Eliminacje Euro 2008 vs. Reprezentacja Polski

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Eliminacje Euro 2008 vs. Reprezentacja Polski

Post by Gladiator »

Po blamazu przed wlasna publicznoscia w meczu przeciwko Finlandii i przecietnej grze z Serbia wielu sadzi ze mamy znikome szanse na awans do finalow ME. Moim zdaniem szanse wciaz sa, ale bez widocznej poprawy w grze szybko te szanse moga zniknac.
Po dwoch meczach zajmujemy w grupie A przedostanie miejsce, wyprzedzajac jedynie Armenie. Przed nami sa takie zespoly jak : Azerbejdżan i Kazachstan.
Co wogole sadzicie o tej reprezentacji, o zawodnikach, trenerze Leo Beenhakkerze ? Stac ja na jakis sukces, kiedy polska pilka stoi w obliczu powaznego kryzysu (polskie kluby odpadaja z europejskich pucharow grajac fatalnie - nie wspominajac juz o aferze wokol PZPN i innych przykrych sprawach) ? Ktorzy zawodnicy sa potrzebni tej reprezentacji, ktorym najlepiej juz podziekowac ? Zapraszam do dyskusji !
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
dario1990
Assistant Manager
Posts: 62
Joined: Wed Aug 30, 2006 3:11 pm

Post by dario1990 »

heh jako polak jestem cały czas za kadro polski muszo wkoncu zacząc wygrywac moim zdaniem to frankowski powinnien jak najszybciej wrucić do wisły jak i mila do grodzinska wielk. poniewaz prosze zauwazyc jak oni grali puki byli w polskiej lidze wprost rewelacja frankowski to przeciesz Gwiazdor fakt dobrze jest jak zagraniczni zespoly sie ineresujo nimi ale to jest przykre że tylko na 1 miesiąc gdyz po tym czasie siadajo na ławke nawet jusz żurawski niejest w podsawowym składzie jako reprezetacja powinni jakis zagrac mecz towarzyski tylko z jakimś dobrym zespołem np. niemcy :P
muszą wygrać jakiś mecz z leprzym od siebie zespołem to morze im dac pewność siebie co w pilce jest niezmiernie potrzebne a co do pzpn to było by dobrze wg mnie wtedy gdy by wiekszość wywalili z tamtąd a zatrudnili jakiegos zagranicznego
benhacker ma duzo wiedze tylko niema czasu ją przekazać naszym pilkarzom poprostu muszo jakoś zdobyc zaufanie do pilki a nie gdy dostanie ktos pilke to niewie co z nią zrobic .
Mefju
Team Manager
Posts: 102
Joined: Mon Aug 21, 2006 9:32 am
Location: Loza szyderców- Bezele sqad

Post by Mefju »

dario 1990:
ortografia :!:

jak ty sobie wyobrazasz Mile i Franka spowrotem w polskich klubach :?: Mila to ch³opak mia³ jeden sezon dobry... Strzeli³ wolnego Manchesterowi City doszed³ z Grodziskiem gdzie¶ tam w Uefa i tlye... Taki mia³ byc wielki talent a jakos za granica nie potrafi pokazac swoich zalet i siedzi dosc czesto na lawce... Podobnie franek.... Na wlasnym boisku nie tudno jest byc jednym z lepszych, jakby byli tacy dobrzy to mieliby stale miejsca w swoich zesolach i wtedy napewno selekcjonerzy braliby ich pod uwage.... A ¿urawski po przyjsciu Hesselink'a juz tez coraz rzadziej gra w podstawowej ''11''......Tak samo Ebi od kiedy do BVB przyszed³ Frei...
Reprezentacja powinna opieraæ sie na m³odych graczach z OE i graczach którzy s± w szerokich sk³adzie swoich zespolow zagranicznych....
A wiec powinien czesciej grac chociazby Rasiak i Jelen...
A wywalic z kadry powinno sie Mile,Kosowskiego, i paru innych

usuniêto niestosowne kometarze //Gladiator
AS Pepe
Image
Image
dario1990
Assistant Manager
Posts: 62
Joined: Wed Aug 30, 2006 3:11 pm

