Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Post Reply
KS Cuiavia
Fan
Posts: 2
Joined: Wed Sep 27, 2006 7:21 am

Wszystko co powinien wiedziec poczatkujacy

Post by KS Cuiavia »

Siemka jestem Nowy w tej gierce...!! dopiero zaczynam... - heheh no ju¿ w menad¿erki online nie raz gra³em... a soccerproject wydaje sie wypasiony w opcje i mozliwo¶ci... !!

Macie jakie¶ rady do pocz±tkuj±cego... ??

Mam takie pytania:

- Czy warto zatrudniaæ najlepszych i najdro¿szych pracowników...
- W co najlepiej inwestowaæ..?
- Jak szybo nasi zawodnicy rosn± w si³e...??
- Czy warto na pocz±tku kupowaæ zawodnikow...??
- Jaki tu jest system rozgrywek... jestem tam w jakiej¶ lidze no i powiedzmy kiedys tam uda mi sie ja wygrac... i zas co dalej jakie¶ champions league, UEFA... jakie¶ puchary czy jak... ??
- Czy jest jaka¶ liga typowo co graj± w niej polacy... czy to jest pomieszane... ??
- Jak sie przedstawia klasyfikacja lig... ?? jestem w lidze H.1056, to dobra liga wysoko postawiona czy jak.... ??

Moze moje pytania wydadz± sie wam g³upie... no ale jestem jeszcze zielony.. !!
Mefju
Team Manager
Posts: 102
Joined: Mon Aug 21, 2006 9:32 am
Location: Loza szyderców- Bezele sqad

Post by Mefju »

Czy warto zatrudniać najlepszych i najdroższych pracowników...
Tak. A potem wysyłaj ich na szkolenie póki nie będa mieli 100%
W co najlepiej inwestować..?
Pierwszy sezon nie graj na p[owaznie. pierwszy sezon jest do rozbudowy infrastruktory i skladu. dopiero w 2 sezonie zaczniesz grac na serio.
Jak szybo nasi zawodnicy rosną w siłe...??
Zalezy od trenera. dlatego warto miec dobrego :lol:
Czy warto na początku kupować zawodnikow...??
Jesli jestes poczatkujacy to i tak przez pierwszy tydzien bedzi ci wyskakiwac informacja ze niemozesz nikogo kupic bo musisz przetestowac tych grajkow ktorych masz.
Jaki tu jest system rozgrywek...
są ligi od A do H. H najgorsza A najlepsza. Puchar graja wszyscy userzy nie zaleznie od ich pozycji w lidze. nie ma (chyba) jakis specjalnych pucharow.
Czy jest jakaś liga typowo co grają
Ligi sa miedzynarodowe i nie ma w nich samych polakow. aczkolwiek zdaza sie iz jest 1 moze 2 w jedenj lidze. Co do polskiego pucharu to przymiezamy sie do owego.
AS Pepe
Image
Image
kejti
Fan
Posts: 4
Joined: Fri Oct 20, 2006 12:59 pm

Post by kejti »

Gram na co dzień w sokkera i te pięć meczy w tygodniu w soccerproject to pewna odmiana... Wnioskuję, że każdy utrzymuje dwa lub trzy składy i wystawia swoich piłkarzy w tygodniu w takiej ilości meczy, aby morale i kondycja fizyczna były możliwie wysokie? Jak sobie radzicie z możliwością ustawiania tylko jednej taktyki? Czy muszę ją za każdym razem ustawiam z osobna czy może są na to jakies sposoby?
id: kejti
team: Biancorossi
league: H.578
Leonardo
Team President
Posts: 531
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:59 am
Location: Pniewy Poland
Contact:

Post by Leonardo »

ja gram dwoma ska³dami i staram siê, by ka¿dy z tych dwóch sk³adów wystêpowa³ jak najczê¶ciej.

Co do takltyki... Je¶li jeste¶ w SPFA to masz a¿ 4 do wyboru (opcja ABCD)
kejti
Fan
Posts: 4
Joined: Fri Oct 20, 2006 12:59 pm

Post by kejti »

Czy po powrocie pracownika z kursu i polepszeniu umiejętności pracownika zwiększa się jego pensja? Zatem czy bardziej się opłaca zatrudnić drogich i dobrych i wysłać ich na kursy czy może tanich i słabszych i powysyłać ich na kursy?

