Evolutia managerilor romani in SP

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by cristalqw »

Inainte de inceperea returului sezonului 50 :

A: me_dinamo (2), Damned United (3) si FC Foresta (8) nu se fac de rusine :P
B : vin sa ii ajute FC Shauma (B1-2) si Regina (B3-4) sper :D
in C: FCLogoj (C4-1) si RiverPlate (C5-3) se lupta sa urce :)
din D : C.F.R Medgidia (D5-3) EDELWEIS (D16-3) varania (D18-2) QOQ (D19-1) Poli 1921 Stiinta Timisoara (D19-3) se gandesc la inca o treapta :oops: in afara de Fotbal Club Botosani (D24-1) :o
sper sa nu se duca pe copca FLACARA HOREZU, andromeda, FCM Dunarea Galati - randomul fie cu voi :roll:

PS. Sunt in reconstructie : SP Club Inter 15 si Fc Adjud - :cry: le tinem pumnii sa aiba inspiratie si sa se-ntoarca acolo sus :mrgreen:

Am vazut 5 victorii la rand sau 5 infrangeri, dar asta cu 5 egaluri in Liga ( fara cupa) mi s-a parut mai rara :P
Attachments
5 la rand/ five in a row
5 la rand/ five in a row
untitled12.JPG (35.85 KiB) Viewed 5648 times
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by cipriansimi »

cristalqw wrote:Inainte de inceperea returului sezonului 50 :

A: me_dinamo (2), Damned United (3) si FC Foresta (8) nu se fac de rusine :P
B : vin sa ii ajute FC Shauma (B1-2) si Regina (B3-4) sper :D
in B il avem si pe Die Habsburger care joaca sub alt steag iar in A avem dupa parerea mea cea mai tare echipa care a existat in SP in toti acesti ani, Damned United.
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by calin_g »

zicea cineva de mine.. eu in A nu ma mai intorc, desi mi-ar fi la indemana sa revin acolo si inca foarte repede.. dar e prea multa tiganeala si eu nu joc SP pt asta
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by cercel_jr »

Ma chinui si eu cum pot :mrgreen:
Incep sa ma ingrijorez ca nu o sa am ce cumpara prin C B.
Am stat 1 sapt cu ochii pe piata si nu am vazut nimic interesant. Poate trebuie sa mai astept.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by cipriansimi »

calin_g wrote:zicea cineva de mine.. eu in A nu ma mai intorc, desi mi-ar fi la indemana sa revin acolo si inca foarte repede.. dar e prea multa tiganeala si eu nu joc SP pt asta
curand va incepe tiganeala iarasi :lol: :lol: :lol: si preconizez alta tiganeala sper final de sezon :lol: :lol: :lol:

sezonul viitor voi lupta maxim pentru titlul si iar va fi tiganeala :lol: :lol: :lol: iar daca simt ca nu am sanse renunt si intru in reconstructie desi asa pute merge in A inca 3-4 sezoane lejer.

eu ca manager mi-am indeplinit obiectivul. am luat Cupa SP, nu ca titlul in A care se joaca in echipa. cred ca o meritam cupa acum 2 sezoane(sezonul 48) contra lui Raffin care nu avea ce cauta in finala, el fiind iertat de sherifi.
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by Viola »

Eu din pacate am random-ul total impotriva mea sezonul asta asa ca nu stiu daca voi promova, oricum nu stiu cat o sa mai joc ca nu ma mai pasioneaza ca inainte.
Revenit cu Vulturii Lugoj
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by cipriansimi »

dupa o reconstructie indelungata o sa iti vina cheful cand vezi la buget multe zerouri.
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by cro1981 »

cipriansimi wrote:dupa o reconstructie indelungata o sa iti vina cheful cand vezi la buget multe zerouri.
S-ar putea sa nu mai ai cu cine juca dupa o reconstructie indelungata :lol:

Nu prea mai ai de unde lua jucatori pentru reconstructie....
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by dardar_3 »

Intr-adevar! Sunt din ce in ce mai putin jucatori pe piata care sa fie foarte buni (sub 10% agg si peste 85% GR). Iar aia care sunt au preturi de 40M. Acum cativa ani luai bann instant pentru astfel de tranzactii. Acum pana si cel mai prafete CM il vinzi cu peste 1M.

Plus ca diviziile F, G si H si aproape goale si deja m-am saturat de echipele fara manager.
Diavolo
dragos
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1477
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:21 am
Location: Tulcea

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by dragos »

cro1981 wrote:
cipriansimi wrote:dupa o reconstructie indelungata o sa iti vina cheful cand vezi la buget multe zerouri.
S-ar putea sa nu mai ai cu cine juca dupa o reconstructie indelungata :lol:

Nu prea mai ai de unde lua jucatori pentru reconstructie....
aici aveti dreptate
eu unul stau cu banii in ,,cont,, si nu am ce cumpara
ma tot uit pe lista de transferuri si vad niste sume cerute de transfer fabuloase pe niste jucatori care normal ar valora cativa k
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by calin_g »

nu mi se mai pare rentabil sa faci echipa cu agresivitate f mica acum. preturile sunt prea mari, jucatorii putini, iar adversari foarte buni nu prea mai sunt, cate unul ici si colo (asta pana prin C asa, chiar B). pana si in A poti rezista cu o echipa mai agresiva, dar cu performante mai mari ale jucatorilor, nu mai e ca odata, cand in A era musai sa ai echipa neagresiva. parerea mea e ca decat sa-ti faci o echipa de 10 maxim agresivitate medie, mai degraba faci una de 20-30 cu jucatori cu 1-1,5 mai mult la performanta maxima, iesi mai ieftin si iti faci treaba la fel de bine (cu putin noroc la strictetea arbitrilor in meciurile importante, poti chiar sa scoti rezultate deosebite.. ex cele mai bune: Meangreen, pana acum 1-2 sezoane Valciri Chomutov, sa nu mai zicem de Totemo Baka, a stat in A atata timp cu jucatori f agresivi)
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”