Inflatia

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: Inflatia

Post by gogumagic »

La ce tactica foloseste putin probabil sa castige A-ul vreodata...
Sez 23/26/27/28/29/30/31/35/36/37/40/41/42 Locul 1 in H / H / G / F / E / D / C / E / D / C / D / C / B

Season 42 SP Cup Winner
davos
Team Board Member
Posts: 328
Joined: Sun Jan 13, 2008 6:15 pm
Location: Vaslui
Contact:

Re: Inflatia

Post by davos »

Crezi ca toti incepatorii stau sa caute jucatori sub 100 k 23 de ani ? si crezi ca se gasesc asa usor ?
Fost manager : Davos
Fosta echipa : F.C. Dinamo București.

Actual
Manager : Sebi.H
Echipa : S.C. Vaslui
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Inflatia

Post by Razvanica »

GK 250K
LB 100K
CB 150K
CB 400K
RB 50K
LM 100K
CM 500K
RM 100K
LF 255K
CG 175K
RF 90K

Uite, o echipa de 2M luata la pret instant acum de pe lista. Daca e sa stau sa urmaresc, in 3 zile cumpar o echipa cu mai putin de 1M. Daca joc 4 amicale acasa in fiecare zi, scot milionul ala in 4 saptamani.

Iar daca incepatorii "nu stau sa caute" sa nu mai comenteze ca nu au bani.
Harder, better, faster, stronger
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Inflatia

Post by Kosmin »

te-ai suparat rau :lol:
AlEx_Tm
Team Board Member
Posts: 281
Joined: Mon Feb 02, 2009 3:42 pm
Location: TiMiSoArA
Contact:

Re: Inflatia

Post by AlEx_Tm »

jucatorii pe care iai prezentat tu(razvanica) altii au salarii f mari altii is inaintati in varsata( ex. LM-UL ARE 23 ANI SI CAL 44, la pana o sa ajunga la cal de 80+ ca sa si aibe performante bune 65+ o sa faca 26-27 ani si n-are rost sa-l ti pt 3-4 sez plus ca totzi( sau majoritatea) au in comun un lucru, is plafonatzi foarte urat

dupa parerea mea masurile luate de sjarel sunt foarte bune deoarece incurajeaza cresterea de juniori, daca pana acum un manager abia astepta sa-i vina juc de la tineret ca sa-l puna pe lista de trasferuri acum nu o sa mai faca asta si incateva sez o sa se mai echilibreze valoarea echipelor
I'm ThE BeSt, FuCk ThE ReSt
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: Inflatia

Post by ic33 »

Eu sunt de acord cu noua regula privind contractele deoarece nu am luat cu aceasta echipa nici un jucator gratis si nu ma afecteaza, chiar ma ajuta deoarece multi manageri cumpara jucatori gratis :wink: ......nu ca nu as fi facut si eu dar nu prea stiam cum sa procedez, cat salar sa le dau si cum sa le micsorez contractele.

Insa nu ar trebui sa se ajunga la renuntarea la joc pt o regula care e valabila pt toti, va adaptati :idea:

Totusi programatorul ar trebui sa puna si ceva care sa ne ajute sa facem bani sau ceva nou...ca daca tot pune in continuu masuri care fac jocul mai greu managerii se vor oftica si poate chiar renunta la joc, ca in viata reala de fapt :lol:

Salutare.
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Inflatia

Post by Razvanica »

@AlEx_Tm Ia topicul de la capat si citeste ce am spus. Daca intelegi care e rostul listei aleia de jucatori bine, daca nu imi pare rau pentru tine.

@ic33 E buna asta cu "afecteaza pe toata lumea la fel". Prefer insa sa nu comentez asupra "egalitatii" care se instaureaza cu aceasta ocazie.
Harder, better, faster, stronger
AlEx_Tm
Team Board Member
Posts: 281
Joined: Mon Feb 02, 2009 3:42 pm
Location: TiMiSoArA
Contact:

Re: Inflatia

Post by AlEx_Tm »

jucatori ca aia ii primesti cand iti da echipa :roll: :roll:
I'm ThE BeSt, FuCk ThE ReSt
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Inflatia

Post by Kosmin »

