Orange Ekstraklasa

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Post Reply
mcmagik
Team President
Posts: 549
Joined: Sun Sep 24, 2006 9:22 am

Orange Ekstraklasa

Post by mcmagik »

A co!:P
W koñcu w tym kraju ¿yjemy to wypada³oby siê zainteresowaæ równie¿ polsk± pi³k± no¿n±. Hm... Mo¿e jedynie wszelkie afery przemilczmy i aresztowania...
W tym sezonie jak nigdy podoba mi siê walka o mistrzostwo- Nie tylko Wis³a która nas przyzwyczai³a do zwyciêstw w poprzednich sezonach, ale równie¿ GKS, Korona, Zag³êbie, Legia i £KS. pomiêdzy drugim a szóstym zespo³em s± tylko 3 punkty ró¿nicy.
Szczerze mówi±c najbardziej podoba siê to ¿e beniaminek walczy na równi z mistrzem, ¿e nie widaæ tak wielkiej ró¿nicy. Z zespo³ów które awansowa³y do OE 2 sezony temu najmniej wnios³a Arka, aczkolwiek Korona oraz GKS bardzo mocno mieszaj± w czo³ówce i to mi siê podoba. Równie¿ oba £ódzkie kluby które powróci³y do Ekstraklasy po przerwie nie pozwalaj± siebie lekcewa¿yæ. Osobi¶cie kibicuje Wi¶le (¦l±sk, Wise³ka, Lechia Gdañsk... ;-)), oraz Zag³êbiu :). W tym sezonie najbardziej szkoda mi Wis³y P³ock która przecie¿ zdoby³a Puchar Polski oraz Super Puchar... Równie¿ chwyta za serce s³aba forma emeryta w Ekstraklasie- Górnika Zabrze (gdyby znalaz³ siê hojny sponsor- chocia¿by taki jak ma Korona...).
O mistrzostwo moim zdaniem walczyæ bêd±:
-Jak zawsze Wis³a- przecie¿ nie bez powodu zdominowali ostatnie sezony
-GKS- klub z aspiracjami i wol± walki.
-Korona- zawsze mocna, niechyl±ca czo³a przed nikim
-Legia- w koñcu stolica...
Tha_Don
Team Board Member
Posts: 329
Joined: Mon Jul 24, 2006 11:07 am
Location: Gdañsk

Post by Tha_Don »

http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=1& ... _id=160438

jak to prawda to Bot chyba znowu zostanie ¶redniakiem ;]
Ruthless
Liga E.26
Od 10 sezonu w lidze ;P
mcmagik
Team President
Posts: 549
Joined: Sun Sep 24, 2006 9:22 am

Post by mcmagik »

Ju¿ od dawna kr±¿± pog³oski... Wa¿ne ¿eby nie skoñczy³ jak Piechna... Newcastle oraz Roma to dobre oraz stabilne kluby, teraz trzeba czekaæ na ofertê z ich strony- lecz znaj±c nasz realia trafi siê oferta z ligi wschodniej od jakiego¶ ¶redniaczka i spadnie jak Piechna do drugiej ligi..
Mam nadzieje ¿e prawd± jest to co sam mówi i nie bêdzie przyjmowa³ ofert od s³abych i ¶rednich klubów... oby nie polecia³ na kasê.

Gdzie¶ te¿ czyta³em ¿e Piechna ma zamiar wróciæ do Polski :roll:
MeZo
Assistant Manager
Posts: 57
Joined: Fri Dec 29, 2006 5:24 pm

Post by MeZo »

Matusiak podobno zadeklarowa³, ¿e do koñca sezonu zostaje w Polsce, ale to tylko s³owa. Dobrze by by³o gdyby zosta³ i w ogóle nie wyje¿d¿a³, bo jedynie zatrzymuj±c nasze gwiazdy mo¿emy podnie¶æ poziom ligi. A tak to wszyscy nam uciekaj±.
Mam nadzieje, ¿e lige wygra Korona, bo to dobrze zapowiadaj±ca siê dru¿yna. I im kibicuje :D
Sad1212
Assistant Manager
Posts: 58
Joined: Fri Oct 27, 2006 9:26 pm

Post by Sad1212 »

ja mieszkam w bełchatowie tylko ma prośbe jak muwie cos o GKS to piszta GKS b-tów albo GKS Bełchatów
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

