Pacat de cei care au muncit

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

tiramitsu
Coach
Posts: 39
Joined: Fri Dec 15, 2006 11:08 am

IP-comun

Post by tiramitsu »

Eu personal intru si imi fac setarile de pe calculatorul de acasa. Dar am avut si situatii cand am avut probleme cu net'ul si am intrat de pe calculatorul lui Oprescu. (acelesi IP). Sau la birou mai intru din cand in cand pentru a-mi face setarile la echipa dar mai am un coleg care joaca si el SP (acelasi IP).
Si banuiesc ca multi ca mine sunt in aceasta situatie. (de retelele studentesti din camine nici nu mai vorbesc). Nu cred ca trebuie sa fie banate echipele care joaca de pe acelasi IP pentru ca foarte multi ar incepe de la 0. (daca ar mai incepe).
Dar intradevar cred ca durata de asteptare pana iti vine echipa trebuie sa fie mai lunga.
alex00
Team Manager
Posts: 160
Joined: Sun Oct 08, 2006 12:25 am
Location: Braila, Romania
Contact:

Post by alex00 »

Deportivo_TSK wrote:
eu zic ca ar trebui sa se inchida toate echipele de pe acelasi ip. asta este cel mai tolerant joc cu trisorii.daca i-ar bana pe totzi... sainceapa o cruciada impotriva trisorilor ar mai usura jocul.
eu cred ca cel putin 10-20% din totalul de utilizatori ai sp-ului sunt studenti dintr-un campus studentesc sau care folosesc acelasi ip, sali de interne, etc, deci cam 10-20% din conturi ar trebui sterse dupa opinia ta, iar in legatura cu trisorii, nu crezi ca programatorii SP-ului cum ar fi Sjarel ar putea sa verifice la sange echipele care folosesc acelasi ip, in felul asta ele nu pot trisa, iar singurul mod de "trisare" pe care-l vad posibil ar fi cumpararea/vanzarea anumitor jucatori la un pret in favoarea altei echipe, sau anumite meciuri "aranjate", dar sincer sa fiu eu cred ca trick-uri de genul asta nu tin mult, iar acolo unde se intampla asta este dat automat un ban. Nu stiu ce sa zic , asta e prerea mea, iar in legatura cu asteptatul , asta da e o idee foarte buna, dar pana la urma daca tot se construieste inca un sever , nu cred ca vor mai fi probleme , iar subiectul asta cred ca o sa dipara odata cu imbunatatirea jocului. salutare all
Manager->arryko ; Club->Swing Team ;
Image
Cele mai tari filmulete
Image
Website Design
just_ic3
Team President
Posts: 536
Joined: Mon Jan 16, 2006 9:12 pm
Location: Constanta
Contact:

Post by just_ic3 »

Nu am propus banarea echipelor kre folosesc acelasi IP pt k si eu am avut probleme cu netul in ultimul timp si am accesat SoccerProject de pe numeroase calculatoare, sali de net, scoala, prieteni care la randul lor sunt utilizatori SP... ideea mea a fost de a pune capat inscrierilor... 25000 de useri este de ajuns... Fiecare nou inscris va trebui sa astepte stergerea unui user care nu a mai accesat SP sau a fost banat pt a primii o echipa...
Image Image
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

da, sa luptam impotriva trisorilor. de acord. dar faza cu adresele de ip ... no way. pai eu intru de la lucru. ca sa ies pe net trebuie sa folosesc un proxy. si toti colegii mei la fel. si atunci ce fac daca ma sterge. eu poate nici nu cunosc pe respectivul care mai intra.
si cum spunea cineva, nu poti trisa decat la transferuri. si alea cam sar in ochi ... adica imediat apare un flag la sherifi cand se face un transfer intre doua compuri cu acelasi IP. oricum nu mi se pare logic ca serverul sa fie suprasaturat pentru ca sunt 1000 de utilizatori conectati simultan. cred ca sunt multe site-uri (hattrick clar) care au si mai multi conectati simultan si nu au probleme. e o chestie ... de bani la urma urmei.
Deportivo_TSK
Assistant Manager
Posts: 58
Joined: Fri Dec 08, 2006 9:46 am
Location: Home

Post by Deportivo_TSK »

trisor i oricine joaca cu mai multe echipe avand presuspusi frati surori veri deai 10-lea "care joaca de pe acelasi calculator"oamernii astia strica jocul . chiar si daca nu fac transferuri. daca regula e sa nu ai mai multe echipe atunci cei cu mai multe sunt trisori si trebuiesc banatzi.
P.S. tocmai m-am apucat de reportat. am dat la intamplare numele steaua si deja am reportat 3 trisori. totzi 3 au fost banati
RESPECT THALIA AND STEAUA BUCHAREST
Deportivo_TSK
Assistant Manager
Posts: 58
Joined: Fri Dec 08, 2006 9:46 am
Location: Home

