Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Kefu
Team Board Member
Posts: 419
Joined: Wed Jul 04, 2007 11:23 am
Location: Zabrze

Kolejny zestaw pytan

Post by Kefu »

Kolejny zestaw pytan :D

Podajcie prosze jakis szybki sposob zarobienia kasy na modernizacje stadionu dla poczatkujacego
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Re: Kolejny zestaw pytan

Post by pearljammer »

Kefu wrote:Kolejny zestaw pytan :D

Podajcie prosze jakis szybki sposob zarobienia kasy na modernizacje stadionu dla poczatkujacego
jesli masz jakis mlodych ponizej 20 lat i maja glowne umiejetnosci na 85> to mozesz an nim zarobic nawet kilka mln, ewentualnie takich samych juniorow z głownymi niewytrenowanymi tj tak ok 40 max bo jak masz 50-60 to juz ludzie mysla ze to max i nici z dobrego transferu...za nich nie dostaniesz takiej kasy jak za takich z 85> ale zawsze 1-2 mln mozesz wyciagnac...
"If you hate something don't you do it too..."
klinssmann
Assistant Manager
Posts: 66
Joined: Sat May 26, 2007 8:15 am
Location: Lublin

Post by klinssmann »

Czy waszym zdanie 500,000,00 to nie zaduzo za tego piłkaża. Czy może za mało.
http://www.soccerproject.com/spnewl_tra ... id=9927732
Manager: Klinssmann
Team: Tygrysy Europy (G.2)

Image
Kilmar
Team Board Member
Posts: 302
Joined: Thu May 17, 2007 9:50 am
Location: Lodz, Poland

Post by Kilmar »

Ale to Twój pi³karz, tak?

Czy za du¿o...? Ja bym chyba nie da³ szczególnie, ¿e podejrzewam, ¿e przynajmniej g³ówne cechy ma ju¿ na maksa i du¿o lepiej nie zagra.
Ale to moja opinia. Zawsze mo¿esz liczyæ na fart, ¿e kto¶ niedo¶wiadczony go ³yknie. Mnie siê taki (a nawet wiêkszy) cud zdarzy³.

pozdrawiam
Kilmar
the Nevis

Ash nazg durbatululuk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul.
Kefu
Team Board Member
Posts: 419
Joined: Wed Jul 04, 2007 11:23 am
Location: Zabrze

Post by Kefu »

A jak sprawa wyglada ze stadionami
U jednego kolesia widzialem taki stadion:
130000 miejsc
Podgrzewana naturalna trawa z odwadnianiem
Banery reklamowe 30 (11)

Chodzi mi g³ównie o murawe i banery reklamowe

Dlaczego on ma taka trawe na takim stadionie?
Przeciez to nie najdrozsze rozwiazanie, ta jest lepsza? :wink:

A no i skad on ma 30 banerow? Ja mam max 5
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

Kefu wrote:A jak sprawa wyglada ze stadionami
U jednego kolesia widzialem taki stadion:
130000 miejsc
Podgrzewana naturalna trawa z odwadnianiem
Banery reklamowe 30 (11)

Chodzi mi g³ównie o murawe i banery reklamowe

Dlaczego on ma taka trawe na takim stadionie?
Przeciez to nie najdrozsze rozwiazanie, ta jest lepsza? :wink:

A no i skad on ma 30 banerow? Ja mam max 5
murawy mozesz wymieniac, chyba ze masz juz najlepsza to nie musisz...co do banerow, im wiekszy stadion tym wiecej banerow...ogolnie mozna miec max 30 obojetnie czy stadion 50 tys czy 100tys..ale w Twoim przypadku...zaczynasz z 4000 majac 5 banerow, robisz do 5000 baner nie dochodzi, ale potem co kazdy 1000 miejsc dochodzi jeden baner, przy 10000 baner dochodzi juz co 2000 miejsc...
"If you hate something don't you do it too..."
bob88
Assistant Manager
Posts: 82
Joined: Thu Jun 14, 2007 6:43 am

Post by bob88 »

Mam male pytanie.Moze wydac sie smieszne ale wlasnie sprawdzilem jak radza sobie druzyny z ktorymi w tamtym sezonie przegralem walke o awans o wlos i troche sie zdziwilem.

Wiec pytanie dotyczy wartosci procentowej poszczegolnych formacji.Czy te wartosci spadaja po awansie do wyzszej ligi czy jesli teraz suma moich formacji to powiedzmy 115 % to czy po awansie do ligi G beda moi zawodnicy grali na tym samym poziomie?

Wiem moze to dziwne lub smieszne pytanie ale kiedy sprawdzilem na jakim poziomie graja ci ktorzy w tamtym sezonie awansowali i zobaczylem iz oscyluje to na poziomie okolo 80 % to troche sie zdziwielem.Na dodatek druzyna w G ktora wygrywa ze wszystkimi gra na jakies 110%.Wiem ze w kazdej lidze wartosc procentowa moze byc inna(bo w jednej lidze G beda lepsze druzyny a w drugiej slabsze ale chodzi mi o to czy po awansie ta wartosc spada czy jest taka sama).

