Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
Legiuitorul
Coach
Posts: 29
Joined: Fri Apr 11, 2008 1:54 pm

Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by Legiuitorul »

Salut, mi-am facut de 2 zile cont pe acest site. As vrea sa stiu ce ar trebui sa fac pentru a recupera terenul pierdut fata de prietenii mei care au echipe mai vechi. :oops:
Mentionez ca nu am rabdare sa astept sa primesc mesajele de ajutor de la sistem asa ca ma bazez pe ajutorul vostru!
Pentru inceput am cumparat antrenor, scouter, doctor, ingrijitor, maseor si coordanator de tineret, pe care i-am trimis la curs ! Sper sa nu fie rau daca i-am ales pe cei cu cel mai mare salariu (arpoximativ 300-400 euro./sapt)
Acum astept sfaturi de la voi pentru a investii cu cap cei 1,75Meuro pe care ii am la finante! Multumesc anticipat!
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

pai in primu rand antreneaza-ti jucatorii care iai primit, experimenteaza mai multe tactici pana ajungi la cea mai profitabila apoi daca ai posturi deficitare incearca sa cumperi cativa
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Post by dardar_3 »

Salut,


Pentru inceput ar trebui sa citesti regulile si sfaturile de pe forum.

http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... &start=285

In primul rand antreneaza-ti jucatorii si nu transfera jucatori batrani cu salarii foarte mari.


Bafta!
Diavolo
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

cel mai important....pt inceput, nu lua jucatori gratis.
Revenit :)
Legiuitorul
Coach
Posts: 29
Joined: Fri Apr 11, 2008 1:54 pm

Post by Legiuitorul »

lol...Acum gasisem un jucator foarte bun gratis, avea calitate mult mai mare decat restul jucatorilor mei (pe CM am doar 2 jucatori si oricum imi trebuie unul). "Omul" cerea 7000 salariu. Ma gandesc ca e cam mult avand in vedere ca restul echipei castiga 300 pe om...voi ce spuneti?
Kennyanu de ce sa nu cumpar jucatori gratis?

Si inca o intrebare: Am citit regulamentul si scrie ca ce mai bine se antreneaza jucatorii de 20-30 de ani. Deci in concluzie jucatorii de 17 ani sunt inutili?
Legiuitorul
Coach
Posts: 29
Joined: Fri Apr 11, 2008 1:54 pm

Post by Legiuitorul »

dardar_3 wrote:Salut,


Pentru inceput ar trebui sa citesti regulile si sfaturile de pe forum.

http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... &start=285

In primul rand antreneaza-ti jucatorii si nu transfera jucatori batrani cu salarii foarte mari.


Bafta!
Am rasfoit threadul pe care l-ai postat dar majoritatea celor care intreaba acolo sunt jucatori experimentati...eu deocamdata nu inteleg chestiile de baza desi am citit cam tot ce se putea din regulament si forum ajutator.
Susanu`
Team Manager
Posts: 144
Joined: Mon Sep 03, 2007 7:37 am

Post by Susanu` »

stie kenny ce spune....nu lua gratis ca aia cer salarii mari...am patit eu la inceput sa dau salarii mari...dar incet am micsorat si acum is pe drumul cel bun
incearca sa cumperi jucatori cu salarii+bonus de semnare pana in 2000-2500(maxim)
nu te gandi la performante din primul sezon...dupa ce ai antrenat toti jucatorii vinde jucatorii slabi...incearca sa nu dai banii pe jucatori buni...cumpar cu maxim500k-1jucator
si cel mai inportant fa'ti centru de tineret :) o sa te ajute :)
daca ai prieteni mai vechi...intreabai cand vrei sa faci ceva...o sa te ajute :) (cred) :D
Sezonul 22:Locul 1 in H.60 :)
Sezonul 23:va urma :D
Legiuitorul
Coach
Posts: 29
Joined: Fri Apr 11, 2008 1:54 pm

Post by Legiuitorul »

Susanu` wrote:stie kenny ce spune....nu lua gratis ca aia cer salarii mari...am patit eu la inceput sa dau salarii mari...dar incet am micsorat si acum is pe drumul cel bun
incearca sa cumperi jucatori cu salarii+bonus de semnare pana in 2000-2500(maxim)
nu te gandi la performante din primul sezon...dupa ce ai antrenat toti jucatorii vinde jucatorii slabi...incearca sa nu dai banii pe jucatori buni...cumpar cu maxim500k-1jucator
si cel mai inportant fa'ti centru de tineret :) o sa te ajute :)
daca ai prieteni mai vechi...intreabai cand vrei sa faci ceva...o sa te ajute :) (cred) :D
In sfarsit o opinie obiective, care contine si cateva cifre.
De cumparat cu 500 000 euro nu am cum....pentru ca eu am doar 1.75M...
De exemplu as putea sa imi fac lot de 33 de jucatori si sa joc 3 meciuri pe zi....adica 1 antrenament pe zi de jucator? este ceva neinregula?
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

