HS - ukryta umiejêtno¶æ (hidden skill)

Moderators: Moderator, Polish Moderators

Post Reply
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

HS - ukryta umiejêtno¶æ (hidden skill)

Post by Gladiator »

Tutaj mo¿emy siê dzieliæ wszelkimi legendami na temat tej owianej tajemnic± ukrytej umiejêtno¶ci ;).

Kiedy¶ ju¿ dyskutowali¶my, ale temat siê urwa³ i w±tek wessa³o nam autoczyszczenie forum. Szkoda. Ale zacznijmy od nowa, tym razem przyklejê w±tek, bo o HS jest ostatnio du¿o pytañ, warto by siê tym tematem zaj±æ w oddzielnym w±tku.
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
Sucker89
Assistant Manager
Posts: 85
Joined: Mon Jun 25, 2007 4:53 pm
Location: Krosno, Poland ;)
Contact:

Post by Sucker89 »

Wg mnie HS wp³ywa na ocenê meczowa... Gracz z du¿± HS (powy¿ej 90) przy takiej samej ocenie ogólnej zagra lepiej od gracza o znacznie mniejszej ukrytej umiejêtno¶ci...
Manager: Sucker89
Team: FC Sucker
Liga: H.368
Season 18: 3 in H.368
Season 19: 1 in H.368
Season 20: 1 in G.123
Season 21: ? in F.???
Gladiator
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1689
Joined: Sat Sep 09, 2006 6:05 pm
Location: Poland

Post by Gladiator »

HS wlicza siê w ocenê ogóln±. Jest w niej zawarte. Mam w sk³adzie graczy z do¶æ niskim HS graj±cych bardzo dobrze, spokojnie mieszcz±cych siê w moim pierwszym sk³adzie.

Pierwszy z brzegu przyk³ad z mojego sk³adu : dwóch RM'ów o ocenie ogólnej 83% (przy 100% morale) - obaj maj± najlepszy wystêp na 67, jeden ma HS 78%, drugi 98% (wed³ug ASPT). Graj± tak samo. Do tego ten z wy¿szym HS ma wiêkszy bonus od gry skrzyd³em ni¿ ten z ni¿szym HS od podañ.

Dówch CB: Dudziñski i G³owacki - pierwszy gra na 67, drugi na 66, obaj ocena ogólna 84%, pierwszy ma HS 76%, drugi 91%.

LM: Taylor i Satalov, pierwszy ocena ogólna 81%, drugi 82%, pierwszy gra na 65, drugi na 66. Pierwszy ma HS 96%, drugi 71%. Podobna ocena ogólna, podobne wystêpy, ró¿ne HS.

HS sprawdza³em programem ASPT, bo SPMT nie mogê u siebie na linuchu odpaliæ.
Ale to raczej nie to co napisa³e¶ ;).
Manager: Gladiator
Team: FC Vixa (D.12)

Image
Regulamin (forum) (transfery)
milkus
Coach
Posts: 33
Joined: Tue Oct 02, 2007 3:03 pm
Location: WhitePower

Post by milkus »

sorka nowy jestem i nie wiem jak sprawdziæ HS...
gdzie mo¿na dogladn±æ t± ukryt± umiejêtno¶æ
"Niewa¿ne, ¿e Nas nie lubicie, wa¿ne siê Nas boicie!..."
Image
Manager: milkus
Team: D.T. Galacticos
Kefu
Team Board Member
Posts: 419
Joined: Wed Jul 04, 2007 11:23 am
Location: Zabrze

Post by Kefu »

milkus wrote:sorka nowy jestem i nie wiem jak sprawdziæ HS...
gdzie mo¿na dogladn±æ t± ukryt± umiejêtno¶æ
poprzez program SPMT, który mo¿esz pobraæ ze strony http://spmt.sohosted.com/
Image
Polska Spo³eczno¶æ SoccerProject.com -Do³±cz!!!
Tabrus
Assistant Coach
Posts: 11
Joined: Thu May 22, 2008 9:33 pm

Z³y

Post by Tabrus »

Mi np. ten program nie dzia³a wyskakuje mi przy próbie zalogowania b³êdny login

mo¿ê co¶ robiê ¼le: proszê o instrukcjê
pearljammer
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1663
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:15 am
Location: Lodz (Poland)

Re: Z³y

Post by pearljammer »

Tabrus wrote:Mi np. ten program nie dzia³a wyskakuje mi przy próbie zalogowania b³êdny login

mo¿ê co¶ robiê ¼le: proszê o instrukcjê
widocznie blednie wpisujesz cos, sprawdz caps lock...a jesli nadal zle, to musisz napisac do tworcy programu, bo tutaj raczej nikt sie z tym nie spotkal...
"If you hate something don't you do it too..."
drus
Coach
Posts: 26
Joined: Sun Nov 08, 2009 10:01 am

Re: HS - ukryta umiejêtno¶æ (hidden skill)

Post by drus »

A ja myśłałem że dowiem się czegoś na temat HS qw tym wątku :D
anthenat, team Sailors
davor
Team Manager
Posts: 176
Joined: Thu Mar 19, 2009 12:49 pm

Re: HS - ukryta umiejêtno¶æ (hidden skill)

Post by davor »

Mogę napisać to co ja myślę o HS i z obserwacji wychodzi mi że mam rację. W razie czego prosze o korektę kogoś z doświadczonych graczy.
Otóż HS jest to dodatkowa umiejętność każdego zawodnika która wpływa na jego końcową ocenę ogólną. Traktuje się ją jako umiejętność główną (czyli tak jak u obrońcy: odbiór piłki, gra głową; u pomocnika :podawanie i rozgrywanie itd).

Czyli dla przykładu przychodzi junior z ukrytą umiejętnościa: 100 to można liczyć to tak jakby jedną z umiejętności głównych miał już na wstępie wytrenowaną na poziom 100, a zatem jest większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości będzie dobrym zawodnikiem.
A zatem np. młody nie wytrenowany napastnik mający strzał 90, głowę 95 i ukrytą umiejętność 93 już w ciemno wiemy, że jego ocena ogolna nawet przy bardzo złym układzie pozostałych umiejętności nie powinna zejść poniżej 80%.

Co do wpływu HS na grę już wytrenowanych zawodników to nie widzę, żadnego wpływu tak jak przyklady powyżej podawał Gladiator
Post Reply

Return to “Wszystko o SP + pytania (pl)”