Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

moze do zdobywania goli z karnych bo czytalem na globalu ze zuty karne wykonuja obroncy a nie napastnicy, a kolejnosc niby jest taka LB-CB-SW-CB-RB-LM-CM-RM-LF-CF-RF, czyli taka jakie jest ustawienie poczawszy od formacji obroncow, poprzez pomoc, konczac na napadzie, nie wiem tylko gdzie ma niby byc GK. Nie wiem czy to prawda bo nie mialem zadnego meczu w TTow, ani pucharze SP.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
camel
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Sun Dec 03, 2006 10:07 am

Post by camel »

pearljammer wrote:wiecie czemu wogole obroncy nie strzelaja zadnych goli? nigdy zaden nie strzelil z mojej druzyny...ciagle atak, i czasem pomoc...nie licze tych obroncow co grali w pomocy czy ataku jak u niektorych :P duzy minus ze wogole obroncy goli nie strzelaja...na pewno bylby to duzy plus...szczegolnie przy transferach i ofensywnej taktyce...
Niestety engine meczowy w tej grze pozostawia wiele do zyczenia , w koncu czesto w prawdziwych meczach podczas rzutów roznych obroncy strzelaja gole z glowki.. tutaj tego nie ma :(
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

Ufuss wrote:moze do zdobywania goli z karnych bo czytalem na globalu ze zuty karne wykonuja obroncy a nie napastnicy, a kolejnosc niby jest taka LB-CB-SW-CB-RB-LM-CM-RM-LF-CF-RF, czyli taka jakie jest ustawienie poczawszy od formacji obroncow, poprzez pomoc, konczac na napadzie, nie wiem tylko gdzie ma niby byc GK. Nie wiem czy to prawda bo nie mialem zadnego meczu w TTow, ani pucharze SP.
mialem dzis karne i tylko jeden obronca strzelal...ale to malo wazne, wolalbym zeby w meczu normalnie tez zdobywali gole...
"If you hate something don't you do it too..."
Sucker89
Assistant Manager
Posts: 85
Joined: Mon Jun 25, 2007 4:53 pm
Location: Krosno, Poland ;)
Contact:

Post by Sucker89 »

Ja tez bym tak chcial... U mnie tylko raz obronca strzelil gola... Kontuzji podczas meczu dosta³ mój LF i musial zejsc z boiska, no i w jego miejsce wszedl CB :D I strzelil gola na 6-0 :)
Manager: Sucker89
Team: FC Sucker
Liga: H.368
Season 18: 3 in H.368
Season 19: 1 in H.368
Season 20: 1 in G.123
Season 21: ? in F.???
Grave734
Coach
Posts: 31
Joined: Mon Jul 16, 2007 5:08 am

Post by Grave734 »

bob88 wrote:
pearljammer wrote:wiecie czemu wogole obroncy nie strzelaja zadnych goli? nigdy zaden nie strzelil z mojej druzyny...ciagle atak, i czasem pomoc...nie licze tych obroncow co grali w pomocy czy ataku jak u niektorych :P duzy minus ze wogole obroncy goli nie strzelaja...na pewno bylby to duzy plus...szczegolnie przy transferach i ofensywnej taktyce...
No wlasnie.Po co w takim razie u obroncow jest do trenowania strzal.Mam obronce co strzal ma 99 i nic z tego nie ma.
Z tego co mi sie udalo zrozumiec do tej pory, to tak naprawde poszczegolne umiejetnosci nie sa raczej wazne (moze poza umiejetnosciami glownymi). Liczy sie bardziej jak bardzo masz dana umiejetnosc wyszkolona. SP uzywam pewnej formuly matematycznej zeby wyliczyc "wydajnosc" twoich graczy, poczym calej druzyny. Porownuje ja potem do "wydajnosci" przeciwnej druzyny wylicza kto wygrywa mecz. Oczywiscie dochodza do tego tez inne parametry (agresywnosc, "teamspirit", gdzie jest grany mecz, itp).

Wiec wysoki strzal wcale nie musi oznaczac ze dany pilkarz bedzie strzelal duzo goli. Bo jezeli gracz A ma wysoki "strzal" ale nizsze pozostale umiejetnosci, a gracz B ma niski strzal ale wyzsze pozostale umiejetnosci to gracz B bedzie mial lepsza wydajnosc i prawdopodobnie wieksza szanse na strzelenie goli.

