Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Post by dardar_3 »

Pai ai si team spirit foarte mic elphax... cand o sa faci pauza de transferuri si o sa iti creasca ts-ul, o sa scoti mai mult. :)
Diavolo
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

elphax, nu te grabi. mai toti jucatorii tai mai au de crescut destul, si o data cu ei si rating-ul in meci. nu ai cum sa retrogradezi din G, stai linistit. echipa progreseaza, ca nu are de ales. tu trebuie doar sa ai rabdare si sa-ti urmezi strategia.
dragosh20
Assistant Coach
Posts: 16
Joined: Thu May 29, 2008 7:19 pm
Location: rm valcea, bucuresti
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by dragosh20 »

ff tare, am citit toate paginile si...am ramas surprins incantat!!
elphax, stai linistit mai bn mai stai un sezon in H, decat unul cu retrogradare din G.asa ca mn:PP
frendly ...fucker
cHeT
Team Manager
Posts: 179
Joined: Sat Oct 11, 2008 2:57 pm

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by cHeT »

Am si eu o echipa......am facut ceva transferuri.....imi mai puteti da niste sfaturi...va rog..sa-mi spuneti ce nu am facut bine..si tot asa


:arrow: Manager cHeT
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by cro1981 »

cHeT wrote:Am si eu o echipa......am facut ceva transferuri.....imi mai puteti da niste sfaturi...va rog..sa-mi spuneti ce nu am facut bine..si tot asa
:arrow: Manager cHeT
Vezi ca ti-am trimis mesaj in joc
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
nodws
Assistant Manager
Posts: 52
Joined: Sat Oct 11, 2008 4:56 pm

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by nodws »

shi eu am promovat din gresheala in G, shi e de nashpa :(
ca am suma liniilor putin peste 80 :(
is doar 2 robotei acolo ... shi sincer ash vrea sa ma opresc din transferuri :))
am facut shi unele mici gresheli ... dar sincer lupt sa raman in G :D
dar la ce start de sezon am avut ... va fi f greu :(
Image
cHeT
Team Manager
Posts: 179
Joined: Sat Oct 11, 2008 2:57 pm

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by cHeT »

CUm ai promovat din gresala? mi se pare penibil + faptul ca la anunt la echipa ai scris "am reusit sa ne calificam pe locul 2"(dupa engleza mea nu prea buna)

......frate ...transferuri mai proaste nici nu puteai sa faci toti 29-33 de ani....aproape toti vor sa scape de jucatorii de 28 de ani....

CM Vlastimil Šilhan Czech Republic 31 ani de 77%


CM Stefan Toma Romania 23ani de 71%

Stefean ala scoate mai mult....nu te uita mha la GR ......Varsta conteaza!
de la 29 de ani parca incepe sa scada BP-ul......
In locul tau sezonul asta mias intarii echipa ...nu poti avansa mai mult de G (degea ca poti sa te mentii) cu echipa aia.....

Parerea mea!
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by Daimon »

nodws a avut ghinion, a primit echipa cu doua etape inaite de dinal si era pe locul doi. partea nasoala e ca jucatorii erau generati atunci (sau cum se zice) si practic nu cei care ajunsesera pe doi.

nodws pt sfaturi pm aici sau pe forum la noi :)
cHeT
Team Manager
Posts: 179
Joined: Sat Oct 11, 2008 2:57 pm

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by cHeT »

A scz m-am cam pripit.....Scuzama.........


Dar transferurile tot proaste sunt :evil: (inafara de niste atacanti tineri care sunt transferuti perfecte!) :mrgreen:
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by Kosmin »

lasa ca omu din greseli invata :mrgreen:
nodws
Assistant Manager
Posts: 52
Joined: Sat Oct 11, 2008 4:56 pm

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by nodws »

cHeT wrote:A scz m-am cam pripit.....Scuzama.........


Dar transferurile tot proaste sunt :evil: (inafara de niste atacanti tineri care sunt transferuti perfecte!) :mrgreen:
well am ascultat de unii shi de altii ... care poate m-au trans in piept... poate nu am inteles eu bine ... nici nu am avut experienta ...

ideea era sa fac doua trei transferuri ieftine ... de jucatori intr 28-30 shi restu tineri ...
dar la unu doi i-am luat chiar shi la 31 de ani ... om vedea ce fac cu ei ... :)

respectiv cat voi pierde cand ii voi arunca afara :D

de exemplu: Vlastimil Šilhan este cel mai bun pe postul lui din tot ce am ... :D shi are omu 31 de ani, sau nah ... asha imi face echipa SPMT, iar in ASPT tot cu el scot cel mai bun scor pe linii ... deci nu shtiu ...
Image
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by Kosmin »

nodws wrote: respectiv cat voi pierde cand ii voi arunca afara :D
iti spune cand ii concediezi :mrgreen: nu mai cumpara bosorogi cumpara juc neantrenati, agr sub 50, si toate cal sa fie sub 50, iar mai tarziu o sa se vada investitia ta, ai nevoie numai de rabdare si binenteles euroi :mrgreen: dar daca o vei lua treptat vei reusi :wink:
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by Daimon »

problema nu e ca sunt batrani, dar multi sunt si neantrenati. si ai mai mare grija ca nush ce faci cu ei ca sunt toti cu conditia varza.

cu datul afara, vezi cum le faci contractele si ii dai afara cam pe cand se termina contractul sau ii lasi sa plece. atunci chiar nu pierzi nimic.
nodws
Assistant Manager
Posts: 52
Joined: Sat Oct 11, 2008 4:56 pm

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by nodws »

am nevoie de intariri in defensiva ... tre sami aduc totalul acolo la 33-35
shi pentru asta mi-ar trebui cel putin doi jucatori ..
dar avand in vedere ca am doar vreo 800k ... nu cred ca am shansa sa iau ceva decat cu mult bulan :D

dupa calculele mele... simple ... dupa primele 2 meciuri de liga ... daca totu ramane constant ... :D voi ajunge undeva pe locu 11 sau 10 cu putin noroc ...
deci totushi am nevoie de investii ...
acuma nu shtiu ce sa fac ....

sa joc amicale shi cupe la greu ca sa-mi refac TS-ul care actualmente este 0%, shi sa sper ca cu un TS de 100% as scoate note de 100 ?
sau sa continui sa fac transferuri ... mai inteligente de aceasta data ... shi sa-mi intaresc defensiva cu 2 jucatori shi mijlocul cu unu?
Image
nodws
Assistant Manager
Posts: 52
Joined: Sat Oct 11, 2008 4:56 pm

Re: Inceputul perfect de cariera - pentru incepatori

Post by nodws »

Daimon wrote:problema nu e ca sunt batrani, dar multi sunt si neantrenati. si ai mai mare grija ca nush ce faci cu ei ca sunt toti cu conditia varza.

cu datul afara, vezi cum le faci contractele si ii dai afara cam pe cand se termina contractul sau ii lasi sa plece. atunci chiar nu pierzi nimic.
eu din cate am inteles ... e o prostie sa dai afara un jucator ...
mai bine il lashi sa plece ... mai ales daca e batran shi nu ai ce obtine pe el daca il vinzi ...
Image
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”