Operatiunea 'moshu'

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Sa renunt?

Da, esti cel mai josnic om...
10
28%
Nu
16
44%
Ma doare la basca...
10
28%
 
Total votes: 36

dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Operatiunea 'moshu'

Post by dardar_3 »

Cu parere de rau(pe urma am aflat ce mare circ a iesit), vreau sa lamuresc si managerii romani de ce a fost banat mosmartin.
De multi o sa fiu considerat tradator, bulangiu, pervers... etc...

Imi pare foarte rau pentru mosmartin, care imi e prieten insa e mai bine acum decat mai tarziu...

Cati dintre voi nu vreti bani multi, jucatori tineri sau jucatori buni pe un pret minimal? Eu cred ca toti...

Si nu cred ca este fair play ca cineva sa triseze. Daca voi considerati ca sunt maniac, sau ca am vrut sa il bag la apa pe mosmartin, eu renunt in secunda 2... It's just a game... Insa as vrea sa fie un joc pe cat se poate de fairplay si corect...

Foarte multi manageri petrec foarte mult timp pe SP si considera un moment ca asta o bataie de joc, o bataie de joc la munca pe care au depus-o... Insa vin acum cu o intrebare: Oare un om care triseaza nu ne ia pe noi in bataie de joc?

Mosmartin are calitatile unui manager foarte bun... Poate sa reuseasca si fara sa triseze... Si o pot lua oricand de la capat(de la zero) odata cu el si e mult mai frumos asa...

Insa sa nu o mai lungesc prea mult. Haideti sa ne uitam la cateva echipe:

1. team: FC Riverdale
manager: fc riverdale


27 Aug 2007 fcriverdale 19 Player Martin Wagner was sold for € 1.000.000,00 to Real Madrid! . (acest jucator a fost vandut ulterior pe ~ € 5.500.000 to Los Attilios . )

29 Jul 2007 fcriverdale 18 Player Martin Wagner was bought for € 3.000.000,00 from FC Red Army .

10 Aug 2007 fcriverdale 18 Player Laurentiu Mitrovic was bought for € 850.000,00 from Real Madrid! .

21 Jul 2007 fcriverdale 18 Player Jan Leòko was bought for € 735.000,00 from Real Madrid! .

Aparent transferuri ok.(printre altele facute random de aceasta echipa).
Foarte curios e cum un jucator cumparat cu 3mil e vandut la putin timp echipei lu mosmartin fara nici un regret...

Faptul ca da 3mil pe un jucator si nici macar nu il foloseste spune multe...

Dupa cateva sezoane(in care riverdale nu era preocupata sa promoveze, sa joace amicale sau sa faca transferuri), riverdale vine cu un bid de 4mil pe un jucator de-al moshului.

Image



2. team: Sparta Praga5
manager: Sparta Praga5



10 Dec 2007 spprague 20 Player Victor Voicu was bought for € 1.800.000,00 from Real Madrid! .(nu a jucat niciun meci pentru noua sa echipa desi a costat 1.8mil).
27 Aug 2007 spprague 19 Player Kenwyne Howlett was sold for € 350.000,00 to Real Madrid! . (Kenwyne Howlett a fost vandut ulterior pe ~ € 2.300.000,00 to Olympique Timisoara . )
27 Aug 2007 spprague 19 Player Gordon Cameron was sold for € 1.000.000,00 to Real Madrid! .(un jucator bun in echipa actuala a lui mosmartin)
22 Jul 2007 spprague 18 Player Gordon Cameron was bought for € 2.500.000,00 from T.I.G.O.R. .
21 Jul 2007 spprague 18 Player Slavcho Caha was bought for € 799.999,00 from Real Madrid! .
10 Aug 2007 spprague 18 Player Puiu Nesu was bought for € 350.000,00 from Real Madrid! .





3.team:West Ham United2
manager: westhamunited


18 Jan 2008 westhamunited 21 Player Kamil Zitnik was bought for € 2.000.000,00 from Real Madrid! .
27 Aug 2007 westhamunited 19 Player Shaun Smith was sold for € 250.000,00 to Real Madrid! .
10 Aug 2007 westhamunited 18 Player Adrian Constantinescu was bought for € 815.000,00 from Real Madrid! .
21 Jul 2007 westhamunited 18 Player René Kulvajt was bought for € 615.000,00 from Real Madrid! .