AlEx_Tm wrote:jucatori ca aia ii primesti cand iti da echipa :roll: :roll:
era vb ca sa-si faca un lot de 30 de juc ca sa joace 3 meciuri pe zi :wink: la inceput primesti cam 20 de juc si nu poti face ca sa joci 4 amicale pe zi :lol:
Marinaru
Assistant Manager
Posts: 86
Joined: Mon Dec 15, 2008 1:55 pm
Location: Bacau
Contact:

Re: Inflatia

Post by Marinaru »

Le-ai facut reclama razvanica si acum nu mai sunt decat 3 :lol: LM, CF si RF.
Intr-adevar, banii tii scoti, dar gandeste-te ca trebuie si suporterii sa tina cu tine ca sa mai scoti bani si de pe bilete, in meciurile amicale de la invitatii deschise te aleg doar echipe mari din f,e, etc, iar meciurile mai mult ca sigur ca le pierzi, la fiecare meci pierdut se mai duce 1 pct din satisfactia fanilor, iar daca nu castigi in liga, incep sa nu mai vina suporterii la meci, deci mai putini bani de pe bilete.
Cat despre jucatori, bani pe ei nu mai iei.
Nu vreau sa sune ca un repros, dar daca zici ca e asa de bine sa fii incepator de ce nu iti faci si tu alta echipa, deja ai experienta cu acest joc, ai invatat din greseli, ai putea sa o iei de la capat daca echipa ta nu mai poate continua.
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Inflatia

Post by Razvanica »

Marinaru wrote:Nu vreau sa sune ca un repros, dar daca zici ca e asa de bine sa fii incepator de ce nu iti faci si tu alta echipa, deja ai experienta cu acest joc, ai invatat din greseli, ai putea sa o iei de la capat daca echipa ta nu mai poate continua.
Pai poate o sa imi fac :roll: Pentru moment nu s-a schimbat nimic, o sa vad care e treaba la inceputul sezonului.

Cat despre satisfactia fanilor... Daca esti in H o sa fie mai greu sa pierzi meciuri decat sa castigi. Unii au facut o intreaga teorie despre cum sa pierzi contra unui bot... Eu zic ca daca pierzi cele 4 meciuri cu favoritele la promovare si inca 1 sau 2 termini fara griji pe 3. Asta inseamna ca tot o sa castigi 24-25 de meciuri. Si nu o sa te bata chiar toata lumea nici in amicale...
Iar faptul ca nu o sa poti vinde jucatorii pe profit... Nici nu am zis sa faci asta. Am zis ca banii pe jucatorii aia ii scoti in 25 de zile si dupa aia o sa fii pe profit, bani pe care poti sa ii investesti in stadion si in alti jucatori, mai buni ca aia primii.
Harder, better, faster, stronger
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Re: Inflatia

Post by unicool »

ce inflatie mai copii?eu am bani suficienti sa tin echipa inca vreo 10 sezoane fara sa vand nimic si in conditiile in care mai vreau sa cumpar jucatori de vreo 20 milioane.luptati sa scadeti salariile acum cat se mai poate si apoi sezonul viitor sa stati linistiti fara sa simtiti falimentul cum va sufla in ceafa! :lol: :lol: :lol: :lol:
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Inflatia

Post by Razvanica »

unicool wrote:ce inflatie mai copii?eu am bani suficienti sa tin echipa inca vreo 10 sezoane fara sa vand nimic si in conditiile in care mai vreau sa cumpar jucatori de vreo 20 milioane.
Am o nelamurire. Banii aia sunt bugetul unei singure echipe? Sau ai facut suma bugetelor de la toate echipele pe care le ai? :roll:
Harder, better, faster, stronger
davos
Team Board Member
Posts: 328
Joined: Sun Jan 13, 2008 6:15 pm
Location: Vaslui
Contact:

Re: Inflatia

Post by davos »

Tu folosesti de la 20 la 30 de ani nu ? numai schimbi nimic ? Interesant. :))
Fost manager : Davos
Fosta echipa : F.C. Dinamo București.

Actual
Manager : Sebi.H
Echipa : S.C. Vaslui
davos
Team Board Member
Posts: 328
Joined: Sun Jan 13, 2008 6:15 pm
Location: Vaslui
Contact:

Bugete

Post by davos »

Eu nu inteleg de sjarel tot ne micsoreaza veniturile si acum mareste platile . Ce legatura au banii de aici cu cei reali ? asta nu inteleg . :|
Fost manager : Davos
Fosta echipa : F.C. Dinamo București.

Actual
Manager : Sebi.H
Echipa : S.C. Vaslui
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”