O intrebare!

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

bojan14
Coach
Posts: 26
Joined: Wed Jan 23, 2008 8:24 pm

O intrebare!

Post by bojan14 »

Daca am facut imprumut la bank si cand trebe sai dau saptamanal nu mai am ce se intampla dau faliment nush :D


__________________________________
Patron @ F.C. Falciu
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Re: O intrebare!

Post by minasthiryt »

bojan14 wrote:Daca am facut imprumut la bank si cand trebe sai dau saptamanal nu mai am ce se intampla dau faliment nush :D


__________________________________
Patron @ F.C. Falciu
cand ajungi la -2.000.000 o sa primesti primul mesaj de avertizare (7 la numar) in care esti instiintzat ca in 7 zile daca nu te redresezi iti va fi stearsa echipa....

...din cate mai stiu daca faci un transfer si mai ameliorezi situatia dar sa zicem esti tot pe - ( exp. -900.000) nu vei mai primi mesaj de avertizare...asadar incearca sa te mentii macar in limita a -1.999.999 :D :twisted:
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
bojan14
Coach
Posts: 26
Joined: Wed Jan 23, 2008 8:24 pm

Post by bojan14 »

eu sunt la limita am +456k dar un prieten are imprumut nu sta prea bn cu bani si are la 2 atacantzi salarii de cate 40000 :( de asta am intrebat!

________________________________
Patron @ F.C. Falciu
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Post by minasthiryt »

bojan14 wrote:eu sunt la limita am +456k dar un prieten are imprumut nu sta prea bn cu bani si are la 2 atacantzi salarii de cate 40000 :( de asta am intrebat!

________________________________
Patron @ F.C. Falciu

ti-am spus ce poti pati in situatii din astea...iar cat despre prietenul tau cu acele salarii..s-a aruncat aiurea..a oferit salrii mari pt a aduce jucatorul dar nu s-a gandit la viitor ca acele salarii trebe platite....deci -> a avut si are o tactica gresita :twisted:

p.s. daca ce ai tu scris sub linia aia e semnatura ta :roll: ...vezi ca nu ai pus'o calumea..aia se seteaza din "profil" :wink:
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
Mehjia
Team Manager
Posts: 103
Joined: Tue Dec 04, 2007 8:08 pm

Post by Mehjia »

ee daca iei jucatorii cu salari mari e ca si cum i-ai lua in rate :lol:
Macar dale 40k la din aia de peste 85 calit pana in 25 de ani , sa sti ca recuperezi banii daca ii vinzi :roll:
Winning is EveryThing
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Post by minasthiryt »

Mehjia wrote:ee daca iei jucatorii cu salari mari e ca si cum i-ai lua in rate :lol:
Macar dale 40k la din aia de peste 85 calit pana in 25 de ani , sa sti ca recuperezi banii daca ii vinzi :roll:

e o tactica cu 2 taisuri chestia cu hai sa dau salar mare si dupa o perioada il vand..da in perioada aia tu ai 4, (5 daca esti si in cupa) meciuri oficiale in care trebe sa-i platesti acel salar de 40k...si ar veni cam 200k pe sapt numai pe acel jucator...nu mai zic ca daca ai si altii o sa ajungi la 1 mil ..aproape 2 chiar sa dai pe sapt numa pe salarii..oriun singur transfer nu iti poate aduce un asa mare profit incat sa acoperi golurile lasate de acele salarii platitte o perioada....mnoh bine asta daca esti la inceput....ca dupa aia iti mai poti permite sa ai si asa salarii ...ma rog...fiecare'si are tactica lui din toate punctele de vedere
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
Mehjia
Team Manager
Posts: 103
Joined: Tue Dec 04, 2007 8:08 pm

Post by Mehjia »

depinde , ii poti cumpara cu salar mare si vinde imediat ,, la 7 zile sau cat e ,, si sa zicem le dai 150k / meci sa fi sigur ,, in 7 zile joaca maxim 5 meciuri cu salar intreg deci 750k , si ii vinzi cu 5-6 mil ;)

Si eu am dat azi 27k / meci pe un LM (24 ani )neantrenat total ajunge la 87 calit , daca e sal vand iau 5 sigur , si ii platesc pana il antrenez si il vand maxim 300k ;)
Winning is EveryThing
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Post by minasthiryt »

Mehjia wrote:depinde , ii poti cumpara cu salar mare si vinde imediat ,, la 7 zile sau cat e ,, si sa zicem le dai 150k / meci sa fi sigur ,, in 7 zile joaca maxim 5 meciuri cu salar intreg deci 750k , si ii vinzi cu 5-6 mil ;)

Si eu am dat azi 27k / meci pe un LM (24 ani )neantrenat total ajunge la 87 calit , daca e sal vand iau 5 sigur , si ii platesc pana il antrenez si il vand maxim 300k ;)
dupa cum am zis...e riscanta treaba..dar totodata poate fi si profitabila.. :wink:
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
Mehjia
Team Manager
Posts: 103
Joined: Tue Dec 04, 2007 8:08 pm