Matusiak wielki mi napastnik, pałetał sie w rezerwach ŁKS, a teraz probuje byc jednym z najlepszych, w GKS to on moze byc gwiazda skoro nie ma lepszych, ale za granica to on nic nie pokaze, ostatnio poodbno Palermo go chcialo, i po co im Matusiak? Jak oni moga sobie sciagnac pewniakow z Brazylii...malo polakow nadaje sie na gre na zachodzie, a napewno nei Matusiak...udał mu sie jeden sezon, a jak odejdzie to pewnie bedzie pipa, tak samo jak Mila...wielki talent i co...w Austrii ogony gra, Saganowski tez wielka gwiazda, a w Troyes zagral az 70 min. Lepiej niech sobie Matusiak gra w Polsce, bo bedzie zalowal wyjazdu...
MeZo
Assistant Manager
Posts: 57
Joined: Fri Dec 29, 2006 5:24 pm

Post by MeZo »

To samo Piechna - król strzelców i co? 2 liga rosyjska... Polacy mocno marnuj± sie na Zachodzie, mo¿e oprócz Dudka (który sie wybi³, teraz opada), Boruca, Magica, Smolarka... Rasiaka (wg mnie)... A co do graczy na Zachodzie trzeba pochwaliæ Wichniarka i Sosina :P
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

MeZo wrote:To samo Piechna - król strzelców i co? 2 liga rosyjska... Polacy mocno marnuj± sie na Zachodzie, mo¿e oprócz Dudka (który sie wybi³, teraz opada), Boruca, Magica, Smolarka... Rasiaka (wg mnie)... A co do graczy na Zachodzie trzeba pochwaliæ Wichniarka i Sosina :P
dokladnie, tych co wymieniles mozna pochwalic, jedynie dudek opadl, ale to z winy beniteza...Wichniarek odzyl po powrocie do Arminii, co do Rasiaka, od zawsze wiedzialem ze nie jest zly, w Tottenhamie nie pokazal nic bo nie dostal na to szansy, odrazy byl przegrany w rywalizacji z owczesnymi napastnikami TH, mysle, ze jak wprowadzi Southampton do Premiership to tez bedzie strzelal...
mcmagik
Team President
Posts: 549
Joined: Sun Sep 24, 2006 9:22 am

Post by mcmagik »

z tego co wiem to Rosja jest na wschodzie wzglêdem Polski;-)
Dissident wrote:Matusiak wielki mi napastnik, pa³eta³ sie w rezerwach £KS, a teraz probuje byc jednym z najlepszych, w GKS to on moze byc gwiazda skoro nie ma lepszych, ale za granica to on nic nie pokaze, ostatnio poodbno Palermo go chcialo, i po co im Matusiak? Jak oni moga sobie sciagnac pewniakow z Brazylii...malo polakow nadaje sie na gre na zachodzie, a napewno nei Matusiak...uda³ mu sie jeden sezon, a jak odejdzie to pewnie bedzie pipa, tak samo jak Mila...wielki talent i co...w Austrii ogony gra, Saganowski tez wielka gwiazda, a w Troyes zagral az 70 min. Lepiej niech sobie Matusiak gra w Polsce, bo bedzie zalowal wyjazdu...
Có¿- jak to kiedy¶ w jakiej¶ piosence by³o "wole polskie gówno w polu ni¿ fio³ki w Neapolu".
Powiedz mi w takim razie w jakim klubie s± lepsi skoro GKS jest liderem? Legia? Wis³a? Zag³êbie? Nie licz± siê gwiazdy tylko wyniki- Real Madryt- kupa gwiazd które nie potrafi± graæ ze sob±.
Pytasz siê po co? Po to by gra³, a ja jako¶ nie jestem przekonany do "Pewniaków z Brazylii"... Pi³karz to pi³karz i nie ka¿dy potrafi siê przestawiæ na nowe warunki (patrz Pogoñ i na innych Brazylijczyków... na marginesie nie lubiê Ronaldinho- dla mnie geniuszem by³ Zizu bo mniej siê chami³ a Roni co¶ siê wypala...).

