Cum se umple stadionul...

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: Cum se umple stadionul...

Post by gogumagic »

Eu unu folosesc SPMT si acolo imi arata valoarea ideala pe care trebuie sa o pun inainte de fiecare meci ca sa vina maxim de fani pe stadion...si da se merita sa investesti in stadion desi am 20 000 de locuri si baza fanilor 25 000 nu prea ies pe plus asa mult :D
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: apropo ma ajutati si pe mine cu ceva

Post by bunicutzu »

shunchinho wrote:am baza fanilor de 8283 stadion de 9000 locuri si fanii nu vin la meciuri media=2637 si publicu max prezent= 4140 http://www.soccerproject.com/spnewl_tea ... ?tid=40817 ........ cum pot si eu sa ii fac sa vina :?: ?.......... pretul biletului este de 20
de asemenea vezi sa ai destule parcari si baruri si buzi pentru cele 9k locuri
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Cum se umple stadionul...

Post by calin_g »

stie cineva cam ce procentaje trebuie folosite la distribuirea biletelor pentru a obtine maxim de profit in functie de baza fanilor adversarului (eventual si in fct de locul in campionat si satisfactia fanilor acestuia, daca nu cer prea multe :mrgreen: )?
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
TheMisterio
Team Manager
Posts: 129
Joined: Fri Aug 20, 2010 6:22 pm

Re: Cum se umple stadionul...

Post by TheMisterio »

Nu am gasit alt topic unde sa postez intrebarea mea deci o voi posta aici ..

SPMT`ul imi arata ca daca pun pretul biletului 18 la meciul meu din liga cu locul 10 imi vin 4800 suporteri...dar mi`au venit doar 4200. De ce?
Intradevar fanii sunt nemultuimiti ca nu am destule parcari(sunt in constructie).. Influenteaza atat de mult ?

EDIT: Mai am o intrebare.. Daca pun pretul biletului foarte mic creste mai mult baza fanilor/satisfactia fanilor ?
Image
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Cum se umple stadionul...

Post by Kosmin »

TheMisterio wrote:Nu am gasit alt topic unde sa postez intrebarea mea deci o voi posta aici ..

SPMT`ul imi arata ca daca pun pretul biletului 18 la meciul meu din liga cu locul 10 imi vin 4800 suporteri...dar mi`au venit doar 4200. De ce?
Intradevar fanii sunt nemultuimiti ca nu am destule parcari(sunt in constructie).. Influenteaza atat de mult ?

EDIT: Mai am o intrebare.. Daca pun pretul biletului foarte mic creste mai mult baza fanilor/satisfactia fanilor ?
prima intrebare da influenteaza si nemultumirae fanilor, dar mai influenteaza si starea vremii :mrgreen:

a doua intrebare: nu are nici o treaba pretul biletului cu cresterea bazei fanilor, ea creste doar in functie de tipul meciurilor si competitiilor in care joci :P
TheMisterio
Team Manager
Posts: 129
Joined: Fri Aug 20, 2010 6:22 pm

Re: Cum se umple stadionul...

Post by TheMisterio »

Am 1400 parcari(+1250) :? ... si 5000 locuri in stadion...cate parcari trebuie sa am pentru 5000 de locuri?

Vremea era buna... :D apare un soare si un nor :lol:. Nu stiu ce inseamna ca nu scrie sau nu vad eu :lol:
Image
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Cum se umple stadionul...

Post by Kosmin »

TheMisterio wrote:Am 1400 parcari(+1250) :? ... si 5000 locuri in stadion...cate parcari trebuie sa am pentru 5000 de locuri?
iti spune spmt asta cu precizie maxima :twisted:
TheMisterio
Team Manager
Posts: 129
Joined: Fri Aug 20, 2010 6:22 pm

Re: Cum se umple stadionul...

Post by TheMisterio »

Cu cat se "regenereaza" starea terenului pe zi/ora nuj ? :D si banuiesc ca influenteaza accidentarile nu ?
Image
dragos
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1477
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:21 am
Location: Tulcea

Re: Cum se umple stadionul...

Post by dragos »

Kosmin wrote:
TheMisterio wrote:Am 1400 parcari(+1250) :? ... si 5000 locuri in stadion...cate parcari trebuie sa am pentru 5000 de locuri?
iti spune spmt asta cu precizie maxima :twisted:
sau ai sa vezi daca sunt fanii multumiti de situatia actuala (asta in joc) :wink:
Marcus
Coach
Posts: 43
Joined: Tue Aug 05, 2008 9:03 pm

Re: Cum se umple stadionul...

Post by Marcus »

Care este secretul sa-ti vina mai multi spectatori la stadion decat baza fanilor ?
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Cum se umple stadionul...

Post by Kosmin »

Marcus wrote:Care este secretul sa-ti vina mai multi spectatori la stadion decat baza fanilor ?
sa ai stadion mai mare decat baza fanilor si satisfactia fanilor la 100 :lol:
Marcus
Coach
Posts: 43
Joined: Tue Aug 05, 2008 9:03 pm

Re: Cum se umple stadionul...

Post by Marcus »

mda... eu joc de 2 ani si pana acum mereu am avut impresia ca e mai bine invers, adica sa am baza fanilor mai mare decat stadionul :( intunecate sunt caile necunoasterii...

multumesc pt raspunsul prompt
am cheltuit si eu acuma 20 milioane de euro investitie in 20.000 de locuri... in 40 zile.
mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: Cum se umple stadionul...

Post by mate1976 »

Marcus wrote:mda... eu joc de 2 ani si pana acum mereu am avut impresia ca e mai bine invers, adica sa am baza fanilor mai mare decat stadionul :( intunecate sunt caile necunoasterii...

multumesc pt raspunsul prompt
am cheltuit si eu acuma 20 milioane de euro investitie in 20.000 de locuri... in 40 zile.
este bine ca ai bagat bani in stadion, corect este asa cum gandesti tu, a fost doar o gluma din partea lui Kosmin.
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Cum se umple stadionul...

Post by Razvanica »

mate1976 wrote:a fost doar o gluma din partea lui Kosmin.
Nu a fost nici o gluma. Daca ai mai multe locuri decat fani, iti vin mai multi spectatori decat baza fanilor. Sunt manageri care au 30K fani si 45K spectatori. Da, o astfel de investitie se recupereaza mai greu si optim este sa ai capacitatea la 75% din baza fanilor. Dar Kosmin a raspuns exact la intrebarea care a fost pusa.
Harder, better, faster, stronger
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Cum se umple stadionul...

Post by Kosmin »

crede si nu cerceta :mrgreen:

exemplu concret

Echipa: .The Simpsons. locul 1 in D.1
Baza fanilor: 55901
Stadion 200 000
Satisfactia fanilor 100%
la ultimul meci oficial pe teren propriu a avut 67 747

asa ca next time mai ascultati si ce mai zic veteranii :mrgreen:

@mate apropo stiai ca adevarul se zice in gluma
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”