Czy warto na początku inwestować w infrastrukture stadionu (murawa, tablice, oświetlenie itp.) czy lepiej poczekać z tym, aż kibicie przestaną być zadowoleni?
id: kejti
team: Biancorossi
league: H.578
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

nie zwieksza, place ma taka jaka dostaje przy podpisaniu kontraktu, placisz tylko co tydzien za dodatkowe kursy...
kejti
Fan
Posts: 4
Joined: Fri Oct 20, 2006 12:59 pm

Post by kejti »

Czyli bardziej się opłaca zatrudnić słabszego i tańszego, trochę w niego zainwestować i potem mu wciąż mało płacić?
id: kejti
team: Biancorossi
league: H.578
Leonardo
Team President
Posts: 531
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:59 am
Location: Pniewy Poland
Contact:

Post by Leonardo »

Tak, choæ w kursy w³o¿ysz sporo kasy.
Zatruniaj takich z oko³o 70%

Co do infrastruktury ja na poczatku w stadion w³o¿y³em trochê kasy (pierwsze 2 tygodnie, bo wtedy nie mo¿esz robiæ transferów)
ale oczywi¶cie uwa¿ajcie na kasê... Zawsze w lidz h oko³o 1mln zostawia³em na czarn± godzinê...
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

w trenerow b.malo kasy sie wklada, pensje maja do 500 euro, kursy tez kosztuje max 3tys za wszytskich trenerow, wiec najlepiej wybrac najlepszego z listy dostepnych, im lepszy odrazu tym szybciej beda efekty w treningu itp...
panas
Fan
Posts: 2
Joined: Wed Nov 01, 2006 1:00 pm

slaby trener

Post by panas »

Wczoraj dostalem druzyne i zrobilem blad.
Zatrudnilem najlepszego trenera dajac mu max kontrakt( 32% , 3 lata), i od razu wyslalem go na kurs.
Dzisiaj za to np moge zamienic trenera bo najlepszy na liscie ma 77%.
NIe mam pojecia co teraz robic. Co mi sie bardziej oplaca?
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Re: slaby trener

Post by Dissident »

panas wrote:Wczoraj dostalem druzyne i zrobilem blad.
Zatrudnilem najlepszego trenera dajac mu max kontrakt( 32% , 3 lata), i od razu wyslalem go na kurs.
Dzisiaj za to np moge zamienic trenera bo najlepszy na liscie ma 77%.
NIe mam pojecia co teraz robic. Co mi sie bardziej oplaca?
zamienic...ludzie za trenerow placi sie grosze, juz nie macie na czym oszczedzac?

Ja np. mialem trenera mlodzikow juz 100% i zwolnilem go by zatrudnic 42% :P
Sad1212
Assistant Manager
Posts: 58
Joined: Fri Oct 27, 2006 9:26 pm

Post by Sad1212 »

ja zatrudniłem Trene narpiew słabszego a pózniej pierwszego z listy top1 :P odrazu widac efekty jego pracy :)
Leonardo
Team President
Posts: 531
Joined: Fri Aug 11, 2006 10:59 am
Location: Pniewy Poland
Contact:

Post by Leonardo »

Przypominam, ¿e zwalniaj±c cz³onak za³ogi trenerskiej spadaj± moralre zawodników...
panas
Fan
Posts: 2
Joined: Wed Nov 01, 2006 1:00 pm

Post by panas »

1.Czyli taka zamiana pomimo wyslania na kurs pierwszego trenera jest oplacalna? Biedny Cypryjczyk wruci z tego kursu i by od razu zostac zwolnionym!

2. A jeszcze jedno pytanko. czy jak dzisiaj moge zatrudnic trenera 77% to jest to juz duzo czy tez poczekac na taki dzien gdy bedzie jakis 90%

3. Ktorys z was powiedzail ze mial 100% i zwolnil by miec 40% Po co?

4. Jakiego widzieliscie najlepszego trenera do zatrudnienia?
Dissident
Team President
Posts: 802
Joined: Mon Oct 16, 2006 1:14 am

Post by Dissident »

łap odrazu tego 77%...a co do morali to spadaja o 10 tylko...a to jeden dwa mecze i sa nadrobione
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”