Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

WolfPMI
Fan
Posts: 4
Joined: Sun Mar 25, 2007 7:03 pm

Post by WolfPMI »

kilka pytań:
co oznaczają znaki: " + / = / -"?
czy jeśli zmienie taktykę gry (większość meczy gram jedną) to czy drużyna zagra gorzej, czy w podobny sposób?
w jakim tempie przybywa fanów zespołu, tudzież po np. złej rozbudowie stadionu (za mały parking, bądx toaleta) ubywa ich?
na początku gry miałem bannery reklamowe po około 30k-50k euro, teraz mam tylko po 9k, czy bedę miał jeszcze mozliwość ustaienia tych droższych?
czy jeśli pracownicy chcą dużej sumy za nastepny kontrakt to opłaca się go podpisywać z nimi?
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

1. + / = / - | 225 - 38 - 101 <- s±dzê, ¿e to zwyciêstwa/remisy/pora¿ki
2. Fanów przybywa gdy zespó³ zwyciê¿a. Z³a rozbudowa stadionu (np. za ma³o toalet, za ma³y parking) spowoduje, ¿e mniej fanów bêdzie przychodziæ na Twoje mecze, ale gdy dobudujesz ju¿ brakuj±ce toalety, bary itd. to ju¿ nie bêdzie z tym problemu,
3. "Drogie" banery reklamowe s± bodaj¿e 2 albo 3, nie wiem dok³adnie - ale jak poczekasz, to okres na jaki zainstalowa³e¶ tamte banery siê skoñczy i znów bêdziesz móg³ wybraæ jakie¶ dro¿sze banery,
4. Pracownicy - proponuje przeczytaæ FAQ :>
5. taktyka - zagra podobnie, obni¿y siê poziom jednej (jednych) formacji na korzy¶æ innej (innych). Proponuje przeczytaæ rozdzia³ 10. zasad gry pt." Taktyka i ustawienie":
Taktyka: Jest 5 taktyk do wyboru.

* Podania: Twoja taktyka skupia siê na linii pomocy.
* Kopnij i biegnij: Kluczowi s± napastnicy.
* D³ugie podania: Zmniejsza siê si³a Twojej pomocy na rzecz obrony i ataku.
* Defensywny mur: Zwiêksza siê poziom obrony, reszta dru¿yny pomaga w obronie.
* Bez taktyki.
Mo¿esz przeprowadziæ eksperyment - zagraj tym samym sk³adem najpierw bez taktyki, potem kopnij i biegnij itd. i sprawd¼ ró¿nice ;)
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
WolfPMI
Fan
Posts: 4
Joined: Sun Mar 25, 2007 7:03 pm

Post by WolfPMI »

[quote="Gladiator"]
3. "Drogie" banery reklamowe s± bodaj¿e 2 albo 3, nie wiem dok³adnie - ale jak poczekasz, to okres na jaki zainstalowa³e¶ tamte banery siê skoñczy i znów bêdziesz móg³ wybraæ jakie¶ dro¿sze banery,[quote]

właśnie w tym jest problem, że skończył mi sie ten okres już dawno, i jak nie było tak nie ma ich, ale wydaje mi się, że one były tylko na sam początek, dla kasy
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

WolfPMI wrote:
Gladiator wrote: 3. "Drogie" banery reklamowe s± bodaj¿e 2 albo 3, nie wiem dok³adnie - ale jak poczekasz, to okres na jaki zainstalowa³e¶ tamte banery siê skoñczy i znów bêdziesz móg³ wybraæ jakie¶ dro¿sze banery,

właśnie w tym jest problem, że skończył mi sie ten okres już dawno, i jak nie było tak nie ma ich, ale wydaje mi się, że one były tylko na sam początek, dla kasy
zawsze sa 2, skoncza sie to sa znowu...ale nie zawsze za 150k, ja np. wczoraj dostalem tylko za 37k...
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Mog± byæ nawet za 2k ! Inaczej - je¶li wszystkie masz 9k ale który¶ ma inn± warto¶æ, to jest ten "lepszy" baner ! Czasem trzeba poczekaæ jaki¶ czas, bo ich warto¶ci s± w pewnym sensie losowe, czasem siê trafi taki za 200k, czasem trzeba d³ugo czekaæ na jaki¶ wart choæby 150k.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
mariusz5891
Team President
Posts: 563
Joined: Thu Dec 14, 2006 8:21 am
Location: Piotrków/Cze-wa

Pytanko

Post by mariusz5891 »

Witam. Gram juz od dosyæ dawna, ale jednej rzeczy nie rozumiem i nie daje mi to spokoju.
Image
Mo¿ecie mi powiedziêæ co znacz± te procenty przy poszczegolnych formacjach? Czy to ma jakies logiczne wyt³umaczenie i jaki ma to wp³yw na wynik spotkania...
Image
Manager: mariusz5891
Team: Widzewek
League: D18
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Re: Pytanko

