ati patit-o si voi?

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
nihilist
Team Manager
Posts: 161
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:39 am

ati patit-o si voi?

Post by nihilist »

la multi ani tuturor (n-am mai intrat pe aici de prin noiembrie anul trecut). am patit si eu o chestie....si nu-s prea de acord cu ea. am vandut acum 2 saptamani vedeta echipei mele cu 22 de mil. era un cm de 26 ani (impliniti doar cu cateva zile inainte, 92% calitate insa fff agresiv...parca 94%). am primit o oferta de 10 mil si apoi una de 22 de mil de la unu din H(mai bine nu ofera nimic :( ). a sarit badbuffalo si a zis ca imi ia 13 mil ca nu merita ala asa mult si sa-i explic transferu. dupa negocieri mi-a luat 10 mil.....ramand cu 12. eh, eu stiu ca jucatorul ala nu merita 22 de mil insa totusi avand in vedere ca dupa 2 zile de la punerea sa pe tl am primit 10 poate ajungea si pe la 15. ma rog.....intrebarea e daca voi ati patit asa ceva de cand jucati sp?
warchilde
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:59 pm
Location: Behind You

Post by warchilde »

nu, nu am patit...dar mai shtiu cazuri. parca daimon a mai patit-o si el
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Foarte naspa ce ai patit tu dar si eu sunt de parere ca jucatorul nu merita peste 10-12M.

Totusi este si vina ta asa ca nu ai de ce sa te plangi. Eu in locul tau faceam plangerea cum a primit bidul respectiv si le ceream sa-l anuleze. Astfel jucatorul ramanea in continuare pe piata si nu pierdeai nimic.

Daca dupa ce semnalai tu asta nu anulau bidul atunci muream cu ei de gat daca ma sanctionau ulterior, dar daca nu ai semnalat, este vina ta.

Stiu ca oprescu a fost in situatia asta, a facut raport si au anulat bidul repede, jucatorul ramanand in continuare pe piata.
nihilist
Team Manager
Posts: 161
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:39 am

Post by nihilist »

aham, am inteles. mosmartin stiu, ai dreptate ca nu merita. eu nu am spus ca merita.....insa imi aduc aminte acum cuvintele lui sjarel care spuneau cam asa...."incurajez o afacere buna"......iar jucatorul asta , cum spuneai si tu merita intre 10-12M (pt. unii cu alta strategie nu merita nici macar 8, sunt de acord). insa o afacere buna ar fi 15-17M. (buna pt. mine :P ). acum asta e....multam fain de raspunsuri
warchilde
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:59 pm
Location: Behind You

Post by warchilde »

aici ma vad nevoit sa te contrazic prietene...trb sa citesti printre randuri..incurajez o afacere buna..pentru aia care ma platesc :twisted: :lol: :lol: :lol:
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

adevarul e ca nu e prea corect ce s-a intamplat.
ce am patit eu a fost ca am primit o oferta de 2M pe unu de vreo 33 de ani si 80% si ceva. am raportat imediat, ca ala merita vreo cateva sute de fapt dar nu s-a intamplat nimic. adica am luat banii si asta a fost. banui ca astia se sesizeaza doar la sume foarte mari.
nihilist
Team Manager
Posts: 161
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:39 am

Post by nihilist »

se sesizeaza doar daca nu esti membru cum zicea warchilde.....ma rog. oricum la tine nu era problema cu asa suma mica.....eu insa deja incepusem sa imi fac planuri, am inceput sa fac transferuri si doar dupa aceea mi-a luat banii. acum am ramas in plop......imi mai trebe un CM bun si n-am niciun ban......imi calculasem sa iau un CM de 22 de ani in jur de 85% chiar daca putin agresiv cu 10 mil.....
macar daca luau 5M era la limita ban-ului .....cel putin parerea mea e ca un astfel de jucator poate fi vandut cu 17 mil fara sa fie probleme cu ban.....chiar daca intr-adevar asta ar insemna ca cel care l-a cumparat nu e un manager ff stralucit.....insa asta nu e problema mea....

oricum probabil ca a contat fff mult ca era din H......pe undeva e de inteles.....


si acum sa concluzionez.....daca aveam sherif roman suma de transfer nu era 12mil ci cel putin 17 mil..........
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Sa concluzionez si eu, daca stiai sa raportezi ramanea vandut ori cu 22M, ori cu cat vroia piata.

Iar asta s-ar fi intamplat si cu serif roman si fara.

Zi mersi ca nu ai luat Ban, pentru ca e de ban treaba asta.

PS: Acum am vazut ca jucatorul respectiv avea si 26 de ani, zi mersi ca ti-au lasat si 12 ca nici atat nu face. :lol: :lol:

@Warchilde: cu cititul ala printre randuri, eu inteleg altceva. :lol: :lol:
elcappo
Assistant Coach
Posts: 10
Joined: Thu Mar 23, 2006 4:51 pm

sal baietzi...

Post by elcappo »

eu pentru un jucator care mi sa dat 10 milioane pe el am fost dat afara din joc.. si totul pentru ca era portar... intradevar nu merita 10 milioane dar .. nu e vina mea ca a sarit baiatul cu banul........

domnilor admini va rog faceti ceva cu adresa aia cu care va putem contacta ca e penibila...
cu tot respectul...
elcappo
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

nu inteleg la ce te referi, fii mai explicit. despre ce adresa e vorba, ca deduc ca "admini" le zici la "moderatori".
Boggy22
Team Manager
Posts: 200
Joined: Thu Jan 10, 2008 2:41 pm
Contact:

Post by Boggy22 »

Cred ca se refera la adresa pentru serifi... Avem de toate, admini, moderatori, serifi... Western Style :lol:
Image
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”