Kontrakty

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Post Reply
robindian
Groundsman
Posts: 9
Joined: Tue Dec 15, 2009 2:34 pm

Kontrakty

Post by robindian »

Witam wszystkich!!
Mam za sobą pierwszy sezon i awans. Obecnie jestem w trakcie drugiego sezonu i przyszła pora na przedłużanie kontraktów. Problem w tym, że jakoś zawodnicy nie kwapią się do ich podpisywania. Jakiej wysokości powinny być kontrakty. Przypominam, że to mój drugi sezon, a więc pora na pierwsze przedłużenia kontraktów. Jak wysokie powinny być owe kontrakty?? Jakoś nie sposób nakłonić zawodnika do podpisania i jak na razie nie chcą podpisywać, domagając się więcej. Czy aż o tyle więcej należy dawać czy może decyduje o tym jakiś inny czynnik?? Czekam na wasze podpowiedzi, gdyż takich grajków mam juz kilku, którym się kończą kontrakty, a nie chciałbym ich się pozbywać. Z góry dzięki.
robindian
janektm
Team Board Member
Posts: 260
Joined: Mon Feb 23, 2009 8:10 pm
Location: Hamburg

Re: Kontrakty

Post by janektm »

Wyciąg z zasad gry:
Pensja: Każdy piłkarz w Twojej drużynie dostaje pensję za każdy ligowy bądź pucharowy występ. Piłkarze, którzy grali mogą także dostawać bonusy za wygrane spotkanie. W meczach towarzyskich piłkarze dostają 25% swojej pensji, z maksymalną kwotą 300 euro. Nowy kontrakt możesz zaproponować zawodnikowi w każdej chwili o ile nie jest wystawiony na listę transferową. Pensję jaką mu zaproponujesz, będziesz musiał wypłacać mu po każdym spotkaniu. Bonus za podpisanie kontraktu jest wypłacany tylko raz, przy podpisaniu kontraktu. Jeżeli zaoferujesz zawodnikowi samochód albo dom, będziesz opłacał koszty miesięcznie. Przykładowe wymagania finansowe zawodników przedstawiamy poniżej.

* 60% --> € 700,00
* 70% --> € 2.000,00
* 75% --> € 3.500,00
* 80% --> € 6.000,00
* 85% --> € 10.500,00
* 90% --> € 18.000,00
Team: FC Czarni
Manager: janektm
iletlovein
Coach
Posts: 30
Joined: Thu Dec 10, 2009 10:09 pm

Re: Kontrakty

Post by iletlovein »

Tylko te przykładowe wymagania finansowe zdaje się poszły troszkę wyżej :wink:
janektm
Team Board Member
Posts: 260
Joined: Mon Feb 23, 2009 8:10 pm
Location: Hamburg

Re: Kontrakty

Post by janektm »

No poszły w górę o cały 1%, zatem jest to niewielka różnica.
Team: FC Czarni
Manager: janektm
robindian
Groundsman
Posts: 9
Joined: Tue Dec 15, 2009 2:34 pm

Re: Kontrakty

Post by robindian »

Podane przykłady zdają się nie mieć przełożenia na warunki stawiane w grze. Jak wspomniałem mam za sobą pierwszy sezon i jestem w trakcie drugiego. Więc niektórym grajkom kończą się kontrakty, które zamierzam przedłużyć, ale okazuje się, że nie jest to takie proste. Pytam więc jak wysokie powinny/mogłyby być na tym etapie gry kontrakty?? W tej chwili moi zawodnicy mają skills na poziomie 40-50 (mniej więcej), ale jak wspomniałem jest to drugi dopiero sezon. Proponowałem już różne kwoty (dla mojej informacji), ale jak do tej pory zawodnicy nie zgadzają się takie warunki. Kwoty te były znacznie wyższe od podanych w przykładzie. Nie chcę dać zbyt wysokich kontraktów, ale w miarodajne na typ poziomie rozgrywek. Jak zatem przekonać zawodnika (jakie jeszcze metody) do podpisania kontraktu i jakiej wysokości powinien być. Nie chcę aby był też za duży, co potem mogłoby obciążać budżet. Jak na razie zawodnicy nie kwapią się do przedłużania kontraktów, a nie chcę aby uciekali, a wręcz przeciwnie. Chcę ich utrzymać. Może jakieś przykładowe kwoty, biorąc pod uwagę ligę i sezon rozgrywek. Z góry dzięki za info.
WojT
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1132
Joined: Fri Apr 13, 2007 1:24 pm
Location: Jaworzno (Poland)
Contact:

Re: Kontrakty

Post by WojT »

Najprostszy sposób aby się przekonać jaka może być wartość kontraktu zawodnika to sprawdzenie w programie SPMT w zakładce Contract caltulator.
Dla przykładu z tego programu:
Zawodnik o ocenie ogólnej: 80% i morale 100% - proponowana wartość kontraktu na 3 lata: 6026
81% i morale 100% - proponowana wartość kontraktu na 3 lata: 6719
80% i morale 90% - proponowana wartość kontraktu na 3 lata: 6479
81% i morale 90% - proponowana wartość kontraktu na 3 lata: 7224

Więc jak widzisz od wielkości kontraktu zależą dwie opcje: ocena ogólna - im wyższa tym pensja wyższa oraz morale - im mniejsza to tez musisz wyższą pensję zaproponować.

Z doświadczenia wiem, że nie zawsze zawodnicy zgadzają się na kontrakt, który pokaże się w programie - jest to uwarunkowane np. tym że być może w niedługim czasie przewidziany jest dla niego skok o 1% oceny ogólnej. Ja sprawdzam obie te wartości i zaczynam próbę podpisania kontraktu od wartości jak najmniejszej zwiększając o np 100.
Team: Real Jaworzno
Nick: bezimienny
Division: E.17
Post Reply

Return to “Ogolna dyskusja(pl)”