Personalul Tehnic

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Personalul Tehnic

Post by cipriansimi »

Ce rol are Asistent-ul :?: Vad foarte multe echipe care nu au Asistent :?

''Asistentul: Toată lumea are nevoie de o vacanţă. Când eşti în vacanţă câteva din treburile urgente vor fi luate de asistent. Un asistent bun nu va uita niciodată să reamintească de reînoirea contractelor şi se va ocupa de transferuri în cel mai bun mod posibil.''

Cum reaminteste de reanoirea contractelor ? ... primesti mesaj ?

Ce transferuri face :?: :? .. aici cu transferurile sunt foarete curios ... aduce jucatori si vinde :?:

Care ar fi restul din treburile urgente care vor fi preluate de asistent :?:
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Personalul Tehnic

Post by Razvanica »

Eu nu mai am asistent de vreo 4-5 sezoane si nu am sesizat nici o diferenta intre cu si fara. E drept ca eu nu ajung decat foarte rar in situatia in care un jucator sa se apropie de terminarea contractului, asa ca nu stiu daca m-ar ajuta cu ceva asistentul in acest caz (nu vad cu ce, dar in fine).
Harder, better, faster, stronger
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Personalul Tehnic

Post by cipriansimi »

m-ar interesa mai mult cu transferurile ... ce transferuri ar putea face un assistent :?
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Personalul Tehnic

Post by calin_g »

cipriansimi wrote:m-ar interesa mai mult cu transferurile ... ce transferuri ar putea face un assistent :?
nu cred ca se apuca el sa faca transferuri de capul lui, mai degraba poate are grija de ofertele pe care le-ai primit pe jucatori scosi la vanzare de tine inainte de a pleca in vacanta.. desi nici eu nu vad in ce sens ar putea el sa aiba vreo influenta, poate se refera la faptul ca ar putea sa accepte anumite oferte daca considera ca pretul e bun.. desi daca e asa, sincer mai degraba ma lipsesc de serviciile lui, pentru ca as prefera sa las jucatorii pana la sfarsitul perioadei de transfer pe care o mai au in speranta ca o sa primesc oferte si mai bune decat sa-mi accepte asistentul o anumita oferta :roll: cat despre ofertele facute de mine pt un jucator chiar nu vad cum ar putea asistentul sa determine cand si cu cat sa mareasca o oferta daca alt manager ofera mai mult decat oferta mea
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: Personalul Tehnic

Post by ic33 »

Nici eu nu folosesc Asistent de ceva vreme si nu ma deranjeaza cu nimic.

Sunt curios insa despre Doctor, nu am citit si poate nu zic bine acum, dar, Doctorul estimeaza cate zile este accidentat un jucator sau cate zile dureaza pana isi revine.
Deci daca nu ai doctor nu o sa sti cand isi revine un jucator?
Dar alt manager, care are doctor, oare poate sa vada cate zile este accidentat si sa imi spuna?
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: Personalul Tehnic

Post by ic33 »

ic33 wrote:Nici eu nu folosesc Asistent de ceva vreme si nu ma deranjeaza cu nimic.

Sunt curios insa despre Doctor, nu am citit si poate nu zic bine acum, dar, Doctorul estimeaza cate zile este accidentat un jucator sau cate zile dureaza pana isi revine.
Deci daca nu ai doctor nu o sa sti cand isi revine un jucator?
Dar alt manager, care are doctor, oare poate sa vada cate zile este accidentat si sa imi spuna?


La ultima intrebare raspunsul este DA.
Ramane de vazut daca influenteaza perioada de recuperare daca nu este doctor.
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Personalul Tehnic

Post by cipriansimi »

ic33 wrote:
ic33 wrote:Nici eu nu folosesc Asistent de ceva vreme si nu ma deranjeaza cu nimic.

Sunt curios insa despre Doctor, nu am citit si poate nu zic bine acum, dar, Doctorul estimeaza cate zile este accidentat un jucator sau cate zile dureaza pana isi revine.
Deci daca nu ai doctor nu o sa sti cand isi revine un jucator?
Dar alt manager, care are doctor, oare poate sa vada cate zile este accidentat si sa imi spuna?


La ultima intrebare raspunsul este DA.
Ramane de vazut daca influenteaza perioada de recuperare daca nu este doctor.
am impresia ca micsoreaza perioada de recuperare cu o zi daca are calitate 100% :roll:

asistentul probabil ca vinde jucatorii care implinesc o anumita varsta :roll: 30-31, cand jucatorii nu mai scot note maxime

Chiar nu stie nimeni ce transferuri face un asistent ?
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Personalul Tehnic

Post by Razvanica »

cipriansimi wrote:asistentul probabil ca vinde jucatorii care implinesc o anumita varsta :roll: 30-31, cand jucatorii nu mai scot note maxime
Asta in mod sigur nu e adevarat.
Harder, better, faster, stronger
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: Personalul Tehnic

Post by ic33 »

cipriansimi wrote:
ic33 wrote:
ic33 wrote:Nici eu nu folosesc Asistent de ceva vreme si nu ma deranjeaza cu nimic.

Sunt curios insa despre Doctor, nu am citit si poate nu zic bine acum, dar, Doctorul estimeaza cate zile este accidentat un jucator sau cate zile dureaza pana isi revine.
Deci daca nu ai doctor nu o sa sti cand isi revine un jucator?
Dar alt manager, care are doctor, oare poate sa vada cate zile este accidentat si sa imi spuna?


