Personalul Tehnic

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

lazarvlad
Team President
Posts: 588
Joined: Wed Dec 29, 2010 8:29 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: Personalul Tehnic

Post by lazarvlad »

Din topicurile de mai sus am inteles ca nu e necesar sa imi angajez asistent, dar in legatura cu coordonatorul de tineret care sunt nationalitatiile care iti aduc jucatorii random, eu am gasit o tara St.Helena, oare daca angajez de acolo imi aduce jucatori random in ceea ce priveste nationalitatea?
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: Personalul Tehnic

Post by cro1981 »

lazarvlad wrote:Din topicurile de mai sus am inteles ca nu e necesar sa imi angajez asistent, dar in legatura cu coordonatorul de tineret care sunt nationalitatiile care iti aduc jucatorii random, eu am gasit o tara St.Helena, oare daca angajez de acolo imi aduce jucatori random in ceea ce priveste nationalitatea?

De Cuba stiu sigur ca iti da RANDOM... in rest :?
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Personalul Tehnic

Post by Razvanica »

cro1981 wrote:
lazarvlad wrote:Din topicurile de mai sus am inteles ca nu e necesar sa imi angajez asistent, dar in legatura cu coordonatorul de tineret care sunt nationalitatiile care iti aduc jucatorii random, eu am gasit o tara St.Helena, oare daca angajez de acolo imi aduce jucatori random in ceea ce priveste nationalitatea?

De Cuba stiu sigur ca iti da RANDOM... in rest :?
Si Gibraltar, si Antilele Olandeze.
Harder, better, faster, stronger
GASCAN
Assistant Manager
Posts: 74
Joined: Sun Mar 01, 2009 1:32 pm

Re: Personalul Tehnic

Post by GASCAN »

Razvanica wrote:
cro1981 wrote:
lazarvlad wrote:Din topicurile de mai sus am inteles ca nu e necesar sa imi angajez asistent, dar in legatura cu coordonatorul de tineret care sunt nationalitatiile care iti aduc jucatorii random, eu am gasit o tara St.Helena, oare daca angajez de acolo imi aduce jucatori random in ceea ce priveste nationalitatea?

De Cuba stiu sigur ca iti da RANDOM... in rest :?
Si Gibraltar, si Antilele Olandeze.
nu prea se mai gasesc asemenea coordonatori sunt foarte rari
maxxone
Groundsman
Posts: 6
Joined: Sun Jun 19, 2011 12:47 pm

Re: Personalul Tehnic

Post by maxxone »

Salut. Intrebari legate de personalul mai mult sau mai putin tehnic:
Antrenor
Am antrenor maximizat la 100 iar acu ii expira contractul (de fapt in 30 zile). E mai bine sa iau unu de 20% si sa-l bag la cursuri? Daca il iau la 20% pana ajunge la 100% antrenamentul jucatorilor o sa fie influentat? Lasam la o parte banii...ma refer daca un jucator castiga 1-2 pct la un antrenament (cu antrenor de 100), atunci cu antrenor de 20% castiga tot atat?
Scout
Cam cat ii ia personalului sa se antreneze de la 20% la 100%...nu ma intereseaza banii doar timpul... acum am jucatori pe care ii antrenez deci nu am nevoie curand de scout...insa nici sa stau 1 sezon ca sa fie 100%
Doctor
Daca acum am un jucator accidentat de 5 zile...cand medicul e 100%, daca il dau afara si iau alt medic de 20% cam cu cat o sa creasca perioada de recuperare a aceluiasi jucator?
Îngrijitor
Cat de repede se deterioreaza terenul "Combinaţie HiTech de iarbă naturală şi artificială" daca joc 4 meciuri acasa pe zi (amicale). Intrebarea este pentru ingrijitor de 100% si unu de 20%.
Asistent
La el am inteles...afara cu el pentru ca sunt un manager f f f activ :) Ura si la gara cu el
Maseor
Am inteles din cate am citit ca scade procentul de accidentare...la fel e intrebarea...cat de importanta e o MASEUZA de 100% sau de 20% (p.s. in viata reala e diferenta de la cer la pamant...insa pentru jocul asta nu stiu cat de important e...)
Coordonator tineret
Am inteles ca sunt cateva tipuri de coordonatori care iti dau jucatori random...nu stiu cat conteaza asta dar fiecare face cum crede...insa cat de mult conteaza daca iei un coordonator de 20% sau altu de 100% vand in vedere ca ai un centru de tineret Hiper-modern? Si cum ar fi mai bine...sa astept sa imi vina un jucator si apoi sa-l schimb sau sa-l schimb acum iar jucatorul o sa vina la data la care e planificat?