Post by dario1990 »

może za dużo nie wiem o polskiej piłce ale wiem jedno że jak Franek grał w Wiśle to mu wszędzie dobrze szło i na wyjazdach i w kadrze tego nie możesz powiedzieć że tak niebyło bo sam jeszcze pamiętam :P
co do jelenia się zgadzam tylko powiec na jakiej pozycji prawa pomoc czy atak ???
jedno jest pewne napewno ja bym go wystawiał na prawo stronę :P
bo nawet na lewego napastnika to on nie bardzo się nadaje bardziej pewny jest po prawej stronie i wg mnie to on powinien grac na pomocnika prawego tylko bardzo wysoko czyli polska powinna grac ustawieniem 422 a czasami to nawet 433 mam tu na myśli aby jeleń był prawie na napastnika gdyż by miał wtedy dużo miejsca bo obrona przeciwników by bardziej pilnowała napastników co by dawało jeleniowi szanse :)

a przy okazje jestem dysortografem :P
sorki
[/b]
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Tak na szybko napisze, kto wg. mnie zaslugiwalby na gre, a kto moze sie juz pozegnac z kadra. Jednak bralem pod uwage tylko zawodnikow, ktorzy grali w ktoryms z eliminacyjnych meczow:

Moga zostac : Wojciech Kowalewski, Paweł Golański, Ireneusz Jeleń, Arkadiusz Radomski, Mariusz Lewandowski, Radosław Matusiak, Łukasz Garguła.

Sam nie wiem : Marcin Wasilewski, Mariusz Jop, Michał Żewłakow, Jakub Błaszczykowski, Jacek Krzynówek, Maciej Żurawski, Euzebiusz Smolarek.

Wylatuja : Jacek Bąk, Jerzy Dudek, Arkadiusz Głowacki, Mirosław Szymkowiak, Tomasz Frankowski.

Pierwsza grupa to zawodnicy, ktorzy wg. mnie zaprezentowali sie ok, lub chociaz przecietnie. Druga grupa to zawodnicy, ktorzy zagrali tak sobie, ale znacznie ponizej tego co mozna sie bylo spodziewac po nich. Trzecia grupa powinna przestac interesowac naszego trenera w kontekscie przyszlych powolan do kadry.
Oprocz tych zawodnikow jest jeszcze wielu innych, ktorych mozliwe ze zobaczymy w kadrze repry, jak np. Grzesiu Rasiak ;), albo Artur Boruc, Kuszczak, wielu dobrych zawodnikow z OE, jeszcze kilku grajacych zagranica, niby jest z czego wybierac, no ale zawsze jest to ale ...
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Mefju
Team Manager
Posts: 102
Joined: Mon Aug 21, 2006 9:32 am
Location: Loza szyderców- Bezele sqad

Post by Mefju »

Ustawienie - 1-4-3-1-2


Pierwszy sklad :

Artur Boruc - najlepszy golkiper w Polsce w sezonie 2004/2005, obecnie najlepszy bramkarz w lidze szkockiej

Michal Zewlakow - doswiadczony, uniwersalny obronca, wyksztalcony, inteligentny takze na boisku, obecnie podpora Olympiakosu
Mariusz Lewandowski - ulubieniec kibicow w Doniecku, wybrany do jedenastki wszechczasow Szachtara
Arkadiusz Radomski - podstawowy gracz Austrii Wieden, wczesniej gral w Holandii, solidny obronca
Wojciech Szala - "łokietek" jest bardzo pewny w obronie, a takze bardzo dobrze gra w ofensywie, nowoczesny boczny obronca

Ireneusz Jelen - przyszlosc naszej kadry, obecnie gracz Auxerre, motor napedowy naszej reprezentacji
Przemyslaw Kazmierczak - Kaz robi teraz kariere w Portugalii, poczatki pokazuja, ze mu sie pewnie uda, przyszlosc kadry
Jacek Krzynowek - doswiadczony gracz, szybki lewoskrzydlowy, ale bez konkurencji w Kraju, oby wrocil do formy z Bayeru L.

Maciej Zurawski - Magic, Zuraw - gwiazda naszej kadry, ostatnio troche bez formy, ale powinien ja odzyskac w Celticu

Grzegorz Rasiak - wysoki, dynamiczny napastnik, jego glowny atut to fenomenalna gra glowa, potrafi takze dobrze podac
Euzebiusz Smolarek - szybki, najlepiej wyszkolony technicznie nasz zawodnik, gdy tylko jest w formie strzela na zawolanie



Rezerwa :

Wojciech Kowalewski - najlepszy golkiper w Rosji, najlepszy gracz Spartaka Moskwa w 2005 roku
Łukasz Fabianski - najlepszy golkiper w naszej lidze, mlody, perspektywistyczny, przed nim wielka kariera

Marcin Baszczynski - doswiadczony zawodnik, zdrowy zawsze sie przyda reprezentacji
Dariusz Dudka - mlody, perspektywistyczny obronca, obecnie podpora obrony Wisly K., juz niedlugo podpora kadry
Pawel Golanski - rowniez mlody, szybki boczny obronca, dobry w ofensywie, niestety jeszcze sporo bledow w obronie popelnia
Krzysztof Lagiewka - w Polsce nieznany, jednakze dobry obronca, i co wazne mlody, przyszlosc przed nim