Post by Dissident »

mariusz5891 wrote:Witam. Gram juz od dosyæ dawna, ale jednej rzeczy nie rozumiem i nie daje mi to spokoju.
Image
Mo¿ecie mi powiedziêæ co znacz± te procenty przy poszczegolnych formacjach? Czy to ma jakies logiczne wyt³umaczenie i jaki ma to wp³yw na wynik spotkania...
jak dobra i na jakim poziomie zagrala poszczegolna formacja....zsumuj obrone pomoc i atak i zobacz jaka suma wyjdzie...jesli przegrales ten mecz i przeciwnik ma wieksza sume to juz wiesz dlaczego przegrales :) w wyzszych ligach to nawet 1 pkt roznicy decyduje o zwyciestwie...
mariusz5891
Team President
Posts: 563
Joined: Thu Dec 14, 2006 8:21 am
Location: Piotrków/Cze-wa

Re: Pytanko

Post by mariusz5891 »

Dissident wrote: jak dobra i na jakim poziomie zagrala poszczegolna formacja....zsumuj obrone pomoc i atak i zobacz jaka suma wyjdzie...jesli przegrales ten mecz i przeciwnik ma wieksza sume to juz wiesz dlaczego przegrales :) w wyzszych ligach to nawet 1 pkt roznicy decyduje o zwyciestwie...
No dobra, ale oglnie to ja mam lepszych zawodników od tamtej druzyny wiec dlaczego mam mniej procentow i dlaczego przegralem? Czy da sie to jakos ulepszyc?
Image
Manager: mariusz5891
Team: Widzewek
League: D18
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Re: Pytanko

Post by Dissident »

mariusz5891 wrote:
Dissident wrote: jak dobra i na jakim poziomie zagrala poszczegolna formacja....zsumuj obrone pomoc i atak i zobacz jaka suma wyjdzie...jesli przegrales ten mecz i przeciwnik ma wieksza sume to juz wiesz dlaczego przegrales :) w wyzszych ligach to nawet 1 pkt roznicy decyduje o zwyciestwie...
No dobra, ale oglnie to ja mam lepszych zawodników od tamtej druzyny wiec dlaczego mam mniej procentow i dlaczego przegralem? Czy da sie to jakos ulepszyc?
nawet jesli masz lepszych to w ktoryms momencie musieli byc slabsi, mo indywidualne rozkazy zle dobrales....moze poprostu mial farta...
mariusz5891
Team President
Posts: 563
Joined: Thu Dec 14, 2006 8:21 am
Location: Piotrków/Cze-wa

Re: Pytanko

Post by mariusz5891 »

Dissident wrote:nawet jesli masz lepszych to w ktoryms momencie musieli byc slabsi, mo indywidualne rozkazy zle dobrales....moze poprostu mial farta...
A czy atmosfera w dru¿ynie ma na to wp³yw?
PS: Sory ze tak truje, ale to dla mnie wazne ;)
Image
Manager: mariusz5891
Team: Widzewek
League: D18
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Re: Pytanko

Post by Dissident »

mariusz5891 wrote:
Dissident wrote:nawet jesli masz lepszych to w ktoryms momencie musieli byc slabsi, mo indywidualne rozkazy zle dobrales....moze poprostu mial farta...
A czy atmosfera w dru¿ynie ma na to wp³yw?
PS: Sory ze tak truje, ale to dla mnie wazne ;)
pewnie ze ma...im wyzsza tym lepsza :)
luki12
Fan
Posts: 1
Joined: Tue Apr 10, 2007 8:14 pm

Post by luki12 »

cze¶æ jestem nowy i muszê siê dowiedzieæ jak poznaæ ¿e siê gra w pucharze?
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

luki12 wrote:cze¶æ jestem nowy i muszê siê dowiedzieæ jak poznaæ ¿e siê gra w pucharze?
w terminarzu sa skroty, przy kazdym meczu jest skrot ktorych masz ponizej objasnienia.

L - liga
P - puchar
Tow - towarzyski
TTow - turniej towarzyski
lukasssooo
Groundsman
Posts: 5
Joined: Sun Mar 18, 2007 11:01 pm

Post by lukasssooo »

hmmm najwiecej na forum udziela sie osoba ktora nie gra ;) hehehehe

Leo: ostrze¿enie za OT!!
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Dissident wrote:
luki12 wrote:cze¶æ jestem nowy i muszê siê dowiedzieæ jak poznaæ ¿e siê gra w pucharze?
w terminarzu sa skroty, przy kazdym meczu jest skrot ktorych masz ponizej objasnienia.

L - liga
P - puchar
Tow - towarzyski
TTow - turniej towarzyski
Jak i rowniez: zespol -> przeglad i tam jest puchar
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”