conditia jucatorului

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
dolarel1987
Assistant Coach
Posts: 16
Joined: Wed May 09, 2007 10:44 am
Location: Iasi,Romania
Contact:

conditia jucatorului

Post by dolarel1987 »

Am un jucator cam ciudat. Are 20 de ani 24 experienta si 18 agresivitate si momentan se antreneaza la rezistenta(nu e blocata) dar ii scade continuu conditia :cry: nu stiu ce naiba sa fac cu el k vad k nici nu scoate f bine in meciuri. Daca aveti rabdare si timp uitati-va un pic la el. E vorba despre jucatorul Lita -LM echipa: Metalul Roman manager: roman_boy
Sunt cel mai bun
stefa
Team Board Member
Posts: 256
Joined: Mon May 07, 2007 5:58 pm
Location: Rm.Valcea
Contact:

Post by stefa »

fara sa ma uit la el iti pot spune ca are conditia mica din cauza cail joci foarte multe meciuri la rand :)
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: AJUTATI-MA VA ROG MULT

Post by Kosmin »

dolarel1987 wrote:Am un jucator cam ciudat. Are 20 de ani 24 experienta si 18 agresivitate si momentan se antreneaza la rezistenta(nu e blocata) dar ii scade continuu conditia :cry: nu stiu ce naiba sa fac cu el k vad k nici nu scoate f bine in meciuri. Daca aveti rabdare si timp uitati-va un pic la el. E vorba despre jucatorul Lita -LM echipa: Metalul Roman manager: roman_boy
nul mai juca o perioada, jucatorii tineri scad ff mult la rezistenta daca is folositi mai mult, dai repaos vreo 2 zile si vezi daca ii creste
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Post by bizone »

Pai mai lasa si tu jucatorul ala sa respire, da-i zile de repaus, vad ca-l folosesti cand are conditie 15%. Normai ca-i scade conditia asa mult si nu te multumeste cat scoate pe meci :wink: . Un jucator isi revine la conditie dupa simularea de ora 04 a.m. cu 15%. La jucatorii de 20 ani isi revin la conditie doar cu 10%. Deci jucatorul tau ar merita o pauza de cel putin o saptamana ca sa-l poti folosi in cea mai buna forma. In general, ar fi bine ca jucatorii ce au conditie sub 90% sa incerci sa eviti sa-i folosesti.
Last edited by bizone on Mon Mar 10, 2008 8:31 pm, edited 1 time in total.
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Scaderea conditiei se datoreaza in primul rand meciurilor jucate.
Daca il joci prea mult conditia scade, mai ales daca nu are rezistenta mare.
Trebuie sa-l joci cat mai putin sau deloc si isi va reveni.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Post by minasthiryt »

poi nu poata sa scoata nota buna in vreun meci cu o asa conditie...dar interesant e faptul ca nu a fost accidentat vreodata :roll: ...chiar nu sti uce ar putea fi de are o asa conditie mica...doar daca l-ai bagat in prea multe meciuri consecutiv
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

nici eu nu-l pot vedea.
Daca are 20 ani se intampla 2 lucruri. Scade conditia ff mult la meci jucat ( in special in meci de liga) si recupereaza doar 10 % pe zi.
Tine jucatorul pe banca pana ajunge in jur de 95% (ideal 100%) conditia. Apoi il bagi si vezi cat pierde la un meci de liga. Daca dupa un meci scade sub 88%-85% atunci il odihnesti in timpul simularii de la 22 CET.
Nu folosi jucatori in primul 11 cu conditia mai mica de 90%. Risti sa-i accidentezi si nici nu presteaza ca lumea.

bafta
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
dolarel1987
Assistant Coach
Posts: 16
Joined: Wed May 09, 2007 10:44 am
Location: Iasi,Romania
Contact:

multumesc mult

Post by dolarel1987 »

ms mult. La mine juca intre2-4 meciuri pe zi. :) E un jucator f bun dupa parerea mea si ma gandeam sa-i fac o experienta cat de cat k sa-l vand la un pretz bun. Multumesc pt ajutor. O sa-l trimit in vacanta in Miami sa se delecteze cu cateva gagici si sa vina fresh ;) :))
Sunt cel mai bun
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

Asa sa faci. Ii mai trebuie si ceva bani ...ca e scump acolo! :) :) :)
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”