W kazdym razie ja sam jestem tutaj nowy wiec nie jestem pewny czy mam racje.
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

Moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego gracz ktory wedlug umiejetnosci (skili) jest lepszy ma gorsze statystyki meczowe (czy to jest wina wieku czy moze czegos innego) i kiedy moge sie spodziewac ze zagra lepiej

Nazwa_Oce____Mor____Agr___Kond____Do¶___Wyt____Szy____ Pan___ Odw___ Zwi____WypB__ Ref____ Sko____Wyb
GK-A___73____99_____47_____ 100____10_____72_____74_____65____ 99_____99_____69_____79_____83_____55
GK-B___69____100____16_____100____21_____99_____63_____56____ 53_____89_____65_____56_____81_____75

Dodam ze gracz A ma 20lat, zas gracz B-25lat.
Indywidualne polecenia to dla A-normalnie, dla B-wybijanie pilki przez bramkarza.
Wedlug SPMT minimum/maximum prestige wynosi dla gracza A-50/60, zas dla gracza B56/56.
Oceny meczowe jakie zazwyczaj lapia to gracz A-48-49, gracz B-55-56.

Domyslam sie ze glownym mankamentem dla ktorego gracz A ma slabsze oceny meczowe to wiek. Jesli dobrze mysle to czy ktos wie w jakim wieku osiagnie oceny po 60, badz chociaz zblizone do ocen gracza B, czyli 55-56?
Jezeli jednak sie myle to napiszcie czemu tak jest i kiedy bedzie lepiej.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

Bêdzie ich mo¿na ze sob± porównywaæ na podstawie BP jak ten m³odszy bêdzie mia³ 23lata. Sprawd¼ w SPMT - daj mu 23 lata i zobacz jaki bêdzie mia³ BP.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Post by Ufuss »

BP przy 23 latach bedzie mial 58,5.
Ok dzieki juz zalapalem o co tutaj biega :)
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
Szysz
Coach
Posts: 47
Joined: Wed Apr 18, 2007 10:22 pm

Post by Szysz »

Czy mo¿na zapisaæ siê do Pucharu Polski i Ligi Polskiej, czy to s± jakie¶ zamkniête rozgrywki gdzie graj± tylko najlepsze dru¿yny z SP (oczywi¶cie menad¿erów z Polski)?
Nothing interesting here ... look at my post ^
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

Szysz w dziale Liga Polska poszukaj tematu z rekrutacja, tam sie wpisz i czekaj na swoja kolejke :)
"If you hate something don't you do it too..."
Kefu
Team Board Member
Posts: 419
Joined: Wed Jul 04, 2007 11:23 am
Location: Zabrze

Post by Kefu »

Szysz wrote:Czy mo¿na zapisaæ siê do Pucharu Polski i Ligi Polskiej, czy to s± jakie¶ zamkniête rozgrywki gdzie graj± tylko najlepsze dru¿yny z SP (oczywi¶cie menad¿erów z Polski)?
Graja ekipy stale od jakiegos czasu z tego co mi wiadomo. Ale mozna sie zalapac jak kogos wyrzuca za walkowery hehe
Malutka dyskry....
Ups
Image
Polska Spo³eczno¶æ SoccerProject.com -Do³±cz!!!
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

Kefu jaka dyskry?minacja chciales napisac....no a jakie maja grac jak nie stale? dlaczego mamy kogos wyrzucac kto gra? dlatego wyrzucamy za walkowery, proste...
"If you hate something don't you do it too..."
Sucker89
Assistant Manager
Posts: 85
Joined: Mon Jun 25, 2007 4:53 pm
Location: Krosno, Poland ;)
Contact:

Post by Sucker89 »

Ja mam takie pytanie: Czy czesto zdarza sie, ze junior, ktory zostal wypromowany ze szkolki juniorskiej jest za slaby na to, zeby moc rozpoczac profesjonalna kariere?? Od czego to zalezy czy bedzie wystarczajaco dobry?? z góry wielkie dzieki
Manager: Sucker89
Team: FC Sucker
Liga: H.368
Season 18: 3 in H.368
Season 19: 1 in H.368
Season 20: 1 in G.123
Season 21: ? in F.???
Kefu
Team Board Member
Posts: 419
Joined: Wed Jul 04, 2007 11:23 am
Location: Zabrze

Post by Kefu »

pearljammer wrote:Kefu jaka dyskry?minacja chciales napisac....no a jakie maja grac jak nie stale? dlaczego mamy kogos wyrzucac kto gra? dlatego wyrzucamy za walkowery, proste...
A nie mogloby byc tak,ze jest runda kwalifikacyjna do PP?
Image
Polska Spo³eczno¶æ SoccerProject.com -Do³±cz!!!
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Post by pearljammer »

Sucker89 to jest losowe i tyle, od niczego to nie zalezy jaki przyjdzie junior, czy wogole przyjdzie...

Kefu, graja w PP Ci co graja w LP to chyba normalne, tak samo jak w realnych rozgrywkach...kto nie chce grac w PP, to za niego zagra ktos inny...
"If you hate something don't you do it too..."
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”