Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

nazwa zespo³u: Yabadaba
liga: H.1058
gracz o ktorego chodzi to: Benjamin Klos (LB)

no wlasnie nic z nim nie robilem przynajmniej nic od 2 dni a sprawdzalem morale wczoraj i dzisiaj (dlatego sam sie dziwie o co tutaj moze chodzic, moze jakis maly bug albo cos).
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Ciê¿ko powiedzieæ. Teraz ma 40% morale. Obserwuj dalej, mo¿e s± równie¿ spadki tak drastyczne po meczach ligowych, ale osobi¶cie tego nie zauwa¿y³em u siebie.
Wystawienie zawodnika na listê transferow± i ¶ci±gniêcie go stamt±d te¿ powoduje drastyczny spadek morale, podpisanie nowego kontraktu raczej podwy¿sza morale. Mo¿e to te¿ jaki¶ ma³y bug.

---
Btw. - stworzy³em temat o HS, przyklei³em go, zatem jak kto¶ ma jak±¶ tajemn± wiedzê o HS, to mo¿e siê ni± tam podzieliæ.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

hmm...moze jest klopot jakis z tymi moralami, kolega mi pisal ze po meczu ze mna jego pilkarzowi spadlo morale, chociaz gral w tym meczu...zdziwilem sie, pytalem kilka razy czy w dobra rubruke patrzy bo niedawno zaczal grac, i jednak mial racje...
"If you hate something don't you do it too..."
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

Prawdopodobnie to byl jakis maly bug bo juz jest tak jak byc powinno, czyli 40
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Kefu
Team Board Member
Posts: 419
Joined: Wed Jul 04, 2007 11:23 am
Location: Zabrze

Post by Kefu »

Elo! Gram w SP od ok. 3 tyg. wciagnela sie moja zoneczka (chwa³a Bogu) :D
Chce jej zalozyc druzyne, bedziemy sie logowac z jednego kompa.
Co mozemy robic a czego nie mozemy???
Pozdro
Leonardo
Team President
Posts: 531
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:59 am
Location: Pniewy Poland
Contact:

Post by Leonardo »

Nie wolno wam robiæ transferów miêdzy sob±, i grac w 1 turnieju tow..

reszta (raczej) jest dozwolona..
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

1. Jak± taktykê najlepiej zastosowaæ na przeciwnika, je¿eli on gra „kopnij i biegnij 90%” (czyli super ofensywna), a ja mam w miarê wyrównane wszystkie formacje i zagram 4-3-3?
Ad. 1. Graj±c 4-3-3 to d³uga pi³a albo kopnij i biegnij - dok³adnie tak jak napisa³e¶. Niektórzy daj± nawet 'bez taktyki'.
Jak chcesz zaryzykowaæ, to zwiêksz agresjê zespo³u w tym meczu. Czasem nawet przy ryzyku otrzymania 1 czerwonej kartki w meczu op³aca siê dopakowaæ agresji, bo zespó³ ogólnie zagra lepiej. No ale mo¿e siê okazaæ, ¿e tych zawodników zejdzie wiêcej ni¿ 1.

2. Ile dostajesz na mecz za prawa od telewizji (bo jeste¶ w lidze C). U mnie (w lidze H) to wygl±da tak:
20 Lip 2007 + € 16.932,00 Yabadaba-Drbani 0-1 Wp³ywy z praw telewizyjnych.
Ad. 2. Im lepszy przeciwnik, tym wiêcej kasy z tych transmisji, ale z tego co poda³e¶, to raczej du¿o wiêcej siê na tym nie zarabia.
+ € 17.931,00 FC Vortová-FC Vixa 0-3 Wp³ywy z praw telewizyjnych
+ € 24.269,00 Beringen United-FC Vixa 2-1 Wp³ywy z praw telewizyjnych

3. Mój obecny sk³ad ma³o zarabia i zawsze na ka¿dym meczu z praw telewizyjnych zwraca mi siê za ich wynagrodzenie, a z biletów kasa zasila mój bud¿et, wiêc chcia³em sprawdziæ, czy jak bêdê w wy¿szych ligach i zawodnicy bêd± brali wiêcej za mecz, to czy te¿ tak bêdzie.
Ad. 3. U mnie wp³ywy ze sprzeda¿y biletów ledwo pokrywaj± zarobki graczy w meczach ligowych - a przecie¿ raz siê gra na wyje¼dzie, raz u siebie - bez transferów nie da rady.

