Gresheli la traducere si adaptare

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

aciduzzo
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1424
Joined: Thu Feb 03, 2005 3:38 pm
Location: Iasi,center of the universe
Contact:

Post by aciduzzo »

Asta e o veste buna...Iti promit macar vreo cateva sugestii de modificare a unor fraze.
Guest

Post by Guest »

cred ca e un bug la traducerea in romana.

22 Oct 2006 daimon 14 ??? a ajuns in semi-finalele turneului amical 'pro ty co pohár ještě nevyhráli'.
20 Oct 2006 daimon 14 ??? a terminat pe locul 2 în turneul amical '303.304.316'.

nu stiu de ce nu mai apare numele echipei. in varianta engleza apare, am verificat. a schimbat cineva ceva la varianta romana?
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

Anonymous wrote:cred ca e un bug la traducerea in romana.

22 Oct 2006 daimon 14 ??? a ajuns in semi-finalele turneului amical 'pro ty co pohár je�tì nevyhráli'.
20 Oct 2006 daimon 14 ??? a terminat pe locul 2 în turneul amical '303.304.316'.

nu stiu de ce nu mai apare numele echipei. in varianta engleza apare, am verificat. a schimbat cineva ceva la varianta romana?

se poate sa fie de la ei.nu numai in romana nu apare numele echipei.am verificat mai multe limbi si nici in greaca sau franceza,spaniola nu apare numele echipei.cine stie care o fi problema! :mrgreen:
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

S-au incheiat toate meciurile sezpnului 14. Vineri 1 Decembrie 2006 va fi jucata finala SoccerProject Cup iar in ziua urmatoare va fi stabilit calendarul pentru sezonul urmator. Luni 4 Decembrie 2006 se vor juca primele meciuri din noul sezon.
Back in SoccerProject :)
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

Jupan[3l]u wrote:S-au incheiat toate meciurile sezpnului 14. Vineri 1 Decembrie 2006 va fi jucata finala SoccerProject Cup iar in ziua urmatoare va fi stabilit calendarul pentru sezonul urmator. Luni 4 Decembrie 2006 se vor juca primele meciuri din noul sezon.

ia uite domnule ce il deranjeaza.mai jupanele daca te uiti pe tastatura o este chiar langa p si din cauza grabei probabil a tastat p in loc de o.mare lucru.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Ka$mIR
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1310
Joined: Sun Oct 09, 2005 7:06 pm
Location: La umbra pomului
Contact:

Post by Ka$mIR »

unicool wrote:
Jupan[3l]u wrote:S-au incheiat toate meciurile sezpnului 14. Vineri 1 Decembrie 2006 va fi jucata finala SoccerProject Cup iar in ziua urmatoare va fi stabilit calendarul pentru sezonul urmator. Luni 4 Decembrie 2006 se vor juca primele meciuri din noul sezon.

ia uite domnule ce il deranjeaza.mai jupanele daca te uiti pe tastatura o este chiar langa p si din cauza grabei probabil a tastat p in loc de o.mare lucru.
Trebuie tradus totul corect! Buna observatie a lui jupanelu!
Federatia Romana De SoccerProject
Manager Ka$mIR
Image
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

unicool wrote:
Jupan[3l]u wrote:S-au incheiat toate meciurile sezpnului 14. Vineri 1 Decembrie 2006 va fi jucata finala SoccerProject Cup iar in ziua urmatoare va fi stabilit calendarul pentru sezonul urmator. Luni 4 Decembrie 2006 se vor juca primele meciuri din noul sezon.

ia uite domnule ce il deranjeaza.mai jupanele daca te uiti pe tastatura o este chiar langa p si din cauza grabei probabil a tastat p in loc de o.mare lucru.
mda am observat asta inainte de a spune :wink: si dupa cum zice Ka$mIR jocul trebuie tradus corect :)
Back in SoccerProject :)
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

Datorita lui Hoevi si altor manageri astazi sunt dispibile nume de staff tehnic din 30 de tari. Dorim sa le multumim tutoror managerilor care au contribuit la evolutia SoccerProject cautand aceste nume.

Probabil ca era disponibile.
Back in SoccerProject :)
Ka$mIR
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1310
Joined: Sun Oct 09, 2005 7:06 pm
Location: La umbra pomului
Contact:

Post by Ka$mIR »

Jupan[3l]u wrote:Datorita lui Hoevi si altor manageri astazi sunt dispibile nume de staff tehnic din 30 de tari. Dorim sa le multumim tutoror managerilor care au contribuit la evolutia SoccerProject cautand aceste nume.

Probabil ca era disponibile.
nu cred ca incurca asa ceva !!!!! sau nu face pe cineva sa nu inteleaga asta!
Federatia Romana De SoccerProject
Manager Ka$mIR
Image
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

kasmir....t rog....este o greseala. totul trebuie scris corect!
Revenit :)
Ka$mIR
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1310
Joined: Sun Oct 09, 2005 7:06 pm
Location: La umbra pomului
Contact:

Post by Ka$mIR »

kennyanu wrote:kasmir....t rog....este o greseala. totul trebuie scris corect!
:D ok ma scuzati! :cry: Sper sa nu va suparati :P era doar o gluma dar vad ca nu v-ati prins !!!!!!!! :lol: :lol:


Ps: mai sunt ceva greseli de adaptare ! :twisted:
Federatia Romana De SoccerProject
Manager Ka$mIR
Image
uv_46
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1003
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:04 pm
Location: Temeschburg
Contact:

Post by uv_46 »

Dupa cum probabil ati remarcat incercam in mod constant sa imbunatatim SoccerProject. de cele mai multe ori nu anuntam aceste schimbati, lasandu-va pe voi sa le descoperiti
tiramitsu
Coach
Posts: 39
Joined: Fri Dec 15, 2006 11:08 am

imprumuturi

Post by tiramitsu »

"Împrumutã niºte bani
Deja ai luat un imprumut. Ai primit € 2.500.000,00 in data de 15 %. Inca mai trebuie sa platesti 50 saptamani suma de € 53.241,00."

Împrumutã niºte bani
Deja ai luat un imprumut. Ai primit 2.500.000,00 € cu dobanda de 15 %. Inca mai trebuie sa platesti 50 saptamani suma de € 53.241,00.
Faur
Team President
Posts: 720
Joined: Wed Oct 11, 2006 3:50 pm
Location: Cel mai frumos loc de pe pamant
Contact:

Post by Faur »

Cel mai nou mesaj al jocului este Cateva ecplicatii ??Va rog corectati ;)
Image ps:Image ImageImage
uv_46
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1003
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:04 pm
Location: Temeschburg
Contact:

Post by uv_46 »

Ieri am reusit in sfarsit sa marim viteza siteului. Com continua sa aducem imbunatatiri jocului, dar ne bucuram ca am reusit sa rezolvam problemele principale.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”