Evolutia managerilor romani in SP

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

DoTy wrote:
cristalqw wrote:Iata pe scurt cifrele de promovare/retrogradare din divizii:

A/total echipe:16 - 0 urca in A- 1 ramane pe loc- 0 cade in B /scor: 0 la nivelul diviziei A
B/total echipe:48 - 0 urca in A- 3 raman pe loc- 2 cad in C /scor: -2 la nivelul diviziei B
C/total echipe:144 - 1 urca in B- 6 raman pe loc- 6 cad in D /scor: -5
D/total echipe:432 - 8 urca in C- 26 raman pe loc- 13 cad in E /scor: -5
E/total echipe:1296 - 16 urca in D- 61 raman pe loc- 31 cad in F / scor: -15


Succese tuturor in noul sezon!

:D din B se retrogradeaza in C , din C in D , din D in E ...! Ai incurcat borcanele rau de tot :))
mie mi se pare ca nu a incurcat nimic....mai degraba nu citesti tu atent. :lol: :lol: :lol:
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Post by cristalqw »

cristalqw wrote: Ce as mai adauga interesant:

- in divizia C2 avem 4 echipe romanesti care vor fi completate cu inca 2 sau 3 nou promovate

Succese tuturor in noul sezon!
O divizie care merita cu siguranta urmarita, avem 8 echipe acolo in ordinea GR: RED DOGS BUCURESTI, fc bifbif, Diavolo, spotul_studentesc, kennys, Cetatea Rapid, Bizone TM, Fc STEAUA IASI.
Multa bafta tuturor :!:
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

cristalqw wrote:
cristalqw wrote: Ce as mai adauga interesant:

- in divizia C2 avem 4 echipe romanesti care vor fi completate cu inca 2 sau 3 nou promovate

Succese tuturor in noul sezon!
O divizie care merita cu siguranta urmarita, avem 8 echipe acolo in ordinea GR: RED DOGS BUCURESTI, fc bifbif, Diavolo, spotul_studentesc, kennys, Cetatea Rapid, Bizone TM, Fc STEAUA IASI.
Multa bafta tuturor :!:
ordinea din clasament nu este mereu reala :wink:
Revenit :)
cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Post by cristalqw »

Se incheie si sezonul 24! Bunicii - locul VII intre cele 16 din prima divizie - ne-a reprezentat din nou bine acolo sus si primeste un cadou extraordinar : inca 2 echipe cu tricolor : cartus si Juvenardus FC vor juca in sezonul viitor in A! Urarea pe care am facut-o ultima data s-a implinit.
Mult succes si bafta si sa ramaneti toate trei echipele in A cat mai mult timp :)

Iata pe scurt cifrele de promovare/retrogradare din divizii:

A/total echipe:16 - - 1 ramane pe loc- 0 cade in B /scor: 0 la nivelul diviziei A
B/total echipe:48 - 2 urca in A - 1 ramane pe loc- 1 cade in C /scor: +1 la nivelul diviziei B
C/total echipe:144 - 3 urca in B - 7 raman pe loc- 5 cad in D /scor: -2
D/total echipe:432 - 8 urca in C- 25 raman pe loc- 14 cad in E /scor: -6
E/total echipe:1296 - 19 urca in D- 67 raman pe loc- 45 cad in F / scor: -26

Ce as mai adauga interesant:

- echipele care au promovat merita felicitari, cu siguranta nu le-a fost usor : cartus, Juvenardus FC (in A), Bizone TM, Diavolo si geto-dacii (in B), F..C..Steaua, FCLogoj, Blue Sky TM, Urban TM, Dinamo Marasesti, F.C Gloria Buzau, vacarm, FC Steaua 2007 (in C), World Class Power, fc para 85, stiinta-iasi *care a dat clasa de una singura la 7 cehi*, Foresta, Metalul Bogdan Voda, Ploiestina, echipa lui alin, Marker, Paul utd, Castle Club, F.C. Steaua 2008, Univ. Craiova, Sulangii :D, Fus-Bonelly, FC STAR BISNOV, Sporting Petrosani, u utd si LOST TEAM *care au castigat impreuna E75*, Liverpool.

- foarte multe echipe abandonate in diviziile A-E, mult mai multe decat de obicei; sper sa nu gresesc, nu era nici una romaneasca. Ca managerii au parasit echipele sau acestea au fost banate, doar sjarel stie exact ;)

- oprescu team a ajuns in F. oare nu este prea departe de A???
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
be_best
Team President
Posts: 938
Joined: Sat Sep 15, 2007 1:02 pm
Location: Bucharest
Contact:

Post by be_best »

La nivelul ligii E nu stiu dak e asa drastic: numai din Liga mea promoveaza 2 romani in E
Rapid... Clubul notru drag, ce mult te iubim... La bine la greu... Fluturam, steagul alb-visiniu!
S20/21/24/25/28 - H/G/F/E/D 1st
S29 - C?
Reforma in sanatate - Oportunitate financiara!
Aici esti pe Teren Sportiv - aici faci sport!
cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Post by cristalqw »

