Ghidul Incepatorului

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

bluesnake
Coach
Posts: 39
Joined: Sat Mar 17, 2007 10:43 pm

Re: Ghidul Incepatorului

Post by bluesnake »

asa. Deci am castigat greu cu 3-1 in deplasare si am adunat, atentie 8 fani :) la infrangere acasa, tot 8 fani castig, dar pierd din satisfactia suporterilor.
S 16 - 2 in H
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Razvanica »

Cu cat ai mai multe victorii consecutive, cu atat primesti mai multi fani. Daca asta e prima victorie, e normal sa nu fie nici o diferenta.
Harder, better, faster, stronger
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: Ghidul Incepatorului

Post by ic33 »

Razvanica wrote:Cu cat ai mai multe victorii consecutive, cu atat primesti mai multi fani. Daca asta e prima victorie, e normal sa nu fie nici o diferenta.
regula aceasta nu se aplica doar pentru meciurile din liga?
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Ghidul Incepatorului

Post by bunicutzu »

io asa stiu, ca nu se aplica la amicale. si oricum, 8 fani e bine, eu castig mult mai putini (1-2).
bluesnake
Coach
Posts: 39
Joined: Sat Mar 17, 2007 10:43 pm

Re: Ghidul Incepatorului

Post by bluesnake »

Da, dar sa ai cateva zeci de mii e altceva. Eu am facut deja prostia sa cresc capacitatea la 6.000. Nu ma intrebati de ce. Voi avea stadionul gol. Am o echipa mica si slabuta pe care vreau sa o antrenez si sa ajung macar in G.

Ce ziceti ? sa incerc o promovare sez viitor si sa fiu poate ciuca batailor prin G, ca am sanse sa prind locul 2, sau sa nu ma grabesc si sa construiesc echipa ?
S 16 - 2 in H
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Kosmin »

pui pretul la bilet mai mic si-l vei avea plin :mrgreen: oricum e bn sa ai capapcitatea stadionului peste baza fanilor :twisted:
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Ghidul Incepatorului

Post by calin_g »

da' nu cred ca ai de ales, veti fi 3 manageri in liga sez urmator. ai un singur adversar, ala de pe 3 (care nici nu prea pare sa isi antreneze cum trebuie jucatorii). locul 4 nu s-a mai logat de vreo 3 sapt, deci daca nu-ti mai vin alti manageri si ala dispare, s-ar putea sa nu poti sa nu promovezi, doar sa joci cu 0 agresivitate cu echipele de buti si cu portarii in atac, fundasii la mijloc, mijlocasii in poarta etc :lol: ar fi prea complicat, mai bine promoveaza de pe primul loc :P iei si 1,8 mil bonus pt primul loc :wink:
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Ghidul Incepatorului

Post by bunicutzu »

bluesnake wrote:Da, dar sa ai cateva zeci de mii e altceva. Eu am facut deja prostia sa cresc capacitatea la 6.000. Nu ma intrebati de ce. Voi avea stadionul gol. Am o echipa mica si slabuta pe care vreau sa o antrenez si sa ajung macar in G.

Ce ziceti ? sa incerc o promovare sez viitor si sa fiu poate ciuca batailor prin G, ca am sanse sa prind locul 2, sau sa nu ma grabesc si sa construiesc echipa ?
eu zic ca nu ai gresit (daramite prostie) ca ai crescut capacitatea la 6000. Priveste asa: alea 2000 de locuri iti vor ramane, nu se consuma, nu dispar. si respectiv vor produce. Da, la baza asta a fanilor nu se vor amortiza banii aia imediat, dar se vor amortiza ei, mai ales ca si baza fanilor va creste (cu cat e mai mica, cu atat creste mai usor/repede).
bluesnake
Coach
Posts: 39
Joined: Sat Mar 17, 2007 10:43 pm

Re: Ghidul Incepatorului

Post by bluesnake »

Multam de raspunsuri. Eu am mai jucat odata Sp cand eram mai tanar, dar acum vreau sa castig si eu o liga.

Apropo, se dau bani si pt locul 5 nu? cand anume?
S 16 - 2 in H
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Ghidul Incepatorului

Post by calin_g »

bluesnake wrote: Apropo, se dau bani si pt locul 5 nu? cand anume?
in prima zi a noului sezon, deci sambata dimineata o sa ai in cont cu 240.000 mai mult :wink:
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
bluesnake
Coach
Posts: 39
Joined: Sat Mar 17, 2007 10:43 pm

Re: Ghidul Incepatorului

Post by bluesnake »

Tot e bun. :)
S 16 - 2 in H
Liverpool Ro.
Team Manager
Posts: 148
Joined: Tue Apr 06, 2010 7:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Liverpool Ro. »

http://www.soccerproject.com/spnewl_gam ... ID=5213164

De ce golurile 2 3 4 apar ca nu au fost inscrise de nimeni dar totusi ele au fost inscrise ?:-?
M-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni !
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by kennyanu »

pune problema pe open bugs(global)

dar totusi cred ca are legatura cu bug-ul de azi...
Revenit :)
Liverpool Ro.
Team Manager
Posts: 148
Joined: Tue Apr 06, 2010 7:02 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Liverpool Ro. »

Daca o echipa are un singur portar , iar acesta intr-un meci este suspendat , se va simti considerabil in meciul in care este suspendat ? Adica reprezinta realitatea ? 2-3 goluri in plus de la adversar pentru ca un jucator este pe post de portar ?
M-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni !
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Ghidul Incepatorului

Post by Razvanica »

Liverpool Ro. wrote:Daca o echipa are un singur portar , iar acesta intr-un meci este suspendat , se va simti considerabil in meciul in care este suspendat ? Adica reprezinta realitatea ? 2-3 goluri in plus de la adversar pentru ca un jucator este pe post de portar ?
Nu conteaza ca ai in poarta un jucator care nu e portar. Adica o sa scoata mai putin (undeva in jur de 20) si implicit totalul pe linii o sa fie mai mic, dar nu o sa iei neaparat 3-4 goluri.
Harder, better, faster, stronger
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”