Cum se umple stadionul...

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: Cum se umple stadionul...

Post by cro1981 »

Razvanica wrote:Cu unul care are 22.000 de fani :lol:
Ori nu inteleg eu ocul ori nu stiu matematica... :| E ceva imposibil :!: Sau o fi plecat fanii de la echipele noastre la acest meci :lol:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Re: Cum se umple stadionul...

Post by Daimon »

nu e asa ciudat. cazul asta e extrem si majoritatea avem mai mare baza fanilor decat stadionul, dar nah, baza fanilor sunt abonatii cum ar veni, iar astuia i-au venit simpli spectatori.
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: Cum se umple stadionul...

Post by cro1981 »

M-am mai uitat la nist meciuri ale lui si la meciurile din Liga el are in ur de 40 k spetatori. S-ar putea sa fie ceva legat de marimea locurilor p stadion. El are 124 000 locuri si vad ca mai construieste inca 10 000 si e in F :idea:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
be_best
Team President
Posts: 938
Joined: Sat Sep 15, 2007 1:02 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: Cum se umple stadionul...

Post by be_best »

Deja devine random si asta - propun sa se traga la sorti castigatorul cupei SP :lol:
Rapid... Clubul notru drag, ce mult te iubim... La bine la greu... Fluturam, steagul alb-visiniu!
S20/21/24/25/28 - H/G/F/E/D 1st
S29 - C?
Reforma in sanatate - Oportunitate financiara!
Aici esti pe Teren Sportiv - aici faci sport!
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Cum se umple stadionul...

Post by Razvanica »

E intr-adevar un caz extrem, pentru ca asta are 0 pretul biletelor in cupa in timp ce in campiont are setat 13. Eu voiam doar sa ii arat lui cercel ca nu e limitat numarul spectatorilor. Plus ca mi se pare normal, pentru ca nu cred ca are cineva peste 55.000 baza fanilor si atunci nu ar mai avea nici un sens sa depasesti cifra asta la capacitatea stadionului. Mi se pare ok asa, daca pui pret rezonabil iti vin un pic mai mult decat baza fanilor iar daca pui pret mic vin copiii de la scoala, homelessii, pensionarii... Eu as baga o chestie ca atunci cand joci cu pret 0 sa castigi mai multi fani decat atunci cand joci cu pret 10.
Harder, better, faster, stronger
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Cum se umple stadionul...

Post by cercel_jr »

Interesanta chestia. Deci chiar merita o investitie mai mare in stadion. Am vazut la Lee... e mult cat castiga el acolo, peste 400k. Eu nu am trecut de 350k cu stadion full si pret 16-17 ... tre sa fie ceva cu 13 ala numar norocos. :lol:

Cu cazurile extreme ... :shock: :shock: :shock: nici nu te intreb cum le gasesti. :lol:

Mersi de raspuns.
Ma asteptam la ceva teoreme si inductii matematice dar acu nu mai e cazul. :lol:

Si buna ideea cu suporterii care se alatura echipei dupa meciuri cu intrare libera.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Re: Cum se umple stadionul...

Post by bizone »

cercel, ne-ai innebunit cu Lee asta :lol: :mrgreen: :P Cine-i, chiar asa meserias e? :D
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Cum se umple stadionul...

Post by Kosmin »

bizone wrote:cercel, ne-ai innebunit cu Lee asta :lol: :mrgreen: :P Cine-i, chiar asa meserias e? :D
pai ce n-ai auzit de Bruce Lee :twisted: e meserias rau :twisted:
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Re: Cum se umple stadionul...

Post by dardar_3 »

Si eu is curios cine e Lee :mrgreen: O avea cazier? :lol: :lol: :lol:

Era un topic despre obiective. Candva imi propusesem sa imi fac stadion de 84.000 de locuri. Insa probabil il voi face cand voi avea peste 100.000 de fani. :mrgreen:
Diavolo
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Cum se umple stadionul...