Sper ca a avut cineva rabdare sa citeasca acest roman si daca mai si raspunde e exceptional.
Multa bafta.
Vremea pur si simplu trece peste noi.
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Personalul Tehnic

Post by calin_g »

maxxone

Antrenor: din cate stiu eu un antrenor slab creste mai greu skillurile jucatorilor decat unul care e la 100%. in privinta banilor iesi mai mult sau mai putin la acelasi rezultat din cate am observat eu. oricum diferentele is de ordinul zecilor de mii cred.

Scout: din cate vad tu vinzi si cumperi destul de mult. avand in vedere asta si lasand la o parte chestiunea duratei in care il poti aduce la 100% (intrebare la care oricum nu as sti sa raspund :mrgreen: ) nu iti convine sa iei antrenor de 20%, pt ca valoarea scoutului afecteaza nr de jucatori pe care poti sa ii pui pe lista sau sa ii ofertezi. nu stiu exact cati jucatori poti oferta sau lista in acelasi timp cu un scout f slab, dar cred ca e undeva in jurul cifrei 5.. deci..

Coordonator de tineret: chestia cu nationalitatea e relativa. coordonatorii sunt mai buni sau mai slabi, depinde de norocul tau daca nimeresti unul bun sau unul slab (e posibil sa existe si un fel de calitate ascunsa a coordonatorilor, dar asta nu se stie, creatorul jocului nu a lasat niciodata sa se inteleaga asta).. oricum, daca vrei rezultate bune in privinta asta tine-l tot timpul la 100%.

Ingrijitor, maseor, doctor: sunt tentat sa ma abtin. dar avand in vedere ce am zis mai sus referitor la bani, cred ca nu are rost pentru cateva zeci, poate 1-2 sute de mii economisite in 3 sezoane sa iti compromiti terenul, conditia si perioada de recuperare a jucatorilor. parerea mea, evident

PS: sper sa nu te superi, dar ma dispera cupele amicale cu sume mari de bani pe care le faci pentru a-ti promova jucatorii :evil: oricum succes!
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
maxxone
Groundsman
Posts: 6
Joined: Sun Jun 19, 2011 12:47 pm

Re: Personalul Tehnic

Post by maxxone »

ms frumos de raspuns insa fara suparare astept si alte pareri ale altor manageri. Nu ma intereseaza sa zica cineva "ala a gresit" sau "ala zice prostii"..doar ce a observat el din experienta si din ce s-a mai discutat...

in legatura cu cupa organizata....nu stiu ce sa zic :( scopul ei este intr-adevar sa mai conving cate unu doi manageri sa se uite la "bestiile" mele si poate se indura sa cumpere ceva...oricum e o cupa foarte personalizata cred eu si oricine ar fi mandru sa o aibe (glumesc) :).

Oricum ms frumos de raspuns si daca mai este cineva care poate completa detaliile anterioare il rog sa se exprime.
Vremea pur si simplu trece peste noi.
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: Personalul Tehnic

Post by gabitza23 »

maxxone wrote:ms frumos de raspuns insa fara suparare astept si alte pareri ale altor manageri. Nu ma intereseaza sa zica cineva "ala a gresit" sau "ala zice prostii"..doar ce a observat el din experienta si din ce s-a mai discutat...

in legatura cu cupa organizata....nu stiu ce sa zic :( scopul ei este intr-adevar sa mai conving cate unu doi manageri sa se uite la "bestiile" mele si poate se indura sa cumpere ceva...oricum e o cupa foarte personalizata cred eu si oricine ar fi mandru sa o aibe (glumesc) :).