4.team:Gagnones
manager:Georgiana


21 Aug 2007 Georgiana 19 Player Mazzoli Corrêa de Olivei was bought for € 1.100.000,00 from Real Madrid! .
15 Sep 2007 Georgiana 19 Player Ildar Remar was sold for € 800.000,00 to fc@michalovSeNiOr .
29 Jul 2007 Georgiana 18 Player Ildar Remar was bought for € 2.500.000,00 from Real Madrid! .

De asemenea de multe ori crestea pretul la jucatori, astfel incat mosmartin sa vanda pe o suma care ii convenea.

Dupa cum se poate vedea si aici:
Image




5.team: Besons
manager:Thomas1980


21 Aug 2007 Thomas1980 19 Player Carlos Alberto Vilela was bought for € 1.099.999,00 from Real Madrid! .
18 Sep 2007 Thomas1980 19 Player Jakub Barteska was sold for € 560.000,00 to tokyhojedenastkaFC .
30 Jul 2007 Thomas1980 18 Player Jakub Barteska was bought for € 2.430.000,00 from Real Madrid! .




6.team: Maionoros
manager: TomasinoD


27 Aug 2007 TomasinoD 19 Player Édson Cléber Beraldo was bought for € 1.000.000,00 from Real Madrid! .
27 Aug 2007 TomasinoD 19 Player Theofanis Savini was sold for € 1.700.000,00 to Real Madrid! .(jucator vandut ulterior pe € 4.500.000,00 to Fc Mattapumas.)
1 Aug 2007 TomasinoD 18 Player Theofanis Savini was bought for € 2.500.000,00 from BUCURESTI .
16 Sep 2007 TomasinoD 19 Player Miroslav Skorvanek was sold for € 1.100.000,00 to Cocain .
30 Jul 2007 TomasinoD 18 Player Miroslav Skorvanek was bought for € 2.440.000,00 from Real Madrid! .



7.team: Red Devils United
manager: kem_himel


25 Sep 2007 kem_himel 19 Player Andrew Hutchinson was sold for € 750.000,00 to Real Madrid! .
27 Aug 2007 kem_himel 19 Player Scott Acott was sold for € 90.000,00 to Real Madrid! .
27 Aug 2007 kem_himel 19 Player Tomá¹ Nìmec was sold for € 1.200.000,00 to Real Madrid! . (acest jucator fiind vandut ulterior pe ~ € 7.000.000,00 to Tauras_LT .)
27 Aug 2007 kem_himel 19 Player Jaroslav ©iml was bought for € 1.200.000,00 from Real Madrid! .
29 Jul 2007 kem_himel 18 Player Milos Gucek was bought for € 1.500.000,00 from Real Madrid! .(acest jucator fiind ulterior vandut pe ~ € 800.000,00 to Chievo Athletic .)




8. team:Ottawa Red Sox
manager: gilbertsimpler



18 Dec 2007 gilbertsimpler 21 Player Alon Rios-Rodriguez was sold for € 1.200.000,00 to Real Madrid! .(jucator vandut ulterior pe ~ € 3.300.000,00 to Skull .)
17 Sep 2007 gilbertsimpler 19 Player Ludomil Hanzalik was sold for € 1.220.000,00 to Ladowen .
20 Aug 2007 gilbertsimpler 19 Player Ludomil Hanzalik was bought for € 1.700.000,00 from Real Madrid! .



9. team: Cucarachas
manager: lacucaracha90



25 Aug 2007 lacucaracha90 19 Player Lyubomir Ivanov was bought for € 2.999.999,00 from Real Madrid! .

De multe ori crestea pretul de vanzare al unui jucator de-al moshului.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Toate aceste echipe(si probabil sunt mai multe) sunt clone de-ale lui mosmartin. De multe ori cumparau jucatori de la mosmartin(ce-i drept pentru pretul pietei... insa de multe ori nu prea poti obtine pretul pietei nefiind cerere). Insa de cele mai multe ori cumparau jucator pe bani frumusei, dupa care le scadeau moralul si ii vindeau moshului pentru bani mai putin.(Jucatori cu hiddenskill mare, etc...).

Insa cel mai elocvent mod de a trisa si greu de prins ce-i drept, e cel cu ridicatul pretului la jucatori.