4. Czy da siê przez jaki¶ program, albo w jaki¶ inny sposób poznaæ czy m³ody zawodnik bêdzie co¶ w przysz³o¶ci wart?
Ad. 4. Nie ma takiego programu, nie wiem czy jest jaki¶ pewny sposób na odpowied¼ na to pytanie. Najwcze¶niej mo¿na co¶ stwierdziæ po wytrenowaniu g³ównych umiejêtno¶ci. Wszystko jest losowe. Trzeba wytrenowaæ, ¿eby siê przekonaæ.

5. SPMT pokazuje ile symulacji pozosta³o do ca³kowitego rozwiniêcia zawodnika. Czy sprawdza³e¶ kiedy¶, czy te informacje które pokazuje SPMT s± prawdziwe, i czy w ci±gu jednej symulacji mo¿na podnie¶æ jeden skil o wiêcej ni¿ jeden punkt?
Ad. 5. Nie sprawdza³em tego w SPMT. Nie wiem dok³adnie co z tymi skokami, wydaje mi siê, ¿e albo w ogóle nie skacz± niektórzy po treningu, albo o 1 pkt, albo góra o 2 punkty, ale to pewnie przez zaokr±glenia warto¶ci po przecinku, ale nie wiem dok³adnie. Raczej ju¿ siê nie zastanawiam, czy skacze o 1, czy o 2 pkt.

6. Co do SPMT to ja obecnie go u¿ywam, bo jeszcze nie jestem na tyle dobry ¿eby móc sobie wybraæ zawodników (tzn. wiem mniej wiêcej którzy s± lepsi, a którzy gorsi, ale gdy jeden ma g³ówne skile mniejsze, a resztê wiêksz±, a drugi zawodnik odwrotnie, to ju¿ nie wiem który bêdzie lepiej siê spisywa³ w meczu)
Ad. 6. Spoko, SPMT ca³kiem dobrze sobie z tym radzi.

7. Zdarzy³o ci siê kiedy¶, ¿eby twoi zawodnicy tracili jakie¶ umiejêtno¶ci, bo mi co jaki¶ czas siê tak dzieje, ¿e np. s± ju¿ w czym¶ wytrenowani na maxa i nagle buh, patrze i widze, ¿e musze dalej trenowaæ jak±¶ umiejêtno¶æ, bo albo im spad³o o kilka oczek, albo zwiêkszy³o siê, ¿e mog± wiêcej osi±gn±æ.
Ad. 7. Umiejêtno¶ci spadaj±. Ale ich maksymalna warto¶æ siê nie zmienia.

8. Wiesz mo¿e od czego to zale¿y, ¿e spadaj± umiejêtno¶ci (tzn. co powoduje taki spadek)?
Ad. 8. Nigdzie tego nie znalaz³em. Prawdopodobnie jest to losowe.

9. Co daje granie z ustawieniem taktyki "bez taktyki", czy ktos kiedys to testowal, jakie formacje sa wtedy najbardziej wykorzystywane, jakie maja najlepsze oceny w raporcie pomeczowym (przy wyrownanym skladzie wszystkich formacji), itd.

Jesli ktos wie cos na ten temat prosze o odpowiedz, badz poruszenie ktorychs z wczesniejszych pytan, jesli ktos uwaza inaczej.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Teoretycznie np. 'kopnij i bienij' obni¿a trochê obronê i pomoc na rzecz ataku, 'podania' pakuje pomoc, os³abia resztê, a 'bez taktyki' po prostu pozostawia wszystkie formacje takie jakie s± ;).

