Metode de a bate o echipa mai buna

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Re: Metode de a bate o echipa mai buna

Post by Spawn_9 »

sincer.. randomul poate aparea oricand.. de asta e random.. sunt tactici mai predispuse.. dar nu cu mult.. secretul jocului nu e neaparat in tactica pe care o folosesti etc.. secretul jocului e in jucatorii pe care ii detii.. cum le mentii moralul si conditia ridicate.. cum reusesti sai cresti si cum faci rost de bani.. transferuri etc.
Degeaba esti un manager f bun (ma refer la analiza de meciuri.. tactica etc..) poti fi cat de bun.. nu ai cum sa bati o echipa mai buna ca a ta.. exceptand randomul.. care poate aparea si contra ta..
PS: deja "Secretele" jocului se stiu.. si sincer.. eu nu stiu altceva decat sa vorbit pe forum.. referitor la mijlocasi ofensiv/defensiv etc..
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Re: Metode de a bate o echipa mai buna

Post by minasthiryt »

Kosmin wrote: yep :D pt mn va fi un pic mai greu ca de azi am un deficit de 15 pcte la TS, sper sa ma califc azi mai departe :mrgreen:
Happy Aliens 3 - 4 Dinamo Red Dogs
23' 0 - 1 Bjørnar 'Libero=1.7' Pereira
Ivo Kowalczyk 1 - 1 35'
Tomáš Švec 2 - 1 37'
42' 2 - 2 Gheorghe 'Individ.=1.7' Radoi
61' 2 - 3 Kim 'Libero=1.4' Bech
Christopher Naali 3 - 3 82'
85' 3 - 4 Gheorghe 'Individ.=1.7' Rado


frumos meci..felicitari..din pacate eu am dat peste un adversar cu mult mai greu i nturul urmator ..desi este din F ..fatza de cel precedent care a fost din D, daca as reusi sa ajung i nsemifinale ar fi ceva :)
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Metode de a bate o echipa mai buna

Post by Kosmin »

minasthiryt wrote:
Kosmin wrote: yep :D pt mn va fi un pic mai greu ca de azi am un deficit de 15 pcte la TS, sper sa ma califc azi mai departe :mrgreen:
Happy Aliens 3 - 4 Dinamo Red Dogs
23' 0 - 1 Bjørnar 'Libero=1.7' Pereira
Ivo Kowalczyk 1 - 1 35'
Tomáš Švec 2 - 1 37'
42' 2 - 2 Gheorghe 'Individ.=1.7' Radoi
61' 2 - 3 Kim 'Libero=1.4' Bech
Christopher Naali 3 - 3 82'
85' 3 - 4 Gheorghe 'Individ.=1.7' Rado


frumos meci..felicitari..din pacate eu am dat peste un adversar cu mult mai greu i nturul urmator ..desi este din F ..fatza de cel precedent care a fost din D, daca as reusi sa ajung i nsemifinale ar fi ceva :)
si eu cun loc 2 din E :? practic cel mai bun adversar ramas in cupa vazut prin prisma locului in liga. o sa fie f greu sa-l elimin mai ales ca am TS scazut :cry: dar incerc marea cu sarea :lol:
Alcool
Assistant Manager
Posts: 94
Joined: Fri Mar 07, 2008 5:39 am

Re: Metode de a bate o echipa mai buna

Post by Alcool »

ad3llaid3 wrote:urmareste ultimele meciuri ale adversarului ... putin probabil sa isi schimbe cum bate penaltiurile ... (lenea e cucoana mare) ... cred ca is sanse sa aperi minim 3 penaltiuri ...
mare dreptate ai ad3llaid3 legat de penalty ''lenea e cucoana mare''..... la cei care au setat la penalty random cred ca sansele ca jucatorii sa bata penalty la fel ca in meciurile trecute sunt mici .... cred ca multi manageri prefera randomul la setarile pt penalty
macar o data pe saptamana schimbatzi setarile de la penalty sau cand e vb de meciuri decisive .......
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Re: Metode de a bate o echipa mai buna

Post by Black_eagle »

Alcool wrote:
ad3llaid3 wrote:urmareste ultimele meciuri ale adversarului ... putin probabil sa isi schimbe cum bate penaltiurile ... (lenea e cucoana mare) ... cred ca is sanse sa aperi minim 3 penaltiuri ...
mare dreptate ai ad3llaid3 legat de penalty ''lenea e cucoana mare''..... la cei care au setat la penalty random cred ca sansele ca jucatorii sa bata penalty la fel ca in meciurile trecute sunt mici .... cred ca multi manageri prefera randomul la setarile pt penalty
macar o data pe saptamana schimbatzi setarile de la penalty sau cand e vb de meciuri decisive .......
E tocmai invers.ca 90% dintre manageri lasa random ca sa nu poti verifica inainte pe unde bate penalty-urile.deci degeaba te uiti si cu 100 meciuri inainte ca el le are random si nu de lene ci pentru ca e mai bine.ce rost are sa le schimb eu in fiecare saptamana cand exact asta face randomul meci de meci?
Image
Image
Alcool
Assistant Manager
Posts: 94
Joined: Fri Mar 07, 2008 5:39 am

Re: Metode de a bate o echipa mai buna

Post by Alcool »

Black_eagle wrote:
Alcool wrote:
ad3llaid3 wrote:urmareste ultimele meciuri ale adversarului ... putin probabil sa isi schimbe cum bate penaltiurile ... (lenea e cucoana mare) ... cred ca is sanse sa aperi minim 3 penaltiuri ...
mare dreptate ai ad3llaid3 legat de penalty ''lenea e cucoana mare''..... la cei care au setat la penalty random cred ca sansele ca jucatorii sa bata penalty la fel ca in meciurile trecute sunt mici .... cred ca multi manageri prefera randomul la setarile pt penalty
macar o data pe saptamana schimbatzi setarile de la penalty sau cand e vb de meciuri decisive .......
E tocmai invers.ca 90% dintre manageri lasa random ca sa nu poti verifica inainte pe unde bate penalty-urile.deci degeaba te uiti si cu 100 meciuri inainte ca el le are random si nu de lene ci pentru ca e mai bine.ce rost are sa le schimb eu in fiecare saptamana cand exact asta face randomul meci de meci?
:lol: :lol: :lol: clar ca dormeai cand ai postat ... am zis destul de clar ca multi manageri prefera randomul la setarile pt penalty .......
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”