Evolutia managerilor romani in SP

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Evolutia managerilor romani in SP

Post by cristalqw »

S-a mai incheiat un sezon, altul sta gata sa inceapa!
Sa vedem care a fost evolutia managerilor romani din SoccerProject in partile lui superioare (diviziile A-E, unde joaca 1936 de echipe din totalul de 38353 de echipe inscrise;)
Sezonul 22 incepe cu o mare bucurie pentru managerii ce joaca sub tricolorul romanesc si nu numai :lol: : vom avea 2 echipe in divizia A! si anume Morometii RVL si Bunicii. Aceasta promovare vine dupa un sezon fara nici o echipa in A (sezonul 21) si la 2 sezoane dupa prezenta lui oprescu team acolo sus!
Felicitari celor 2 echipe pentru promovare si mult succes de acum incolo!
Chiar daca tandemul Belgia- Olanda inca domina numeric divizia A (7+4=11 echipe sezonul trecut; 6+3=9 echipe sezonul acesta) un nou dublu a aparut 8) : Cehia-Romania (1+0=1 echipa sezonul trecut; 3+2=5 echipe sezonul acesta). Pe toti ii vom urmari la lucru impreuna cu cele 2 echipe din Israel si Slovacia.

Mai departe sunt prezentate cifrele reci de promovare/retrogradare din divizii:

B/total echipe:48 - 2 urca in A- 2 raman pe loc- 4 cad in C /scor: -2
C/total echipe:144 - 0 urca in B- 6 raman pe loc- 4 cad in D /scor: -4
D/total echipe:432 - 3 urca in C- 24 raman pe loc- 18 cad in E /scor: -15
E/total echipe:1296 - 21 urca in D- 58 raman pe loc- 34 cad in F / scor: -13

Acum putem observa cu usurinta ca performanta celor 2 echipe promovate in A este si mai valoroasa pe fondul scaderii numarului de echipe in diviziile B-E.
Pierdem in cantitate, castigam in calitate insa este important sa putem schimba toate scorurile din negativ pe pozitiv asa cum am observat ca le au belgienii si cehii. Si neaparat cat mai multe echipe sa promoveze din D in C si din C in B.
Mentionez ca au fost luate in considerare strict echipele inscrise sub steagul Romaniei. Stiu ca exista manageri romani sub alte steaguri, nu stiu daca si invers :shock:

Ce as mai adauga interesant:

- divizia E24 din care 2 echipe romanesti s-au calificat en fanfarre (la 11 si 13 puncte de locul 3): Univ. Craiova si dinamo suceava; Bravo lor!
- divizia E63 in care jucau 9 echipe cehesti din cele 16
- cateva nume mai deosebite de echipe 8) : pinguinii isterici, prostia omeneasca, vacarm sau echipa lui alin.
- nu am numarat echipele promovate din F in E, eu sper sa fie cat mai multe!

Succese :!: tuturor in noul sezon
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Faina statistica asta. :D
Eu sunt unul din retrogradatii in D :oops: , sezonul acesta sper sa onorez cu o promovare inapoi in C. :wink:

Multa bafta Romania. :wink:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

sunt si manageri care nu au steagul romaniei... de ex un fost coleg de liga cartus... el a promovat din C2 in B1.. totusi are steagul frantei
dreamBoy
Assistant Coach
Posts: 13
Joined: Sat Feb 16, 2008 9:43 am

Post by dreamBoy »

Bafta tuturor sa ne vedem cu toti acolo sus unde ne este locul :D .
C0$min
Coach
Posts: 45
Joined: Sat Feb 09, 2008 3:59 pm

Post by C0$min »

foarte intersanta aceasta statistica :D :D
masacrem
Team Board Member
Posts: 360
Joined: Fri Oct 26, 2007 4:18 am
Location: in the land of weed
Contact:

Post by masacrem »

