cine ma poate ajuta

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

sorin
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Wed Oct 10, 2007 8:08 pm
Location: KREMS (AUSTRIA)

cine ma poate ajuta

Post by sorin »

am cumparat un jucator de la centru de tineret gratis i-am dat un salar mai mare cam 15000€ in fiecare zi am negociat contractul cu 200€ 240 € mai putzin.totul bine pana astazi .am ajuns cu el pe la 13330€. i-am faxcut propunereacu 220 € mai putzin si surpriza a acceptat.dar in loc sa aibe suma care i-am propuso a aparut 70000€normal te intreaba daca vrei sa ii acorzi acest salar .pe mine nu m-a intrebat.ce pot sa fac? cine ma poate ajuta. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
warchilde
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:59 pm
Location: Behind You

Post by warchilde »

mda, mi s-a intamplat si mie....daca nu poti sa il platesti, sau nu merita, pune-l free pe lista de transferuri, altceva nu prea ai ce face
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

warchilde wrote:mda, mi s-a intamplat si mie....daca nu poti sa il platesti, sau nu merita, pune-l free pe lista de transferuri, altceva nu prea ai ce face
ce??? exista asemenea precedente??? pai si cum se poate rezolva? m-ati speriat :shock: :o ...eu am o gramda de asemenea jucatori :? sper sa nu o patesc...
Image
warchilde
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:59 pm
Location: Behind You

Post by warchilde »

eu am patit-o de 3 ori....deci, exista :lol: :lol: :lol: :lol:
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

eu nu am patit niciodata ...

edit: precizari:
te intreaba doar cand ii schimbi tipul contractului (adica daca ii adaugi prima de victorie/sign on fee sau daca ii scoti). daca are doar salar si tu ii oferi doar salar ... nu te intreaba.
De ex.
1.unui jucator cu 15k salar, daca ii oferi 30k salar, va accepta fara sa cracneasca, fara sa te intrebe. daca ii oferi 30k prima de victorie ... te intreaba daca esti sigur.
2. unui jucator cu 15k salar, daca ii oferi 130k (un 0 in plus) iti va spune ca 70k e salariul maxim (in acelasi timp, oferta se modifica automat la 70k). daca dai yes, felicitari, jucatorul are salariul de 70k.
Last edited by bunicutzu on Mon Nov 12, 2007 2:04 pm, edited 1 time in total.
jully
Team President
Posts: 640
Joined: Tue May 29, 2007 7:41 pm
Location: BEST COACH!

Post by jully »

e smecherie ca la mine cu gazonul... vezi celelalt topic
''orice ROMAN poate fi si campion si poate ajunge mai sus de locul doi''
Image
pain
Coach
Posts: 28
Joined: Mon Aug 20, 2007 4:21 pm
Location: UNTOUCHEBLE
Contact:

Post by pain »

lol.....cum se zice.....shit happens , scuze de expresie :shock: :roll: , insa sper sa nu se repete asemenea lucruri :!:
~ ~ ~ All good things come to the end ~ ~ ~

Image
sorin
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Wed Oct 10, 2007 8:08 pm
Location: KREMS (AUSTRIA)

Post by sorin »

mersi bunicutzule dar nu ma informat de asa ceva deci eu i-am propus un salar mai mic deci 13010€. nu ma intrebat.mi-sa mai intamplat de vreo 3 ori dar am fost intrebat"esti sigur ca vrei sa ii dat suma de 70000€ "dar astazi nu ma informat desi eu nu am avut de a face sa zicem cu cifra 7 sa o ating din gresala sau ma rog, automat i-am propus el a acceptat si cand am trecut la urmatorul am vazut surpriza jucatorul meu dinnainte avea salar de 70000€am incercat sa dau linkul inapoi dar nu a mai mers.este o mare gainarie asa ceva itzi pui sperantze in noi jucatori si ei itzi trag clapa.
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

o fi vreun bug, reporteaza-l la bug-uri pe forumul general.
eu iti spun, din punctul meu de vedere, singurul mod in care putea sa-ti ajunga salariul 70k este sa fi gresit suma (sa fi pus o cifra in plus) INSA atunci primesti mesaj de confirmare (salariul este prea mare, se poate maxim 70k). si in acelasi timp se schimba oferta in 70k si daca dai accept, gata.
avand in vedere ca nu ai primit mesajul ... anunta bug-ul desi nu stiu ce se mai poate face.
sorin
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Wed Oct 10, 2007 8:08 pm
Location: KREMS (AUSTRIA)

Post by sorin »

da ai dreptat eu nu am avut de a face cu cifra 7 salarul era de 13010 deci nu eu i-am propus am dat la continuatz siam obs problema
sorin
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Wed Oct 10, 2007 8:08 pm
Location: KREMS (AUSTRIA)

Post by sorin »

unde gasesc acest bug pe forum si cine se ocupa de el
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

sorin
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Wed Oct 10, 2007 8:08 pm
Location: KREMS (AUSTRIA)

Post by sorin »

am sa incerc.mersi deocamdata.daca nu reusesc te mai deranzez.
sorin
Assistant Coach
Posts: 17
Joined: Wed Oct 10, 2007 8:08 pm
Location: KREMS (AUSTRIA)

Post by sorin »

nu cred ca am sa reusesc trebuie sa scriu in engleza si nu mai stiu ,decand cu germana asta afurisita am uitat, nu am mai scris in engleza de 20 de ani. bunicutzule te rog ma potzi ajuta. pleas.
warchilde
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:59 pm
Location: Behind You

Post by warchilde »

scrie aici in romana ce si cum si ti-l traducem noi :wink:
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”