Jakub Blaszczykowski - obecnie jeden z wyrozniajacych sie graczy OE, juz niedlugo bedzie gral 1. skrzypce w kadrze
Miroslaw Szymkowiak - stracil miejsce w Trabzonsporze, i w kadrze przestal blyszczec, tylko rezerwa obecnie
Sebastian Mila - odzyskal miejsce w skladzie Austrii Wieden, oby wrocil do formy sprzed kilku lat
Lukasz Gargula - wyrozniajacy sie pomocnik OE, i do tego strzela piekne gole

Radoslaw Matusiak - czolowy snajper OE, mial rewelacyjna wiosne 05/06, w debiuce w kadrze strzelil gola, oby tak dalej
Marcin Mieciel - Mietowy dobrze sobie radzi w lidze greckiej, ale u nas juz o nim zapomniano, ostatnio strzelil hat-tricka
AS Pepe
Image
Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Ciekawe rozwiazanie, dla mnie ok, moze poza pewnymi malymi wyjatkami : Zewlakow, mimo ze to zawodnik przydatny kadrze, to jednak czesto jego interwencje sa niepewne, mysle ze na tej pozycji trener Leo moze na niego narazie postawic, ale powinien na przyszlosc poszukac jakiegos lepszego gracza. Krzynowek - tez narazie moze byc, ale to nie jest juz gracz, ktory moze do tej reprezentacji duzo wniesc. Niedoceniany za to Grzesiu Rasiak, chwalony w klubie i przez kolegow z zespolu jaknajbardziej powinien dostawac szanse.
Co do rezerwy: Darek Dudka - jak ten gosc ma pilke to mozna dostac drgawek, raczej bym na niego nie stawial, no moze sie chlopak poprawi - nie bede go skreslal. Mila - dostawal szanse, jedyne co pokazal to to, ze potrafi przewrocic Gravesena ;).
Oprocz tego tak mi na mysl przychodzi Saganowski - kiedys mu dobrze szlo w Portugalii, nie wiem jak teraz, moze juz mu nie idzie ;).
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Mefju
Team Manager
Posts: 102
Joined: Mon Aug 21, 2006 9:32 am
Location: Loza szyderców- Bezele sqad

Post by Mefju »

Gladiator wrote:
Oprocz tego tak mi na mysl przychodzi Saganowski - kiedys mu dobrze szlo w Portugalii, nie wiem jak teraz, moze juz mu nie idzie ;).
Teraz gra gdzieś we francji.... Chyba w Nice. Al ma raczej kontuzje wieć narazie trzeba dac soie spokój. Dobry on był jka grał w (L)egii, i czasem coś tam pokazywał w Victori,ale w kadrze poza golem z Azerbejdżanem to nic nie pokazuje...
Ty mówisz o Saganie a ja z chęcią widziałbym tam Niedzielana.. To jest ziommmm... Tak jak kiedyś w Groclinie, górne piły do Rasiaka , a dolne do szybkiego jak burza Niedzielana :D To byłoby coś :roll: Ale jego też dopadły kontuzje i częsciej niegra niż gra... Bo gdyby był w pełni sił byłby przydatny w kadrze.. Do dziś pamiętam jego 2 gole przeciw Węgrom w el. do ME 2004... Ale Szwedzi zawiedli.... :o :cry:
AS Pepe
Image
Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Niedzielan jest dobry, tylko jak to sie dzieje ze tacy pilkarze wyjezdzaja i praktycznie znikaja. pewnie jeszcze by mozna kogos wymienic, ale jakos teraz nikt mi sie juz nie przypomina. No nic, poczekamy na powolania na nastepny mecz, bodajze to bedzie Kazachstan, tak? Nie chce mi sie juz sprawdzac tego, mniejsza z tym pilkarzy juz troche objechalismy, napewno bedzie wiecej do powiedzenia po kolejnym meczu. Polska pilka jest teraz szczegolnie tak bogata w afery, a tak uboga w sukcesy ze jest naprawde o czym pogadac.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
total_ownagge
Coach
Posts: 49
Joined: Sat Sep 23, 2006 9:02 am

Post by total_ownagge »

Z Grzesia Się Smieją choc strzela duzo bramek no ale tylko w 2 lidze :p
Wogole szymkowiak nei wiem co robi w tej kadrze oglądałem go na MŚ 2006 i grał jak patałach wiekszosc jego podan przecinali Przeciwnicy ;/
Zurawski tez za duzo nei pograł ;/ na maxiorze jarają sie jaki to Macius jest Boski a prawde mowiąc to dla mnei ne iejst wcale taki dobry ..... w celticu strzela duzo bramek ale zobaczcie z kim on gra....jakei podanai dostaje tylko kopnąc piłeczke...a w PL ? ;/// nie ma co wykanczac bo nei dostaje zadnych podan ;/ tylko jak cos to 50 m podanie i to by było na tyyle z kreatywnoscią naszych pomocnikow ;/

Jedynie kto na MS pokazał klase był Ebi smolarek który murawę gryzł starał sie jak mogl ;)

Nie pamietam juz w jakim meczu chyba z EKwadorem Janas zdjął Zurawskiego i Wpuscił Jelenia Zobaczcie Tą Młodą Krew i chęc gry ! Potem jeszcze 1 wszedl nei pamietam kto i wyszły 2 słupki ....