Powiedzmy, ¿e zagrasz tym samym sk³adem, t± sam± agresj±, zawodnicy bêd± mieli podobna kondycjê i morale, atmosfera w zespole nie zmieni siê, itd.
Graj±c 4-4-2 i 'bez taktyki' teoretycznie powiniene¶ mieæ trochê wy¿sz± pomoc ni¿ graj±c 3-4-3 'kopnij i biegnij', trochê wy¿sz± obronê ni¿ graj±c 4-3-3 'kopnij i biegnij' no i (du¿o?) s³abszy atak, bo przy 4-4-2 jest o 1 napastnika mniej i ju¿ nie ma dopakowania ataku ('kopnij & biegnij'). Ale trzeba by to sprawdziæ ;).
Jakie s± najlepsze oceny formacji graj±c bez taktyki? Zale¿y od formacji jak± grasz, przy 4-4-2 najlepsza bêdzie prawdopodobnie w takiej sytuacji obrona potem pomoc i na koñcu atak.

W hattrick'u spadki umiejêtno¶ci zale¿± te¿ od wieku, im starszy tym mu wiêcej leci w dó³ ;). Nie wiem, czy tutaj te¿ ma to jaki¶ wp³yw.

Maj±c zawodników z wysok± p³ac± trzeba albo mieæ du¿y fanklub i spory stadion, albo liczyæ siê z regularnymi ubytkami w bud¿ecie i zarabiaæ na transferach.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

Ktos napisal w dziale transfery ze nie moze kupowac wiecej zawodnikow, wiec odrazu nasunelo mi sie takie pytanie: Czy jest jakas gorna granica i jesli tak to ile ona wynosi w liczbie posiadanych zawodnikow?
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Nie ma górnej granicy, mo¿esz mieæ graczy tylu ilu zdo³asz. Ale jak masz bodaj¿e 35 graczy w zespole to nie mo¿esz ju¿ nikogo kupiæ (mo¿esz jednak dalej otrzymywaæ juniorów).
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Gladiator wrote:Nie ma górnej granicy, mo¿esz mieæ graczy tylu ilu zdo³asz. Ale jak masz bodaj¿e 35 graczy w zespole to nie mo¿esz ju¿ nikogo kupiæ (mo¿esz jednak dalej otrzymywaæ juniorów).
A nie wydaje Ci sie ze jak masz powyzej 35 ludków to juniorzy nie przychodza bo s± za s³abi? Ja tak mia³em sprzeda³em zeby miec 34 i wtedy przyszed³.
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Juniorzy mog± wtedy przychodziæ. Wiem, bo mia³em w takiej sytuacji juniorów, ca³y sezon jecha³em z 35 graczami i ze 3 juniorów wtedy przysz³o.

To przypadek, ¿e dosta³e¶ juniora po tym jak sprzeda³e¶ tamtego gracza.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
klivers
Team Board Member
Posts: 339
Joined: Fri Feb 02, 2007 4:12 pm
Location: Poland-£ód¼

Post by klivers »

Aha no to fajno:P
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

W zasadzie ostatni mój junior przyszed³ jak ju¿ mia³em tych 35 graczy ;). I na forum globalnym widzia³em w±tek to potwierdzaj±cy, tak¿e bez obaw. Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e juniorzy nie przyjd±, ale to nie bêdzie raczej wina tego ¿e masz ponad 34 graczy.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Kilmar
Team Board Member
Posts: 302
Joined: Thu May 17, 2007 9:50 am
Location: Lodz, Poland

Post by Kilmar »

Przychodz±, przychodz±...
Mia³em ten sam problem i przyszli. Co wiêcej, zak³adaj±c, ¿e masz 34 graczy i licytujesz np. 2 to jak wygrasz - obaj przyjd±.
Kilmar
the Nevis

Ash nazg durbatululuk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul.
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”