Oricum ms frumos de raspuns si daca mai este cineva care poate completa detaliile anterioare il rog sa se exprime.
nu cred ca mai e altceva de completat....calin are dreptate, nu are rost sa iti tii personalul tehnic la conditie sub 100% deoarece sumele economisite sunt nesemnificative si de asemenea performantele personalului sunt mai scazute....
bafta!
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
maxxone
Groundsman
Posts: 6
Joined: Sun Jun 19, 2011 12:47 pm

Re: Personalul Tehnic

Post by maxxone »

Eu am inteles ca personalul nu se tine sub 100% doar ca vroiam sa stiu ce pierderi sunt de la achizitionarea unui membru din orice categorie la o calitate de 20% si dupa cursuri oricum el ajunge la 100% (si e pastrat la 100%...numai ca aceasta perioada trebuie sa stiu cat de mult ma fecteaza si daca merita investitia in cursuri de pregatire sau sa renunt la tot si sa dau salariu mare pe inca 3 ani la personalul pe care il am acum...Calin_g mi-a dat un raspuns care 90% este acelasi cu al meu...dar cine stie cine a mai experimentat altceva...
Vremea pur si simplu trece peste noi.
CoSmIn_cRx
Groundsman
Posts: 8
Joined: Wed Jun 15, 2011 9:55 pm
Location: cRx Arena
Contact:

Re: Personalul Tehnic

Post by CoSmIn_cRx »

Nu se intampla nimic ....

Antrenorul - In timpul cursurilor care il va face de 100% , automat va antrena jucatorii mai slab
Coordonatorul de Tineret - Va aduce jucatori mai slabi
Medicul - Dureaza mai mult refacerea unui jucator
etc ....
Image
gabyshtoi
Assistant Coach
Posts: 15
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:49 pm

Re: Personalul Tehnic

Post by gabyshtoi »

Ce parere aveti despre continuitatea staffului ?
Credeti ca exista anumite avantaje daca le prelungesti contractele ?
Spre exemplu la mine la echipa, in urmatoarele 7 zile, vor expira contractele celor din staff si ma gandeam sa nu le prelungesc.
Voi cum credeti ca ar fii mai bine sa procedez ?
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Personalul Tehnic

Post by Viola »

gabyshtoi wrote:Ce parere aveti despre continuitatea staffului ?
Credeti ca exista anumite avantaje daca le prelungesti contractele ?
Spre exemplu la mine la echipa, in urmatoarele 7 zile, vor expira contractele celor din staff si ma gandeam sa nu le prelungesc.
Voi cum credeti ca ar fii mai bine sa procedez ?
Daca schimbi antrenorul creste moralul jucatorilor, in rest nu stiu sa fie vreo influenta, asta daca au stat destul, dar fiind la sfarsit de contract nu cred sa fie vre-un efect negativ. Eu personal prelungesc contractul coordonatorului de tineret ca mi-a adus pe linie 12-13 juniori si nu vad de ce l-as schimba.
Revenit cu Vulturii Lugoj
gabyshtoi
Assistant Coach
Posts: 15
Joined: Fri Feb 26, 2010 1:49 pm

Re: Personalul Tehnic

Post by gabyshtoi »

Viola wrote:
gabyshtoi wrote:Ce parere aveti despre continuitatea staffului ?
Credeti ca exista anumite avantaje daca le prelungesti contractele ?
Spre exemplu la mine la echipa, in urmatoarele 7 zile, vor expira contractele celor din staff si ma gandeam sa nu le prelungesc.
Voi cum credeti ca ar fii mai bine sa procedez ?
Daca schimbi antrenorul creste moralul jucatorilor, in rest nu stiu sa fie vreo influenta, asta daca au stat destul, dar fiind la sfarsit de contract nu cred sa fie vre-un efect negativ. Eu personal prelungesc contractul coordonatorului de tineret ca mi-a adus pe linie 12-13 juniori si nu vad de ce l-as schimba.

Multumesc pentru raspuns !
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Personalul Tehnic

Post by cipriansimi »

gabyshtoi wrote:Ce parere aveti despre continuitatea staffului ?
Credeti ca exista anumite avantaje daca le prelungesti contractele ?
Spre exemplu la mine la echipa, in urmatoarele 7 zile, vor expira contractele celor din staff si ma gandeam sa nu le prelungesc.
Voi cum credeti ca ar fii mai bine sa procedez ?

daca coordonatorul de tineret ti-a adus jucatori multi se merita sa prelungesti contractul, iar la antrenor daca ii prelungesti contractul ai putea sa ii prelungesti doar pt 1an iar inainte de un meci important poti sa il schimbi si vei primi 10% moral la toti jucatorii. ca sa il schimbi iarasi sa primesti 10% moral la toti jucatorii trebuie sa treaca 40 de zile.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”