O intrebare!

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

la echipa "bunicii". nu o gasesti?
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Post by gabitza23 »

bunicutzu wrote:la echipa "bunicii". nu o gasesti?
:))
nu prea...in ce divizie e(glumesc)
eu intrebam de cine zici saa-si argumenteze raspunsul?
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Post by Black_eagle »

da??? da ia spune-ne cati bani face echipa bunicii din cupe amicale ,cati fani are ,si cati bani ia la un tranfer? si sa zica si vondutch cat face din cupe amicale, dintr-un meci acas' si din tranferuri. si totusi vondutch are aceleasi salarii :D :D :D si nu ne certam :D :D . am fost mai drastic ca vedeam ca era tare entuziast credea ca o descoperit formula imbogatirii rapide.eu dau 5 k salariu la fiecare si 5 k bonus de victorie si reusesc sa ma mentin cat sa nu intru in datorii ba chiar sa mai si fac 50-60 k pe plus la un meci acasa cu 18 000 de fani :roll: nu as da nici 10 k salariu dapoi 20 :D :D ma refer in situatia actuala. cand joc in deplasare ies un pic de tot pe minus dar compenseaza :D
Last edited by Black_eagle on Sat Feb 23, 2008 9:58 pm, edited 1 time in total.
Image
Image
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

de cine raspunde ... am cerut o estimare a timpului pe care il mai are pana da faliment. avand in vedere transferurile facute (apropo, te-ai uitat?)
si cel care da o estimare ... il rog sa argumenteze, de ce.

@ black_eagle: pai din care transferuri? ca fiind luati pe free ... nu mi-i ia nimeni nici gratis? :D
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Post by Black_eagle »

pai in primul rand ne lipsesc mai multe date. cat dai salarii la o victorie in deplasare?cati bani ai acuma? :D :D oricum primul lucru cand m-am uitatat la isotorie i sirul ala de cupe :D .si banii dati pe salarii i scoti din cate castigi cu ei. si vad ca mai faci si tranferuri "normale".e vorba si de nivele.o echipa din A logic ca-si permite salarii de 50k . daca ai venituri mari itzi permiti intr-adevar si salarii de 500 k. dar noi nu ne coparam cu voi astia.. extraterestrii :D
Image
Image
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

pai uita-te si la sirul de jucatori transferati free ... la un meci acasa nu-mi scot banii de salarii

si nu e vorba de echipa de A, pentru ca e acelasi sistem. nu pot sa pun pret la bilete de 50 eur. tot 14-15-16 ca toti ceilalti.
Last edited by bunicutzu on Sat Feb 23, 2008 10:06 pm, edited 1 time in total.
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Post by Black_eagle »

cum am zis recuperezi din cupele castigate cu ei.pe scurt e vorba de venituri si cheltuieli...venituri totale(cupe, bilete ,tranferuri) si cheltuieli totale(tranferuri si salarii).daca esti pe plus la total e bine chiar daca la un meci iesi pe minus.daca esti pe minus la total... atunci falimentul pandeste la usa
Last edited by Black_eagle on Sat Feb 23, 2008 10:07 pm, edited 1 time in total.
Image
Image
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

pai si atunci de unde bani sa mai cumpar jucatori? sa progresez?
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Post by Black_eagle »

continui sa ma intrebi desi nu mi-ai raspuns. raspunde-mi si tu si am sa-ti zic. cat faci din cupe amicale pe sezon?
Image
Image
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

nu tare mult. in jur de 5-7M.
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Post by Black_eagle »

restul din tranferuri.tu aijucatori buni :D
Image
Image
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

asta nu e public. poti calcula un minim daca tii cont de afirmatia mea, ca nu imi scot banii nici macar la un meci acasa. si aia se poate calcula, cat fac la un meci acasa.
dar nici tu nu mi-ai raspuns la o intrebare:
care transferuri, daca nu imi cumpara nimeni jucatorii, nici macar gratis? studiaza putin istoria echipei, vezi cati jucatori au venit/vin gratis. si spune-mi cum ii vand, ii pacalesc pe ceilalti? sau ii vand doar "prietenilor"?
Mehjia
Team Manager
Posts: 103
Joined: Tue Dec 04, 2007 8:08 pm

Post by Mehjia »

in fine , gresesti , la chestia cu salariile ca nu se cumpara , sunt jucatorii GRATIS multi de vreo 83 calit si au salar minim 43k / meci mai putiin nu accepta si are peste 60 de oferte , crede-ma ca studiez astea cu gratis mult , deci un jucator de 24 de ani plafonat la tot in afara de moral are 62 de oferte pt un contract cu minim 43k pe meci :roll: :roll:

Si mie nu o sa imi cumpere nime un LM de 87 cu agr 30 parca , cu salar de 27k , nici macar gratis ! .. o da :>
Winning is EveryThing
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Post by gabitza23 »

bunicutzu wrote:de cine raspunde ... am cerut o estimare a timpului pe care il mai are pana da faliment. avand in vedere transferurile facute (apropo, te-ai uitat?)
si cel care da o estimare ... il rog sa argumenteze, de ce.

@ black_eagle: pai din care transferuri? ca fiind luati pe free ... nu mi-i ia nimeni nici gratis? :D
m-am uitat de mult bunicule...dar ma abtin
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Post by gabitza23 »

bunicutzu wrote:asta nu e public. poti calcula un minim daca tii cont de afirmatia mea, ca nu imi scot banii nici macar la un meci acasa. si aia se poate calcula, cat fac la un meci acasa.
dar nici tu nu mi-ai raspuns la o intrebare:
care transferuri, daca nu imi cumpara nimeni jucatorii, nici macar gratis? studiaza putin istoria echipei, vezi cati jucatori au venit/vin gratis. si spune-mi cum ii vand, ii pacalesc pe ceilalti? sau ii vand doar "prietenilor"?
bunicule eu as putea raspunde la intrebarea asta....dar avand in vedere ca ceea ce stiu stiu dintr- discutie privata...ma abtin...din nou
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”