Ghidul Incepatorului

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Kosmin »

miha4extaz wrote:pai poti sa ai 15 panouri si sa nu ai reclame pt fiecare...???:((((
pai eu am 12 si cred ca de 1-2 ori a fost fuul, pt ca nu pun reclame pe perioada mai mare de 10 zile pe restul le las akolo sa imbatraneasca :evil:
marius alin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1072
Joined: Thu Jul 13, 2006 7:18 pm
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by marius alin »

se poate sa ai mai putine reclame decat nr de panouri, neplacut total pt cei care patesc acest lucru... eu sunt unul din cei care au patit acest lucru sezonul acesta.... de obicei am avut 11 din 15 si maxim 13 din 15, nefericit caz, dar asta e... sa speram ca are sa fie mai bine sezonul urmator
singura diferenta dintre mine si un nebun este ca eu nu sunt nebun
miha4extaz
Assistant Coach
Posts: 10
Joined: Sat Sep 27, 2008 9:24 pm
Location: London

Re: Ghidul Incepatorului

Post by miha4extaz »

...eu am avut odata reclama cea mai mica de 26 de zile...si am pus'o si pe aia...;)) sa fie acolo...ca nu aveam ce sa pun..restu erau peste 26..pana la 30...;)))...oare daca astept o zi doua si nu pun nici una se poate sa ma trezesc cu una de o zi..sau 2-5...;)))))...????
-pai la 6 panouri ale mele...nu cred ca o sa fie cazul sa nu gasesc reclama..cum nu a gasit...marius alin
dream as if you'll live forever,live as if you'll die today...
spio
Groundsman
Posts: 5
Joined: Tue Sep 23, 2008 8:20 pm

Selectia si asezarea in teren

Post by spio »

Am si eu o intrebare. Daca joc de exemplu 4-3-3, in aparare va trebui sa folosesc doi aparatori centrali. OK. Intrebare: Daca am doar aparatori centrali dreptaci, cel care va juca pe stanga centrului apararii va avea un randament mai slab decat daca ar fi jucat pe dreapta ? Conteaza adica daca CB-ul meu nu joaca pe partea pe care are piciorul bun ?
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Re: Selectia si asezarea in teren

Post by Black_eagle »

nu conteaza piciorul de baza.principal e sa fie fundas central.alea cu inaltimea, greutatea,piciorul de baza sunt de forma :wink:
Image
Image
UDKN
Groundsman
Posts: 9
Joined: Tue Oct 14, 2008 1:27 pm

Re: Procente tactici de joc...

Post by UDKN »

as mai avea o intrebare..daca nu va suparati...am vazut ca din bilete se fac cei mai multi bani daca joci acasa si am mai vaut ca mai sunt bani din ...veniturile meciului de acasa.. cu toate ca sunt foarte putini in comparare cu bani din bilete..imi ziceti va rog cum sa fac sa imi vina si acolo mai multi banii....;)))) sau de unde provin bani aia...?
va multumesc mult de tot....
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Re: Procente tactici de joc...

Post by Black_eagle »

UDKN wrote:as mai avea o intrebare..daca nu va suparati...am vazut ca din bilete se fac cei mai multi bani daca joci acasa si am mai vaut ca mai sunt bani din ...veniturile meciului de acasa.. cu toate ca sunt foarte putini in comparare cu bani din bilete..imi ziceti va rog cum sa fac sa imi vina si acolo mai multi banii....;)))) sau de unde provin bani aia...?
va multumesc mult de tot....
pai alea depind de divizia in care esti, baza fanilor,si de cati fani vin la meciul respectiv.probabil ca provin din barurile de la stadion dar nu stiu daca primesti mai multi daca ai mai multe baruri
Image
Image
be_best
Team President
Posts: 938
Joined: Sat Sep 15, 2007 1:02 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: Procente tactici de joc...

Post by be_best »

Veniturile meciului de acasa sunt aproape fixe: la mine acum sunt cam 5000 amical si 30000 oficial.
Mai mult ca sigur depind de liga in care joci...

PS: nu are treaba cu titlul topicului
Rapid... Clubul notru drag, ce mult te iubim... La bine la greu... Fluturam, steagul alb-visiniu!
S20/21/24/25/28 - H/G/F/E/D 1st
S29 - C?
Reforma in sanatate - Oportunitate financiara!
Aici esti pe Teren Sportiv - aici faci sport!
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3815
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Procente tactici de joc...

Post by Razvanica »

be_best wrote:PS: nu are treaba cu titlul topicului
Acum are :wink:
Harder, better, faster, stronger
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Procente tactici de joc...

Post by bunicutzu »

be_best wrote:Mai mult ca sigur depind de liga in care joci...
veniturile meciului nu depind de liga in care joci. doar cele din reclame depind. veniturile meciului depind de baza fanilor, de vreme, de pretul biletelor, mai pe scurt de numarul de spectatori de la meci si de pretul biletelor.
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: Procente tactici de joc...

Post by cro1981 »

bunicutzu wrote:
be_best wrote:Mai mult ca sigur depind de liga in care joci...
veniturile meciului nu depind de liga in care joci. doar cele din reclame depind. veniturile meciului depind de baza fanilor, de vreme, de pretul biletelor, mai pe scurt de numarul de spectatori de la meci si de pretul biletelor.
Bunicule ca sa ai un stadion de 20 000 de locuri cam ce baza a fanilor ar trebui sa ai? Eu in F am stadion de 12 000 si aza fanilor de 25 000 si cred ca la vreo 5 meciuri l-am avut plin si am pretul biletului de 21 cum zice SPMT. :cry:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
Skulder
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1333
Joined: Fri Aug 25, 2006 12:30 pm

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Skulder »

intr-o masura depinde si de cat de multumiti sunt suporteri mey ,oricum mai scade si tu din pretul biletelor daca vezi ca nu se umple stadionul ,sa-ti dau exemplul meu eu de un sezon am urcat pretul la 18 euro si am un stadion de 28 K si aproape 35 K de suporteri si nu s-a umplut decand am ridicat pretul
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Re: Procente tactici de joc...

Post by Black_eagle »

cro1981 wrote:
bunicutzu wrote:
be_best wrote:Mai mult ca sigur depind de liga in care joci...
veniturile meciului nu depind de liga in care joci. doar cele din reclame depind. veniturile meciului depind de baza fanilor, de vreme, de pretul biletelor, mai pe scurt de numarul de spectatori de la meci si de pretul biletelor.
Bunicule ca sa ai un stadion de 20 000 de locuri cam ce baza a fanilor ar trebui sa ai? Eu in F am stadion de 12 000 si aza fanilor de 25 000 si cred ca la vreo 5 meciuri l-am avut plin si am pretul biletului de 21 cum zice SPMT. :cry:
eu zic ca ar trebui sa-l mai maresti.SPMT iti arata doar pretul sa fie cat mai avantajos pentru cate locuri ai dar daca vrei bani mai multi din bilete e mai bine sa ai un pret mai mic si oameni mai multi decat pretul mare si oameni putini.eu am tot 25 k fani si am 20 k locuri.
Image
Image
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by cro1981 »

Fii atent aici ce spune SPMT:

Valorile ideale a stasion acu: Locuri 12 000 - Pretul biletului 21 - Venit pe meci 226 800
Extind cu 5000 locuri - Locuri 17 000 - Pretul biletului 19 - Venit pe meci 290 700

Care e avantajul? Investesc 5 mil. in constructia stadionului si ce castig am? :cry:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Daimon »

mie in general nu-mi iesea ce zice spmt. la stadion 26k si 32k spectatori se umple pe la 14-17 depinde si de oponent.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”