Da, acolo este si speranta, ca din F sa urce cat mai multe, oricum mai multe de 45 cate au cazut sezonul asta. Sezoanele trecute cadeau cam 31-33 :(.
Succese :!:
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

echipele care au promovat merita felicitari, cu siguranta nu le-a fost usor : FC Steaua 2007
A fost cea mai usoara promovare de cand joc SP. :lol: :lol: :lol:
cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Post by cristalqw »

E momentul sa ne bucuram de inca o mare reusita a managerilor romani in SP. In sezonul in care a reusit si promovarea in A cu echipa cartus, managerul bogdaniriciuc castiga si cupa SP.
BRAVO!
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Felicitari bogdaniriciuc. :wink:
virgilik94
Assistant Coach
Posts: 22
Joined: Thu Jul 03, 2008 6:43 am
Location: Bucuresti

Post by virgilik94 »

Ce buni sunt romanii la SP :D
La mine e al doilea sezon, sunt in H.1350 si cred ca sezonul asta promovez... Am 2 victorii pana acum, sunt pe locul 3, la 3 goluri diferentza de locul 1 si 2 :D
Ma intreb cum va descurcati voi :wink:
Sezonul 24 / locul 10 in Div. H.1350
Sezonul 25 / momentan locul 2 in Div. H.1350
cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Re:

Post by cristalqw »

Se incheie si sezonul 25! ramanem cu o singura echipa in A, Juvenardus FC, careia ii uram mult succes

Iata pe scurt cifrele de promovare/retrogradare din divizii:

A/total echipe:16 - - 1 ramane pe loc - 2 cad in B /scor: -2 la nivelul diviziei A
B/total echipe:48 - 0 urca in A - 3 raman pe loc- 1 cade in C /scor: 0 la nivelul diviziei B
C/total echipe:144 - 1 urca in B - 7 raman pe loc- 6 cad in D /scor: 0 la nivelul diviziei C
D/total echipe:432 - 6 urca in C- 21 raman pe loc- 18 cad in E /scor: 0 la nivelul diviziei C
E/total echipe:1296 - 18 urca in D- 67 raman pe loc- 29 cad in F /

Ce as mai adauga interesant:

- toate echipele care au promovat merita felicitari, la ele se adauga si cea sub tricolor moldovenesc - tsestele pamantii - care urca in C;

- cei mai multi boti sunt in divizia E, ba mai mult E 69 a fost castigata de o echipa abandonata acum;

- 12 echipe din Cehia au participat in divizia E61;
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
be_best
Team President
Posts: 938
Joined: Sat Sep 15, 2007 1:02 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by be_best »

Stam din ce in ce mai prost - de la sezon la sezon...
Chiar sunt curios: cate echipe romanesti sau mai creat in ultima vreme si cate au renuntat? (lasand la o parte faptul ca 90% din cele noi se pierd pe drum)
Rapid... Clubul notru drag, ce mult te iubim... La bine la greu... Fluturam, steagul alb-visiniu!
S20/21/24/25/28 - H/G/F/E/D 1st
S29 - C?
Reforma in sanatate - Oportunitate financiara!
Aici esti pe Teren Sportiv - aici faci sport!
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by Kosmin »

be_best wrote:Chiar sunt curios: cate echipe romanesti sau mai creat in ultima vreme si cate au renuntat? (lasand la o parte faptul ca 90% din cele noi se pierd pe drum)
depinde ce vrei :mrgreen: mult si prost sau putin si bun :lol:
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by bunicutzu »

eu zic ca nu mergem tot mai rau, doar ca nu mergem mai bine. pentru ca deja de multe sezoane avem tot timpul echipa in A, si sper ca inca vom mai avea niste sezoane. in B vom avea 5 echipe sezonul urmator, dintre care cel putin eu si Dardar vom trage la promovare. si in mod normal Napo n-ar trebui sa pice. din spate insa se vine mai greu, stam prea mult sa ne facem echipe si ne plictisim de joc pana cand sa se faca echipa.
DoTy
Team President
Posts: 596
Joined: Thu Jan 11, 2007 6:07 pm
Location: Romania - Buzau
Contact:

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by DoTy »

Bine zis bunicutzule cand i aud pe uni ca zic stau 2 sez sa imi fac echipa apoi ma avant spre div A ... pai te plictisesti in alea 2 sez ... si apoi te lasi de SP...asa fac majoritatea ;)) eu aqu am luat alta echipa de la 1 prieten ... avea 1 buget de 40M stiam k din bugetu ala reusesc sa`mi fac echipa in 2 sapt numai buna de div B ... cu siguranta pana ajung in div B jucatori mei vor juca in jur de 72-73 ! deci cu aceste note si cu 1 TS de 100 voi putea spera chiar si la locuri fruntase ... ! Timpu le rezolva pe toate ideei am bani mai putini dar ma descurc :> Bafta tuturor !
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”