La ultima intrebare raspunsul este DA.
Ramane de vazut daca influenteaza perioada de recuperare daca nu este doctor.
am impresia ca micsoreaza perioada de recuperare cu o zi daca are calitate 100% :roll:

De cele mai multe ori trebuie sa mai astepti o zi sa poti folosi jucatorul deoarece isi revine cu putin peste 80 fitnes si nu poti sa il joci in meci odicial, deci nu pare a fi o problema.
dragos
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1477
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:21 am
Location: Tulcea

Re: Personalul Tehnic

Post by dragos »

cipriansimi wrote:
ic33 wrote:
ic33 wrote:Nici eu nu folosesc Asistent de ceva vreme si nu ma deranjeaza cu nimic.

Sunt curios insa despre Doctor, nu am citit si poate nu zic bine acum, dar, Doctorul estimeaza cate zile este accidentat un jucator sau cate zile dureaza pana isi revine.
Deci daca nu ai doctor nu o sa sti cand isi revine un jucator?
Dar alt manager, care are doctor, oare poate sa vada cate zile este accidentat si sa imi spuna?


La ultima intrebare raspunsul este DA.
Ramane de vazut daca influenteaza perioada de recuperare daca nu este doctor.
am impresia ca micsoreaza perioada de recuperare cu o zi daca are calitate 100% :roll:

asistentul probabil ca vinde jucatorii care implinesc o anumita varsta :roll: 30-31, cand jucatorii nu mai scot note maxime

Chiar nu stie nimeni ce transferuri face un asistent ?
rolul asistentului este de-a avea grija de echipa in perioada cand tu esti plecat in vacanta -
din cate imi aduc aminte a mai fost pe forum discutia asta legata de rolul asistentului si acesta era raspunsul
eu cam de atunci am renuntat la el si nu se vede nicio schimbare in joc fara el

in niciun caz nu are treaba cu transferurile
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Personalul Tehnic

Post by kennyanu »

da...are grija...pune panouri publicitare....mareste contractele jucatorilor, membri stafului tehnic(in caz ca intra in ultimele 20 de zile)...mareste ofertele jucatorilor aflati pe care doresti sa ii cumperi, asta numai daca are si aprobare consiliului.
Revenit :)
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Personalul Tehnic

Post by cipriansimi »

acolo zice ceva si de transferuri .......

chiar nu stie nimeni ?
dragos
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1477
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:21 am
Location: Tulcea

Re: Personalul Tehnic

Post by dragos »

cipriansimi wrote:acolo zice ceva si de transferuri .......

chiar nu stie nimeni ?
unde? :(
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Personalul Tehnic

Post by cipriansimi »

dragos wrote:
cipriansimi wrote:acolo zice ceva si de transferuri .......

chiar nu stie nimeni ?
unde? :(
in joc la Reguli

Personal
Pentru că nu poţi conduce clubul singur poţi să alegi personalul. Aceşti oameni o să te ajute cu lucrurile zilnice.
Antrenorul: Antrenorul face sigur că jucătorii se imbunătăţesc treptat. Este una din cheile spre succes.
Doctorul: Din când în când un jucător poate să se accidenteze în timpul unui meci. Doctorul va avea grijă ca jucătorul să se refacă cât mai rapid.
Îngrijitor: Terenul tău trebuie să fie într-o condiţie optimă. Poţi angaja un îngrijitor pentru asta. Un teren prost duce la amenzi, spirit al echipei prost sau chiar meciuri pierdute.
Asistentul: Toată lumea are nevoie de o vacanţă. Când eşti în vacanţă câteva din treburile urgente vor fi luate de asistent. Un asistent bun nu va uita niciodată să reamintească de reînoirea contractelor şi se va ocupa de transferuri în cel mai bun mod posibil.
Scout: Un scout te va ajuta să găseşti jucători buni pe piaţa de transferuri. Te va ajuta să negociezi şi salariile jucătorilor.
Maseorul: Un maseor e responsabil de sănătatea fizică a jucătorilor. Este în măsură să reducă şansele de accidentare.
Coordonatorul de tineret: Este responsabil de antrenarea tineretului. Cu cât e mai bun, cu atât mai mulţi juniori vor ajunge în prima echipă.
Retragerea: Personalul munceşte până la 65 de ani. În momentul în care ajung la această vârstă contractele lor nu pot fi extinse. Se vor retrage la terminarea contractului.
Cursuri: Poţi îmbunătăţi calitatea personalului trimiţândui la un curs.
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Personalul Tehnic

Post by kennyanu »

kennyanu wrote:mareste ofertele jucatorilor aflati pe care doresti sa ii cumperi, asta numai daca are si aprobare consiliului.
Asta e o parere persoanala!

adica, daca tu ai oferte pe 3jucatori.
Sa zicem valoarea lor considerata de consilu:
Jucatorul X - 600k
Jucatorul Y - 700K
Jucatorul Z - 2M

Daca tu ai asistent....inseamna ca ridica oferta cat il lasa consiliul(adica la cat e cotat jucatorul in sistemul matematic al jocului)...Exemplele le ai acolo....el nu trece peste o anumita suma la care e cotat jucatorul.
Revenit :)
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”