Post by Deportivo_TSK »

numele lor : bog@n_steaua , bogdan_ste@ua, bogd@nsteaua
cristi_radoi, cristiradoi
steaua_forever, foreversteaua, red_blue_forever
RESPECT THALIA AND STEAUA BUCHAREST
Skulder
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1333
Joined: Fri Aug 25, 2006 12:30 pm

Post by Skulder »

baietzi nu au si ei macar inspiratie :))
uv_46
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1003
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:04 pm
Location: Temeschburg
Contact:

Post by uv_46 »

si eu am reportat 3 oameni,toti 3 au luat ban :D
mvp78
Team Manager
Posts: 210
Joined: Sun Nov 20, 2005 10:18 pm
Location: ONESTI->BACAU->ROMANIA

Post by mvp78 »

Voi credeti ca daca 2 echipe au nume apropiate, managerii lor sunt trisori, adica e unul si acelasi manager??
Banuiesc ca, mai sunt cel putin 2-3 echipe cu nume apropiat de al echipei mele, asta inseamna neaparat ca si celelalte echipe, sau macar una din ele, imi apartin?
Nu stiu daca serifii stau si se gandesc bine inainte de a lua decizia de a bana o echipa, al carui manager a fost raportat ca trisor, pentru ca, sincer, n-as vrea sa se duca de rapa o munca de un an, doar din cauza faptului ca mai exista o echipa cu nume apropiat.
Daca este asa, atunci Deportivo_TSK (scuze, dar nu-ti stiu numele real), in o saptamana chiar si tu ai putea fi banat foarte usor.
Managerul pe care l-ai raportat sau oricare altul, se duce foarte frumos la o sala de net, isi face 3 echipe (din care 2 cu nume apropiat de al echipei tale si una cu un nume diferit).
Apoi, dupa 5-6 zile, raporteaza serifilor ca trisori, managerii celor 2 echipe, precum si pe tine si, se prea poate, sa fii banat fara absolut nicio vina.
Ce zici, bun scenariul?
Eu nu as raporta pe nimeni ca trisor, decat atunci cand as vedea un transfer care "bate la ochi" prea tare, sau atunci cand alt manager mi-ar aduce injurii sau mi-ar propune ceva imoral.
Bafta!
"Daca a castiga nu e totul, atunci de ce se tine scorul?" Vince Lombardi
uv_46
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1003
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:04 pm
Location: Temeschburg
Contact:

Post by uv_46 »

daca te uiti la istoria unei echipe(asa cum am facut eu) si vezi ca a vandut jucatori cu 4M(fiecare a fost vandut cu 4M),jucatori de peste 25 de ani sub 50%GC,toti i-a vandut aceleasi echipe,atunci cum mai e?nici aia nu bate la ochi??
Skulder
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1333
Joined: Fri Aug 25, 2006 12:30 pm

Post by Skulder »

eu unul nu am raporat pe nici unul ca a trisat si nici nu o sa fac ,exista serifi sa gaseasca echipele care triseaza asta e rolul lor.A si nu imi place sa paresc mai ales ca si eu la randul meu am mai trisat pe la unele managere online :)
mvp78
Team Manager
Posts: 210
Joined: Sun Nov 20, 2005 10:18 pm
Location: ONESTI->BACAU->ROMANIA

Post by mvp78 »

uv_46 wrote:daca te uiti la istoria unei echipe(asa cum am facut eu) si vezi ca a vandut jucatori cu 4M(fiecare a fost vandut cu 4M),jucatori de peste 25 de ani sub 50%GC,toti i-a vandut aceleasi echipe,atunci cum mai e?nici aia nu bate la ochi??
Si eu ce am spus?
Citez : " Eu nu as raporta pe nimeni ca trisor, decat atunci cand as vedea un transfer care "bate la ochi" prea tare, sau atunci cand alt manager mi-ar aduce injurii sau mi-ar propune ceva imoral. "
Voi va refereati strict la numele echipei si al managerului, de asta am postat aici.
Daca s-a inteles altceva, nu mai e treaba mea.
Succes in joc!
"Daca a castiga nu e totul, atunci de ce se tine scorul?" Vince Lombardi
Carly
Team Manager
Posts: 160
Joined: Sun Mar 05, 2006 2:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Post by Carly »

ba nu se poate asa .. pt. ca lumea are dreptate .. is o gramada de studenti care intra din camione . sau din internet caffe care nu au la fiecare PC IP-real .. asa ca ies toti pe acelas IP .... si inca cred ca mai sunt retele de cartier care inca nu folosesc atatea IP-uri reale pe cati useri sunt in retea ..... si cel mai mult vom avea de suferit noi romaniii pt. ca in alte tari nu prea exista asa ceva .... ( 10 calcule pe acelas IP ) :D
Image
''orice ROMAN poate fi si campion si poate ajunge mai sus de locul doi''
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”