De necrezut ca unele din ele stiau sa cumpere jucatori buni, insa au ramas in H sau G, desi erau facute de prin august anul trecut, sau de cel putin 3 sezoane.

Sa luam un caz:

-vrei un jucator de la mosmartin.
-un CB de 80 GR. Ai cu o zi inainte de deadline bid de 1.5 si nimeni nu mai bideaza. Daca mosmartin vrea, iti poate vinde jucatorul cu 3-4mil. Simplu, plusand cu ajutorul clonelor.


Insa partea cea mai frumoasa acuma vine:

Toti managerii acestor echipe se logheaza la interval de 10-15 min maxim unul de altul.(si asta nu in fiecare zi... cam la cateva zile). Dubios nu? 15 min in SP e de ajuns sa faci bid pe un jucator sau sa vinzi un jucator.

Priviti imaginea:
Image

De indata ce aceste echipe si-au indeplinit menirea ele pot usor sa fie abandonate pe parcurs. Pentru ca vor veni altele.





In incheiere, o sa pun un poll. Credeti ca ar fi bine sa renunt? Ca sunt un tradator... etc...
Diavolo
warchilde
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2205
Joined: Mon Feb 26, 2007 1:59 pm
Location: Behind You

Post by warchilde »

dardare, poti sa faci ce vrei, dar nu ai dreptate in ce scrii. banuiesc ca esti conshtient de asta.

oricum, nu e prea simpatica afirmatia ta, cum ca ar fi clonele lui....crezi ca ai putea avea atatea echipe, fara un singur ip comun??????? nu prea cred.
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Post by bizone »

mie mi se pare ca sunt destule motive pentru ca moshu sa fie banat. Indeajuns de multe. :roll:
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Dardare chiar ma bucur ca ai deschid topicul asta, pentru ca eu nu mai aveam de gand sa o fac dar poate ceea ce scriu aici voi traduce si pentru serifi sa deschida si ei ochii.

Cu absolut toti managerii cu care am facut tranzactii(cumparat jucatori) mi-am trimis mailuri sau mesaje cu ei. La vanzare lucrurile nu stau la fel, pentru ca am vandut in functie de TS si era foarte posibil ca in cazul in care o oferta sa-mi convina sa dau drumult mai repede jucatorului.

Acum sa discutam fiecare caz de care mentionezi tu aici.

1. Team: FC Riverdale
manager: fc riverdale

27 Aug 2007 fcriverdale 19 Player Martin Wagner was sold for € 1.000.000,00 to Real Madrid! . (acest jucator a fost vandut ulterior pe ~ € 5.500.000 to Los Attilios . )

29 Jul 2007 fcriverdale 18 Player Martin Wagner was bought for € 3.000.000,00 from FC Red Army

Pai draga dardar, asta a fost cumparat pe 3M cand abia aparuse pe piata, eram pe prima, maxim a doua pagina la tineri de la centru. Pretul pe care a fost cumparat este la fel de normal ca pretul pe care l-am cumparat eu ulterior.

E adevarat ca in istorie se vede doar atat dar ala avea deja capul blocat, forta si intuitie pe la 70 si suturile pe undeva pe la 90 atunci cand l-am cumparat. Doar nu eram tampit sa dau mai mult pe un jucator care parea plafonat la primele 4 skilluri. Ca de ce l-am luat si eu nu l-a luat altul, ei bine nu am access la aceste dovezi, dar pariez orice ca daca altul datea mesaj cu o oferta mai buna nu mai venea la mine.
Pe langa asta cand am cumparat jucatorul era pe a 4-a sau a 5-a pagina, nici pe departe cum era cand fost cumparat de ala. Incearca tu sa faci aceeasi treaba cu un jucator si vezi apoi daca il vinzi mai scump sau mai ieftin decat l-ai cumparat. Eu sunt sigur ca mai ieftin.

Dardare nu ai cum sa folosesti un jucator fie el si de 3M daca provine de la centrul de tineret. Pana nu-l antrenezi complet nu ai ce folosi la acel jucator. Echipa de care zici tu nici macar nu se numara in categoria echipelor careia le dateam mesaje sa scoata jucatorii la vanzare, era deja pe piata cand l-am luat, era oferta de 500K daca imi amintesc bine si am dublat aceasta oferta. Daca vrei facem pariu ca iti iau si acum CF de le tineret cu 1M, pe ce vrei tu fac pariu.

