SPFA????

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Catalanul FSN Boss
Fan
Posts: 2
Joined: Wed Feb 27, 2008 2:27 pm

SPFA????

Post by Catalanul FSN Boss »

Sal :P :P :P

As vrea sa stiu si eu cum pot deveni membru SPFA si cat ma costa sau ce anume trebuie sa indeplinesc ........
MULTUMESC Anticipat!!!!!
o iubire ros-albastra
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: SPFA????

Post by Kosmin »

Catalanul FSN Boss wrote:Sal :P :P :P

As vrea sa stiu si eu cum pot deveni membru SPFA si cat ma costa sau ce anume trebuie sa indeplinesc ........
MULTUMESC Anticipat!!!!!
pai tre sa platesti o anume pret pt o anume perioada, gasesti pe situ SP asta sau poti invita manageri ca sa ai gratuit.
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Post by minasthiryt »

am vrut sa platesc un drept SPFA de 18 saptamani folosind un creditcard (VISA) cand selectezi acest mod de plata te introduce in PAYPAL...ei toate bune si frumoase, am introdus datele complet insa la sfarsit cand am dat "pay now 5$" imi spune ceva de genul: we were unable to verify this credit card through our card validation process. To proceed with checkout,please verify the information you entered is correct or try a different card. (specific ca acele date au fost introduse CORECT)

...dupa asta am vazut ce mi-a scris, mi-am facut un cont in PAYPAL mi-a centralizat toate datele insa imi zice undeva "Romanian-Unverified"...si daca dau clic acolo imi zice ca tre sa platesc circa 1,5$ ca sa imi verifice cardu, platind acel comision imi sunt comunicate 4 cifre care mai apoi trebuie introduce undeva in contul PAYPAL creeat.

Imi poate spune cineva care si-a platit SFPA-ul cu u ncreditcard VISA daca asa trebuie procedat?!

multumesc anticipat
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Post by minasthiryt »

minasthiryt wrote: (...)Imi poate spune cineva care si-a platit SFPA-ul cu u ncreditcard VISA daca asa trebuie procedat?!

multumesc anticipat

multumesc pentru ajutor :roll: :roll: :roll: :?
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
Korsarul_negru
Team Board Member
Posts: 353
Joined: Thu Sep 13, 2007 3:04 pm
Contact:

Post by Korsarul_negru »

Dk intr-un final gasesti solutia sa imi spui si mie :)
Image

Semneaza petitia impotriva reactoarelor nucleare daca nu vrei sa retraiesti Cernobalul

Iti plac jocurile de browser? Arunca un ochi poate o sa iti placa si asta ;)
Ciobanu Stefan
Assistant Coach
Posts: 15
Joined: Wed Feb 27, 2008 11:56 am
Contact:

Post by Ciobanu Stefan »

Tu ce nu ai ce face cu banii???????????
Echipa: FC Pepeni
Manager: Ciobanu Stefan

Istorie:
Sezon 22 - ? in H
Sezon 21 - 6 H
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Post by minasthiryt »

Ciobanu Stefan wrote:Tu ce nu ai ce face cu banii???????????
daca la mine te referi...nu este nici cat negru sub unghie treaba ta ce fac eu cu banii mei personali :!: :evil:


p.s. esti offtopic :!: :twisted:
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Post by minasthiryt »

Korsarul_negru wrote:Dk intr-un final gasesti solutia sa imi spui si mie :)
Iata raspunsul primit de catre cei de la BRD cei care mi-au eliberat cardul VISA:

Stimate Domnule Bogdan B,

Am primit mesajul dumneavoastra datat 12.03.2008. Va multumim pentru interesul acordat produselor si serviciilor BRD – Groupe Société Générale.

Referitor la solicitarea adresata privind utilizarea cardului VISA pe Internet, dorim sa va comunicam urmatoarele:

Cardurile BRD emise sub sigla VISA nu sunt recomandate in acest moment pentru efectuarea de plati pe Internet datorita multiplelor posibilitati de frauda prin acest mediu, dar in cel mai scurt timp, acestea vor putea fi utilizate on-line din momentul in care setarea parolei 3D-Secure va fi disponibila si pentru aceste carduri.

