Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

PatrykSWATA
Team Board Member
Posts: 310
Joined: Thu Aug 28, 2008 6:39 pm
Location: Łódź/Ipswich
Contact:

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by PatrykSWATA »

Ufuss wrote:przykladowo gramy najczesciej spotykana formacja 4-3-3, gdy napastnicy maja oceny meczowe 60,63,67 to ich suma wynosi 190, przy zastosowaniu taktyki "kopnij i biegnij" ich suma bedzie wynosila 209
A to dziwne, bo oldboy-e mówią że formacje tak się prezentują:

Długa piłka.......................+5%........-10%.......+5%
Kopnij i biegnij................-10%.......-10%.......+27%
Podania..........................-10%.......+10%.......-10%
Defensywna ściana............+8%.........-10%.......-10%

Źródło: http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... &p=1225908

Czemu ci wyszło 19 więcej?
Image

First time played: 28.08.2008, but then left the game for a while.
Started again: 17.05.2009 and still playing.

Season 29 4th in H 1103
Season 30 1st in H 1103
Pietraszenko
Team Manager
Posts: 121
Joined: Tue Nov 18, 2008 6:14 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Pietraszenko »

Nie rozumiem kolegów menedzerów, ktorzy ledwo zaczną gre myslą o transferach za 2M. Ja gram już 6sezonów, a najdroższego pilkarza kupilem w polowie mijajacego sezonu za 1,45m (poprzedni rekord: 1M).
Szastać pieniedzmi to mozna jak sie ma kilkanascie milionow na koncie, a do poki gra sie wlidze G lubv H to lepiej inwestowac w stadion i szukac graczy wystawionych za male kwoty przez menedzerow-"leszczy".
Pozdrawiam.

I myślę, że najwaznieszymi rzeczami jakie powinni wiedzieć nowicjusze to 2 fakty:
1) nie kupujemy emerytów (30latek jeszcze poziom prezentuje, ale szybko "pada" fizycznie a im starszy tym wieksze osłabienie zespolu z wyjątkiem bramkarzy, ktorzy poziom trzymiają 2 -3 sezony dlużej)
2) nie oferujemy kosmicznych kontraktów, tzn powyżej 15 tysiecy za mecz.
mój klub ---> FC Czarnków
podbe
Team Manager
Posts: 100
Joined: Sun Jul 19, 2009 8:10 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by podbe »

jak naliczają sumę pensji zawodników za mecz? Przykładowo w lidze naliczyli pensję podstawową zawodników 240 tys, natomiast z moich wyliczeń podstawowy skład który grał to 90tys,nie rozumiem skąd ta różnica,może naliczają rezerwowych którzy nie grają?
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

podbe wrote:jak naliczają sumę pensji zawodników za mecz? Przykładowo w lidze naliczyli pensję podstawową zawodników 240 tys, natomiast z moich wyliczeń podstawowy skład który grał to 90tys,nie rozumiem skąd ta różnica,może naliczają rezerwowych którzy nie grają?
Wynagrodzenie w meczu ligowym jest naliczane ze wzoru
Wynagrodzenie calkowite = wynagrodzenie podstawowe kazdego pilkarza + premia za wygrana tylko tych pilkarzy ktorzy biora udzial w meczu (graja na boisku, lub siedza na lawce), oczywiscie jak sama nazwa wskazuje tylko w przypadku wygranej naszego zespolu.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
podbe
Team Manager
Posts: 100
Joined: Sun Jul 19, 2009 8:10 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by podbe »

przedłużyłem kontrakt z zawodnikiem i przez pomyłkę zamiast zaoferować 7tys,zaoferowałem 70tys na 3 lata-skromnie licząc facet wykończy mnie finansowo w tym sezonie/chyba nie ma na to rady?
PatrykSWATA
Team Board Member
Posts: 310
Joined: Thu Aug 28, 2008 6:39 pm
Location: Łódź/Ipswich
Contact:

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by PatrykSWATA »

podbe wrote:przedłużyłem kontrakt z zawodnikiem i przez pomyłkę zamiast zaoferować 7tys,zaoferowałem 70tys na 3 lata-skromnie licząc facet wykończy mnie finansowo w tym sezonie/chyba nie ma na to rady?
Nie :D . Sprzedaj go.
Image

First time played: 28.08.2008, but then left the game for a while.
Started again: 17.05.2009 and still playing.

Season 29 4th in H 1103
Season 30 1st in H 1103
podbe
Team Manager
Posts: 100
Joined: Sun Jul 19, 2009 8:10 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by podbe »

nikt go nie kupi,jak myślicie?
Courtney
Fan
Posts: 1
Joined: Tue Sep 01, 2009 9:06 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Courtney »

Trzymaj go na ławie, to nie będzie miał płacone. Wystaw go na liste transferową - może ktoś się złapie. :wink:
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