Jak dla mnie zbyt wiele talentów marnuje siê w Polsce... M³odzi, ¶wietni gracze graj± w 5-,6- ligowych "klubach" i nikt ich nie zauwa¿a, bo nikt nie obserwuje... Znam wiele takich przypadków.. I potem du¿a czê¶æ z nich wyje¿d¿a do Anglii (wcale nie graæ w ga³ê...) i marnuj± siê, a taki Matusiak czy Smolarek to w polskiej pi³ce s± nadziej± ¿e co¶ siê zmieni i trzymam za nich kciuki ¿eby siê nie spalili tak jak Piechna...
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

mcmagik wrote:z tego co wiem to Rosja jest na wschodzie wzglêdem Polski;-)
Dissident wrote:Matusiak wielki mi napastnik, pa³eta³ sie w rezerwach £KS, a teraz probuje byc jednym z najlepszych, w GKS to on moze byc gwiazda skoro nie ma lepszych, ale za granica to on nic nie pokaze, ostatnio poodbno Palermo go chcialo, i po co im Matusiak? Jak oni moga sobie sciagnac pewniakow z Brazylii...malo polakow nadaje sie na gre na zachodzie, a napewno nei Matusiak...uda³ mu sie jeden sezon, a jak odejdzie to pewnie bedzie pipa, tak samo jak Mila...wielki talent i co...w Austrii ogony gra, Saganowski tez wielka gwiazda, a w Troyes zagral az 70 min. Lepiej niech sobie Matusiak gra w Polsce, bo bedzie zalowal wyjazdu...
Có¿- jak to kiedy¶ w jakiej¶ piosence by³o "wole polskie gówno w polu ni¿ fio³ki w Neapolu".
Powiedz mi w takim razie w jakim klubie s± lepsi skoro GKS jest liderem? Legia? Wis³a? Zag³êbie? Nie licz± siê gwiazdy tylko wyniki- Real Madryt- kupa gwiazd które nie potrafi± graæ ze sob±.
Pytasz siê po co? Po to by gra³, a ja jako¶ nie jestem przekonany do "Pewniaków z Brazylii"... Pi³karz to pi³karz i nie ka¿dy potrafi siê przestawiæ na nowe warunki (patrz Pogoñ i na innych Brazylijczyków... na marginesie nie lubiê Ronaldinho- dla mnie geniuszem by³ Zizu bo mniej siê chami³ a Roni co¶ siê wypala...).

Jak dla mnie zbyt wiele talentów marnuje siê w Polsce... M³odzi, ¶wietni gracze graj± w 5-,6- ligowych "klubach" i nikt ich nie zauwa¿a, bo nikt nie obserwuje... Znam wiele takich przypadków.. I potem du¿a czê¶æ z nich wyje¿d¿a do Anglii (wcale nie graæ w ga³ê...) i marnuj± siê, a taki Matusiak czy Smolarek to w polskiej pi³ce s± nadziej± ¿e co¶ siê zmieni i trzymam za nich kciuki ¿eby siê nie spalili tak jak Piechna...
Liderem jest, ale jestem pewny, ze mistrza nie zdobeda nawet z Matusiakiem, tyle ze we Wloszech, Hiszpanii czy Francji 8 na 10 Brazylijczykow i Argentynczykow sie sprawdza a Polakow? No ilu sie sprawdzilo tak by byc w pierwszym skladzie jakiejs klasowej druzyny? Bardzo niewielu, Matusiak nie poradzilby sobie w Anglii, Wloszech czy Hiszpanii...moze Niemcy lub Francja choc tez byloby ciezko...za sezon lub dwa znowu wpadnie w przecietnosc...fakt napewno jest wielu niezlych juniorow itp, ale po 1. jak zauwazyles nikt ich nie obserwuje, po 2. nie moga sie polepszac bo nasi trenerzy sa do dupy... po 3. nie ma u nas odpowiednich baz treningowych...
MeZo
Assistant Manager
Posts: 57
Joined: Fri Dec 29, 2006 5:24 pm

Post by MeZo »

Sory za t± Rosjê bardziej sie rozpêdzi³em o Zachodzie i mi umknê³o :P a co do polskich pi³karzy. Wed³ug mnie najlepszy jest kierunek jaki obrali Smolarek czy Dudek - liga holenderska. To jeden z najsilniejszych ¶redniaków i tylko troche ustêpuje takim ligom jak niemiecka czy francuska. Poziom jest ciut ni¿szy a mo¿liwo¶ci gry w Pucharze UEFA czy LM s± znacz±ce (1 miejsce - LM, 2 - el. lM, 3-5 P. UEFA)
Post Reply

Return to “Ogolna dyskusja(pl)”