Post by Mehjia »

daca esti atent umpik la anii asa , poti face chiar o afacere din chestia asta , sa nu tii pt tine doar in cazuri speciale , bineinteles sacrifici TS constant pe 0 , dar in 2-3 sezoane se strange buget din 3 cifre :lol: :lol:
Winning is EveryThing
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Post by Black_eagle »

Mehjia wrote:depinde , ii poti cumpara cu salar mare si vinde imediat ,, la 7 zile sau cat e ,, si sa zicem le dai 150k / meci sa fi sigur ,, in 7 zile joaca maxim 5 meciuri cu salar intreg deci 750k , si ii vinzi cu 5-6 mil ;)

Si eu am dat azi 27k / meci pe un LM (24 ani )neantrenat total ajunge la 87 calit , daca e sal vand iau 5 sigur , si ii platesc pana il antrenez si il vand maxim 300k ;)
Mehjia vorbesti prostii...mai grav i ca si crezi ceea ce spui , si i induci si pe altii in eroare :roll: . ca sa cumperi un jucator gratis trebuie sa-i dai un salariu foarte mare.nu am luat niciodata si nici nu vreau. tu crezi ca daca il iei cu salariu mare il vinzi imediat faci afacere.nici vorba baiatule.problema e ca nimeni no sa ti-l cumpere pentru ca si pe lista, jucatorul nu va accepta decat un salariu egal cu cel pe care-l are la tine. multi jucatori care au gresit oferind salarii prea mari si au vrut sa-si repare greseala vanzand repede jucatorul dar din cauza salariului nu l-a luat nimeni nici macar Gratis. un jucator care la tine are salar 50 k sa spunem il pui pe lista...el nu va accepta decat daca cumparatorul i ofera 50 k salariu(apare aia nu "nu este multumit de contract")ceea ce nici un jucator nu va face...de un jucator cu salariu asa mare nu scapi nici daca-l pui gratis darami-te daca mai vrei si bani
P.S. Am spus ca va vrea acelasi salariu ca sa ma fac inteles ...totusi o mica miscorare va acepta jucatorul dar nesemnificativa
P.S.S.acum am citit si postul tau in totalitate. ba baiatule de un jucator cu salariu de 150 k nu mai scapi decat daca o iei de la inceput. ca sa-l ia altcineva trebuie sa dea 150 k salariu. cine o sa ti-l ia?.Despre LM-ul tau...ai noroc daca ti-l ia cineva gratis... la salariul ala....
Image
Image
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Post by gabitza23 »

Nush dc va tot certati.....
E ok sa iei jucatori gratis, daca ii iei ca si titulari.....pt ca in mod sigur nu o sa-mi mai poti vinde(decat dc ai noroc chior).....eu de exemplu vad chestia cu cumparat jucatori gratis ca si cum as cumpara un jucator si in loc sa dau 4-5 milioane pe el dintr-o data, dau banii in rate!
P.S.: Nu sfatuiesc pe nimeni sa ia jucatori gratis, fiecare are strategia lui, eu doar mi-am spus punctul de vedere.
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Post by Black_eagle »

gabitza23 wrote:Nush dc va tot certati.....
E ok sa iei jucatori gratis, daca ii iei ca si titulari.....pt ca in mod sigur nu o sa-mi mai poti vinde(decat dc ai noroc chior).....eu de exemplu vad chestia cu cumparat jucatori gratis ca si cum as cumpara un jucator si in loc sa dau 4-5 milioane pe el dintr-o data, dau banii in rate!
P.S.: Nu sfatuiesc pe nimeni sa ia jucatori gratis, fiecare are strategia lui, eu doar mi-am spus punctul de vedere.
dap. daca-i iei pentru tine e bine .si faza cu banii in rate e valabila daca esti sigur ca ai un venit sigur din care sa platesti" rata"
Image
Image
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Post by gabitza23 »

Black_eagle wrote:
gabitza23 wrote:Nush dc va tot certati.....
E ok sa iei jucatori gratis, daca ii iei ca si titulari.....pt ca in mod sigur nu o sa-mi mai poti vinde(decat dc ai noroc chior).....eu de exemplu vad chestia cu cumparat jucatori gratis ca si cum as cumpara un jucator si in loc sa dau 4-5 milioane pe el dintr-o data, dau banii in rate!
P.S.: Nu sfatuiesc pe nimeni sa ia jucatori gratis, fiecare are strategia lui, eu doar mi-am spus punctul de vedere.
dap. daca-i iei pentru tine e bine .si faza cu banii in rate e valabila daca esti sigur ca ai un venit sigur din care sa platesti" rata"
Cam asa ceva.....ai dreptate...de aia eu nu i-as sfatui pe cei din H sa ia astfel de jucatori :)
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

eh, nu va certati baieti. sunt strategii si strategii. uitati-va de exemplu la echipa "bunicii" la transferuri si spuneti-mi cand estimati ca va da faliment :oops:

p.s. daca se poate, incercati sa va si argumentati raspunsul.
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Post by gabitza23 »

bunicutzu wrote:eh, nu va certati baieti. sunt strategii si strategii. uitati-va de exemplu la echipa "bunicii" la transferuri si spuneti-mi cand estimati ca va da faliment :oops:
modestule :oops:
p.s. daca se poate, incercati sa va si argumentati raspunsul.
la cine te referi? :roll:
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”