De celelelalte transferuri cu echipa asta nu ma mai aleg ca sunt mai multe decat OK, nu aparent OK asa cum zici tu.

Sa trecem la Saulius Reimaris. Marturisesc ca nu l-am urmarit pe asta indeaproape sa vad daca promoveaza sau nu ca nu m-a interesat, dar din ce imi apare mie aici este pe locul 3 in H si in ultimele 5 meciuri are 5 victorii. N-ai mai vazut manageri care inca n-au iesit din H, e asta primul?Mi se pare mai mult decat tendentioasa afirmatia ta.

Acum sa revenim la jucator, asta a avut oferte nenumarate de transfer, initial am cerut 5M, apoi am coborat suma la 4M cand raspundeam ca am vazut ca nu puteam lua 5M. Transferul ala e fix la pretul pietei facut, si era si in perioada in care aveam creata cupa amicala pentru jucatorii vanduti, anunt de presa, si au crescut simtitor sumele oferite pe jucatorii mei datorita faptului ca erau vazuti de mai mult manageri.

Daca CB-ul asta nu merita 4M atunci te rog frumos sa te uiti la RM-ul Karel Vlček vandut pe 4.5M, exact folosind acelasi sistem. Vezi ca a fost furat cuiva de pe aici de pe forum jucatorul asta.
Ca sa te ajut mai departe este vorba despre echipa ACS Forever , ar trebui sa o treci si pe ea la clone ca pe asta ai ratat-o si cu asta am mai si ajuns in F. :roll:

Am sa pastrez cele mai frumoase parti pentru final unde pui tu dovezile alea grele si am sa scriu cate un post pentru fiecare echipa. :lol: :lol: :lol:
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Post by dardar_3 »

Cum comentezi mosmartine logarea acestora la interval de cateva minute.


DE FIECARE DATA!

Lucru confirmat de Sjarel.

Cum comentezi ca un jucator care e luat pe 2mil pur si simplu e lasat de izbeliste...

Daca tie iti place sa iti furi caciula nu ne "trisa" pe noi, restul... ;)
Diavolo
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

2. team: Sparta Praga5

Post by mosmartin »

10 Dec 2007 spprague 20 Player Victor Voicu was bought for € 1.800.000,00 from Real Madrid! .(nu a jucat niciun meci pentru noua sa echipa desi a costat 1.8mil).

Pretul este pretul pietei, nici macar peste, poate chiar reuseam sa iau mai multe pe el. Nu vad de ce te cramponezi aici.
Si da o explicatie ca n-a jucat nici un meci ar fi ca a fost decembrie, nu toata lumea e la fel de ectiva, poate omul n-a mai apucat sa il bage in meci.
Pe mine nu ma intereseaza ce fac jucatorii mei dupa ce pleaca de la mine, poate sa fie si stearsa echipa respectiva, pentru ca daca as verifica pe fiecare ar insemna sa nu mai fac transferuri.

27 Aug 2007 spprague 19 Player Kenwyne Howlett was sold for € 350.000,00 to Real Madrid! . (Kenwyne Howlett a fost vandut ulterior pe ~ € 2.300.000,00 to Olympique Timisoara . )
27 Aug 2007 spprague 19 Player Gordon Cameron was sold for € 1.000.000,00 to Real Madrid! .(un jucator bun in echipa actuala a lui mosmartin)

Aceeasi chestie ca mai sus, jucatori tineri antrenati la un skill doua, cumparati de pe piata. Eu nu cumparam jucatori decat cu skillurile antrenate pentru ca ajungeau mai ieftini, daca erau praf, plecau concediati, daca puteam sa scot ceva profit nu. Vezi ca mai am cativa jucatori cumparati tot de pe la astia care au sfarsit concediati, pe aia sa ii treci la tepele date de clone lui mosmartin.

Cu celelalte doua transferuri vad ca nu zici nimic. Mi se pare de-a dreptul penibil faptul ca te legi de sumele pe care am luat un jucator cand era neantrenat(aveam posibilitatea sa fie blocat la cateva skilluri deja) si faci paralele intre suma pentru care i-am vandut ulterior.
Pai dragul meu dardar, ia pune tu mana si cauta pe piata jucatori din astia, cumpara-i , antreneaza-i si vedem apoi pe cat ii vinzi.

