Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by pearljammer »

iletlovein wrote:Przy wystawianiu się nie da. Trzeba poczekać dwa dni od wystawienia zawodnika na listę, i wtedy możesz ustalać cenę za szybki transfer. Z resztą to chyba jest w FAQ... czytamy.
od jakiegos czasu jest to 3 dni, zanim zawodnik staje sie dostepny do sprzedazy i ustalenia ceny "kup teraz"...
"If you hate something don't you do it too..."
drus
Coach
Posts: 26
Joined: Sun Nov 08, 2009 10:01 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by drus »

A ja jeszcze raz w kwestii pożyczek.

Jakiś czas temu wydaje mi się, że widziałem opcję przedterminowej spłaty. Teraz nie potrafię tego nigdzie znaleźć. Czy jest takowa, jeśli tak to gdzie, a może tylko mi sę wydaje, że była :)

EDIT:

Już sobie odpowiedziałem na pytanie.
Opcja wcześniejszej spłaty pojawia się w momencie gdy na koncie jest wystarczająca kwota. Poniżej tej kwoty opcja nie jest widoczna.
anthenat, team Sailors
vent
Groundsman
Posts: 7
Joined: Mon Feb 22, 2010 3:17 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by vent »

mam pytanie czy sukces w lidze bardziej zależy od umiejętności piłkarzy czy też bardziej liczy się taktyka ?
2. Ważne jest jakiego trenera się wybiera do szkółki juniorów ? chodzi mi o jego narodowość.
3 czy wogule szkółka jest opłacalna i czy warto w nią inwestować , czy przyniesie mi to korzyść w przyszłości ?

narazie tyle 8)

aha i jeszcze czy kupywać najlepszych pracowników , czy nawet najgorszy po wysłaniu na kurs będzię miał 100 %?
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

vent wrote:mam pytanie czy sukces w lidze bardziej zależy od umiejętności piłkarzy czy też bardziej liczy się taktyka ?
2. Ważne jest jakiego trenera się wybiera do szkółki juniorów ? chodzi mi o jego narodowość.
3 czy wogule szkółka jest opłacalna i czy warto w nią inwestować , czy przyniesie mi to korzyść w przyszłości ?

narazie tyle 8)

aha i jeszcze czy kupywać najlepszych pracowników , czy nawet najgorszy po wysłaniu na kurs będzię miał 100 %?
1. Zarowno umiejetnosci pilkarzy jak i taktyka ma wplyw na koncowy wynik meczowy, a wyniki przekladaja sie na zdobyte pkt, a wiec na miejsce zajmowane na koniec sezonu.
2. Narodowosc trenera nie ma na nic wplywu.
3. Szkółka juniorow jest oplacalna, wiec warto w nia inwestowac jak najszybciej.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
drus
Coach
Posts: 26
Joined: Sun Nov 08, 2009 10:01 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by drus »

A ja mam pytanie dotyczące zakupu zawodników młodych. Ogólnie mógłbym zadać takie:

Czym kierujecie się przy zakupie młodego gracza np. 17-latka....

A teraz precyzuję....

Wiem, że na wartośc graczy wpływa morale, skile główne, skile poboczne, agresja, wartość najlpszego występu itp, ale co w przypadkach graczy bez doświadczenia, którzy dopiero wyszli ze szkółki i są kompletnie niewytrenowani?

Podpieram się estymacją osiągów w SPMT, ale z tego można korzystać tylko w przypadku gdy już się ma takiego zawodnika.
Czy istnieją jakieś metody diagnozy (chociażby przybliżonej) czy 17-latek na liście transferowej ma wystarczający potencjał? W jaki sposób Wy dagnozujecie zawodnika pod kątem przydatności do drużyny. Bo ja jak na razie patrzę tylko w agresję (przy założeniu że zawodnik jest bez doświadczenia, bez udziału w meczu) i wydaje mi się że to kompletna loteria.
vent wrote:
aha i jeszcze czy kupywać najlepszych pracowników , czy nawet najgorszy po wysłaniu na kurs będzię miał 100 %?
Osobiście kupuję od razu dobrych pracowników, niemniej jednak jeśli słabego wyślesz kilka razy na szkolenie to osiągnie 100%. niemniej jednak musisz sobie przeliczyć czy koszt tych szkoleń nie będzie wyższy niż różnice w ich pensjach.

Staram się z głową prowadzić zespół, kupować młodych graczy po okazyjnych cenach, ale mam wątpliwośći, że czegoś nie widzę i ta "okazyjna" cena może nie być przypadkiem, tylko celowym zagraniem sprzedającego.
anthenat, team Sailors
iletlovein
Coach
Posts: 30
Joined: Thu Dec 10, 2009 10:09 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by iletlovein »

Paradoks polega na tym, że pracowników się nie kupuje... tylko podpisujesz z nimi kontrakt, który jest adekwatny do ich umiejętności.
vent
Groundsman
Posts: 7
Joined: Mon Feb 22, 2010 3:17 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by vent »

Dobra teraz mam pytanie dotyczące zmęczenia , w jakich procentach mam odpuścić piłkarzowi gry w kolejnym meczu ?
I pytanie dotyczące sparingów czy warto je wogule grać ? Zappewne dobre rozwiązanie dla graczy rezerwowych ale chyba dla podstawowych nie jest to dobry pomysł, ze względu na duże zmeczenie (przynajmniej mi się tak wydaję)
Ufuss
Team President
Posts: 603
Joined: Thu Jun 07, 2007 9:26 am
Location: woj. podkarpackie