Spawn_9 wrote:sunt si manageri care nu au steagul romaniei... de ex un fost coleg de liga cartus... el a promovat din C2 in B1.. totusi are steagul frantei
nu este steagul frantei , ci REUNION , adika jucatori din toata lumea , acela este steagul pus de SoccerProject pt aceasta tara daca pot spune :) .
Manager of Diablo. / 1. G.548

http://unu-oarecare.blogspot.com
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

scuze.. nu mam uitat atent.. in fine.. ce conteaza e ca nu are steag romanesc
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

da, si MANE cu echipa CAINI FURIOSI este roman, chiar daca sub steag belgian. liga B3. in penultima etapa l-a batut pe contracandidatul meu la promovare (echipa Blsany) si asa am promovat. ii multumesc inca o data.

si felicitari pentru statistica. imi place foarte mult
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: Evolutia managerilor romani in SP

Post by gabitza23 »

- cateva nume mai deosebite de echipe 8) : pinguinii isterici, prostia omeneasca, vacarm sau echipa lui alin.

Ai uitat de "Bombalaii Zalau" :P

Succese :!: tuturor in noul sezon[/quote]
Korsarul_negru
Team Board Member
Posts: 353
Joined: Thu Sep 13, 2007 3:04 pm
Contact:

Post by Korsarul_negru »

Referitor la faza cu steagurile, sa stiti k exista si jucatori care nu sunt romani dar joaca cu steagul romaniei :!: Dintre cei pe care i-am intalnit eu majoritatea sunt cehi :lol: Deci astia chiar sunt cata frunza cata iarba :?
Image

Semneaza petitia impotriva reactoarelor nucleare daca nu vrei sa retraiesti Cernobalul

Iti plac jocurile de browser? Arunca un ochi poate o sa iti placa si asta ;)
be_best
Team President
Posts: 938
Joined: Sat Sep 15, 2007 1:02 pm
Location: Bucharest
Contact:

Post by be_best »

Au vazut ca i-am batut la fotbal: avem jucatori si antrenori buni....:p
:D
Rapid... Clubul notru drag, ce mult te iubim... La bine la greu... Fluturam, steagul alb-visiniu!
S20/21/24/25/28 - H/G/F/E/D 1st
S29 - C?
Reforma in sanatate - Oportunitate financiara!
Aici esti pe Teren Sportiv - aici faci sport!
cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Post by cristalqw »

Topicul asta se va referi intotdeauna la managerii care joaca sub tricolorul nostru, indiferent daca sunt sau nu romani!
Succese! :!:
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Post by cristalqw »

[mesaj postat cu mare intarziere din cauze obiective, insa tinand cont ca sezonul 23 nu s-a incheiat...]

S-a incheiat si sezonul 22, sa vedem care a fost evolutia managerilor romani din SoccerProject in partile lui superioare (diviziile A-E, unde joaca 1936 de echipe din totalul de 38353 de echipe inscrise;)
Sezonul 23 va incepe cu o echipa romaneasca - Bunicii - intre cele 16 din prima divizie - lucru foarte bun pentru care bunicutzu merita felicitari!.

Mai departe sunt prezentate cifrele reci de promovare/retrogradare din divizii:

A/total echipe:16 - 0 urca in A- 1 ramane pe loc- 1 cade in B /scor: -1
B/total echipe:48 - 0 urca in A- 1 ramane pe loc- 1 cade in C /scor: -1
C/total echipe:144 - 2 urca in B- 9 raman pe loc- 1 cade in D /scor: +1
D/total echipe:432 - 4 urca in C- 26 raman pe loc- 17 cad in E /scor: -13
E/total echipe:1296 - 22 urca in D- 55 raman pe loc- 33 cad in F / scor: -11

Se poate observa ca exista doar o mica imbunatatire fata de sezonul trecut.

Merita felicitati campionii sezonului : C2-FCSteaua Iasi, D5-Bizone, E3-F..C..Steaua, E12-Diavolo, E15-Red Dogs Bucuresti, E20 - FC Obcini Suceava, E23 - fepa,
E32-blue-red team one(steaua), E40 Invincibila armada, E41- xsutd, E48 - nemuritorii, E65-VACARM, E71-babuinii, E72 FC Stiintza Craiova.