Sau cumpara un jucator, antreneaza-l la 70-80 la principale si vezi daca scoti mai mult pe el decat ai dat tu.
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

bizone wrote:mie mi se pare ca sunt destule motive pentru ca moshu sa fie banat. Indeajuns de multe. :roll:
eh hai ca vad ca am ajuns la destainuiri....mai bizone de ce tragi tu concluzii cand iti stii istoria la fel de bine ca mine?de ce tragi tu concluzii despre altii cand stii ca tu esti sigur de ce ai facut dar de celalalt doar banuiesti?fa-ti un proces de constiinta si aminteste-ti cum ai inceput SP-ul cu cele cateva echipe ale fiecaruia prin birou....vreo 4-5 la tine....vreo alte 4-5 la colegu',alte cateva ale lui napoleonard......de ce vorbiti fara sa ganditi?de ce nu vezi barna din ochiul tau si te uiti numai la paiul altuia?eu ma stiu curat si stiu ca nu am trisat niciodata si banarea mea a fost cea mai mare nedreptate facuta pana acum...am recunsocut ca jar si studentul erau persoane cunoscute mie de pe forum si am fost anuntat de ei ca isi vand jucatorii....la fel a fost si napoleonard care imediat dupa tranzactie s-a ascuns...nu a mai intrat pe forum si nu a mai postat vreo 2 saptamani asteptand sa se linisteasca apele ca nu cumva sa fie banat si el....dar eu am fost de onoare si am suportat singur toate cacaturile lui sjarel desi puteam sa trag dupa mine cativa dintre voi astia care va credeti manageri......nu te numesti un bun manager daca trisezi pana ajungi in E si apoi te chinui 4 sezoane sa ajungi in D.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

dardar_3 wrote:Cum comentezi mosmartine logarea acestora la interval de cateva minute.


DE FIECARE DATA!

Lucru confirmat de Sjarel.

Cum comentezi ca un jucator care e luat pe 2mil pur si simplu e lasat de izbeliste...

Daca tie iti place sa iti furi caciula nu ne "trisa" pe noi, restul... ;)
Ai rabdare ca ajung si acolo, si daca Sjarel are curajul sa posteze toate datele, vedem care dintre noi triseaza, sau care e invidios ca atunci cand a incercat acelasi lucru a pierdut bani sau n-a castigat la fel de mult.

Stai sa iti termin cu fiecare transfer pe rand, pentru ca daca tot ai deschis subiectul sa-l si terminam. Ba chiar cred ca am sa completez eu cu mult mai multe exemple decat ai dat tu, ca am cam 200 de clone nu 10. :lol: :lol:

Si acum da ma deranjeaza ca faptele sunt prezentate foarte tendentios, desi lucrurile sunt cat se poate de normale, iar restul dovezilor arata clar cum sta situatia.

Baieti, va rog frumos, lasati-ma sa termin cu echipele dardarului si apoi discut de oricare alt transfer doriti. Cum le-am spus si serifilor asa va spun si voua.
Nu ma ascund de nimeni, am memoria foarte buna zic eu(mai ales la detalii) si stiu 100% ca n-am trisat, dar probabil ca succesul meu deranjeaza pana si compatriotii. :lol: :lol:
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

e deja un deja-vu .. acelasi lucru sa intamplat si cu unicool imediat dupa "banare".. au sarit cativa cu dovezi ca ar fi trisat etc.. altii lau crezut altii nu.. asa e romanul toma necredinciosul si nu ai cei face.. daca faci un transfer foarte bun.. nu e bine fiindca intervine invidia.. deh nai cei face.. astept si eu un raport pentru CM care lam laut cu 2.3 si va ajunge de minim 86-87 cal globala la 23 ani.,. ca nah.. nu e bine altfel.
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

mosmartin wrote: Ai rabdare ca ajung si acolo, si daca Sjarel are curajul sa posteze toate datele.
la sta iti dau eu raspunsul:nu se pot dezvalui metodele prin care el crede ca ii prinde pe trisori...daca ar face asa ceva ar vedea toti ca sterge si baneaza useri dupa ureche.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

