"Umieranie" SP

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Post Reply
Kilmar
Team Board Member
Posts: 302
Joined: Thu May 17, 2007 9:50 am
Location: Lodz, Poland

"Umieranie" SP

Post by Kilmar »

Już chyba każdy zauważył, że liczba managerów spada i to drastycznie
Nowych przybywa mało (i rzadko pozostają na dłużej), starzy odchodzą.
W wątku http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... 9&t=131163 pearljammer napisał, że to chodzi o wiek. Ja chyba jednak bardziej się zgadzam z Adas =), który napisał, że SP robi się coraz trudniejsze.
A trudność ta polega głównie NIESTETY nie na bardziej skomplikowanej rozgrywce, tylko na permanentnym braku kasy.

Nie wszyscy to może pamiętają, ale kiedyś można było wybierać reklamy (brałem max 8 dni). To brzmi niewiarygodnie ale miałem raz reklamę za 200.000 na 1 dzień. I wtedy grało się fajnie.
Non stop było cię stać na zakupy i sprzedawanie zawodników. Oczywiście nie zawsze najlepszych jacy byli, ale rotacja składu była możliwa.

A teraz...?
Na 13 miejsc mam 7 reklam po około 11k każda i wykupionych pewnie średnio na 30 dni.
Na koncie niewiele ponad 1M i 2,5M długu.
Do tego przychody i koszty z meczu u siebie się równoważą a wyjazdy kosztują mnie po 200k
Jutro gram puchar z gościem z G i mam nadzieję, że przegram bo kolejny mecz znowu by mnie od cholery kosztował.
Musze wymienić kilku zawodników i nie mam za co. Naciągnąłem młodzików, z których kilku się na 100% przebije do 1. składu, ale nie wszyscy, a poza tym muszę czekać ze 3 sezony, żeby się wytrenowali i blokują miejsca dla innych.
Można oczywiście sprzedać pół drużyny, spaść i nakupować młodzików, tyle, że mało kto ma teraz kasę, żeby kupować i każdy patrzy bardziej niż kiedyś na kasę, bo jest jej mniej. Można też cheatować i zaryzykować transfer z innej swojej drużyny, ale dla mnie to idiotyzm, bo chyba nie o to chodzi.

A teraz wymyślili jeszcze pakiet "antyinflacyjny". No k**wa mać! to jest gra czy życie? Coś się komuś chyba pomyliło. Po co to? Komu to ma służyć? Bo grze na 100% nie.

Dzięki takim wymysłom ja i mnie podobni utkniemy w swoich ligach (pewnie +/- 1 poziom), bo nie stać nas na lepszych (nie mówię najlepszych, lecz lepszych zawodników), a o wyższe ligi będą się bić tylko ci, którzy już tam są i grają nie jak ja od 11 sezonów, lecz od np. 20, czyli od czasów gdy jak podejrzewam pieniądze zarabiało się dużo łatwiej i np. nie zawsze dostawało się bana za 2 konta (podkreślam, że to przypuszczenie).
Jak ktoś ma na koncie powiedzmy 50M i stadion na 75k miejsc to "kryzys" go raczej nie dotknie.

Więc zaczyna mnie to wkurzać, bo gram w tą grę 2 lata i ją bardzo lubię, ale przez te 2 lata nie zauważyłem poważniejszych zmian na plus a wiele na minus.
Nie wiem czy wśród twórców są ludzie myślący, ale niech się zastanowią po co gra się w gry, bo mi się wydaje, że dla przyjemności i niech zrobią wreszcie coś co tej przyjemności dostarczy a wtedy i managerowie wrócą.

Acha - a co do mojej "sytuacji" - może po prostu jestem ch**owy i nie umiem grać i są lepsi, ale w takim razie pozostaje mi tylko "saper" ;-)
Kilmar
the Nevis

Ash nazg durbatululuk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul.
BartGib
Team President
Posts: 520
Joined: Fri Jun 01, 2007 8:51 am
Location: Poland, Szczecin

Re: "Umieranie" SP

Post by BartGib »

Zgadzam się w większości z tym co napisałeś Kilmar, Ja na ten przykład zmniejszyłem kadrę do mniej więcej 2 składów bo na 3 mnie nie stać, wreszcie stanąłem na nogi bo ostatnimi czasy byłem pernamentnie na minusie... a utrzymuję się ze sprzedaży zbędnych juniorów, ale rzeczywiście ciężko mieć więcej niż parę milionów, mam niecały 1 mln :| Rozbudowa stadionu już dawno stoi w miejscu, a kto się nie rozwija to się co cofa i praktycznie mam ambicję żeby awansować do D to co sezon trochę brakuje... Gra jest trudna ale może po prostu taki jej urok, nie jest dla wszystkich :)
Image

"Dwie rzeczy są nieograniczone - wszechświat i ludzka głupota.
Co do tego pierwszego nie mam jednak pewności".
Albert Einstein
Kilmar
Team Board Member
Posts: 302
Joined: Thu May 17, 2007 9:50 am
Location: Lodz, Poland