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Ufuss »

vent wrote:Dobra teraz mam pytanie dotyczące zmęczenia , w jakich procentach mam odpuścić piłkarzowi gry w kolejnym meczu ?
I pytanie dotyczące sparingów czy warto je wogule grać ? Zappewne dobre rozwiązanie dla graczy rezerwowych ale chyba dla podstawowych nie jest to dobry pomysł, ze względu na duże zmeczenie (przynajmniej mi się tak wydaję)
W FAQ masz ile pkt, kiedy i jak sie regeneruje "kondycja fizyczna".
Sparingi warto grac (chociazby dla kasy, albo dodatkowych fanow), ale tak jak mowisz grajkami ktorzy siedza na rezerwie, bo jesli bedziesz jednym skladem rozgrywal kazdy mecz Tow i L, to po 2-3 dniach oprocz tego ze ich oceny meczowe drastycznie spadna, to w sumie rowniez nie beda w stanie grac, bo polapia kontuzje.
Manager: Ufu
Team: Yabadaba

Image
janektm
Team Board Member
Posts: 260
Joined: Mon Feb 23, 2009 8:10 pm
Location: Hamburg

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by janektm »

vent wrote: aha i jeszcze czy kupywać najlepszych pracowników , czy nawet najgorszy po wysłaniu na kurs będzię miał 100 %?
przeczytaj to http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... 4#p1307454
Team: FC Czarni
Manager: janektm
Baciorek
Team Manager
Posts: 135
Joined: Tue Dec 01, 2009 6:16 pm
Location: Katowice

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Baciorek »

Kiedy dostanę kase za miejsce w lidze
Image

Manager:Bacior_Pl
Team:Borussia Dortmunders

Season:31-35 Fc Dortmund
Season:36- Borussia Dortmunders
janektm
Team Board Member
Posts: 260
Joined: Mon Feb 23, 2009 8:10 pm
Location: Hamburg

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by janektm »

Baciorek wrote:Kiedy dostanę kase za miejsce w lidze
Też mnie to zawsze irytuje, ale jeśli dobrze pamiętam to premie są wypłacane na koniec sezonu,
czyli w sobotę po finale pucharu SP.
Team: FC Czarni
Manager: janektm
Saczers
Groundsman
Posts: 7
Joined: Wed Jan 13, 2010 7:51 am

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Saczers »

Mam takie pytanie czy zawodnicy mają tutaj jakiś talent? Bo jak patrze an ceny młodzików to normalnie myślę, że gości poje**** :]P ?
janektm
Team Board Member
Posts: 260
Joined: Mon Feb 23, 2009 8:10 pm
Location: Hamburg

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by janektm »

Saczers wrote:Mam takie pytanie czy zawodnicy mają tutaj jakiś talent? Bo jak patrze an ceny młodzików to normalnie myślę, że gości poje**** :]P ?
A mógłbyś sprecyzować co masz na myśli ?
Team: FC Czarni
Manager: janektm
Baciorek
Team Manager
Posts: 135
Joined: Tue Dec 01, 2009 6:16 pm
Location: Katowice

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Baciorek »

w goalunited są talenty np super gra głową itp


Nie nie ma tu Talentów
Last edited by Baciorek on Tue Mar 09, 2010 5:21 pm, edited 1 time in total.
Image

Manager:Bacior_Pl
Team:Borussia Dortmunders

Season:31-35 Fc Dortmund
Season:36- Borussia Dortmunders
Pietraszenko
Team Manager
Posts: 121
Joined: Tue Nov 18, 2008 6:14 pm

Re: Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by Pietraszenko »

O tym jaki kto ma talent można się pośrednio dowiedziec po wytrenowaniu 2 ostatnich skillów na maxa. jak mają powyżej 90 to można sie spodziewać gracza ktory dojdzie do 80%, ale czasami życie weryfikuje te prognozy :-).

Ja kupuje juniorów głównie patrząc na 3 rzeczy: agresja (max65%), cena (głównie okazje) i skille (zwykle patrzę na takich, którzy mają już 2-4 wytrenowane, i średnio z nich powyzej 80%). Ale jezeli udało mi się sprzedać młodego juniora za duża kasę to tez kupiłem CF (84%) i CB (83%) za odpowiednio 4M i 3,25M, bo taki 20-latek pogra u mnie 9 sezonów więc to tak, jak bym kupił 25 latka np za 2M a po 4-5 sezonach kolejnego w tym wieku za druga połowę zainwestowanej w młodego piłkarza kasę.
Warto tez patrzeć na wystawionych na sprzedaż pod kątem tego, jak długo sa już na liście transferowej. Czasami jakiś amator wystawia bez ceny "kup teraz" i licytacja jest wolniejsza a wtedy licytując pod wieczór moze się okazać, że rano gracz jest już u Ciebie. Ja tak kupiłem wspomnianego 19-letniego GK (wiekszosc skili na maxa, ale miał dopiero 74%) za 525k, a po 1,5 miesiącu sprzedałem go za 3,5M (miał 84%).


Nie zapominajcie tez, żeby przy ustawianiu składu na mecz wybierać na kapitana tego o najwyzszym doświadczeniu!
mój klub ---> FC Czarnków
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”