Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

mcmagik
Team President
Posts: 549
Joined: Sun Sep 24, 2006 9:22 am

Re: Pytanko

Post by mcmagik »

Dissident wrote:zsumuj obrone pomoc i atak i zobacz jaka suma wyjdzie...jesli przegrales ten mecz i przeciwnik ma wieksza sume to juz wiesz dlaczego przegrales :) w wyzszych ligach to nawet 1 pkt roznicy decyduje o zwyciestwie...
Nie do koñca... Bo np. dzi¶ w meczu LP mia³em sumê tych dwóch 81 a przeciwnik 59. Aczkolwiek ró¿nica miêdzy nasz± pomoc± wynosi³a a¿ 32 punkty;] i przegra³em 1:2;]
Zakarish
Team Manager
Posts: 192
Joined: Tue Jan 23, 2007 9:36 pm

Re: Pytanko

Post by Zakarish »

mcmagik wrote:
Dissident wrote:zsumuj obrone pomoc i atak i zobacz jaka suma wyjdzie...jesli przegrales ten mecz i przeciwnik ma wieksza sume to juz wiesz dlaczego przegrales :) w wyzszych ligach to nawet 1 pkt roznicy decyduje o zwyciestwie...
Nie do koñca... Bo np. dzi¶ w meczu LP mia³em sumê tych dwóch 81 a przeciwnik 59. Aczkolwiek ró¿nica miêdzy nasz± pomoc± wynosi³a a¿ 32 punkty;] i przegra³em 1:2;]
No bo nie liczy sie sumy tych dwoch tylko wszystkich 3:
miales 112 lacznie przeciwnik 122 ghh + przewaga w agresjii (ktora z moich obserwacji nie sumuje sie do tych podstawowych atak , obrona , pomoc ) tylko daje bonus ,ze mimo roznice 2 -3 punktow mozna spokojnie zremisowac

PS
zagraj 5-3-2 defensywna sciana ...
granie 5-3-2 bez taktyki to prawie jak grzech (Westel czasem tak robi ale to z racji tego ze jak gra def sciane to ma ponad 100% w obronie i punkty traci)
Duzo zalezy od wypoczecia zawodnikow --grajac zawodnikami dzien po dniu mimo zmiany 3 podstawowych zawodnikow na rezerwy (mam na tych pozycjach zawodnikow ktorzy maja porownywalne wystepy) stracilem 6% (wczesniej zagralem na 117 nastepnegop dnia 111 wiec warto zonglowac skladem...oczywiscie wtedy dochodzi problem morale)
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

wg mnie problem morale znika przy rotacji skladu bo kazdy sobie pogra...
"If you hate something don't you do it too..."
Zakarish
Team Manager
Posts: 192
Joined: Tue Jan 23, 2007 9:36 pm

Post by Zakarish »

pearljammer wrote:wg mnie problem morale znika przy rotacji skladu bo kazdy sobie pogra...
Chodzi mi o to ze jak dajesz odpoczac dobremu zawodnikowi bo masz zespol przeciwnika slabszy od siebie o 20% Atak+Obrona+Pomoc i chcesz ten zapas wykorzystac ,aby w nastepnym meczu miec swierzych zawodnikow to po nie wpuszczenjiu ich w meczu ligowym dostaja -5% morale i bonus ktory bys mogl uzyskac dzieki jego odpoczynkowi diabli biora.... jedyne wyjscie to zorganizowac pozniej mecz towarzyski(+5 morale , -3-5%kondycja) i liczyc ,ze sie na tym lepiej wyjdzie (TZN ze zawodnicy nie zmecza sie bardziej niz te 5%)
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