Re: "Umieranie" SP

Post by Kilmar »

BartGib wrote:Gra jest trudna ale może po prostu taki jej urok, nie jest dla wszystkich :)
mniej managerów = mniej reklam (tych na stronie) = mniejsze przychody dla SP = mniejsze "zaangażowanie i zapomnijcie o nowościach

aż wreszcie... koniec ;-)
Kilmar
the Nevis

Ash nazg durbatululuk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul.
WojT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1132
Joined: Fri Apr 13, 2007 1:24 pm
Location: Jaworzno (Poland)
Contact:

Re: "Umieranie" SP

Post by WojT »

Wszystko umiera ......... , niestety ale ta niemoc dorwała i soccerproject. Jak już Klimar wspominałeś na początku gry pojawiały się fajne reklamy za 200k na od 1 do 9 dni - ale się to skończyło. Kiedyś jeszcze mogłem pokusić się o zapełnienie wszystkich miejsc reklamowych na stadionie - obecnie cieszę się jak mogę mieć trochę więcej niż połowa. Żeby dorwać się do wyższych lig niestety trzeba mieć kasę lub jak kto woli cholernie dużo szczęścia aby dobrać tak młodzików, którzy po wytrenowaniu byli by w stanie pociągnąć ekipę do wyższych lig (ale czas jest nieubłagany :D). U mnie np. pierwszy junior jaki mi przyszedł w historii to bramkarz - obecnie ma 30 lat i teraz zaczął dobijać do 71 bp w meczach - a pogra jeszcze może z 3 sezony na takim poziomie. Same zakupy przypuszczalnie wartościowych zawodników (juniorów) - to koszt ponad 2 mln i nie mamy pewności że zakup będzie opłacalny. Tak więc musimy mieć dużo szczęścia, cierpliwości, itp. aby awansować do elity :D
Team: Real Jaworzno
Nick: bezimienny
Division: E.17
kris9912
Team Manager
Posts: 169
Joined: Fri Jun 22, 2007 9:35 pm

Re: "Umieranie" SP

Post by kris9912 »

mniej managerów = mniej reklam (tych na stronie) = mniejsze przychody dla SP = mniejsze "zaangażowanie i zapomnijcie o nowościach

aż wreszcie... koniec


Zgadzam się z przedmówcą (pisałem już to zresztą we wcześniejszym wątku), ale ja się nie poddam tak łatwo jak niektórzy i małe postępy(dużo mniejsze co prawda niż kilka sezonów wcześniej) jednak w swoim teamie jeszcze obserwuję. I mam nadzieję na jakiś awans przed śmiercią SP. Tym bardziej, że pozostałe na rynku "onlajnowe menadżery" nie stanowią dla SP alternatywy - wszystko robione na jedno kopyto.
brodzi1
Coach
Posts: 44
Joined: Sat Apr 12, 2008 5:18 pm

Re: "Umieranie" SP

Post by brodzi1 »

Zacząłem grę 2-3 sezony temu po sezonie awansowałem do ligi G mając na koncie 2M, teraz mam 10M(i 2M długu) ale rotacja w składzie jest ogromna. W lidze zapewne się utrzymam ale skład pogorszył mi się i to znacznie. Co do reklam to naprawdę lipa i już nawet nie sprawdzam czy są jakieś nowe bo napis "Nie ma żadnych nowych firm, które chcą być reklamowane na twoim stadionie" już mnie przeraża.
W grę tą grałem już parę sezonów temu i zaprzestałem ale nie ma co mówić naprawę było dużo prościej i łatwiej awansować czy kupić kilku młodych, dobrych i tanich graczy.
Więc nie dziwne że ludzie się zniechęcają bo mało perspektyw na przyszłość w tej grze.
POZDRO
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Re: "Umieranie" SP

Post by pearljammer »

Zgodze sie z wami, nowi gracze, albo tacy co sobie budzetu nei wyrobili maja ciezko....dlatego dobrym sposobem jest nie granie na sile o awans, tylko jak juz kiedys Ufuss pisal, siedzenie spokojnie w lidze H + moj sposob na transfery :) ale to juz dla osob, ktore maja czas na to :P, wiec pomimo, ze ciezko to da sie dobrze pokombinowac :) zreszta z reklam znowu nie bylo az takiej wielkiej kasy...
"If you hate something don't you do it too..."
Pietraszenko
Team Manager
Posts: 121
Joined: Tue Nov 18, 2008 6:14 pm

Re: "Umieranie" SP

Post by Pietraszenko »