Przyszłosc jest w młodych !
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

total_ownagge wrote:Potem jeszcze 1 wszedl nei pamietam kto i wyszły 2 słupki ....
Bodajze Brozek, a co do Zurawia, to ostatnio juz tak czesto nie gra w pierwszym skladzie Celticu, a Ebi jest waleczny i to tez bardzo przydatny zawodnik.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
total_ownagge
Coach
Posts: 49
Joined: Sat Sep 23, 2006 9:02 am

Post by total_ownagge »

Jeleń Słupek Brozek Poprzeczka przypomnialo mi sie :d
Mefju
Team Manager
Posts: 102
Joined: Mon Aug 21, 2006 9:32 am
Location: Loza szyderców- Bezele sqad

Post by Mefju »

Aż 27 zawodników powołano na mecze z Kazachstanem (7 października) i Portugalią (11 października). W kadrze znalazło się miejsce dla Jerzego Dudka, a zabrakło dla Tomasza Kuszczaka!
Sztab szkoleniowy wciąż uparcie wpycha do kadry Jerzego Dudka, który zawalił mecz z Finlandią i w dalszym ciągu siedzi na ławce rezerwowych Liverpoolu. W jaki sposób trenerzy kadry usprawiedliwiają jego obecność i brak Tomasza Kuszczaka tym razem?

- Rywalizacja na tej pozycji jest i tak bardzo duża. Nie chcemy jeszcze bardziej nadmuchiwać balonu. Bramkarze muszą mieć trochę spokoju. Robimy to dla dobra drużyny i wszyscy zawodnicy też powinni tak myśleć – tłumaczy Dariusz Dziekanowski.

- Poza tym może się zdarzyć, że Jurek lada dzień powróci do pierwszej jedenastki Liverpoolu, bo Reina nie spisuje się ostatnio najlepiej – dodał.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"
Na pozycji bramkarza, chyba zawsze beda pewne kontrowersje - jest to taka sama sytuacja jak u Janasa tylko tam chodzilo o pozycje napastnika :roll: Oczywiscie Boruc & Kowalewski sa poza konkurencja moim zdaniem, nawet gdyby Kuszczak regularnie wystepowal w barwach MU - jakos nie mam do niego przekonania - poza tym co ma weryfikowac ktory jest lepszy :?: klub w ktorym wystepuje :?: tak czy owak jest nasza przyszloscia za 2 - 3 lata pozostanie mu walka z Borucem o kto wie czy nie pozycja 1 bramkarza

Pawelek...['] nie wiem dlaczego on znalazl sie w kadrze a nie wyzej wymieniony Kuszczak :!: Nawet w naszej Orange widze lepszych bramkarzy od Pawelka, ktory nie jest zbyt pewny siebie - pamietam mecze z ubieglego sezonu oraz poczatki tego w ktorych nie byl pewnym pkt zespolu, mimo iz dlugo nie wpuscil bramki - ostatnio broni jednak pewnie co nie oznacza, ze wybija sie ponad przecietnosci i ma jakies fenomenalne interwencje :!:

Pozycje Dudka wole przemilczec - mam nadzieje ze nie zagra w Liverpoolu - a co za tym idzie nie bede mieli pretekstu do powolania czy wystawienia w 1 skladzie ........
AS Pepe
Image
Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Nikt nic nie pisze ostatnio w tym w±tku, a bardzo ciekawe i niesamowite rzeczy siê dziej± - nasi wygrali z Portugali± :) - i to po naprawdê dobrej grze - czy¿by to jakie¶ ¶wiate³ko w tunelu ;) ?
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

jesli pokonaja za miesiac Belgie to moze cos z tej druzyny bedzie, choc i tak sadze ze marne szanse na awans sa... nie mamy dobrego napastnika a taki by sie przydal...frankowski sie nadaje na szczaw, zuraw bez formy, rasiak umie strzelac jedynie w anglii, jelenia brak, matusiak raz blysnal i tyle...wg mnie atak powinien byc z dwoch zawodnikow grajacych tez w pomocy: Smolarek i Jelen...oni mogliby sie uzupelniac i cos mogloby sie dziac...
"If you hate something don't you do it too..."
Post Reply

Return to “Ogolna dyskusja(pl)”