Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by bunicutzu »

nimic nu e prostie decat daca-l faci in asa fel incat sa fie.
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by Kosmin »

nodws wrote:sa sper ca cu un TS de 100% as scoate note de 100 ?
ce vise ai :mrgreen: cea mai mare nota in sp a fost de 75 daca nu ma insel :mrgreen: cu TS, cnditie si moral 100 jucatorul va scoate maximul capacitatii sale :mrgreen:
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by bunicutzu »

cea mai mare nota in SP este 77
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by Kosmin »

bunicutzu wrote:cea mai mare nota in SP este 77
stiam eu ceva :mrgreen:
agri
Team President
Posts: 613
Joined: Tue Apr 01, 2008 6:09 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by agri »

eu nu inteleg un lucru : cum mama.....i unii vand jucatori la niste preturi bune, iar eu, care am niste jucatori pusi la vanzare si sunt peste alti jucatori ce sunt pusi pe lista de transferuri, nu primesc nici-o oferta, dar sa-i mai si vand la niste preturi cat de cat.
treaba cu jucatorii tineri de la centre de tineret ca se vand bine, pe naiba , eu am unul de 19 ani CF 48 agr.,centrul hyper, si debia a crescut de la 500K la 750K, pe cand la alti vad ca are tot jucator tanar de la tineret si deja 2 mil. pac- pac oferta facuta.
nu stiu dar cred ca sunt niste smecherii, am urmarit timp de aproape 1 an de zile si vad ca, cam asa este
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by Kosmin »

pai CF tau de la centru are hidden skill 79.5 conform http://www.battle-strategy.com/ si din cauza asta nu se ridica la cn stie ce :mrgreen: te-ai uitat la ce preturi se vand cei cu hidden mai mult de 90 ???
agri
Team President
Posts: 613
Joined: Tue Apr 01, 2008 6:09 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by agri »

Kosmin wrote:pai CF tau de la centru are hidden skill 79.5 conform http://www.battle-strategy.com/ si din cauza asta nu se ridica la cn stie ce :mrgreen: te-ai uitat la ce preturi se vand cei cu hidden mai mult de 90 ???
da Kosmine, tu ai dreptate , stiu ca m-am uitat si eu pe battle-strategy, dar eu nu numai la el ma referam, ci in general
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by Kosmin »

agri wrote:
Kosmin wrote:pai CF tau de la centru are hidden skill 79.5 conform http://www.battle-strategy.com/ si din cauza asta nu se ridica la cn stie ce :mrgreen: te-ai uitat la ce preturi se vand cei cu hidden mai mult de 90 ???
da Kosmine, tu ai dreptate , stiu ca m-am uitat si eu pe battle-strategy, dar eu nu numai la el ma referam, ci in general
uneori mai este si bulanul, oricum pe juc ala o sa iei un maxim de 1,5M :lol:
agri
Team President
Posts: 613
Joined: Tue Apr 01, 2008 6:09 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by agri »

Kosmin wrote:
agri wrote:
Kosmin wrote:pai CF tau de la centru are hidden skill 79.5 conform http://www.battle-strategy.com/ si din cauza asta nu se ridica la cn stie ce :mrgreen: te-ai uitat la ce preturi se vand cei cu hidden mai mult de 90 ???
da Kosmine, tu ai dreptate , stiu ca m-am uitat si eu pe battle-strategy, dar eu nu numai la el ma referam, ci in general
uneori mai este si bulanul, oricum pe juc ala o sa iei un maxim de 1,5M :lol:
mai mult de 1 mil. nu cred
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by Kosmin »

agri wrote:mai mult de 1 mil. nu cred
eu am zis un maxim cu indulgenta :P sincer nici eu nu cred mai mult de 1 mil :mrgreen: dar cn stie poate iti bideaza niste noobi care nu stie cum sta treaba transferurilor :mrgreen:
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by bunicutzu »

agri wrote:eu nu inteleg un lucru : cum mama.....i unii vand jucatori la niste preturi bune, iar eu, care am niste jucatori pusi la vanzare si sunt peste alti jucatori ce sunt pusi pe lista de transferuri, nu primesc nici-o oferta, dar sa-i mai si vand la niste preturi cat de cat.
treaba cu jucatorii tineri de la centre de tineret ca se vand bine, pe naiba , eu am unul de 19 ani CF 48 agr.,centrul hyper, si debia a crescut de la 500K la 750K, pe cand la alti vad ca are tot jucator tanar de la tineret si deja 2 mil. pac- pac oferta facuta.
nu stiu dar cred ca sunt niste smecherii, am urmarit timp de aproape 1 an de zile si vad ca, cam asa este
pretul la care ajungi sa vinzi tinerii depinde de mai multi factori. In primul rand agresivitatea, Hidden Skill-ul, e clar. postul conteaza, conteaza publicitatea pe care o faci jucatorului, ce alti jucatori de genul ala sunt atunci pe piata, pretul cu care il scoti la vanzare, norocul, divizia in care esti (am observat ca sunt multi care cred ca tinerii veniti de la centrele echipelor din A, B sunt mai buni decat altii :D).
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by Daimon »

desi e o prostie, am vazut ca jucatorii de la echipele din primele divizii se vand in general mai bine :lol: :lol: :lol:
agri
Team President
Posts: 613
Joined: Tue Apr 01, 2008 6:09 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by agri »

Daimon wrote:desi e o prostie, am vazut ca jucatorii de la echipele din primele divizii se vand in general mai bine :lol: :lol: :lol:
eu la asta ma refeream
poti sa ai un jucator venit de la tineret,tu fiind undeva prin G sau H, mai bun decat cel al (tot tanar sa fie si mai slab valoric) unei echipe din primele 3 -4 divizii, ca acolo se arunca deoarece este echipa de frunte si, vezi ca este mai valoros.
cred ca un jucator cand vine de la tineret este la fel , nu conteaza in ce divizie esti.
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by bunicutzu »

asa si este, nu conteaza de la ce echipa vine tinerelul, daca e in A sau in H. Dar unii asa cred, si pe chestia asta mie imi pica bine. am vandut unii tineri la preturi la care nu ma asteptam ca ii voi vinde. daca un tanar are peste 50 agresivitate, eu sunt multumit daca iau pe el 1M. dar de multe ori iau mai mult :D
agri
Team President
Posts: 613
Joined: Tue Apr 01, 2008 6:09 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by agri »

l-am vandut pe acel CF de 19 ani de la tineret cu 1,5 mil.
noroc chior
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”