Witajcie.
ja gram od listopada 2008, zaczałem w połowie sezonu i dociągnąłem do 8 pozycji. Zaczałem sprzedawac graczy których dostałem (wielki błąd) którzy potem u przeciwników dochodzili do 80%. W kolejnym sezonie zajałem 4 lokatę, w 2 częsci sezonu beda chyba najlepszym, bo wyszukiwałem tanich i za free graczy. Równoczesnie robiłem to co w realnym świecie robi Odra Wodzisław: kupowałem graczy którzy mieli po 2-3 skile ciekawe (np po 80 lub wiecej %) doszkalałem do maxa i sprzedawałem (najbardziej zarabiałem na bramkarzach i napastnikach); pozbyłem sie także swojego pierwszego juniora za milion. Dzięki temu w cuglach zwyciężyłem swój 3 sezon gry i rozbudowałem 2-krotnie stadion. następny sezon w lidze G ukończyłme na 3 miejscu, od początku będąc na 2-4 miejscu. Miałem po prostu troche za słaby skład na 1-2 miejsce. Ale znów zarabiając na kupowaniu za drobniaki i sprzedaży z wyzsza marzą udało mi się powiększyc stadion do 15000. Mijający właśnie sezon zakonczyłem na 3 miejscu, przegrywając 2 miejsce przez głupi błąd- pozbyłem sie niepotrzebnie opiekuna młodzieży i spadło mi morale przed meczami z późniejszymi liderami ligi. na chwilę obecną mam stadion na 19000, max rozbudowaną szkółkę, dwiej jedenastki o umiejętnościach z zakresu 76-85% plus 12 graczy do rozwinięcia i zastapienia słabszych liderów lub na sprzedaż. W kolejnym sezonie zamierzam awansować mimo że 2 tygodnie będę na Urlopie bez dostepu do kompa. Uważam że gra jest trudna, ale spokojnie budując zespół i kombinując z transferami można co 2-4 sezony byc stopien wyzej. Ligi mają różne poziomy, w wielu ligach E i F są słabsze zespoły niż w niektórych mocnych ligach G więc trochę tez zależy od szczęścia. Gra jestem zachwycony, odkryłem ja w listopadzie , wczesniej (2-3 lata temu) grałem krótko w hattrika i sokkera, ale nie było tam tego realizmu co tutaj.

Moim zdaniem najwiejkszymi błędami graczy nie radzących sobie z finansami jest kupowanie starych więc słabych graczy, przepłacanie przeciętniaków i za wysokie kontrakty ( u mnie dwóch najlepszych ma powyzej 10000 pensje, reszta liderów ma średnio po 5000-7500).

Nie rozumiem jak może kogoś nie byc stać na trzecią jedenastkę, przeciez ona kosztuje ok 4000 za jeden mecz. Tygodniowo wychodzi 7x4=28000. wystarczy sprzedac kogoś raz na sezon za 28000x9tygodni=250000 i trzeci skład się zwraca, a przecież chyba temu służy, żeby ogrywać ludków i ich promować.


Gdybym miał coś zmienić na lepsze, to zaproponowałbym 3 rzeczy:
- możliwość sugerowania komputerowi jak ma się nazywać wychowanek mojego klubu (do akceptacji/zatwierdzenia przez moderatora),
- możliwość wypożyczania piłkarzy (na jedną/dwie/ rundę)
- Puchar SP na poziomie lig a-e i drugi na poziomie lig f-h

Pozdrawiam i życze powodzenia w nowym sezonie!
mój klub ---> FC Czarnków
PatrykSWATA
Team Board Member
Posts: 310
Joined: Thu Aug 28, 2008 6:39 pm
Location: Łódź/Ipswich
Contact:

Re: "Umieranie" SP

Post by PatrykSWATA »

Ładnie to wszysko opisałeś. Mam tylko zastrzeżenia do Twoich propozycji:
Pietraszenko wrote:- możliwość sugerowania komputerowi jak ma się nazywać wychowanek mojego klubu (do akceptacji/zatwierdzenia przez moderatora),
Czy rzeczywiście to jest takie potrzebne? Wystarczy że podczas posiadania SPFA możemy dodać przydomek do naszych graczy.
Pietraszenko wrote:- możliwość wypożyczania piłkarzy (na jedną/dwie/ rundę)
Była o tym rozmowa na forum, jak znasz angielski to zapraszam tu: http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... 7&t=126760 . Pomysł świetny, ale admini obawiają się że oszuści zrobią z tego pożytek. Szkoda.
Pietraszenko wrote:- Puchar SP na poziomie lig a-e i drugi na poziomie lig f-h
Z tym nie wypaliłeś u mnie, bo wystarczy puchar Soccerproject, żadne inne nie powinny być wykonywane, po prostu gra stała by się zbyt skomplikowana. Jak naprawdę chcesz jakieś dodatkowe puchary, a te które są Ci nie wystarczą zapraszam tu: http://forum.soccerproject.com/viewforum.php?f=77

Tak w ogóle, to nie ma sensu sugerować jakichkolwiek pomysłów na tym polskim forum, bo tylko Sjarel (jest na belgijskim i angielskim) może coś zmienić, w co i tak wątpię, bo ostatnio zamknął oficjalnie dział "Pomysły i propozycje" (Requested / Upcoming features) uznając że jest bezsensowne, ponieważ i tak nic nie wnosi.
Image

First time played: 28.08.2008, but then left the game for a while.
Started again: 17.05.2009 and still playing.

Season 29 4th in H 1103
Season 30 1st in H 1103
Post Reply

Return to “Ogolna dyskusja(pl)”