Procente tactici de joc...

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Procente tactici de joc...

Post by Kosmin »

GASCAN wrote:ce calitati trebuie sa aiba un mijlocas ca sa il bag la ofensiv sau defensiv care skiluri trebuie sa le aiba mari
ca sa-l bagi pe ordin ofensiv sau defensiv trebuie sa aibe ordinu individual mai mic de 2 :lol:

PS: parca ziceai ca ai mai jucat sp, pana in ce divizie ai ajuns ????
GASCAN
Assistant Manager
Posts: 74
Joined: Sun Mar 01, 2009 1:32 pm

Re: Procente tactici de joc...

Post by GASCAN »

daca mijlocasul X merge bagat la ALTRUISM si OFENSIV si cu amandoua scoate im meci lafel
la care din cele doua sa il bag ?
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Re: Procente tactici de joc...

Post by minasthiryt »

GASCAN wrote:daca mijlocasul X merge bagat la ALTRUISM si OFENSIV si cu amandoua scoate im meci lafel
la care din cele doua sa il bag ?

daca vrei sa joci ceva mai ofensiv..sa castigi, normal ca e mai bine sa-l pui ofensiv...


..de regula eu la mijlocasi pe langa orrdinul individual ma uit la ce e el mai bun :deposedari sau suturi si uneori mai aleg si in functie dintre acele calitati care este mai mare si il pun defens. sau ofens.


Daca esti sigur ca ai un atac bun si vei castiga cu siguranta poti alege si altruism ...in fine :)
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
GASCAN
Assistant Manager
Posts: 74
Joined: Sun Mar 01, 2009 1:32 pm

Re: Procente tactici de joc...

Post by GASCAN »

ok
am inteles
deci daca joc cu o echipa la fel de buna ca mine si vreau sa o bat pe acei mijlocasi care au ordinul individualism sub 2 sa ii bag ofensiv ,ca sa castig.
ms pt raspuns
sper ca am spus bine :D
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Re: Procente tactici de joc...

Post by minasthiryt »

GASCAN wrote: deci daca joc cu o echipa la fel de buna ca mine si vreau sa o bat pe acei mijlocasi care au ordinul individualism sub 2 sa ii bag ofensiv ,ca sa castig.
cand 2 echipe sunt egale in meci ..conteaza si aceste ordine individuale pe langa tactica si agresivitate si stil...dar asta nu inseamna ca daca pui pe ofensiv 2 sau chiar toti mijlocasii o sa castigi sigur, CI doar iti aduce un plus atacului...si mai depinde si de tactica adversarului :wink: (sa nu uitam si rand-m-ul, care e tot mai prezent in joc :P )
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
GASCAN
Assistant Manager
Posts: 74
Joined: Sun Mar 01, 2009 1:32 pm

Re: Procente tactici de joc...

Post by GASCAN »

cand 2 echipe sunt egale in meci ..conteaza si aceste ordine individuale pe langa tactica si agresivitate si stil...dar asta nu inseamna ca daca pui pe ofensiv 2 sau chiar toti mijlocasii o sa castigi sigur, CI doar iti aduce un plus atacului...si mai depinde si de tactica adversarului :wink: (sa nu uitam si rand-m-ul, care e tot mai prezent in joc :P )[/quote]



pai cred ca la 3-4-3 stil 100% loveste si goneste ar merge sa bagi mijlocasii la ofensiv (si daca joc asa o sa am un super atac dupa parerea mea)
dar dupa cu ai zis si u conteaza si tachtica adversarului :D
in fine dar daca asi juca cum am spus mai sus si adversarul ar juca lafel ca mine numai ca nu ar avea stilul 100% si l-ar avea sub 80% sa nu aiba mijlocasii pe ofensiv ,si sa scoatem in meci lafel
ar trebui sa castig :D
ms pt raspuns
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”