unicool wrote:
mosmartin wrote: Ai rabdare ca ajung si acolo, si daca Sjarel are curajul sa posteze toate datele.
la sta iti dau eu raspunsul:nu se pot dezvalui metodele prin care el crede ca ii prinde pe trisori...daca ar face asa ceva ar vedea toti ca sterge si baneaza useri dupa ureche.
poate nu ai mari metode.. si doar sjarel crede ca suntem prosti si ca nu stim sa verificam niste IP-uri niste macuri nu putem sa ascundem anumite IP-uri daca vrem.. si mai ales.. multi.. la fel ca si mine au IP routabil.. se schimba.. ca deh.. nu au bani pentru mai multe ip-uri:)
LE: cred ca au anumite fisiere care asimileaza si cauta ip-urile intre care sau facut transferuri.. amicale etc.. si posibil sa aiba un fel de programel care sa le arate sumele ofertite in functie de cal globala.. dar cel mai important e ca ei urmaresc piata.. ceea ce poate face oricine... si sincer nu cred ca serifii.. cat de dedicati ar fi ei sa stea 3-4-5 ore pe zi sa se uite pe transferuri
Last edited by Spawn_9 on Tue Jan 29, 2008 9:48 am, edited 1 time in total.
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

3.team:West Ham United2

Post by mosmartin »

La echipa asta vad ca nu te-ai legat de niciun transfer?
Nu e nimic dubios sau doar faptul ca am facut mai multe cu el iti ridica semne de intrebare.

Pai vezi dragul meu ca si cu Warchilde am facut maximul si nu e clona mea, si cu altii am facut schimburi de jucatori si nu sunt clonele mele, si cu Lucian de pe forum am schimbat doi sau trei si nici el nu e clona mea.

Care e problema daca gasesc alt jucator bun la aceeasi echipa de unde am cumparat sau daca el mai vrea ceva de la mine?

Sau care e problema daca ne intelegem la schimb si diferenta de bani? Oare tie nu ti-am propus cand iti vroiam RM schimb de jucatori si diferenta de bani? Deveneai si tu tot clona mea?


Vezi ca asta are un CM de 24 de ani vandut pe 2.1M si ghici surpriza, nu e dat la mine jucatorul. Oare o fi echipa aluia sau a mea dupa mintea ta creata, sau poate ca doar atat se pricepe el la piata de transferuri(cam in genul la cat de priceput esti tu incat ii cumperi mai scumpi si ii dai mai ieftin).
Last edited by mosmartin on Tue Jan 29, 2008 9:50 am, edited 1 time in total.
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

mai ... prea multe nu sunt de comentat. si imi pare rau ca s-a ajuns la astea. nu zic ca sunt posesorul adevarului universal dar e extraordinar de ciudat ca o gramada de echipe sa cumpere jucatori la un pret ca apoi, peste cateva zile sa-i vanda mosului pe bani mai putini. cum? de fraieri? chiar toti?
iar printscreenul cu toti logati la cateva minute e dovada suprema. nu trebuie alte dovezi dupa mine. si nici nu e prea mult de comentat.

mosmartine, jos palaria pentru sfaturi, le-am simtit pe propria piele in meciul de azi.
insa si parerea mea este ca ai trisat :( si imi pare tare rau. Nu mi-a placut situatia in momentul cand ai adus vorba de ip-uri ... prea usor se aduce vorba de ip-uri si sunt prea usor de pacalit ip-urile :(
Cred/sper in continuare ca poti sa ajungi sus fara de astea. Din partea mea, ofertele din real life raman valabile, cand vrei iesim la o bere si discutam, glumim, de toate.
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Post by bizone »