e foarte bine sa joci cat mai multe amicale pe zi. jucatorii oricum se antreneaza la fiecare simulare. fii atent la cei care se plafoneaza sa ii antrenezi la alt skill. incearca sa iti maresti si stadionul cam cu 1000 de locuri pe sezon (macar)
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Legiuitorul wrote:
Susanu` wrote:stie kenny ce spune....nu lua gratis ca aia cer salarii mari...am patit eu la inceput sa dau salarii mari...dar incet am micsorat si acum is pe drumul cel bun
incearca sa cumperi jucatori cu salarii+bonus de semnare pana in 2000-2500(maxim)
nu te gandi la performante din primul sezon...dupa ce ai antrenat toti jucatorii vinde jucatorii slabi...incearca sa nu dai banii pe jucatori buni...cumpar cu maxim500k-1jucator
si cel mai inportant fa'ti centru de tineret :) o sa te ajute :)
daca ai prieteni mai vechi...intreabai cand vrei sa faci ceva...o sa te ajute :) (cred) :D
In sfarsit o opinie obiective, care contine si cateva cifre.
De cumparat cu 500 000 euro nu am cum....pentru ca eu am doar 1.75M...
De exemplu as putea sa imi fac lot de 33 de jucatori si sa joc 3 meciuri pe zi....adica 1 antrenament pe zi de jucator? este ceva neinregula?
Antrenamente se fac si daca se joaca meciuri. :wink:
Intr-o simulare sunt si meciuri si antrenamente.

Pt. inceput eu spun sa ai rabdare, sa antrenezi jucatorii pe care ii ai pana la maxim, sa iti faci centru de tineret obligatoriu pt. ca acesta e viitorul echipei tale.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

Legiuitorul wrote:
Susanu` wrote:stie kenny ce spune....nu lua gratis ca aia cer salarii mari...am patit eu la inceput sa dau salarii mari...dar incet am micsorat si acum is pe drumul cel bun
incearca sa cumperi jucatori cu salarii+bonus de semnare pana in 2000-2500(maxim)
nu te gandi la performante din primul sezon...dupa ce ai antrenat toti jucatorii vinde jucatorii slabi...incearca sa nu dai banii pe jucatori buni...cumpar cu maxim500k-1jucator
si cel mai inportant fa'ti centru de tineret :) o sa te ajute :)
daca ai prieteni mai vechi...intreabai cand vrei sa faci ceva...o sa te ajute :) (cred) :D
In sfarsit o opinie obiective, care contine si cateva cifre.
De cumparat cu 500 000 euro nu am cum....pentru ca eu am doar 1.75M...
De exemplu as putea sa imi fac lot de 33 de jucatori si sa joc 3 meciuri pe zi....adica 1 antrenament pe zi de jucator? este ceva neinregula?
toti jucatorii se antreneaza de 5 ori pe zi , adica la fiecare simulare
Legiuitorul
Coach
Posts: 29
Joined: Fri Apr 11, 2008 1:54 pm

Post by Legiuitorul »

Ma uitam la un prieten care si-a facut echipa o data cu mine.
La el calitatile jucatorilor sunt cu aproximatie pe la 55%, iar la mine sunt 40-45%...
Are vreo legatura ca eu am jucat deja 3 meciuri si el niciunul sau a fost chestie de noroc? Calitatea poate scadea usor?
johnny_a32
Team Board Member
Posts: 382
Joined: Sat Jun 23, 2007 1:45 pm
Location: Bucuresti

Post by johnny_a32 »

nu ar fi rau sa te ocupi si de stadion, desi nu este ceva prioritar.

pe langa centrul de tineret (cu care ar fi bine sa incepi), incearca incet, incet sa dezvolti si stadionul. fii atent si la gazon, c-am castigat vreo 3 meciuri pana acum "la masa verde" contra unor echipe care aveau gazonul praf. :lol:

nu baga preturi prea mari la bilete pentru a atrage suporteri si, pe masura ce creste baza fanilor, mareste si stadionul - e o sursa de venit, chiar daca sunt doar bani de seminte (ca sa zic asa) :wink:
Last edited by johnny_a32 on Fri Apr 11, 2008 3:33 pm, edited 1 time in total.
Walk on through the wind, walk on through the rain,
Though your dreams be tossed and blown.
Walk on, walk on with hope in your heart,
And you'll never walk alone.
You'll never walk alone.
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Legiuitorul wrote:Ma uitam la un prieten care si-a facut echipa o data cu mine.
La el calitatile jucatorilor sunt cu aproximatie pe la 55%, iar la mine sunt 40-45%...
Are vreo legatura ca eu am jucat deja 3 meciuri si el niciunul sau a fost chestie de noroc? Calitatea poate scadea usor?
In legatura cu calitatile jucatorior echipei tale si a lui, da e noroc.
Dar eu cred ca echipa ta va fi mai buna cand e gata antrenata toata decat a lui.

Calitatea unui jucator scade cu maxim 1%, asta daca il antrenezi zilnic siil joci zilnic. Daca nu il antrenezi va scadea mai mult.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Susanu`
Team Manager
Posts: 144
Joined: Mon Sep 03, 2007 7:37 am

Post by Susanu` »

Legiuitorul wrote:Ma uitam la un prieten care si-a facut echipa o data cu mine.
La el calitatile jucatorilor sunt cu aproximatie pe la 55%, iar la mine sunt 40-45%...
Are vreo legatura ca eu am jucat deja 3 meciuri si el niciunul sau a fost chestie de noroc? Calitatea poate scadea usor?
deocamdata nu prea conteaza calitatea la echia ta...
dupa ce ii antrenezi de tot o sa vezi care is mai buni si slabi...cand apar acolo calitatile si e cu ROSU sau NEGRU ingrosat inseamna ca la acea calitate nu mai poate creste:)
Sezonul 22:Locul 1 in H.60 :)
Sezonul 23:va urma :D
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”