Ce as mai adauga interesant:

- regrete pentru ultranativ_TM si steaua 2007, care au pierdut in extremis calificarea in C.

- tinand seama de numele echipelor, cele mai mari comunitati romanesti din SP sunt din Timisoara si Suceava iar cei mai multi fani care si-au denumit echipele sunt dinamovistii si stelistii.

- in divizia E29 am avut 5 echipe romanesti : 3 au ramas pe loc, dar 2 au retrogradat.

- cateva nume mai deosebite de echipe : FC Becul Constanta, FC Iubi, praf in ochi, FC Blatistii, fc. fratica, tioted 1977 sau Fus-Bonelly.

Succese tuturor in noul sezon!
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Post by cristalqw »

Se incheie si sezonul 23, deci e timpul sa vedem care a fost evolutia managerilor romani din SoccerProject in partile lui superioare (adica diviziile A-E, unde joaca 1936 de echipe din totalul de 37025 de echipe inscrise;)
Sezonul 23 a insemnat cea mai buna clasare finala all times pentru o echipa romaneasca - Bunicii - locul V intre cele 16 din prima divizie - lucru foarte bun pentru care bunicutzu merita din nou felicitari! si sa ne dorim ca
inca 2-3 echipe romanesti sa joace in prima divizie si asta cat mai curand.
tot in acest sezon am ajuns pentru 2 saptamani pe locul 2 dupa numarul de manageri romani, insa dupa ultima curatenie Belgia si-a recapatat locul 2 la mica diferenta in fata Romanie.

Iata pe scurt cifrele de promovare/retrogradare din divizii:

A/total echipe:16 - 0 urca in A- 1 ramane pe loc- 0 cade in B /scor: 0 la nivelul diviziei A
B/total echipe:48 - 0 urca in A- 3 raman pe loc- 2 cad in C /scor: -2 la nivelul diviziei B
C/total echipe:144 - 1 urca in B- 6 raman pe loc- 6 cad in D /scor: -5
D/total echipe:432 - 8 urca in C- 26 raman pe loc- 13 cad in E /scor: -5
E/total echipe:1296 - 16 urca in D- 61 raman pe loc- 31 cad in F / scor: -15

O alta abordare ar putea fi numarul de echipe romanesti in urcare in fiecare esalon: adica A 0/ B -1/C +2/D +3. se confirma astfel doar o mica imbunatatire fata de sezonul trecut. Sa asteptam mai mult de la urmatorul sezon.

Ce as mai adauga interesant:

- in divizia C2 avem 4 echipe romanesti care vor fi completate cu inca 2 sau 3 nou promovate

- diviaiz E39 a avut 11 echipe din Cehia

- felicitari lui kia care a reusit sa se salveze de la retrogradare in diviza E1, unde 7 cehi si 4 belgieni au dat afara tot ce se misca :)))

- promoveaza din divizia E68 echipa tsestele pamantii a managerului renitsa, una dintre cele 46 de echipe care joaca sub tricolorul Republicii Moldova.

Succese tuturor in noul sezon!
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
DoTy
Team President
Posts: 596
Joined: Thu Jan 11, 2007 6:07 pm
Location: Romania - Buzau
Contact:

Post by DoTy »

cristalqw wrote:Iata pe scurt cifrele de promovare/retrogradare din divizii:

A/total echipe:16 - 0 urca in A- 1 ramane pe loc- 0 cade in B /scor: 0 la nivelul diviziei A
B/total echipe:48 - 0 urca in A- 3 raman pe loc- 2 cad in C /scor: -2 la nivelul diviziei B
C/total echipe:144 - 1 urca in B- 6 raman pe loc- 6 cad in D /scor: -5
D/total echipe:432 - 8 urca in C- 26 raman pe loc- 13 cad in E /scor: -5
E/total echipe:1296 - 16 urca in D- 61 raman pe loc- 31 cad in F / scor: -15


Succese tuturor in noul sezon!

:D din B se retrogradeaza in C , din C in D , din D in E ...! Ai incurcat borcanele rau de tot :))
Image
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”