Cupa SP.

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

Maccbi Natanya categoric.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Acum am vazut si eu acest mesaj:
Incepand cu acest sezon veniturile din vanzarea biletelor din meciurile de cupa vor fi impartite in mod egal intre cele doua echipe.
Inca un motiv pt. care nu joc in cupa. :roll:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

cercel_jr wrote:Acum am vazut si eu acest mesaj:
Incepand cu acest sezon veniturile din vanzarea biletelor din meciurile de cupa vor fi impartite in mod egal intre cele doua echipe.
Inca un motiv pt. care nu joc in cupa. :roll:
da nu exista nici o modalitate de a nu te inscrie in cupa? nici pe mine nu ma intereseaza cupa, si pana sa ies afara trec 2, 3 etape sa prinzi in adversar capabil sa te bata si daca joci cu echipa a treia
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Da e interesanta chestia. Eu cred ca sunt destul de multi manageri care nu vor sa participe in cupa.
Eu as propune sa avem optiunea de a juca in cupa sa nu. Asa se mai elibereaza din locuri. :roll:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

da.. ar fi buna aceasta optiune:) dar.. nu cred ca in general clubul poate renunta din prima la cupa.. doar daca in primul meci baga jucatori fff slabi.. si le spune dinainte sa piarda:))
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

Spawn_9 wrote:da.. ar fi buna aceasta optiune:) dar.. nu cred ca in general clubul poate renunta din prima la cupa.. doar daca in primul meci baga jucatori fff slabi.. si le spune dinainte sa piarda:))
sezon trecut 2 sau 3 ture am prins echipe jalnice din H...am amestecat jucatorii cei mai slabi pe posturi intre ei si nu am reusit sa pierd. apoi am prins unul de E, care la fel ca mine a jucat cu cei mai slabi si din pacate ptr el m-a batut. e jalnic sa incerci sa pierzi intr-o chestie care te incurca
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Cateodata e chiar nostima chestia. Vrei sa pierzi, faci tot posibilul sa pierzi, si surpriza... :lol: Inainte mai mergea sa joci primele 2-3 etape de cupa, nu era mare dezastru, dar acum cu noua regula nu mai este deloc bine. Mergi pe minus mai ales daca joci in deplasare la unu din H. Eu cel putin pierd cam 100k la meci in deplasare (Liga sau Cupa). La bunicutzu e mai mare problema. :twisted:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Post by dardar_3 »

Salutare!

De ce nu vreti sa jucati in cupa?... :lol:
Eu am echipa in divizia H si sunt convins ca mai mult de 2 tururi nu prind...:)
Diavolo
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

da da, culmea, la mine e deranjul cel mai mare si culmea, eu vreau sa joc. mai ca-mi doresc sa pic cu voi :))
oricum cel mai tare a fost prin sezonul 15 cand am jucat cu mitza_rulz, prietenul meu, in primul tur al cupei. nu stiu cum s-a putut nimeri in asa hal :)
eu v-am mai spus de ce vreau sa joc. fanii la echipa. culmea, ca am promovat succesiv din H pana in D (poate reusesc si sezonul asta :roll: ) si totdeauna am jucat serios cupa. si nu am mai pierdut in campionat ... din etapa a 3-a in G. cred insa ca joi sau vineri mi-o iau (sper ca nu in ambele) ca joc cu echipe foarte tari (contracandidati la promovare daca nu visez prea frumos).
oricum, bafta tuturor, celor care vreti sa scapati sa scapati iar celorlalti sa treceti :)
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Post by dardar_3 »

Deci sa inteleg ca toti participam in cupa... :lol:

Poate faci ceva la motorul ala sa picam amandoi ca bag rezervele... :roll:


PS: Si cand se "trage" la sorti? O echipa din H are sansa sa pice cu una din cel mult G?!... :lol:
Diavolo
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Toti participam in cupa si tragerea la sorti este pur random. Poti pica chiar si cu unul din A. Eu am picat cu unul din H nu cred ca pot sa iau bataie cu echipa a3-a dar voi strica toata echipa, schimb posturile tot ce trebe. Poate am noroc si scap. :oops:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

cercel_jr wrote:Toti participam in cupa si tragerea la sorti este pur random. Poti pica chiar si cu unul din A. Eu am picat cu unul din H nu cred ca pot sa iau bataie cu echipa a3-a dar voi strica toata echipa, schimb posturile tot ce trebe. Poate am noroc si scap. :oops:
in mod normal in primele tururi echipele din diviziile superioare intalnesc echipe mai slab clasate.foarte rar cand jocul genereaza un meci al unei echipe de A cu una de E sau mai sus in primele 2 tururi.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

eu am picat cu unu de F, dar care e cam varza. o sa joc, asa cum am mai facut-o cu cei mai slabi si cu portar - atacant, mijlocas - portar, etc :twisted: :wink:
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

napoleonard wrote:eu am picat cu unu de F, dar care e cam varza. o sa joc, asa cum am mai facut-o cu cei mai slabi si cu portar - atacant, mijlocas - portar, etc :twisted: :wink:
eu am picat cu unu din H.vad ca e pe 2 la el in liga dar e varza baiatu'.o sa bag echipa a treia desi cred ca o sa castig si asa meciul. :lol: :lol: :lol:
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Post by dardar_3 »

K__Lierse__SK vs Diavolo

Eu am avut noroc in primul tur si am picat cu o echipa din H, care e slabuta...:)....

In turul 2 sa vedem ce o fi... :lol:
Diavolo
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”