O intrebare!

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

nu mejia, nu te hazarda. gratis ti-i cumpara, pentru ca si alea 60 oferte pentru unu' cu 43k salar sunt pentru ca e gratis. daca e pe bani ... trebuie sa fie foarte bun pentru a-ti da cineva 1M pe el cu un salar de 43k. ori tu, intr-un sezon deja il platesti cu 1.2M minim ...
apoi echipa care ar da 1M pe el cu un salar de 43k ... cunoaste jocul si l-ar fi cumparat ea free (adica ar fi dat mai mult de 43k).

Eu nu zic ca tu gresesti, nu zic nici ca black_eagle greseste. doar ca este o strategie riscanta, si cine o urmeaza trebuie sa-si calculeze pasii foarte bine.
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Post by gabitza23 »

bunicutzu wrote:nu mejia, nu te hazarda. gratis ti-i cumpara, pentru ca si alea 60 oferte pentru unu' cu 43k salar sunt pentru ca e gratis. daca e pe bani ... trebuie sa fie foarte bun pentru a-ti da cineva 1M pe el cu un salar de 43k. ori tu, intr-un sezon deja il platesti cu 1.2M minim ...
apoi echipa care ar da 1M pe el cu un salar de 43k ... cunoaste jocul si l-ar fi cumparat ea free (adica ar fi dat mai mult de 43k).

Eu nu zic ca tu gresesti, nu zic nici ca black_eagle greseste. doar ca este o strategie riscanta, si cine o urmeaza trebuie sa-si calculeze pasii foarte bine.
adevar ai grait.....
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Post by Black_eagle »

gabitza23 wrote:
bunicutzu wrote:asta nu e public. poti calcula un minim daca tii cont de afirmatia mea, ca nu imi scot banii nici macar la un meci acasa. si aia se poate calcula, cat fac la un meci acasa.
dar nici tu nu mi-ai raspuns la o intrebare:
care transferuri, daca nu imi cumpara nimeni jucatorii, nici macar gratis? studiaza putin istoria echipei, vezi cati jucatori au venit/vin gratis. si spune-mi cum ii vand, ii pacalesc pe ceilalti? sau ii vand doar "prietenilor"?
bunicule eu as putea raspunde la intrebarea asta....dar avand in vedere ca ceea ce stiu stiu dintr- discutie privata...ma abtin...din nou
eu nu stiu de discutia privata dar tu vorbesti de parca ai doar jucatori veniti gratis. transferuri? din ceilalti care nu au venit gratis ,mai putzini dar foarte buni. si din juniorii care vin de la centru. si din cei veniti gratis care au avut bonus de semnare mare si acum au un salariu acceptabil pentru valoarea lor (sub 20K). discutia se referea la salarii mari si la nevoie ma rectific. potzi face o afacere daca iei jucatori gratis cu salarii mici (sub 15 k sau 20 daca-s foarte foarte buni)
Image
Image
Mehjia
Team Manager
Posts: 103
Joined: Tue Dec 04, 2007 8:08 pm

Post by Mehjia »

" - Nu va speriati de salariile mari. Eu ajunsesem la 500K/meci liga si tot castigam bani(fara transferuri). Puteti sa va jucati zilnic cu contractele jucatorilor vostrii(tineti rezervele pe bonus de victorie) si titularii pe salarii, puteti sa treceti invers si de doua ori pe zi. Va scuteste de foarte multi bani.
1000 salariu inseamna 2000 la bonus victorie "

Nu sunt la nivelul lui dar la 150k- 200k fac fata .
Winning is EveryThing
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

pai nu poti lua jucatori gratis foarte buni cu salarii de 15k-20k. decat daca le dai bonus serios de semnare. eu vorbesc de salarii de ordinul celor zise de mehjia, adica 50k sau chiar mai mult. (la jucatori foarte buni). sau na, defineste jucator foarte bun ... sau foarte foarte bun. jucatorii mei ii poti vedea, poti vedea istoria echipei si toti jucatorii cum au fost luati.
Mehjia
Team Manager
Posts: 103
Joined: Tue Dec 04, 2007 8:08 pm

Post by Mehjia »

10 Feb 2008 bunicutzu 21 Jucătorul Radim Rosický a venit la club printr-un transfer gratis.


si io am bagat pt el vreo 10k :lol: :lol:
Winning is EveryThing
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

pai da, dar daca ai fi incercat sa iei unul asemenea de pe piata ... era minim 5M. portar de la tineret cu agresivitate sub 10. calculati si spuneti cat merita sa primeasca un astfel de portar daca il iei gratis.
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Post by Black_eagle »

bunicutzu wrote:pai da, dar daca ai fi incercat sa iei unul asemenea de pe piata ... era minim 5M. portar de la tineret cu agresivitate sub 10. calculati si spuneti cat merita sa primeasca un astfel de portar daca il iei gratis.
in primul rand portar ca ala gasesti lejer cu 3 milioane .ca sa iei un jucator gratis nu trebuie sa dai cat merita ci mult mai mult daca vrei sa vina la tine. daca dai peste 50 k nu-i rentabil.il folosesti 7 sezoane deci 200 meciuri cel putzin ( am pus ca pana atunci nu-i dai nici un ban , joaca de la 21 ani si am pus ca-l vinzi la 28 ani)ori 50 k vine 10 milioane :D . ca sa-l iei in 5 milioane trebuie sa-i dai 25 k ceea ce ma indoiesc ca ai reusit.fara alte bonusuri
daca joaca pana la 32 ani.....lol :D :D te saraceste
Edit. Sper ca ati inteles ca eu glumesc aici. is multe variabile si eu vorbesc din situatia mea, cum vad eu lucrurile pentru diviziile joase intrucat nu am experientza cu jucatorii gratuiti intrucat nu am luat niciodata nici unul. parca mai simplu e "the old way" :D.
Image
Image
bojan14
Coach
Posts: 26
Joined: Wed Jan 23, 2008 8:24 pm

Post by bojan14 »

cum adik din profil?
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

bojan14 wrote:cum adik din profil?
din profilul de pe forum sunt mai multe optiuni akolo :roll: , vezi ca este sus :roll: :roll:
bojan14
Coach
Posts: 26
Joined: Wed Jan 23, 2008 8:24 pm

Post by bojan14 »

pai e aia cu Signature:
This is a block of text that can be added to posts you make. There is a 255 character limit
asta e ?:(
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

bojan14 wrote:pai e aia cu Signature:
This is a block of text that can be added to posts you make. There is a 255 character limit
asta e ?:(
da aia e :lol: si semnatura in engleza inseamna Signature, in caz ca nu stiai :lol: :lol: :lol:
bojan14
Coach
Posts: 26
Joined: Wed Jan 23, 2008 8:24 pm

Post by bojan14 »

ms !~
Echipa: F.C. Falciu
Manager: Bojan14
Sezon 23 => Loc ?? in H.309
Sezon 22 => Loc 4 in H.309
Sezon 21 => Loc 11 in H.309
bojan14
Coach
Posts: 26
Joined: Wed Jan 23, 2008 8:24 pm

Post by bojan14 »

am rezolvato!
Echipa: F.C. Falciu
Manager: Bojan14
Sezon 23 => Loc ?? in H.309
Sezon 22 => Loc 4 in H.309
Sezon 21 => Loc 11 in H.309
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”