Inregistrarea la acest sistem de securitate se va realiza gratuit, pe site-ul bancii, intr-un viitor apropiat (...)


mama dreq ca aia de la ghiseu cand i-am zis ca am nevoie de un card sa il pot utiliza si pe internet o zis ca e bun VISA...ma duc sa-i dau de cap cu el :evil: ...acum trebuie sa ma duc la alta banca si sa imi fac alt tip de card sa il pot folosi si pe net...ca astia de la brd vad ca's varza...mnoh bine alt timp pierdut in asteptarea eliberarii unui no ucard :? :(
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

eu am facut plata la gamebookers (tot pe internet) cu card VISA de la ING. moneybookers fiind la fel ... se poate si acolo.
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Post by minasthiryt »

bunicutzu wrote:eu am facut plata la gamebookers (tot pe internet) cu card VISA de la ING. moneybookers fiind la fel ... se poate si acolo.
am cont si pe moneybookers si la un moment dat imi spune : "Cardul dvs. este înregistrat pentru programul "Verified by Visa". Aceasta înseamna ca vi s-a emis o parola pentru a securiza plaþile dvs. online cu acest card.
Vã vom redirecþiona acum spre sistemul de verificare Visa pentru a finaliza aceastã platã. Apãsaþi OK pentru a continua. .....Din motive de securitate, nu vã putem procesa cardul in acest moment. Pentru a finaliza aceastã platã, vã rugãm sã alegeþi din opþiunile urmãtoare: (...)"
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
Skulder
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1333
Joined: Fri Aug 25, 2006 12:30 pm

Post by Skulder »

eu am incercat sa platesc cu cardurile pe care le am :visa electron de la bcr, de la raifasssen si de la brd si nu a mers cu nici unul :) din cate am inteles s-ar putea sa mearga cu visa electron euro de la BRD sau cardul visa de la ING
mama dreq ca aia de la ghiseu cand i-am zis ca am nevoie de un card sa il pot utiliza si pe internet o zis ca e bun VISA.
:D asha mi-au zis si mie astia de la BRD si cand am ridikat cardul cica ar fi trebuit sa-l fac in euro ca sa mearga sa fac tranzactii pe internet :D .nu puteau sa zica si ei asha de la inceput :D
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Post by minasthiryt »

Skulder wrote: :D asha mi-au zis si mie astia de la BRD si cand am ridikat cardul cica ar fi trebuit sa-l fac in euro ca sa mearga sa fac tranzactii pe internet :D .nu puteau sa zica si ei asha de la inceput :D
mie mi-a zis aia ca se autoconverteste cand faci o tranzactie..daca cumva plata e in alta moneda fatza de moneda contului cardului :evil: ...ce sa iti zica ei de la inceput calumea..lasa sa iti faci ca sa platesti si comisionu de administrare :evil: si apoi te trezesti ca ce-i bun e ca scoti bani de la bancomat si mai platesti la cate un magazin...ca in rest :roll: ...
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

eu am card visa ING in lei. din ce am inteles, cand iti faci cont si dai cardul, ei iti iau o suma (maxim 0.99 euro) de pe card iar tu ca sa dovedesti ca e cardul tau trebuie sa "validezi" introducand undeva (nu stiu unde) suma care ti-au luat-o. daca corespunde .... ti s-a validat. nu stiu mai departe daca banii aia iti raman in cont ...
DoTy
Team President
Posts: 596
Joined: Thu Jan 11, 2007 6:07 pm
Location: Romania - Buzau
Contact:

Post by DoTy »

pe naiba am fost sa fac chestia asta si dai 50 lei [500 de mii ] sa activeze o chestie pentru Bank Online adiq sa poti face tranzacti online mai dai la sf lu martie 20 lei pt administrare cont si inq 20 lei la sf lu aprilie pt nush ce ... ! deci mai multi bani dau la banca decat la SP ! mi-am bagat powa in ei :)) mi-am facut cont a venit scrisoarea cu pinu la card da nu ma duc sa-l iau ma pish pe el d card ... credeti k se poate int ceva in cazu asta ?:> k nu ridic cardu ?
Image
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Post by minasthiryt »

DoTy wrote:credeti k se poate int ceva in cazu asta ?:> k nu ridic cardu ?
...in 2006 mi-am facut un card tot la BRD..si acum cand o trebuit sa imi fac altu...pe ala care l-am avut din 2006 nu l-am folosit mai deloc..si o trebuit sa platesc circa 17 ron comision de administrare :roll: ...deci poti sa-l tii si gol...dupa ce expira daca vrei sa afci altu la aceeasi banca nu poti pana nu platesti comisionu de administrare la fostul card ... :twisted:
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”