Courtney wrote:Trzymaj go na ławie, to nie będzie miał płacone. Wystaw go na liste transferową - może ktoś się złapie. :wink:
Zawodnik siedzacy na lawie, czy nawet wogole nie wystawiony do meczu L, P ma placona pensje zasadnicza (jesli zapytasz skad wiadomo ze to pensja podstawowa, a nie premia za wygrana, to odrazu wyjasniam ze maxymalnie za wygrana mozna zaoferowac 30k). Jedyne wyjscie to postaraj sie sprzedac tego grajka, albo jesli jestes menadzerem od niedawna i wiesz ze to zrujnuje twoj budzet, to juz teraz zaloz nowy zespol.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
PatrykSWATA
Team Board Member
Posts: 310
Joined: Thu Aug 28, 2008 6:39 pm
Location: Łódź/Ipswich
Contact:

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by PatrykSWATA »

Warto więc, wystawiać graczom tylko kontrakty z premią za wygraną, niż podstawową prawda? W przypadku przegranej, nie tracimy ani jednego euro (nie licząc ceny za sam mecz), a nawet jak wygramy, to tylko podstawowy skład zostanie wynagrodzony; wiadomo, że 2 razy więcej, ale chyba i tak się opłaca, szczególnie kiedy mamy mnóstwo zawodników.
Image

First time played: 28.08.2008, but then left the game for a while.
Started again: 17.05.2009 and still playing.

Season 29 4th in H 1103
Season 30 1st in H 1103
jerrry
Fan
Posts: 4
Joined: Thu Aug 27, 2009 6:42 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by jerrry »

Witam
Oczywiście pojawiam się tu z nowym pytaniem !

Czy jesli grałem dotad formacją 4-3-3 to bedzie miało znaczenie jeśli na kolejny mecz zmienie formacje?np na 4-5-2 a co za tym idzie zmienie również taktykę?
czy zawodnicy przyzwyczajaja sie do pewnego stylu gry czy nie sa az tak inteligentni i jak ich poustawiam to bedą tak samo skuteczni?
Mam ważne spotkanie a troszke składu mi brakuje wiec prosze o możliwie szybką porade!
PatrykSWATA
Team Board Member
Posts: 310
Joined: Thu Aug 28, 2008 6:39 pm
Location: Łódź/Ipswich
Contact:

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by PatrykSWATA »

jerrry wrote:Czy jesli grałem dotad formacją 4-3-3 to bedzie miało znaczenie jeśli na kolejny mecz zmienie formacje?np na 4-5-2 a co za tym idzie zmienie również taktykę?
Nie no co ty, taktyki i formacje są zrobione ot tak, nie mają nic wspólnego z samą grą :mrgreen: (żart)
jerrry wrote: czy zawodnicy przyzwyczajaja sie do pewnego stylu gry czy nie sa az tak inteligentni i jak ich poustawiam to bedą tak samo skuteczni?
To drugie, pod warunkiem że dasz każdego na tą samą pozycję, na której był przy pierwszym ustawieniu.
jerrry wrote: Mam ważne spotkanie a troszke składu mi brakuje wiec prosze o możliwie szybką porade!
SPMT Ci pomoże, my możemy tylko spekulować.
Image

First time played: 28.08.2008, but then left the game for a while.
Started again: 17.05.2009 and still playing.

Season 29 4th in H 1103
Season 30 1st in H 1103
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

jerrry wrote:Witam
Oczywiście pojawiam się tu z nowym pytaniem !

Czy jesli grałem dotad formacją 4-3-3 to bedzie miało znaczenie jeśli na kolejny mecz zmienie formacje?np na 4-5-2 a co za tym idzie zmienie również taktykę?
czy zawodnicy przyzwyczajaja sie do pewnego stylu gry czy nie sa az tak inteligentni i jak ich poustawiam to bedą tak samo skuteczni?
Mam ważne spotkanie a troszke składu mi brakuje wiec prosze o możliwie szybką porade!
Zmiana formacji i taktyki nie ma zadnego wplywu na oceny meczowe graczy (bo jak rozumiem o to ci chodzilo). Te zmiany maja jedynie znaczenie na oceny formacji w meczu, co sie przeklada na koncowym wynik spotkania.

Jesli chodzi o spotkanie to odpal program SPMT, sprawdz jak ci przydzieli zawodnikow dla wszystkich mozliwych formacji, a nastepnie do kazdej formacji sprawdz jaka najlepsza bedzie taktyka, no a nastepnie wybierz ta ktora bedzie miala najwieksza sume.

P.S. Nie zamieszczalem ich tutaj, bo chyba nie na tym polega ten watek, ale na PW w grze wyslalem ci jakie 3 sensowne taktyki, ustawienia i graczy sam bym wybral na bardzo wazny mecz.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
PatrykSWATA
Team Board Member
Posts: 310
Joined: Thu Aug 28, 2008 6:39 pm
Location: Łódź/Ipswich
Contact:

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by PatrykSWATA »

Hmm, chyba mam niewidzialne posty, bo napisałem dokładnie to samo, tylko w skróconej wersji :wink:
Image

First time played: 28.08.2008, but then left the game for a while.
Started again: 17.05.2009 and still playing.

Season 29 4th in H 1103
Season 30 1st in H 1103
jerrry
Fan
Posts: 4
Joined: Thu Aug 27, 2009 6:42 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by jerrry »

Dzięki za informacje...
nowe pytania :
1) Co to za program i skąd go zaczerpnąć?
2) Na jakiej pozycji ustawiacie stoperów? na skrzydłach czy w środku ? Gdzie im lepiej lub jaka jest ich nominalna pozycja ?
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”