Centru de tineret

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Centru de tineret

Post by Kosmin »

ca nu tia venit e purul random :lol: iar teoretic cica nationalitatea coordonatorului nu conteaza :twisted: dar personal eu ma cam indoiesc :roll:
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Re: Centru de tineret

Post by Daimon »

Kosmin wrote: si apoi sa se plafoneze la principale la 75-77 :evil: chiar ca-ti vn degeaba :evil:
de cand am pierdut cel putin 5M la un transfer pt ca n-am stat sa antrenez jucatorul eu oricum nu mai vand nimic pana nu mi-e clar cat o sa fie de bun.

oricum am concediat coorodonatoru, de acuma o sa primesc tineri fritzi si johani.

adevarule e ca eu am avut in general probleme cu agresivitatea juc veniti de la tinerete. indiferent de nationalitatea conducatorului, poate e un random prestabilit pt fiecare centru de tineret.
DakE_FeatH
Assistant Coach
Posts: 22
Joined: Thu Apr 24, 2008 5:06 pm

Re: Centru de tineret

Post by DakE_FeatH »

Kosmin wrote:iar teoretic cica nationalitatea coordonatorului nu conteaza :twisted: dar personal eu ma cam indoiesc :roll:
Kosmin poti sa imi recomanzi care nationalitate e preferabila (dupa parerea ta :mrgreen: ) pt youth coordinator?
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Centru de tineret

Post by Kosmin »

DakE_FeatH wrote:
Kosmin wrote:iar teoretic cica nationalitatea coordonatorului nu conteaza :twisted: dar personal eu ma cam indoiesc :roll:
Kosmin poti sa imi recomanzi care nationalitate e preferabila (dupa parerea ta :mrgreen: ) pt youth coordinator?
spaniola :lol:
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: Centru de tineret

Post by cro1981 »

Kosmin wrote:
DakE_FeatH wrote:
Kosmin wrote:iar teoretic cica nationalitatea coordonatorului nu conteaza :twisted: dar personal eu ma cam indoiesc :roll:
Kosmin poti sa imi recomanzi care nationalitate e preferabila (dupa parerea ta :mrgreen: ) pt youth coordinator?
spaniola :lol:
Sincer am urmarit si eu la cativa jucatori nationalitatea coordonatorului. Concluzia? Am vazut ca spaniolii sunt intradevar buni... dar.... nu neaparat. Eu am avut 4 coordonatori de nationalitati: Suedia, Zimbabue, Romania si Bahamas. Concluzia? La suedez din 6 doar 2 a fost foarte buni, la Zimbabue din 5 doar 1 la romani am avut rateuri multe si la Bahamas din 10 doar 2. Am citit undeva ca se merita sa-ti iei coordonator din primele 5 tari la SP, dar ai mari sanse sa ai multe rateuri! Analizand cam este dreptate... :idea:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Centru de tineret

Post by Kosmin »

eu am ajuns la concluzia de la ultimele specimene care mi-au venit de l tineret :) cineva pe aici zicea ca agr e o media a echipei dar cum media echipe mele la agr e cam pe la 30 si vin juc de 87 si 92, cade ipoteza asta , apoi cand am avut spaniol rar imi venea gresiv si asta in jur pe la ~60, o alta ipoteza ar fi ca valoarea coordonatorului sa fie data de salariu cu act salariu e mai mare cu atat sa-ti aduca vedete 8) la mn coordonatoru are vreo 200 salariu :) sa vedem ce va fi urmatoru specimen :?
AlEx_Tm
Team Board Member
Posts: 281
Joined: Mon Feb 02, 2009 3:42 pm
Location: TiMiSoArA
Contact:

Re: Centru de tineret

Post by AlEx_Tm »

eu mi-am dat afara coordonatorul in shuturi ca imi aducea un juc dupa aia rateu din nou un juc, iara rateu si tot asha rar mia adus doi consecutiv, mi-am luat belgian si mia adus cu 5 zile mai devreme un cf f bun, sper s-o tzina tot asha
I'm ThE BeSt, FuCk ThE ReSt
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Centru de tineret

Post by cipriansimi »

parerea mea e ca si varsta coordonatorului influenteaza ... eu ii prefer pe cei batrani peste 50 ani
sharky1990
Team Board Member
Posts: 432
Joined: Fri Mar 16, 2007 3:41 pm
Location: galati

Re: Centru de tineret

Post by sharky1990 »

eu nu miam schimbat niciodata cordonatorul...il las sa faca ce poate...cat il duce pe el capu...nu ma stresez cu aja cv ca e total RANDOM...pana acum mia adus de toate si CM si SW de toate cu agresivitate de la 0 la 100 si rateuri :twisted:
georgicu
Team Board Member
Posts: 251
Joined: Fri Jan 04, 2008 6:53 pm
Location: Wagadugu

Re: Centru de tineret

Post by georgicu »

eu l-am schimbat o singura data si din 19 jucatori doar 3 nu au fost destul de buni pt prima echipa
important e sa iti vina ca poti sa scoti lejer 1 mil chiar daca e terminat :wink:
“When you see a good move, look for a better one”
.::Sez21::. H.84 (1)
.::Sez22::. G.28 (1)
.::Sez23-24::. F.10 (4)(1)
.::Sez25-26::. E.4 (7)(2)
.::Sez27-29::. D2 (8)(7)(?) a 3-a oara e cu noroc :)
dragos
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1477
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:21 am
Location: Tulcea

Re: Centru de tineret

Post by dragos »

am o intrebare ptr. voi: daca am centrul de tineret profesional updatat si incep constructia celui modern, jucatori mai vin in aceasta perioada de constructie a centrului?
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Centru de tineret

Post by Kosmin »

dragos wrote:am o intrebare ptr. voi: daca am centrul de tineret profesional updatat si incep constructia celui modern, jucatori mai vin in aceasta perioada de constructie a centrului?
da, mai vin la perioada ultimului centru terminat :wink:
Carly
Team Manager
Posts: 160
Joined: Sun Mar 05, 2006 2:12 pm
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Centru de tineret

Post by Carly »

oricum e random stiu ca in 2007 mie mi-o venit 4SW dupaia nimic si dupaia inca 3 SW asa consecutiv .... i-ar din 2 i-ar de atunci nu mi-a mai venit decat 2SW si vreo 2 rateuri
Image
''orice ROMAN poate fi si campion si poate ajunge mai sus de locul doi''
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Centru de tineret

Post by Kosmin »

offff :evil: mi-a venit un nou GK al 2 de la acest coordonator, agr 92 si HS de 73 :evil: si prin urmare si-a semnat sentinta acest coordonator :twisted: astept sa afca un sezon ca sa-i dau papucii si sa-mi incerc norocu cu un alt coordonator :twisted:
AlEx_Tm
Team Board Member
Posts: 281
Joined: Mon Feb 02, 2009 3:42 pm
Location: TiMiSoArA
Contact:

Re: Centru de tineret

Post by AlEx_Tm »

si pe langa asta are si 1,65 :lol: ....trebe sa-mi vina si mie zilele astea. Mi-am luat coordonator nou si primu juc o fost cf ( incep sa regret ca lam vandut asa repede) sa vad al doilea ce ii :lol: , de doi ani si doua luni(maine :lol: ) de cand am echipa nu mi-a venit nici un CM, deci il ast :P
I'm ThE BeSt, FuCk ThE ReSt
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”