Zakarish wrote:
pearljammer wrote:wg mnie problem morale znika przy rotacji skladu bo kazdy sobie pogra...
Chodzi mi o to ze jak dajesz odpoczac dobremu zawodnikowi bo masz zespol przeciwnika slabszy od siebie o 20% Atak+Obrona+Pomoc i chcesz ten zapas wykorzystac ,aby w nastepnym meczu miec swierzych zawodnikow to po nie wpuszczenjiu ich w meczu ligowym dostaja -5% morale i bonus ktory bys mogl uzyskac dzieki jego odpoczynkowi diabli biora.... jedyne wyjscie to zorganizowac pozniej mecz towarzyski(+5 morale , -3-5%kondycja) i liczyc ,ze sie na tym lepiej wyjdzie (TZN ze zawodnicy nie zmecza sie bardziej niz te 5%)
zalezy ile mu dasz odpoczac, jak jeden dzien to luz, nawet po dwoch morale zejdzie moze do 98% wiec nie jest strasznie...
"If you hate something don't you do it too..."
lubek
Assistant Manager
Posts: 73
Joined: Thu Jan 04, 2007 11:27 am
Location: Gdansk/Poland

Post by lubek »

mam pytanie co do transferow :
gdy wchodzi sie na menu transferowe czesc dat jest koloru zielonego czesc czerwonego co to za roznica ?
SEZON 14 - H.531 [1]:)
SEZON 15 - G.177 [3] :/
SEZON 16 - G.177 [2] :D
SEZON 17 - F.59 [5] :|
SEZON 18 - F.59 [?]
SEZON 25 - H.1219 [2] po przerwie
SEZNON 26 - G.407 [4]
SEZON 27 - G.407 [?]
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

lubek wrote:mam pytanie co do transferow :
gdy wchodzi sie na menu transferowe czesc dat jest koloru zielonego czesc czerwonego co to za roznica ?
czerwone to jeszcze niedostepne, czyli nie minely 2 dni od wystawienia zawodnika...dopiero po tych 2 dniach jest zielone i wtedy dopiero mozna sprzedac...
"If you hate something don't you do it too..."
Zakarish
Team Manager
Posts: 192
Joined: Tue Jan 23, 2007 9:36 pm

Post by Zakarish »

lubek wrote:mam pytanie co do transferow :
gdy wchodzi sie na menu transferowe czesc dat jest koloru zielonego czesc czerwonego co to za roznica ?
Kazdy menadzer moze zakonczyc sprzedaz zawodnika sprzedajac go w chwili kiedy kolor transferu zmeini sie z czerwonego na zielony.(48 godzin) Albo czekac tydzien i po tym okresie zawodnik zostanie sprzedany automatycznie. Wszyscy doswiadczeni gracze sprzedaja po tygodniu(tzn nie sprzedaja wczesniej) bo staraja sie wyciagnac jak najatrakcyjniejsza cene za swojego pilkarza
Zakarish
Team Manager
Posts: 192
Joined: Tue Jan 23, 2007 9:36 pm

Post by Zakarish »

pearljammer wrote:
Zakarish wrote:
pearljammer wrote:wg mnie problem morale znika przy rotacji skladu bo kazdy sobie pogra...
Chodzi mi o to ze jak dajesz odpoczac dobremu zawodnikowi bo masz zespol przeciwnika slabszy od siebie o 20% Atak+Obrona+Pomoc i chcesz ten zapas wykorzystac ,aby w nastepnym meczu miec swierzych zawodnikow to po nie wpuszczenjiu ich w meczu ligowym dostaja -5% morale i bonus ktory bys mogl uzyskac dzieki jego odpoczynkowi diabli biora.... jedyne wyjscie to zorganizowac pozniej mecz towarzyski(+5 morale , -3-5%kondycja) i liczyc ,ze sie na tym lepiej wyjdzie (TZN ze zawodnicy nie zmecza sie bardziej niz te 5%)
zalezy ile mu dasz odpoczac, jak jeden dzien to luz, nawet po dwoch morale zejdzie moze do 98% wiec nie jest strasznie...