Post by cercel_jr »

bizone wrote:cercel, ne-ai innebunit cu Lee asta :lol: :mrgreen: :P Cine-i, chiar asa meserias e? :D
E un prieten de incredere de prin sp. Am grija de echipa lui pana revine el din sesiune.
Il cunoaste toata lumea ca sa zic asa ... e si translator pe vo 3 limbi parca. :D
Daca la mine la echipa nu prea am ce zice in perioada asta mai caut pe la el cate ceva nou.
Sir Lee are numele de manager.

LE.: E translator, dar vad ca nu apare la functii. Nu e pe 3 limbi, nu stiu pe cate e, dar stie omu 4 limbi straine printre care si 한국어 care habar nu am ce e. :lol:

Le.: e coreana. :shock:

Le.: Uitati-va ce manageri ii scriu prin guestbook. :shock:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
be_best
Team President
Posts: 938
Joined: Sat Sep 15, 2007 1:02 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: Cum se umple stadionul...

Post by be_best »

Si el avand grija de echipa lui Lee a scos un egal cu mine chiar dak am scos mai mult - nu putea sa puna 2-3 rezerve 8)

La meeciul dintre noi au venit mai multi suporteri decat se putea...
Rapid... Clubul notru drag, ce mult te iubim... La bine la greu... Fluturam, steagul alb-visiniu!
S20/21/24/25/28 - H/G/F/E/D 1st
S29 - C?
Reforma in sanatate - Oportunitate financiara!
Aici esti pe Teren Sportiv - aici faci sport!
nemuritor
Assistant Coach
Posts: 18
Joined: Tue Dec 12, 2006 11:59 am

Re: Cum se umple stadionul...

Post by nemuritor »

cercel_jr wrote:Interesanta chestia. Deci chiar merita o investitie mai mare in stadion. Am vazut la Lee... e mult cat castiga el acolo, peste 400k. Eu nu am trecut de 350k cu stadion full si pret 16-17 ... tre sa fie ceva cu 13 ala numar norocos. :lol:

Cu cazurile extreme ... :shock: :shock: :shock: nici nu te intreb cum le gasesti. :lol:

Mersi de raspuns.
Ma asteptam la ceva teoreme si inductii matematice dar acu nu mai e cazul. :lol:

Si buna ideea cu suporterii care se alatura echipei dupa meciuri cu intrare libera.
Mai oameni buni normal ca se merita o investitie in stadion
io am 45000 de locuri shi 40000 baza fanilor
shi sunt in divizia E
iar chestia cu 13 nu este o intimplare
folositi shi voi SPTD pentru faciliati shi ordine individuale

astazi impotriva liderului am cistigat 587.358,00 numai din vinzarea de bilete :lol:
shi au fost 43508 spectatori
iar pretul biletului a fost de 15 :wink:

iar suporterii noi iti vin dupa fiecare victorie acasa in liga sau cupa Sp
shunchinho
Fan
Posts: 4
Joined: Sat May 09, 2009 3:37 pm

apropo ma ajutati si pe mine cu ceva

Post by shunchinho »

am baza fanilor de 8283 stadion de 9000 locuri si fanii nu vin la meciuri media=2637 si publicu max prezent= 4140 http://www.soccerproject.com/spnewl_tea ... ?tid=40817 ........ cum pot si eu sa ii fac sa vina :?: ?.......... pretul biletului este de 20
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Cum se umple stadionul...

Post by Kosmin »

micsoreaza pretu biletului :lol:
marius alin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1072
Joined: Thu Jul 13, 2006 7:18 pm
Contact:

Re: Cum se umple stadionul...

Post by marius alin »

ar trebui redusa la 14, dar cand joci cu primele 6 sa pui pretul 15 si cred ca ai sa scoti maximul
singura diferenta dintre mine si un nebun este ca eu nu sunt nebun
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”