wersja gry dostêpna jest ju¿ w Sieci. Lada dzieñ pojawi siê te¿ wersja przeznaczona na telefony komórkowe. Na oficjalnej stronie projektu roi siê o informacji o turniejach i ich zwyciêzcach. Widaæ, ¿e program ¿yje, a spo³eczno¶æ do¶æ aktywnie w³±cza siê w zabawê. Pozostaje wiêc czekaæ na ruch gigantów, twórców "FIFA'09" i "Pro Evolution Soccer 2009". Co oni zrobi± dla gry w Sieci?

Baron von Stroheim
Gre mo¿na ¶ci±gn±æ wchodz±c na:

http://www.football-challenge.com/index ... ns&lang=en

nastêpnie na mapce klikaj±c na flagê Niemiec

i na stronie która siê otworzy klikamy zielony napis "Jetzt downloaden"

Gra wa¿y zaledwie ok 40 MB i jest w angielskiej wersji jêzykowej i niemieckiej.


I moja propozycja mo¿emy zorganizowaæ ma³e mistrzostwa, a mo¿e i ma³± lige. Czekam na wasze zg³oszenia, propozycje, pytania itd.


Lista ewentualnych uczestników:
1.Kohler
2.devil162
3.BartGib
4.
5.
...
Last edited by Kohler on Wed Jul 16, 2008 9:39 am, edited 7 times in total.
Turniej Poland Lublin XXIV - ZAPRASZAM
ZAPISY TUTAJ
devil162
Assistant Manager
Posts: 69
Joined: Sun Aug 26, 2007 11:07 am

Post by devil162 »

no zawsze mozna sprobowac :) jestem chêtny no ale zobaczymy co inni powiedz± na to :)
BartGib
Team President
Posts: 520
Joined: Fri Jun 01, 2007 8:51 am
Location: Poland, Szczecin

Post by BartGib »

odpalê, obaczê... grafika trochê odrzuca, ale popróbowaæ mo¿na :wink:
Image

"Dwie rzeczy są nieograniczone - wszechświat i ludzka głupota.
Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności".
Albert Einstein
Kohler
Team Manager
Posts: 143
Joined: Sun Apr 20, 2008 1:32 pm

Post by Kohler »

Zalety to na pewno to ¿e jest darmowa, ka¿dy mo¿e sobie na ni± pozwoliæ, ma ma³e wymagania. Na pocz±tku trudno jest siê wczuæ ale po pewnym czasie ju¿ idziesz jak burza. S± ludzie którzy maj± kilka setek goli po zdobywanych.

A mo¿na siê pobawiæ rozegranie jednego meczu to krócej ni¿ 10 minut.

Je¶li bêd± chêtni to zrobi siê stronkê regulamin i bêdzie ok liga mo¿e jaki¶ puchar.
Turniej Poland Lublin XXIV - ZAPRASZAM
ZAPISY TUTAJ
devil162
Assistant Manager
Posts: 69
Joined: Sun Aug 26, 2007 11:07 am

Post by devil162 »

Na tej stronie co podales mozna sciagnac chyba wersje angielska bo jest przycisk do sci±gania ale mi nie chce sie wlaczyc , a ta wersja co ty napisales zeby sciagac jest chyba po niemiecku :?
BartGib
Team President
Posts: 520
Joined: Fri Jun 01, 2007 8:51 am
Location: Poland, Szczecin

Post by BartGib »

jêzyk angielski mo¿na wybraæ podczas instalacji :)
Image

"Dwie rzeczy są nieograniczone - wszechświat i ludzka głupota.
Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności".
Albert Einstein
Kohler
Team Manager
Posts: 143
Joined: Sun Apr 20, 2008 1:32 pm

Post by Kohler »

devil162 wrote:Na tej stronie co podales mozna sciagnac chyba wersje angielska bo jest przycisk do sci±gania ale mi nie chce sie wlaczyc , a ta wersja co ty napisales zeby sciagac jest chyba po niemiecku :?
wchodzimy na strone bezposredni link to http://www.sport1.de/de/sport/artikel_2199551.html i klikamy "Jetzt downloaden" gra jest w angielskiej wersji jêzykowej oraz w niemieckiej do wyboru przy instalacji .
Turniej Poland Lublin XXIV - ZAPRASZAM
ZAPISY TUTAJ
devil162
Assistant Manager
Posts: 69
Joined: Sun Aug 26, 2007 11:07 am

Post by devil162 »

no wczoraj zagralem chwile w t± grê i powiem ze nie jest a¿ tak zle :) mozna by zagraæ t± lige :) tak powiem wam ¿e jednym przyciskiem siê strzela , podaje i odbiera pi³ke (w¶lizg) :)
Kohler
Team Manager
Posts: 143
Joined: Sun Apr 20, 2008 1:32 pm

Post by Kohler »

Ja ju¿ buduje stronê i nied³ugo mo¿e zaczniemy mam ju¿ kilku innych chêtnych do zabawy ;P
Turniej Poland Lublin XXIV - ZAPRASZAM
ZAPISY TUTAJ
panmarcin
Fan
Posts: 2
Joined: Wed Aug 27, 2008 2:43 pm

Post by panmarcin »

forum o grze zapraszam wszystkich

http://footballchallenge.phorum.pl/index.php
Post Reply

Return to “Ogolna dyskusja(pl)”