Oj chyba nie zamotalem zbytnio.
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Poziom ligowy nie ma na to wp³ywu. Wp³yw maj± TS, agresja w meczu, zawodnicy.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Grave734
Coach
Posts: 31
Joined: Mon Jul 16, 2007 5:08 am

Hidden Skill

Post by Grave734 »

Witam wszystkich.
Dolaczylem do SP z 3-4 dni temu. Przez te kilka dni oczytalem sie sporo na tym forum i powoli zaczynam czaic te gre. Nie moge jakos niestety znalezc nic konkretnego na temat "Hidden Skills" (ukryta umijetnosc... czy jakos tak - sorki gram w wersje angielska). Czy moze mi ktos wytlumaczyc o co z tym chodzi. Rozumiem ze jest to reprezentowane prze jakas liczbe (tak jak inne umiejetnosci graczy) ale co ona oznacza i jaki ma wplyw na gre. Wiem ze uzywajac SPMT moge miejwiecej wyliczy przyblizony wskaznik "Hidden Skill" moich graczy ale nadal nie wiem co on oznacza. Np jezeli patrze na Shooting to wiem ze chodzi o strzal i ma to w jakims stopniu wplywa na jak czesto bedzie ten zawodnik strzelal gole, ale jak to dziala z "Hidden Skill".

Dzieki,
Grave734
Leonardo
Team President
Posts: 531
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:59 am
Location: Pniewy Poland
Contact:

Post by Leonardo »

HS jest jak trzeci brat bli¼niak..
wszyscy o nim mówi± a nikt go nie widzia³..

a tak serio.. parametr ten (Glad Ci napisze wzór, funkcje, pochodn±, ca³kê, czy co tam sobie za¿yczysz) odpowiedzialny jest prawdopodobnie za czêsto¶æ kontuzji ich d³ugo¶æ, oraz za ogóln± sprawno¶æ kondyctjn±..
Grave734
Coach
Posts: 31
Joined: Mon Jul 16, 2007 5:08 am

Post by Grave734 »

No wlasnie mniej wiecej tyle samo bylem wstanie znalezc na forum.
Mialem nadzieje ze sa bardzie konkretne informacje na temat tego "skilla".
W kazdym razie dzieki Leo.
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

Ehh ja jakos nie rozumiem tych calych morali (ich przyrostu i spadku), bo sprawdzalem ostatnio jaka jest roznica miedzy meczem towarzyskim a ligowym (tylko na 1 meczu ligowym i jednym towarzyskim) i:
1. kazdy kto gral w meczu towarzyskim to morale zwiekszyly mu sie o 5.
2. kazdy kto gral w meczy ligowym to morale zwiekszyly mu sie o 4-6, a dwum zawodnikom (jednemu ktory wszedl z lawki rezerowych za kontuzjowanego i jednemu ktory normalnie gral caly mecz i nie zlapal nawet kartki) morale zwiekszyly sie o 9.
3. kazdy kto nie gral w meczu towarzyskim to jego morale spadly o 0-1.
4. kazdy kto nie gral w mecz ligowym to jego morale spadly o 4-6, a u czterech graczy o 20, 23, 35, 42.

Czy ktos rozumie dlaczego morale spadly o tak duzo (chodzi o to 20, 23, 35, 42)?
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Mo¿e wystawi³e¶ ich na listê transferow±, nie wiem. Spadek morale jest o jaki¶ 1% po meczu tow. albo TTow w którym gracz nie gra³ i o 5% po meczu ligowym, w którym zawodnik nie gra³. Wzrost morale jest o jakie¶ 5% po rozegranym meczu (ligowym, towarzyskim). Spadki/wzrosty moga siê ró¿niæ o 1% od tych warto¶ci, bo te procenty to w zasadzie liczby po przecinku a to co widzimy to ich przybli¿one warto¶ci.
Mo¿liwe, ¿e spadki morale po meczu ligowym s± wiêksze, np. losowo z zakresu 5-10%. Ale nie widzia³em nigdzie takiej informacji. Spoko, ¿e zrobi³e¶ w³asne badania, zachêcam do takich obserwacji, wtedy nie bêdziemy musieli gdybaæ. Wiele spraw jest przez twórców gry specjalnie utajnianych, ¿eby gracze mieli zabawê z ich odkrywaniem. Tak jak ten wspominany HS. Wzór kto¶ podawa³ na forum, nie ja tym razem ;), nie wiem czy nie Zakarish. Wiadomo, ¿e HS siê liczy do oceny ogólnej i ¿e siê nie zmienia, nie mo¿na go trenowaæ i w zasadzie nawet SPMT nie mo¿e nam podaæ dok³adnej jego warto¶ci, bo nawet znaj±c wzór na HS nie znamy dok³adnej warto¶ci oceny ogólnej - np. widzimy, ¿e ocena ogólna to 80%, ale nie wiemy czy to jest wysokie 80%, czyli np. 80,45%, czy niskie - np. 79,62%. Dok³adnych warto¶ci innych skili te¿ nie widzimy, zatem b³êdy oszacowania mog± byæ do¶æ spore. Dlatego wszystko opiera siê na przybli¿eniu tego skilla. A co on oznacza, to ju¿ chodz± na ten temat legendy. Gdzie¶ ten temat o HS zagin±³, mo¿e warto go za³o¿yæ na nowo, bo to niez³y temat na dyskusjê, wtedy go przykleimy i ju¿ nam nie spadnie z forum.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

Dzieki za podpowiedz, faktycznie nie pomyslalem o tym, ze mogly morale tak drastycznie spasc dlatego, ze wystawilem ich na liste transferowa (potwierdzilo to trzy tak duze spadki morali), lecz jeden nadal dla mnie jest niewyjasniony, a mianowicie jeden z moich LB mial spadek z 45 do 10 co daje spadek o 35 morali (czy mozliwe jest to dlatego ze gral w 9 meczach i to raczej na samym poczatku, z 35 jakie rozegralem podczas prowadzenia zespolu)?

Jesli nikt nie ma jakiejs "zlotej rady", to postaram sie poprowadzic badania jeszcze przez dluzszy okres, a pozniej to wszystko opisac.
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Hmm, mo¿e go cofn±³e¶ z listy transferowej ;). Ciê¿ko powiedzieæ. Jak± masz nazwê zespo³u w grze ? To mo¿e lookne.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”