unicool wrote:
bizone wrote:mie mi se pare ca sunt destule motive pentru ca moshu sa fie banat. Indeajuns de multe. :roll:
eh hai ca vad ca am ajuns la destainuiri....mai bizone de ce tragi tu concluzii cand iti stii istoria la fel de bine ca mine?de ce tragi tu concluzii despre altii cand stii ca tu esti sigur de ce ai facut dar de celalalt doar banuiesti?fa-ti un proces de constiinta si aminteste-ti cum ai inceput SP-ul cu cele cateva echipe ale fiecaruia prin birou....vreo 4-5 la tine....vreo alte 4-5 la colegu',alte cateva ale lui napoleonard......de ce vorbiti fara sa ganditi?de ce nu vezi barna din ochiul tau si te uiti numai la paiul altuia?eu ma stiu curat si stiu ca nu am trisat niciodata si banarea mea a fost cea mai mare nedreptate facuta pana acum...am recunsocut ca jar si studentul erau persoane cunoscute mie de pe forum si am fost anuntat de ei ca isi vand jucatorii....la fel a fost si napoleonard care imediat dupa tranzactie s-a ascuns...nu a mai intrat pe forum si nu a mai postat vreo 2 saptamani asteptand sa se linisteasca apele ca nu cumva sa fie banat si el....dar eu am fost de onoare si am suportat singur toate cacaturile lui sjarel desi puteam sa trag dupa mine cativa dintre voi astia care va credeti manageri......nu te numesti un bun manager daca trisezi pana ajungi in E si apoi te chinui 4 sezoane sa ajungi in D.
bai baiatu', vezi ca o arzi aiurea rau de tot si nu ma implica pe mine in cacaturile tale :wink: . Nu-mi fur caciula si sa stii ca ma mandresc ca am jucat jocul asta cinstit si corect, ai inteles? In primul rand, cele 4-5 echipe de la mine din birou nu stiu care-s alea de zici ca-s ale mele. La mine-n birou suntem 15 insi, dintre care doar 4 au jucat soccer. Acuma mai suntem 3, eu, napo si Sorin_TM, iar celalalt coleg care s-a lasat este Recolta Gherman, care fiin bolnav si internat in spital n-a mai intrat 3 saptamani si i s-a sters echipa, care era in E la un moment dat.

Legat de afacerile tale, n-am postat niciodata nimic la vremea aceea si stiu si acuma, desi postai in victima pe forum. Chiar am ramas dezamagit, pentru ca toata treaba a fost la scurt timp dupa ce ne-am cunoscut aproape toti managerii din Timisoara la un fotbal si serios daca ma asteptam la asa ceva. Aminteste-ti ca ti-am cerut pe PM id-ul de mess dupa ce ai fost banat, insa apoi cand am aflat EXACT cum a stat treaba pur si simplu nu m-a mai interesat.

Sa nu ne mai miram ca noi romanii n-avem nici un serif si suntem priviti cum suntem priviti. nu exista nici un manager care sa aibe coloana si sa judece obiectiv. Dardar este singurul care a facut-o pana acuma si ma bucur mult.
Last edited by bizone on Tue Jan 29, 2008 9:58 am, edited 1 time in total.
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Dardare, ceea ce faci tu se numeste minciuna. Te rog frumos sa-mi calculezi hidden skillul jucatorilor si sa imi spui dintre toti tinerii cumparati de la una din echipele de mai sus, care este peste 90.

Iti spun eu sa nu te mai chinui, unul singur, restul sunt toti sub 85, deci afirmatia cu hidden skill mare este total eronata.

Acum, ca am vazut ca ai motive foarte subiective si ca te legi de transferuri desi ele sunt transferuri obisnuite de piata. Daca pe aia ii crezi clone iti pot pune eu link cu jucatori din istoria ta cumparati pe bani multi si vanduti ulterior pe bani mai putini. Intrebarea mea pentru tine, este, tu ca manager experimentat cu peste 7 luni de joc, cu acces gramada la informatii pe forum, cu o gramada de sfatuitori care stiu jocul esti clona alora sau esti doar un manager mediocru, invidios ca eu reusesc sa fac bani din afaceri cu alti managerii(chiar mai mediocrii decat tine).

Pana si eu am avut jucatori la care am pierdut bani, si chiar cred ca ma pricep la jocul asta, dar si eu am avut jucatori la care in interval de 7 zile am pierdut bani la revanzare. Sunt si eu clona?

Vezi ca mai e un user pe aici, Doty se numeste managerul, dupa parerea ta si el triseaza, dupa parerea mea isi iroseste timpul pe piata omul si face transferuri de tineri mult mai bune decat ale mele, daca nu ma crezi uita-te la istorie.

Si sa iti mai spun ceva, echipa asta nu au ridicat-o tinerii cumparati si revanduti peste 2 sezoane, asta oricine poate sa o faca, echipa asta au ridicat-o jucatorii antrenati complet si revanduti imediat, asta nu ai inteles tu si de asta sezonul asta al tau a fost un fiasco, nici bani n-ai facut nici n-ai promovat.
Locked

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”