Jak cos piszesz w dziale dla poczatkujacych to najpierw spraw czy masz racje (o 1% spadaja tylko w momencie kiedy grasz mecz towarzyski tudziez turniej towarzyski, mecz ligowy i puchar to az 5% spadku morale co juz odbija sie na ocenie o punkt dwa podczas kolejnego meczu)

Czy ktos wie czy morale i kondycja fizyczna obniza w taki sam sposob ocene z meczu ?
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Zakarish wrote:Czy ktos wie czy morale i kondycja fizyczna obniza w taki sam sposob ocene z meczu ?
S³ysza³em, ¿e tak, ale g³owy nie dam.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Gladiator wrote:
Zakarish wrote:Czy ktos wie czy morale i kondycja fizyczna obniza w taki sam sposob ocene z meczu ?
S³ysza³em, ¿e tak, ale g³owy nie dam.
No moim zdaniem jezeli morale i kondycja wp³ywaja na ocene zawodników poprzez co maja mniejsze wiec ocena meczu tez pojdzie w dó³. Tak na logike bior±c
Zakarish
Team Manager
Posts: 192
Joined: Tue Jan 23, 2007 9:36 pm

Post by Zakarish »

Nie wplywa to tylko poprzez obnizenie oceny zawodnika. Zawodnik ktory ma ocene powiedzmy 82 i morale spadnie mu do zera (ma wtedy 76 albo 75 w zaleznosci jak mu sie to ladnie zaookragli) Nie zagra jak ten z 75-76 ( jego ocena bedzie w granicach 30-40 a zawodnika 75-76 moze podchodzic pod 60(troche ponizej) Mi sie wydaje ze to ma jakies procentowe odzwierciedlenie w otrzymanej ocenie meczowej ;) Jak znajde czas to przestudiuje rozne wyniki i powiem do czego mnei one doprowadzily...

PS Moze zalozymy w przyszlosic temat dla graczy ktorzy cos wiedzia o tej grze w ktorych ebdziemys ie dzielic swoimi spostrzezeniami tudziez wynikami jakis naszych malych testow--porownan
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

To znaczy ocenê ogóln± obni¿a tylko morale (kondycja nie, bo kontuzjowani gracze nie trac± oceny ogólnej). Zdaje siê, ¿e ten sam zawodnik zagra tak samo (albo bardzo podobnie) w meczu maj±c np. 80% morale, 100% kondycji, jakby gra³ maj±c 90% morale, 90% kondycji itd. (ale pewien nie jestem, kto¶ kiedy¶ na globalu napisa³, ¿e ma to jednakowy wp³yw - tzn. kondycha i morele ;)).
Zakarish wrote:Zawodnik ktory ma ocene powiedzmy 82 i morale spadnie mu do zera (ma wtedy 76 albo 75 w zaleznosci jak mu sie to ladnie zaookragli) Nie zagra jak ten z 75-76 ( jego ocena bedzie w granicach 30-40 a zawodnika 75-76 moze podchodzic pod 60(troche ponizej) Mi sie wydaje ze to ma jakies procentowe odzwierciedlenie w otrzymanej ocenie meczowej ;) Jak znajde czas to przestudiuje rozne wyniki i powiem do czego mnei one doprowadzily...
Ooo, to jest bardzo ciekawe, jak to sprawdzisz, to daj znaæ :D.
Zakarish wrote:PS Moze zalozymy w przyszlosic temat dla graczy ktorzy cos wiedzia o tej grze w ktorych ebdziemys ie dzielic swoimi spostrzezeniami tudziez wynikami jakis naszych malych testow--porownan
Dobry pomys³, w temacie dla pocz±tkuj±cych mieszaj± siê posty bardziej zaawansowane z takimi i¶cie podstawowymi pytaniami.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
klinssmann
Assistant Manager
Posts: 66
Joined: Sat May 26, 2007 8:15 am
Location: Lublin

Post by klinssmann »

Jestem początkujący gram od niedawna.
Mam pytanie czy opłaca się kupić tych piłkarz za tą cenę. Proszę o podpowiedz do ilu licytować aby nie przepłacić.

Image
Manager: Klinssmann
Team: Tygrysy Europy (G.2)

Image
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

klinssmann wrote:Jestem początkujący gram od niedawna.
Mam pytanie czy opłaca się kupić tych piłkarz za tą cenę. Proszę o podpowiedz do ilu licytować aby nie przepłacić.

Image
w tej chwili jak najbardziej sie oplaca, groszowe sprawy a na lige H w sam raz...
"If you hate something don't you do it too..."
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”