am nevoie de un sfat

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

utopicul
Team Manager
Posts: 183
Joined: Wed Jun 20, 2007 8:31 pm

am nevoie de un sfat

Post by utopicul »

Salut. am nevoie de un sfat. nu stau ff bine cu bani si as vrea sa vand urmatorul jucator:Cristian prepelita LB 18 ani
Caracteristicile principale:
Cap 93%
Deposedari 98%

Respingeri 99%
Restul caracteristicilor nu sunt plafonate!!!

Mai am inca o intrebare: daca am facut un imprumut de 500k pe 18 saptamani, pot sa restitui bani inainte de cele 18 saptamani?
vyruskill
Team President
Posts: 909
Joined: Tue Aug 01, 2006 8:13 am
Location: Suceava - Romania

Re: am nevoie de un sfat

Post by vyruskill »

utopicul wrote: Mai am inca o intrebare: daca am facut un imprumut de 500k pe 18 saptamani, pot sa restitui bani inainte de cele 18 saptamani?
daca ai indeajuns ca sa poti acoperi restul ramas da poti
Image
m. s. w. l. a. f. y. g.
gonzales
Team Board Member
Posts: 350
Joined: Mon Oct 09, 2006 9:18 pm
Location: London
Contact:

Post by gonzales »

pai vinde-l daca vrei. sau nu stii cum sa-l vinzi ?
imprumutul il poti restitui cand vrei si ai banii necesari.
Cand suntem toti baietii in peluza/Ca suntem huligani lumea ne-acuza/
Dar noi suntem stelisti adevarati/De nimeni intelesi dar respectati.
Image
warchilde
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:59 pm
Location: Behind You

Post by warchilde »

eu sincer te sfatuiesc sa nu il vinzi..daca are si agresivitatea mica..poate ajunge un jucator pe care il vei regreta
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Am vazut jucatorul.
Daca il vinzi acum nu vei lua mult pe el, deoarece are cateva skilluri peste 50% si chiar daca nu sunt plafonate, ceilalti nu pot vedea si se pot gandi ca ar fi plafonate.
Cel mai indicat este sa il tii.
Si mai tine cont si de faptul ca e cel mai bun jucator pe postul de LB.
Am vazut ca joci 4-4-2, incearca sa vinzi posturile inutile pt 4-4-2, RF, LF, SW.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

corect cercel....utopic...chiar dak este pe minus nu trebuie sa vinzi....banii revin...si eu am fost la -2.5milioane...mi-am revenit.....in situatii de criza cea mai rea solutie este sa vinzi....dar cum a spus cercel....dak joci 4-4-2 acele posturi nu iti sunt folositoare :wink:
Revenit :)
utopicul
Team Manager
Posts: 183
Joined: Wed Jun 20, 2007 8:31 pm

Post by utopicul »

multumesc tuturor pt. sfaturi. Acum am observat insa ca din neatentie nu am pus intrebarea pt. prima chestiune...cea cu jucatorul. Vroiam sa intreb cu cat se poate vinde? cam cat ati da voi pe el. Ah, si am uitat sa precizez ca are agresivitatea de 24%!. Oricum nu cred ca o sa-l mai vand insa totusi as vrea sa stiu cat as putea lua pe el.
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

TATA...nu-l vinde! Toata lumea a zis asa! Tine-l...si-ti ..."spune" noi cand sa-l vinzi. Daca vrei sa scapi de el musai...baga un pm la mine si il salvez io la mine in echipa tata! ....sincer... io imi asum riscul. Cat vrei pe el?...
40 de mil?....io iti dau! :) :) :) :) ....in 10(zece) sezoane!
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
utopicul
Team Manager
Posts: 183
Joined: Wed Jun 20, 2007 8:31 pm

Post by utopicul »

rood wrote:TATA...nu-l vinde! Toata lumea a zis asa! Tine-l...si-ti ..."spune" noi cand sa-l vinzi. Daca vrei sa scapi de el musai...baga un pm la mine si il salvez io la mine in echipa tata! ....sincer... io imi asum riscul. Cat vrei pe el?...
40 de mil?....io iti dau! :) :) :) :) ....in 10(zece) sezoane!
Imi dai 15 mil acum si ti-l vand instant! :)
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

nu stiu ce sa zic.. dar acest jucator tia fost dat de la inceput.. de cand ai echipa.. direct din H.. iar de acolo, sansa ca un jucator sa ajunga f bun este EXTREM DE MICA.. si acest lucru il poate confirma orcine..
vyruskill
Team President
Posts: 909
Joined: Tue Aug 01, 2006 8:13 am
Location: Suceava - Romania

Post by vyruskill »

Spawn_9 wrote:nu stiu ce sa zic.. dar acest jucator tia fost dat de la inceput.. de cand ai echipa.. direct din H.. iar de acolo, sansa ca un jucator sa ajunga f bun este EXTREM DE MICA.. si acest lucru il poate confirma orcine..
eu am riscat sa cumpar un jucator de H dat la echipa cand a luat contul si se pare a fi ceva de capul lui uitati'va la polonezul meu LB de la echipa A.S. Minerul-Venus Motru si sa imi ziceti daca am luat tzeapa ... eu zic ca m'am riscat foarte bine
Image
m. s. w. l. a. f. y. g.
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

depinde de care vorbesti.. ca ai 2 polonezi in echipa.. si nu sunt la maxim.. ai rabdare.. peste vreo 1 luna mai vorbim..
LE: Gk ala e de la tineret
vyruskill
Team President
Posts: 909
Joined: Tue Aug 01, 2006 8:13 am
Location: Suceava - Romania

Post by vyruskill »

Spawn_9 wrote:depinde de care vorbesti.. ca ai 2 polonezi in echipa.. si nu sunt la maxim.. ai rabdare.. peste vreo 1 luna mai vorbim..
LE: Gk ala e de la tineret
am specificat LB de 25 de ani astept sa se maximizeze tinand cont ca am dat doar 43k si e maximizat la principale cu 96 respectiv 97
Image
m. s. w. l. a. f. y. g.
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

Spawn_9 wrote:nu stiu ce sa zic.. dar acest jucator tia fost dat de la inceput.. de cand ai echipa.. direct din H.. iar de acolo, sansa ca un jucator sa ajunga f bun este EXTREM DE MICA.. si acest lucru il poate confirma orcine..
eu am in prima echipa (titulari indiscutabili) 4 jucatori din echipa originala pe care am primit-o cand m-am inscris. LM - 87%, CF, RF - 84% si CM - 82%. si am mai avut un CB care din pacate a imbatranit (avea 26-27 de ani cand l-am primit) si l-am vandut sezonul trecut (era la 87% si scotea 70). asa ca ...
in schimb de la tineret nu mi-a ajuns niciunul peste 81% .... :((
alex_raul07
Team President
Posts: 574
Joined: Sun Nov 26, 2006 8:56 am
Location: Suceava

;))

Post by alex_raul07 »

asta-i o exceptie...;)) bunicutzu... ca nu toti de la inceput ajung asa...:(
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”